Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 16:25   #3841
Pileća jetra - dvaput tjedno po 1-2 velike žlice (tzv. jušne žlice) je sigurno obzirom na vitamin A, i to sirovo
Provjeri količine vitamina A u kupovnoj hrani koju daješ pa ovisno o tome možeš i smanjiti na jednom tjedno
Svinjsku se ne preporuča davati, odnosno nikako davati sirovo

Zadnje uređivanje ryell : 21.03.2013. at 16:36.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:49   #3842
Ma guglam već 2 sata, luda sam više.

Pokušavam skontati jel se svinjetina ne smije isključivo zbog tog virusa jer svuda je veliko ne davati psima i mačkama sirovu svinjetinu zbog ovoga. Ako je samo to u pitanju onda ne bi trebao biti problem kad se skuha. Nadobivali su se moji do sada i mljevenoga i svinjskog karea i svega i svačega, ali uvijek je bilo termički obrađeno na nekoji način. Ako je problem u nečem drugome onda ok, al ja ne nalazim nikakve informacije na netu. I šta mislite koliko dugo treba kuhati da se ubiju slični virusi ili bakterije u mesu/ribi?

Ja što više istražujem o hranama i s čime hraniti sve sam zbunjenija i imam osjećaj da sve krivo radim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:05   #3843
Ako hoćeš biti ziher sa svinjom: zamrznuti na barem tjedan dana, i nakon toga potpuno termički obraditi.
IMHO, uopće se ne isplati za*ebavati s tim.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:26   #3844
A jebem ti, a prije 3 sata mi micko dobio jednu porciju skuhanoga, a ostalo sam sve pičnula u zamrzivač, imam kilu-kilu i pol svinjskih jezika i kilu jetrica. Ok, jetrice ćemo mi pojesti, nekako u nečemu (nisam baš obožavatelj ) al šta da radim s jezicima, nema šanse da ih jedem a ne baca mi se.

U biti ne bi im uzela svinjsko da sam imala nekog izbora, ali jedva sam i ovo našla. Ono srceta i jezika junećih nema nigdje, po trg. centrima uglavnom svinjetina a u mesnicama nemaju (usput nabijem ih u mesnice).

I čitam, neki pišu da se ubija obradom, neki pišu da virus nije termolabilan, ono ludilo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:07   #3845
Zato ti i kažem, skrati si muke i odustani od svinjetine.
A kad negdje naletiš na dobru junetinu, kupi malo više pa zamrzni. Dogovoriš se s lokalnim mesarom da ti javi kad bude po trgovačkim centrima nema niš
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:03   #3846
Ma hoću, odustajem od nje.

Čitala sam malo okolo, izgleda da se uništava kuhanjem ali ne da mi se ispitivati na mačkama jel zbilja tako. Jebem ti svinjetinu. Zapravo tužno mi je da pola toga ne mogu nabaviti ko da tražim ne znam šta, a ne iznutrice. I u mesnici (kojih najviše imamo ovdje, u svakom dijelu grada) su rekli da nemaju baš često juneća srca, jetrice, jezike, da traže ali im ovi slabo šalju. Kontam da to sve završi u paštetama, salamama, hrenovkama....

E da, htjela sam vas pitati, jel vi svojim macama date povremeno kuhana jaja?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:10   #3847
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Da,zato i ja spominjem da je meni RC od hrpe tih "superpremium" lako dostupnih hrana ipak najbolji. Meni mačke na RC-u baš lijepo izgledaju, pogotovo dlaka, ne debljaju se i kakica im manje smrdi . Meni se britcare nikako nije svidio iako je sastav dobar, čudni su mi ti keksići bili,mačke ga nisu radi jele i kakica je grozno smrdila,kao na purini pro plan. Ja ću se držati RC-a i pola grain free, tipa Orijen kada napokon stigne. Ali zato britcare konzerve žderu kao ludi
da prekrasna mu je dlaka sada iako je bila i na pro planu ali mu je kakica smridla neizdrživo. ja mu i dalje dajem tu i tamo brit care konzerve i brit care poslastice...mislim d aoni imaju stvarno fantasticčne poslastice...ona dimljena piletina je čak i meni fina...morala sam probati
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:41   #3848
Joj kao i te njihove konzerve i schessirove, to tako dobro miriši da bi sebi istresla na tjesteninu lol
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:03   #3849
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
E da, htjela sam vas pitati, jel vi svojim macama date povremeno kuhana jaja?
ne kuhana, sirova tu i tamo malo. neće baš puno pojesti, malo lizne kad joj ponudim.
i da odmah preduhitrim iduće pitanje, ne ni malo se ne bojim i ja jedem sirova jaja tak da... uglavnom, imam domaća ali i kad imam kupovna i ja ih volim jesti kad su kuhana onako da je žumanjak tekuć potpuno, a i pojedem dobrano puno kad mutim neke kolače pa samo onako jaja i šećer...mmmm

( nije dobro puno sirovih jaja jesti, ni mi ni oni jer sadrže enzim koji razgrađuje tiamin pa može doći do deficita ali to se desi samo kada se redovno veće količine konzumiraju. )
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:46   #3850
Ma nije me frka za sirova zbog salmonele, uglavnom imam doma svježa jaja, koristim ih u kolačima tako da me to ne brine. Čitala sam negdje da im se ne smije valjda sirovi bjeljanjak pa rađe ne bi sirovo.

Znala sam povremeno micku dati kuhano što meni ostane (nikad ga ne solim niti išta dodajem pa bi mu uvalila vošak kad se preračunam ), sad si razmišljam da im možda uvedem par puta mjesečno koje jajce.

Kombiniram si u zadnje vrijeme kako da im poboljšam prehranu a da ne osjetim previše po novčaniku, mama me bude stukla jer joj svaki dan dođem s novime e mogli bi mačkama ovo....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:01   #3851
mace

dobila sam pileća jetrica i ja im svaki dan ispećem u rolu, neke vole sirove, ali ne puno,moje jedu sirove svinjske bubrege, naravno prije ih zamrznem, te koje jedu bubrege, to su jele kada su bile na cesti, tako da su naučene, one mi neće nikakvu konzervu, samo suho tako da im moram još nešto dodatno dati, i ništa im nije. Bitno je da su zamrznute tako da se unište bakterije. A i konzerve što se kupe u Dm nisu sigurno zdravije od jetrica.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:14   #3852
Ne valja im davati svaki dan jetricu jer ima puno vitamina A unutra (a i jetrica skuplja sve toskine iz organizma životinje) jer se mogu predozirati, a svinjetinu sirovu ja ne bi macama davala nakon svega što sam jučer guglala. Ne znam, možda se uništava taj virus zamrzavanjem, kuhanjem, ali je mene i danas prpa što mi je micko jeo kuhanu svinjetinu jučer.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:49   #3853
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne valja im davati svaki dan jetricu jer ima puno vitamina A unutra (a i jetrica skuplja sve toskine iz organizma životinje) jer se mogu predozirati, a svinjetinu sirovu ja ne bi macama davala nakon svega što sam jučer guglala. Ne znam, možda se uništava taj virus zamrzavanjem, kuhanjem, ali je mene i danas prpa što mi je micko jeo kuhanu svinjetinu jučer.
de se ne boj toliko,RC ima hranu za mace,za bolesnu jetru kojoj je glavni sastojak svinjetina,tako da...
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:00   #3854
Meni kad je micko u pitanju ja ti nisam baš najrazboritija osoba. Moji me zajebavaju da mi je do tog mačka više stalo nego do njih.

Kad smo već kod mace i bolesne jetre, jesi uspjela naći onu hranu? Ne znam jesi li vidjela moj post, ja sam je našla na stanicama od Veterinarske stanice Zagreb.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:23   #3855
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni kad je micko u pitanju ja ti nisam baš najrazboritija osoba. Moji me zajebavaju da mi je do tog mačka više stalo nego do njih.

Kad smo već kod mace i bolesne jetre, jesi uspjela naći onu hranu? Ne znam jesi li vidjela moj post, ja sam je našla na stanicama od Veterinarske stanice Zagreb.
ma i ja sam takva,ma svi smo mi takvi koji volimo i brinemo o našim životinjicama

nisam,može se naručiti,ali za sad je na Hillsu pa ćemo viditi za dalje,možda ovo stanje kod nje nije trajno....sačekat ću malo još

vidjela sam post
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:53   #3856
Držim fige da nije trajno.

Znači veterinarska šalje ovdje hranu? Koliko naplate poštarinu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 17:10   #3857


nisam pitala,pitaj hellie,možda ona zna
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 17:21   #3858
ne znam za veterinarsku u zg. znam samo za petshop u rijeci koji može naručiti trovet i vjerojatno bi i poslali. ako ne lako ja kupim pa pošaljem
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:30   #3859
Ma ja pitam zbog felidae, nema petshopa koji ga kod nas drži i koji ima nekakav ugovor sa veterinarskom (ima na stranici od veterinarske popis svih pet shopova u RH, u Osijeku nema niti jedan) pa sam mislila da moža nekojim slučajem šalju u dijelove gdje nemaju s nikim ugovor.

Zapravo budem ih jednom nazvala pa ih pitala, možda postoji nekakva šansa da nekome počnu slati, nisam ja jedina koju zanima ova hrana. Za sada se snalazim i nabavljam ovako sastrane, lakše bi mi bilo kad ne bi morala nikoga zajebavati da kupuje i šalje. I šta sam ono rekla jučer, prekjučer da moji brljaju po Felidae? Evo danas cijeli dan žderu i jedno i drugo, samo se smijenjuju u zdjelici i ajd ti njih onda skontaj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:40   #3860
nabavitii hranu koja nije rc ili hills postaje nemoguća misija. samo zato jer svi vetovi drže ili rc ili hills pa ljudi kad dođu prvi put normalno da pomisle, to je sigurno kvalitetna hrana kad ju vetovi drže, ipak oni znaju što valja. najbolje da ja to kupim.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.