Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 22:37   #2021
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Insinuiraš da čovjek nije normalan, jer je potpisao takvu policu s takvim uvjetima, a osiguravatelji koji su je nudili su normalni, je li?

Ja uopće ne insinuiram da su sva osiguranja jednako loša. Da si se potrudio pročitati nekoliko zadnjih stranica ovog foruma znao bi da sam pisao nešto sasvim drugo. Poslovno si sposoban pa možeš malo prolistati nekoliko stranica foruma i informirati se, kako sugeriraš i drugima.

Nemam nikakvih osobnih frustracija tako da ti je i ova post potpuni promašaj. Vjerojatno sam imaš osobnih frustracija jer ti prodaja osiguranja pada.
Samo sam čekao da me proglasiš prodavateljem osiguranja. Ovime je moja diskusija s tobom završena, argumenata nemaš, pa ide ad hominem. Iz svakog tvog posta izvire frustracija, vjerojatno zbog loše odabranog i nepovoljnog osiguranja. Pametnome dovoljno.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 01:17   #2022
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Dakako da se nitko normalan ne osigurava do svoje 99.-te godine i svakako ne s ovakvim uvjetima, gdje sigurno neće dočekati nikakvu isplatu. Tako da ti je i ovaj post promašen jer insinuiraš da su sva osiguranja jednako loša ko ovaj prmjer, sve u cilju liječenja osobnih frustracija.
Jesus jesti ti procitao šta sam ja uopce napisao? da ja sam kriv jer nisam isao procitat detaljno o cemu se radi, al isto tako sam rekao da ja samoinicijativno nebi nikad uzeo nikakvo ŽO niti bi ga uzeo da mi je došao neki random nepoznati prodavac i nudio ga. Ovdje se radilo o poznanici tj mami od prijatelja iz djetinjstva koju sam znao svih tih 23 godine života koliko sam imao tad.
I prica je bila da je to super da cu bit osiguran ako mi se sta desi te ujedno štedit lovu i za to dobijat kamatu. Te da tu svoju lovu necu moc dirat prve 3 godine, a nakon toga da cu MOCI PODICI SVE DO JEDNE KUNE KAD GOD HOCU + UVECANO ZA KAMATU.
ja sam se vodio time te nisam uopce išao citat ni gledat tablice i napisao sam u pocetku da sam se tu zajebo jer sam vjerovao

a ovdje sam došao samo pitat dal je to šta mogu izvuc tih 5-6 soma od trostruko uloženog. Nisam došao ovdje da bi mi ni ti ni Banana ni niitko treci dao utjehu da nisam ja kriv
Kakve ti gluposti drobiš o nekim frustracijama ? kao da je ovo sranje u najmanju ruku obvezno pa ljudi promaše.
Da bi bilo bolje da dobijem 16000 svakako bi, taman bi zapicio par mjeseci po aziji
al ako vec ne mogu uzet cu sta daju i nek placa dalje tko hoce koje god ŽO hoce.

Inace da je sama polica valjdala nebi propala

Samo još cekamo nekog da napiše da se pojebe nešto jer inace to riješava sve probleme svijeta
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 07:23   #2023
Ima cijela tema o cosmopolitan osiguranju, sto mu je svrha, mane, prednosti, itd. Dobro za procitati sto imas ako vec nisi kad si sklapao policu, dosta je razlicito od ostalih osiguranja

https://www.forum.hr/showthread.php?t=428992
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:57   #2024
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post

Međutim, U slučaju da redovito uplaćuje, a umre prije 99. godine, osigurani iznos dobivaju njegovi nasljednici. Dakle, neće ga dobiti on, već nasljednici, a za osiguravajuću kuću je to isto. Kako je u tom slučaju bacio novac? Taj ti je dio očito promaknuo.

Samo sam čekao da me proglasiš prodavateljem osiguranja. Ovime je moja diskusija s tobom završena, argumenata nemaš, pa ide ad hominem. Iz svakog tvog posta izvire frustracija, vjerojatno zbog loše odabranog i nepovoljnog osiguranja. Pametnome dovoljno.
Diskusiju nisi trebao niti početi, jer ti je bila Ad hominem od početka sa spominjanjem liječenja frustracija. I zaključak ti je kriv, a argumenti nikakvi jer ja imam riziko osiguranje s kojim sam zadovoljan a ono MŽO koje sam imao je neki prosjek a ne loše osiguranje.

A sad malo osnova o osiguranju koje ne razumiješ. Premija osiguranja u mješovitom ŽO ima dvije glavne komponente (riziko i štedni dio) plus režijski troškovi itd...

Zbog te dvije komponente osiguranja takve police imaju dva osigurana slučaja: doživljenje (štednja) i smrt (riziko). Za smrt je u redu, dobiti će nasljednici kad umre osiguranik, ali da bi ostvario ovaj štedni dio moraš doživjeti 99 godinu što je recimo dosta nerealno.

Tako da dio u premiji koji pokriva riziko je u redu, ali onaj štedni dio koji svaki mjesec uplaćuje u premiji je bacanje novaca jer doživljenje neće dočekati. I napomenuo sam da je to isto riziko osiguranje mogao dobiti puno jeftinije. Tako da mi taj dio nije promaknuo nego ga ti jednostavno ne razumiješ

Zadnje uređivanje Banana10 : 11.07.2014. at 18:06.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:49   #2025
Dobio sam od Merkur osiguranja ponudu za indeksaciju, ako želim ili ne želim potpisati? Sada jel mi može netko lijepo na Hrvatskom objasniti šta to znači jer nisam skužio što se time dobiva
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:53   #2026
Lol

@DrBoz39

Pojednostavljeno rečeno, indeksacija je zaštita od inflacije, tj. iznos premije koju plaćaš će ti svake godine korigirati za iznos inflacije (ili neki drugi dogovoreni postotak). Korigirati na više, jel.
Za uzvrat dobivaš veću osiguranu svotu na doživljenju ili kad umreš.

Osobno, smatram da je životno osiguranje promašena investicija, pa tako i indeksacija koja je jedan od načina povećanja prihoda osigurateljnog društva na trenutnim klijentima uz relativno malu korist osiguranika.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:06   #2027
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Lol

@DrBoz39

Pojednostavljeno rečeno, indeksacija je zaštita od inflacije, tj. iznos premije koju plaćaš će ti svake godine korigirati za iznos inflacije (ili neki drugi dogovoreni postotak). Korigirati na više, jel.
Za uzvrat dobivaš veću osiguranu svotu na doživljenju ili kad umreš.

Osobno, smatram da je životno osiguranje promašena investicija, pa tako i indeksacija koja je jedan od načina povećanja prihoda osigurateljnog društva na trenutnim klijentima uz relativno malu korist osiguranika.
Hvala ti
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:19   #2028
Preporučam da izračunaš koliko ćeš više uplatiti i usporediš s povećanjem ugovorne svote
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:44   #2029
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Preporučam da izračunaš koliko ćeš više uplatiti i usporediš s povećanjem ugovorne svote
To je najbolji način da se vidi ima li koristi od indeksacije. Meni su predložili indeksaciju od 2 % godišnje, ali samo 1 % povećanje osigurane svote.

Meni najbolji komentar o indeksaciji je ovaj.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 22:52   #2030
Meni je Merkur osiguranje predložio povećanje od 4.32% čime će mi godišnje iznosit 114.75 eur. Sadašnja godišnja premija mi je oko 110 eura ja mislim
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 08:18   #2031
OK, ali koliko će ti povećati osigurani iznos ako pristaneš na indeksaciju? Vjerojatno su ti dali neku tablicu uz prijedlog. Indeksacija znači da ćeš svake godine uplatiti sve veću premiju pa s ovih 4,3 % to mi izgleda puno. Sumnjam da će ti za 4,3% povećavati garantirani iznos svake godine.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 09:50   #2032
To je jednokratno povećanje, ne godišnje.
Slijedeće godine mogu biti drugačiji iznosi, koje opet može i ne mora prihvatiti.
To merkur šalje svake godine ako je inflacija veća od 3%.

@DrBoz39
Sad imaš sve za izračunati. 4,75€ x "Godina do kraja" ćeš im više dati para, a oni će tebi vratiti za koliko veći iznos u slučaju doživljenja?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:23   #2033
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
OK, ali koliko će ti povećati osigurani iznos ako pristaneš na indeksaciju? Vjerojatno su ti dali neku tablicu uz prijedlog. Indeksacija znači da ćeš svake godine uplatiti sve veću premiju pa s ovih 4,3 % to mi izgleda puno. Sumnjam da će ti za 4,3% povećavati garantirani iznos svake godine.
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
To je jednokratno povećanje, ne godišnje.
Slijedeće godine mogu biti drugačiji iznosi, koje opet može i ne mora prihvatiti.
To merkur šalje svake godine ako je inflacija veća od 3%.

@DrBoz39
Sad imaš sve za izračunati. 4,75€ x "Godina do kraja" ćeš im više dati para, a oni će tebi vratiti za koliko veći iznos u slučaju doživljenja?
Znači ovako, sadašnja osigurana svota je 3.400 EUR, dodana osigurana svota je 133 EUR, osigurana svota nakon indeksacije je 3.606 EUR dok mi je godišnja premija 110, 114 nakon indeksacije
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 21:49   #2034
Quote:
DrBoz39 kaže: Pogledaj post
Znači ovako, sadašnja osigurana svota je 3.400 EUR, dodana osigurana svota je 133 EUR, osigurana svota nakon indeksacije je 3.606 EUR dok mi je godišnja premija 110, 114 nakon indeksacije
Ova dodatna osigurana svota je zbog bolesti, nezgode, djece?

Povećanje od 206 EUR-a na osiguranu svotu mi se ne čini da je zbog povećanja premije samo za jednu godinu od 4 EUR-a. Mislim da se ipak radi o povećanju premije za 4 % svake godine do isteka osiguranja. Ako se govori o indeksaciji to povećanje SVAKE godine se podrazumijeva. Jesi li ipak dobio neku tablicu uz ponudu o indeksaciji?
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:26   #2035
To je Allianz. Merkur to ima drugačije riješeno.
S obzirom da ne znamo koliko još ima do kraja osiguranja, ne možemo reći jel 4,75€ puno ili malo Uostalom, valjda to i sam može izračunati.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 20:44   #2036
Quote:
DrBoz39 kaže: Pogledaj post
Znači ovako, sadašnja osigurana svota je 3.400 EUR, dodana osigurana svota je 133 EUR, osigurana svota nakon indeksacije je 3.606 EUR dok mi je godišnja premija 110, 114 nakon indeksacije
Do sada si plaćao godišnje 110€ za osiguranu svotu od 3400€, nova godišnja premija od 114€ ti je povećala i svotu osiguranja na 3606€. Godišnja premija ti do isteka ostaje 114 € ili do sljedeće indeksacije.
zagi simpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:18   #2037
Quote:
zagi simpa kaže: Pogledaj post
Do sada si plaćao godišnje 110€ za osiguranu svotu od 3400€, nova godišnja premija od 114€ ti je povećala i svotu osiguranja na 3606€. Godišnja premija ti do isteka ostaje 114 € ili do sljedeće indeksacije.
Premija je do sada bila 110 EUR-a, a osigurani iznos 3400 EUR-a. To mi miriši na policu od 30 godina jer osiguravajuće kuće praktički daju osigurani iznos kao zbroj uplata + nešto sitno, barem je tako meni bilo. Dakle 110x30=3300 EUR-a +100 EUR-a=3400 EUR-a.

I sad ako podijeliš razliku osiguranih svota prije povećanja premije (3400 EUR-a) i poslije povećanja (3606 EUR-a) sa povećanjem premije od 4 EUR-a do isteka dobije se 206/4=51,5 godina, pod uvjetom da je premija od sada 114 do isteka ili nove indeksacije. U tom slučaju to je OK ponuda, i ja bi ju prihvatio jer je do isteka police sigurno manje od 51,5 godine.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:35   #2038
planiram početi uplačivat Ž.O. i to nekih 200-300kn mjesečno na rok od 10 godina...vidim da ima u ponudi dosta toga...mene zanima Ž.O. koje bi mi pokrilo sportske ozljede i sl....npr. u slučaju da potrgam ligamente koljena ili se slučajno poskliznem na snijegu... neka osiguranja nude različita osiguranja od teških bolesti no to me ne zanima trenutno...

haval svima na savjetima :klap:
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:53   #2039
Quote:
pupa265 kaže: Pogledaj post
planiram početi uplačivat Ž.O. i to nekih 200-300kn mjesečno na rok od 10 godina...vidim da ima u ponudi dosta toga...mene zanima Ž.O. koje bi mi pokrilo sportske ozljede i sl....npr. u slučaju da potrgam ligamente koljena ili se slučajno poskliznem na snijegu... neka osiguranja nude različita osiguranja od teških bolesti no to me ne zanima trenutno...

haval svima na savjetima :klap:
Možda ti je bolje uzeti osiguranje od nezgode nego Ž.O. zbog većeg osiguranog iznosa?
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:52   #2040
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Možda ti je bolje uzeti osiguranje od nezgode nego Ž.O. zbog većeg osiguranog iznosa?
Gledao sam i to ali mi je zanimljivija kombinacija štednja+osiguranje...
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.