Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 23:49   #4901
pet direkt možeš normalno platiti pouzećem ili preko net bankarstva
zooplus moraš pljunuti pare unaprijed, nema plaćanja pouzećem

mojima su se svidjela ta mala pakiranja. ubit ću ih ako budu odbijali jesti ova od 2 kg
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:54   #4902
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nadam se da će kokoš htjeti jesti tu hranu. Kako su vaši prihvatili applaws suhu?
Moja se ubija u kitten suhoj, do sad je bila na RC MCO,al sam prvo uzela malo pakiranje za probu, pa drugi put veliko
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 00:03   #4903
Sve mi se više sviđa ovaj pet direct.

Ma meni žao naručiti malo pakiranje, da mi to dofuravaju a ne naplaćuju dostavu (kontam da im se to nikako ne isplati), ako budem uzimala uzet ću veliko i ima da jede. Ako ne bude zadavit ću je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 08:08   #4904
ja više ne kupujem ništa što ne dolazi u malom pakiranju za probu. dosta mi je bacanja novaca. da nisu imali besplatnu poštarinu i za mala pakiranja jednostavno bi uzela u zooplusu kad naručujem stelju.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 17:53   #4905
Thumbs up

Btw. Pet Centar ima akciju 10% + besplatna dostava! Tamo sam kupila neke stvari koje u Pet Direktu nemaju
Mislim da ide po IP adresi al kod je bio PK524F376 pa ako kome pomogne...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:45   #4906
mene nešto buni...te hvaljene hrane- Orijen, N&D, Applaws...na njima ne piše da je za kastrirane /sterli. mačke. Znam da su kao najbolje, al moj ima sjebane bubrege (neke policistične) i rano je kastriran pa se bojim da nebi bilo problema. Zadnja 2 mjeseca muku mučimo s Orijenon i danas mu kupim N&D (piletina i šipak) i spasio se, usisao je sve odmah. Uzet ću i malo pakiraje tog Appwalsa da vidim hoće li to. Evo taman se idem registrirati na pet direkt kad ga toliko hvalite. Al prije narudžbe bi voljela čuti zašto na njma ne piše da su za kastr./steril. mice
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:02   #4907
Mislim da su te sve i za sterilizirane jer obično imaju dodano nešto za zakiseljavanje urina (brusnica, vitamin c...). Ako te baš frka kamenaca onda malo obrati pozornost na minerale - kalcij, magnezij i fosfor, od njih nastaju kamenci. Kod hrana za kastrirane su ti minerali skresani, gledaj da kalcij bude oko 1 posto, da magnezij bude ispod 0,12 i da fosfor bude ispod 1,2.

Kod ovih hrana je još dobro što nemaju puno ugljikohidrata u sebi, navodno oni polužnjavaju urin i utječu na nastanak kamenaca. Ja da hranim svog micka sa suhom hranila bih ga sa grain free i malo bi pripazila koliko koja hrana ima minerala u sebi.

Jedino što nemam blage koliko bjelančevina i proteina smiju mace unositi koje imaju problema sa bubrezima. Malo si to prosurfaj, mislim da ove hrane za smanjenu funkciju bubrega imaju skresano i proteine/bjelančevine jer oni opterećuju bubrege (pa bi ti možda ova hrana mogla biti i prejaka za tvoga micana)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 17:46   #4908
Jel zna možda netko svrhu dodavanja bakrova sulfata pentahidrata u hranu za mačke? Guglanje baš nije bilo od pomoći, samo me šokiralo..
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:52   #4909
u kojim hranama?
I to baš kao dodatak?
Pa to nema nikakvog smisla.. Na Carnilovu nisam vidjela da piše kao dodatak..

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:09   #4910
Vidi : http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tina-300g.aspx

Znala sam da je shit od hrane, ali ovo me fakat šlagiralo. Modra galica, WTF
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:17   #4911
Ajme, meni
Pa šta neće sve izmisliti! Pa to je čisti otrov!!!

Ovo je samo dodatni argument: nemojte kupovati Whiskas!!!
Čim dođem na komp moram i mokru hranu provjerit jer moja mama zna kupit za Pašu

Edit: moram i zahvalit na upozorenju
Baš sam zadnji put u DM-u razmišljala jel da uzmem mali paketić jer znam da mačke na whiskas hiperventiliraju pa da svojoj dam kao poslasticu.. Poše sačuvaj

~Tapatalk~

Zadnje uređivanje Kulu : 26.02.2014. at 19:31.
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:24   #4912
Ja na žalost imam Whiskas ovisnika koji kategorički odbija pojest išta drugo
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:14   #4913
I ne ide nikako prebacivanje? Možda ful lagano prebacivanje? Briketić po briketić

Idealno bi bilo barem grain-free u kombinaciji s mokrom

Pogledaj što je u rangu tvog budžeta ga probaj jako laganu tranziciju. Makar trajalo tjednima jer Whiskas je baš lošeg sastava.

Ja u potpunosti shvaćam da on za tim ludi, to je česta pojava u mačaka, nažalost.
Možda pripremiti i parmezan, liquid sticks ili nešto drugo što možeš prosipati po drugoj hrani?
Čak možda da probaš zgnječiti malo whiskasa i posipati na vrh?

Lijepo svaki dan u zdjelicu dozu whiskasa i 5 briketića nove hrane, čak i malo manju dozu whiskasa, tek toliko da nije gladan, ali ni da se prenajede pa da mu ne padne na pamet pojest ovih 5 "uljeza".

Ajme, oprosti na dugačkom tekstu, fali mi sna

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 07:49   #4914
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Vidi : http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tina-300g.aspx

Znala sam da je shit od hrane, ali ovo me fakat šlagiralo. Modra galica, WTF
Kakva modra galica???

To nije isto.. Ovo je dodatak prehrani, skraceno E451 i na pozitivnoj je listi dodataka..


__________

Applaws je nama super, pojeli su vec 20 kg
Probali kitten, losos i piletinu.. Najradije su jeli kitten
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 08:06   #4915
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Kakva modra galica???

To nije isto.. Ovo je dodatak prehrani, skraceno E451 i na pozitivnoj je listi dodataka..


__________

Applaws je nama super, pojeli su vec 20 kg
Probali kitten, losos i piletinu.. Najradije su jeli kitten
Je da je moje znanje iz kemije poražavajuće
Ali tako nekako smo ju zvali :nezna: pa mi je ovo bio totalni šok.. Doduše mislim da je još ne što bilo u imenu
Guglat ću kad se osposobim
U svakom slučaju je Whiskas šrot

20kg hrane? Ajme
Zaboravila sam koliko mačaka imaš od one "naše" nedovršene rasprave, al nemre bit manje od 10.. Mačji raj

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 08:37   #4916
Quote:
Kulu kaže: Pogledaj post
Je da je moje znanje iz kemije poražavajuće
Ali tako nekako smo ju zvali :nezna: pa mi je ovo bio totalni šok.. Doduše mislim da je još ne što bilo u imenu
Guglat ću kad se osposobim
U svakom slučaju je Whiskas šrot

20kg hrane? Ajme
Zaboravila sam koliko mačaka imaš od one "naše" nedovršene rasprave, al nemre bit manje od 10.. Mačji raj

~Tapatalk~
Modra galica je bakrov sulfat, ovo je natrijev..

Ja i kemija se ne slazemo no toliko malo znam

Broj se mijenja
Imala sam ih zapravo 7 zadnja dva mjeseca..
Sad je dosla jedna mama sa jako bolesnim macicima a jedan micek je udomljen pa ih je 10
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 09:49   #4917
10 mačaka

Jednog dana kad ću živjeti usred ničega bit ću najjača cat lady ikada

A kaj ne valja s mačićima?
Oprosti sad na uplitanju, ali zbrinjavaš mace privatno ili preko udruge? Znam da to košta, a nisam vidjela neku temu za donacije na PŠ..

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 10:21   #4918
Piše na omotu bakrov sulfat pentahidrat...

Inače micko jede kombinirano suhu i mokru hranu i to doslovce kombinira: sjedne pred zdjelica i malo gricne mokre, malo suhe, mokra, suha, mokra, suha... Sve više sam sklona izbaciti mokru hranu i zamijeniti je home-made hranom, ali bi htjela da ima uvijek dostupnu suhu hranu (koja bi onda mogla biti i skuplja i naravno kvalitetnija).
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 10:55   #4919
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Piše na omotu bakrov sulfat pentahidrat...

Inače micko jede kombinirano suhu i mokru hranu i to doslovce kombinira: sjedne pred zdjelica i malo gricne mokre, malo suhe, mokra, suha, mokra, suha... Sve više sam sklona izbaciti mokru hranu i zamijeniti je home-made hranom, ali bi htjela da ima uvijek dostupnu suhu hranu (koja bi onda mogla biti i skuplja i naravno kvalitetnija).
To je moja radila kad je u zdjelici imala Orijen, nije se mogla odlučiti
Inače preferihra mokru, a najnaj je sirovo

Što se tiče galice, više mi niš nije jasno. Knjige iz kemije više nemam, hvala nebesima
Galicu sam zapamtila po onom pokusu iz škole

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:09   #4920
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Ja na žalost imam Whiskas ovisnika koji kategorički odbija pojest išta drugo
Znaš šta probaj napraviti, u vrećicu od whiskasa istresi novu hranu i drži je u tome. Pokupit će miris od whiskasa. Gamad se da tako nekad zavarati.

Ili joj jako polako uvodi hranu, ono stavljaj malo po malo u whiskas dok se ne navikne da tu ima još koji okus. Možda za početak da ne prebacuješ odmah na grain free, te najčešće nemaju nikakve pojačivače okusa i sl pa mace u početku znaju odbijati jesti (imam doma jednu takvu). Probaj maci uzeti koju malu vrećicu Royal canina, ja sam doma imala izbirljivicu koja me ubijala jer je znala jesti neke šrotove tipa k plus, a brljati po nekoj boljoj. Spašavao me RC babycat pogotovo onaj od 1-4 mjeseca (jako je sitni), usisavala ga je doslovce i fino bi mi se zdebljala na njemu (stalno je bila na rubu anoreksije i stalno sam vodila bitke s njom i brljanjem njenim po hrani)


Drago mi je da vaše mice hoće jesti applaws, budem onda uzela to ovoj svojoj kokoši. Hoće mi jesti animondu grain free. Ja ne znam koji je vrag toj mački, malo jede nešto s oduševljenjem i onda u neko doba kad joj ponovo uzmem istu vreću mi brlja. Evo ovu nije baš htjela jesti zadnji puta, sad je ponovo sa oduševljenjem jede. Upucat ću je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.