Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 19:10   #1701
Quote:
Majoli88 kaže: Pogledaj post
Radi se o nekoliko agencija koje nisu mogle napuniti bus, pa su se zajedno udružile. Ja sam konkretno uplatila preko Integral Pothodnika. Neki su platili preko Best travel agencije i to još u 8 mjesecu kao first minute ponudu! Ako netko čita i uplatio je iz druge agencije neka napiše. Ne mogu raditi budale od nas. Ja šaljem mail i agenciji i prijevozniku Darojković, s čijim smo busom putovali. Ako treba idu i u novine jer je ovo bezobrazluk!
Uvijek kada putuješ gledaj tko je organizator, o njemu ti sve ovisi, a ne o tome gdje si ti uplatila, ostale agencije samo pomažu prodati tome tko sve organizira. Ne mogu agencije zajednički organizirati, nego se zna tko je organizator. Ljudi uglavnom to ne gledaju, nego uplate negdje i misle da je to "glavni i odgovorni" onaj gdje uplate, a nije tako. Uvijek netko organizira, a ostali samo pomažu u prodaji i nemaju uopće veze sa aranžmanom.

Ja uvijek kada i vidim neki aranžman koji me interesira, ako ne piše na samom aranžmanu pitam tko to organizira, jer znam da o njemu ovisi tako i tako sve.

Zadnje uređivanje PAULA123 : 06.10.2014. at 19:11. Reason: xxxxx
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 08:52   #1702
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Uvijek kada putuješ gledaj tko je organizator, ....
Sjajna ideja .... jedino kaj ti u 99% slučajeva to nitko neće reći ili će ti lagat kako su baš oni ti koji su organizatori i glavni.

Ne misliš valjda da će ti itko pametan reći "mi smo samo lajbeki koji preprodaju tuđe aranžmane"? To bi bilo isto ko da ti kaže "nemoj meni dat te novce što ih držiš u ruci nego odi s njima u agenciju tu-i-tu".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:26   #1703
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
Ma znam, al te agencije uvijek obećaju puno više nego što u stvarnosti dobiješ.. Ne vjerujem da ću se ikad više odlučit za takav tip putovanja..Al nikad ne reci nikad, još sam zelen putnik, u fazi istraživanja sam, student.. ah šta da ti kažem
Ovisi.
Recimo ja sam s Mondom i Autoturistom bio zadovoljan.
Samoborček je neke stvari ok odradio.
Alga ti je lutrija (mogu ispasti super, a mogu i... pa vidio si da je bilo i fizičkih ozljeda na zadnjem putovanju).
Kompas, tak-tak...
Načelno, treba se raspitati tko je organizator...
Išli smo mi po Turskoj i Irskoj s lokalnim agencijama. Zna biti svega (tipa Poljaci u Turskoj ). Išli smo i po Rumunjskoj i Grčkoj sa srpskim agencijama...
Načelno bilo ok (iako je za ovo u Rumunjskoj/Transilvaniji nije bilo tople vode navečer :horror. Snađeš se
kmukmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 13:47   #1704
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Sjajna ideja .... jedino kaj ti u 99% slučajeva to nitko neće reći ili će ti lagat kako su baš oni ti koji su organizatori i glavni.

Ne misliš valjda da će ti itko pametan reći "mi smo samo lajbeki koji preprodaju tuđe aranžmane"? To bi bilo isto ko da ti kaže "nemoj meni dat te novce što ih držiš u ruci nego odi s njima u agenciju tu-i-tu".
NVNK nebi vjerovao, ali neki napišu na dnu programa tko je organizator,a mnoge agencije kazu da samo prodaju program neke druge agencije. U to sam se uvjerila sad kad sam tražila za Irsku i skoro svi su mi rekli "znate mi samo bukiramo program agencije Palma". Kod Jadrotoursa uvijek na dnu programa piše dali je isti u organizaciji Jadrotoursa ili neke druge agencije (oni najčešće surađuju sa Atlasom).
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:18   #1705
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Sjajna ideja .... jedino kaj ti u 99% slučajeva to nitko neće reći ili će ti lagat kako su baš oni ti koji su organizatori i glavni.

Ne misliš valjda da će ti itko pametan reći "mi smo samo lajbeki koji preprodaju tuđe aranžmane"? To bi bilo isto ko da ti kaže "nemoj meni dat te novce što ih držiš u ruci nego odi s njima u agenciju tu-i-tu".
Ma daj, pa putujem već godinama sa agencijama i uvijek kada sam pitala su mi i odgovorili i nikada nije bilo problema. Ustvari zadnjih godina uvijek to radim, baš sam prije godinu dana bila u Elisi tours i pitala za neke aranžmane i žena mi normalno objasnila što je njihovo, što nije, što prodaju tuđe.....U nekim aranžmanima ti piše na kraju aranžmana tko organizira u nekima ne. Baš prije par mjeseci vidjela jedan aranžman koji me interesirala. nazvala u agenciju Azur tours na čijim sam stranicama to vidjela i pitala da li je to njihovo i žena mi normalno odgovorila čiji je aranžman, a nije bio njihov. Znači, mogla je reći "da to je naše", bez obzira što nije njihovo, ali nije rekla je pošteno čije je. Ne znam, ja nikada s tim nisam imala problema i uvijek su bili korektni.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:58   #1706
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Sjajna ideja .... jedino kaj ti u 99% slučajeva to nitko neće reći ili će ti lagat kako su baš oni ti koji su organizatori i glavni.

Ne misliš valjda da će ti itko pametan reći "mi smo samo lajbeki koji preprodaju tuđe aranžmane"? To bi bilo isto ko da ti kaže "nemoj meni dat te novce što ih držiš u ruci nego odi s njima u agenciju tu-i-tu".
ajooj, ne mogu vjerovat, lajbeki !??

gle, uobičajena je stvar da se prodaju i tuđi aranžmani i to svima odgovara inače to ne bi radili.... vidiš putovanje to i to i uplatiš u bilo kojoj agenciji koja ima sa tim organizatorom putovanja subagentski ugovor...bar je tako bilo pred cca 25 god....
jesi razumjela, agencija dobije postotak od prodanog aranžmana druge agencije?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 09:10   #1707
Bilo bi dobro da napišete u čemu je bio problem (za nas koji često putujemo sa agencijama da znamo što izbjegavat).
Ja uvijek u onim sitnim slovima ispod prgrama nađem organizatora putovanja ili pitam u agenciji, zasad imam pozitivna iskustva (kucam u drvo).

Najviše sam putovala s Elisom i zasad sve pohvale(smještaj i vodič) Gardaland,Beč,Bratislava. S Atlasom dam bila u Budimpešti i isto sve pet, super vodička i smještaj. Zadnje sam bila u Milanu s Bravo agencijom, super smještaj za talijanske prilike, a vodička za poželjet .

Razočarana sam bila jedino s Integralom (Venecija i otoci lagune),vodička smušena do bola,smještaj grozan iako hotel izvana nije djelovao loše + drugi red od morra(Lido de Jesolo).

Krajem mjeseca idem u Prag s Calypsom jer sam o njima čula sve najbolje vezano uz ture u Prag i Istanbul, jedva čekam,nadam se da se neću razočarat.

Samostalno sam putovala u Beč i Budimpeštu i slažem se da je fenomenalno kad sam sebi složiš rutu onoga što želiš vidjeti no s agencijom mi je lakše jer plaćam na rate i zato se najćeše odlučujem na takav način putovanja.
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 09:59   #1708
Quote:
dudolinjo kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da napišete u čemu je bio problem (za nas koji često putujemo sa agencijama da znamo što izbjegavat).
Ja uvijek u onim sitnim slovima ispod prgrama nađem organizatora putovanja ili pitam u agenciji, zasad imam pozitivna iskustva (kucam u drvo).

Najviše sam putovala s Elisom i zasad sve pohvale(smještaj i vodič) Gardaland,Beč,Bratislava. S Atlasom dam bila u Budimpešti i isto sve pet, super vodička i smještaj. Zadnje sam bila u Milanu s Bravo agencijom, super smještaj za talijanske prilike, a vodička za poželjet .

Razočarana sam bila jedino s Integralom (Venecija i otoci lagune),vodička smušena do bola,smještaj grozan iako hotel izvana nije djelovao loše + drugi red od morra(Lido de Jesolo).

Krajem mjeseca idem u Prag s Calypsom jer sam o njima čula sve najbolje vezano uz ture u Prag i Istanbul, jedva čekam,nadam se da se neću razočarat.

Samostalno sam putovala u Beč i Budimpeštu i slažem se da je fenomenalno kad sam sebi složiš rutu onoga što želiš vidjeti no s agencijom mi je lakše jer plaćam na rate i zato se najćeše odlučujem na takav način putovanja.
Ma uopće nema problema, nego ljudi ne kuže i ne razumiju neke stvari i onda pričaju gluposti. Pa naravno da onaj tko prodaje tuđi aranžman ne radi to za "đabe".

Ili će ti na kraju aranžmana pisati tko je organizator, a ako ne piše uvijek je dobro pitati tko je organizator, jer na kraju krajeva kvaliteta puta ovisi o organizatoru, a ne o onoj agenciji koja samo pomaže u prodaji i gdje ćeš ti eventualno ćeš uplatiti put, pa ćeš poslije svu krivnju svaljivati na njih, a isti nemaju nikakve veze s organizacijom. Možeš ti uplatiti i kod njih, ali moraš znati da je "glavni i odgovorni" onaj tko sve organizira, a to nije teško saznati.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:18   #1709
Pomoc

Pzdrav ljudi,

nadam se da mi netko moze pomoci, naime, trazim dobre (najbolje?) hrvatske turisticke agencije koje nude krstarenja. Posto sam trenutno u njemackoj, malo sam se tu na njihovim vecim i poznatijim stranicama informirao i to je sve krajnje jednostavno i informativno poslozeno (i oku ugodno!!!).

Kada sam trazio malo po webu hrvatske agencije, to je boze sacuvaj, od katastrofa izgleda do svega ostalog (Bas zaostaje u tom segmentu marketing kod nas).

E sada, bitno je da je agencija iz hrvatske, moze preporuke???
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:50   #1710
Kad več pitaš: moje iskustvo s Mondom je izvrsno- putovali s njima 2 puta, (Pariz i Bratislava)- odlične vodičke , dobra organizacija, solidni hoteli; za te novce, sve odlično!



Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Evo ja sam bila s Mondom na baš toj turi. Hotel u Bratislavi je bio odličan (isti imaju u ponudi i ove godine), u centru grada i kako smo muž i ja dočekivali Novu na otvorenom, svako malo bi skočili u sobu na wc
Većina putnika odabrala je ili doček u pubu ili u restoranu. Kako nisam bila, ne mogu ti reći. Jedino sam čula za iskustva iz puba da su otišli oko pol 12 gledat vatromet i dočekat Novu na cesti i kad su se vratili u cca 12.30 ekipa je već počistila sve stolove i zatvarala pub. Drugim riječima više se nisu mogli vratiti slaviti
Bratislava je inače mali grad i poprilično pust, dosta mlađih ljudi je ostalo razočarano provodom. Ali ima se šta za vidjeti u 2 dana.
Na agenciju nemam zamjerke - sve ponuđeno je i odrađeno.
REMOVER is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:41   #1711
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Pzdrav ljudi,

nadam se da mi netko moze pomoci, naime, trazim dobre (najbolje?) hrvatske turisticke agencije koje nude krstarenja. Posto sam trenutno u njemackoj, malo sam se tu na njihovim vecim i poznatijim stranicama informirao i to je sve krajnje jednostavno i informativno poslozeno (i oku ugodno!!!).

Kada sam trazio malo po webu hrvatske agencije, to je boze sacuvaj, od katastrofa izgleda do svega ostalog (Bas zaostaje u tom segmentu marketing kod nas).

E sada, bitno je da je agencija iz hrvatske, moze preporuke???
zasto ne kupit u njemackoj? i tako te agencije samo preprodaju ,a ne slazu sami ture
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:52   #1712
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Pzdrav ljudi,

nadam se da mi netko moze pomoci, naime, trazim dobre (najbolje?) hrvatske turisticke agencije koje nude krstarenja. Posto sam trenutno u njemackoj, malo sam se tu na njihovim vecim i poznatijim stranicama informirao i to je sve krajnje jednostavno i informativno poslozeno (i oku ugodno!!!).

Kada sam trazio malo po webu hrvatske agencije, to je boze sacuvaj, od katastrofa izgleda do svega ostalog (Bas zaostaje u tom segmentu marketing kod nas).

E sada, bitno je da je agencija iz hrvatske, moze preporuke???
Od hrvatskih agencija mogu preporucit samo Dolia travel http://www.doliatravel.hr/krstarenja , zbilja su OK i jako se trude .

Zasto nejdes preko njemackih agencija i sam sam isao dosta puta preko njih (jeftinije nego nase ) makar sam iz hrvatske
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:06   #1713
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
zasto ne kupit u njemackoj? i tako te agencije samo preprodaju ,a ne slazu sami ture
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Od hrvatskih agencija mogu preporucit samo Dolia travel http://www.doliatravel.hr/krstarenja , zbilja su OK i jako se trude .

Zasto nejdes preko njemackih agencija i sam sam isao dosta puta preko njih (jeftinije nego nase ) makar sam iz hrvatske
Ej,

stvar je u tome da bi krstarenje bilo poklon, stoga bi bilo puno lakse da se sve organizira iz jedne agencije iz Hrvatske jer ako idem preko njemacke agencije, putnici moraju ili:

a) doc do njemacke pa odavdje na let dalje
b) let iz Hrvatske za polazisnu destinaciju kruzera

Opcija

a) je uzasno neprakticna (treba dan vise pri dolasku i odlasku u njemacku jer ne pasu letovi s letovima od njemacke agencije)

b) nema se kome obratiti kod problema (jer nisi uzeo paket s letom od agencije kruzera), i uzasno skupi letovi!

Eto,
uglavnom, vazno je da bude hrvatska agencija da sve bude iz prve ruke da se ima uvijek nekome za obratiti i da je sve dobro isplanirano bez mogucih problema.

p.s. letovi iz drugog grada Osim Zg isto nisu moguci.
p.p.s. mbeginner: Hvala na imenu agencije, bas cu prouciti.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:08   #1714
a otic direktno na njihov site i bukirat. tipa ovo ?
http://www.msccruises.co.uk/uk_en/homepage.aspx
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 09:43   #1715
Lijep pozdrav svima, prvi put putujem sa nekom agencijom, pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa Panturistom, adventska putovanja?? Stvarno nisam niti jako izbirljiva niti išta..samo me zanima dali uredno rade svoj posao??
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:10   #1716
PILIGRIN doo, turisticka agencija iz Zagreba

Dakle, ako gdje vidite navedenu tvrtku sa sjedište... bježite od tog turističkog angažmana koliko god Vas noge mogu brzo nositi da ne prođete kao moji prijatelji.

Ne ulazite u nikakve aranžmane s istim, a za sve ostale informacije, obratite se na privat

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 21.10.2014. at 18:46.
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:10   #1717
Quote:
vulva kaže: Pogledaj post
Dakle, ako gdje vidite navedenu tvrtku sa sjedište... bježite od tog turističkog angažmana koliko god Vas noge mogu brzo nositi da ne prođete kao moji prijatelji.

Ne ulazite u nikakve aranžmane s istim, a za sve ostale informacije, obratite se na privat
Mi smo jednom isli s njima i bilo je sve ok.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 06:24   #1718
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Mi smo jednom isli s njima i bilo je sve ok.
Kad je to bilo?

Frend uplatio putovanje koje je otkazano zbog nedovoljnog broja prijavljenih. I ok,cemu drama. Ali tad nastaje horor koji i danas traje,jer radi se o tisucu ojrica,koje navedeni obećavaju vratiti vec pola godine. Pa ti uplacuj njima putovanje
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:39   #1719
Koju agenciju za doček nove godine u inozemstvu bi preporučili (Prag, Budimpešta, Beč, Munchen, i sl.) hvala !!
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 13:13   #1720
Quote:
bakača kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s Mondo travel agencijom i Algom? Naime, pošla bih na ovu Austrougarsku novogodišnju turu pa me zanima. Što je s odabirom hotela, vidim da je i to moguće, biramo li li ili agencija? Je li netko bio na dočeku Nove u Bratislavi, kako je?
Ja sam išo ovo proljeće s Mondom u Paris, vodila nas neka ličanka (ili bosanka?) Nena, ej nema pojma, a pravi se pametna! Koja seljača! Drugo inače ok!
Isti Pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.