Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 09:31   #941
pila sam diane godinu i pol, ponajviše radi akni, ciklusa, a onda i kontracepcije.
akne su nestalo vrlo brzo,. ciklus se unormalizirao, a i trudna nisam ostala.
e sad sam ih prestala pit prošli mjesec,
nakon toga jedna menga,,,
sad ćemo vidjet dal će stić na vrijeme.
što se akni tiče, nakon koliko vremena su se vama opet pojavile?
nadam se da neće, jer će me to izludit...
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:31   #942
U pravilu nakon pilula se sve vraća na staro jer se polako vraća ženin prirodan ciklus sa svim njenim hormonima (pravim) i ako prije pilula neki hormoni nisu štimali (i za posljedicu imali akne i nestabilan ciklus) onda se to i dalje nastavlja jer pilule "liječe" samo dok ste na njima. Poslije je to sve po starom. Ima iznimaka, naravno. Obično kažu za Diane da se pauza treba napraviti nakon dužeg vremena, a najidealnije kad se želi ostati u drugom stanju (za one koje žele) je upravo ono kraće razdoblje nakon Diana dok se ciklus opet ne izneredi i dođu sve ostale popratne stvarčice kao što su akne i sl.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 19:55   #943
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Pa mogla ti je dati da provjeriš štitnjaču, androstendion, progesteron, ukupni(totalni) testosteron. Možda je baš tu negdje nastao kratki spoj.
U svakom slučaju, ako ćeš uzimati, onda uzimaj na duge staze. Ne isplati se raditi baš pauzu nakon kratkog vremena.
Eh, stvarno ne znam zasto nije dala sve to . Evo ja uzela danas prvu tabletu. Nadam se da ce sve bit ok. Malo se bojim tih nekih nuspojava. Al, vidjet cemo. Zanima me jos nesto. Da li ce mi se sa dianama smanjiti ciste na jajnicima ili skorz nestati? Mislim, nece se valjda pogorsati stanje?
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:34   #944
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
pila sam diane godinu i pol, ponajviše radi akni, ciklusa, a onda i kontracepcije.
akne su nestalo vrlo brzo,. ciklus se unormalizirao, a i trudna nisam ostala.
e sad sam ih prestala pit prošli mjesec,
nakon toga jedna menga,,,
sad ćemo vidjet dal će stić na vrijeme.
što se akni tiče, nakon koliko vremena su se vama opet pojavile?
nadam se da neće, jer će me to izludit...
kad sam ja prestala prošle godine u ljeto, imala sam dvije normalne menstruacije i čisto lice. onda se počelo pogoršavati i sve nizbrdo - ciklus se počeo produžavati i akne se vratile... ukupan rezultat - nakon četiri mjeseca pauze nazad na diane.... trebalo je još jedno četiri-pet mjeseci da se lice smiri opet.
mene sad zanima ima li neka od vas ovaj problem: meni je lice do prije par mjeseci s dianama bilo super. ali zadnjih otprilike pol godine mi izbijaju periodično akne (i to u sredini ciklusa točno) i to baš one ''kurvinske'' potkožne dođu, i onda stoje tjednima i smetaju. i nemreš im ništa - ni stisnut, ni smanjit! i lice mi je tad, tih recimo tjedan dana, ekstra suho, peruta se, pogotovo dio oko usta i brada (tamo gdje u principu mi i izbijaju akne). sve u svemu, ne znam kako to popraviti.
odlučila sam - pravim opet pauzu. u ponedjeljak mi je zadnja tableta pa ćemo dalje vidjeti. jednostavno mi ih je dosta više, htjela bih da se ti grozdovi bar malo smanje sami od sebe (tj. uz moju pomoć i trud, naravno). a i mikroflora pati već od ovog umjetnog...
nadam se, toplo se nadam, da će mi ovaj put ako ništa bar pauza duže trajat... fingers crossed...
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:43   #945
Quote:
lana.ri kaže: Pogledaj post
Eh, stvarno ne znam zasto nije dala sve to . Evo ja uzela danas prvu tabletu. Nadam se da ce sve bit ok. Malo se bojim tih nekih nuspojava. Al, vidjet cemo. Zanima me jos nesto. Da li ce mi se sa dianama smanjiti ciste na jajnicima ili skorz nestati? Mislim, nece se valjda pogorsati stanje?
Stanje ti može samo biti bolje, neće gore. Ali ima različitih iskustava jer je PCOS kompleksan i nije u svakog isto. Mnogima se jajnici očiste, nekima bude manje cista i to znatno, lice se očisti, a evo možeš vidjeti i neka iskustva u kojima se gotovo ništa nije promijenilo ili tek mrvicu na bolje . No uglavnom bude sve OK kad si na njima. Diane se i daju baš za PCOS.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 18:10   #946
bok cure! pila sam diane 35 na preporuku ginekologa( vadila sam krv) i na osnovu toga. super su mi odgovarale, linija odlicnnaaa, menstruacija nimalo bolna, pristica nema, pila sam ih oko 2 godine..ne pijem ih vec nekih godinu i pol i dobila sam 15-ak kilograma, a normalno se hranim kao i onda...jako me to muci jer mi kile jako smetaju, i jako sam nervozna otkad ih ne pijem...sto da radim???
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 13:11   #947
S tim pilulama uvijek problemi. Ja npr. nikad nisam dobila kile, kad sam pila Diane - baš suprotno.

Nego, frendica mi tvrdi da ima neke lišajeve po koži (flekice koje su izrazito suhe) od Diana. Da li je koja od vas imala sličan problem?
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:41   #948
Nisam dugo bila na ovom forumu i vidim da se zadnjim postovima dosta spominju akne i netko je dobro napisao (necu cijeli zivot pit pilule, trudnoća i to) ili (ako se vrate moram se vratit na pilule, sta cu drugo...) - samo ću reći da su meni akne izliječile tablete roaccutane. nakon 3 mj pilula negdje su se povukle, drugdje pojavile (čeljust, vrat) ali nakon 5 mjeseci roaccutana sve je otislo.sto je najbolje kad roacutanne prestanes pit,akne se ne vracaju. imala sam ih cijelu srednju a od 5.mj ove god (kad je ujedno i zavrsilo 5 mjeseci terapije roaccutanom) nisam imala skoro ni prištić. pilule i dalje pijem zbog kontracepcije ali tu sam zbog drugog pitanja, naime:

prije 2 mj sam vadila krvnu sliku koja nije bila najbolja pa mi je gin. dala jos jednu kutiju pa da nakon nje ponovim,ak bude opet lose pauza od 3 mj. danas bi trebala pocet s tim trecim koji mi je ostao al razmisljam da tu puzu od 3 mj pocnem praviti sada. jucer uopce nisam mogla uci na forum pa ako bi mi netko mogao do reci kako vam je bilo prvi mjesec od prestanka pilula i sto me najvise zanima, jel vam ciklus postao neredovit ili ste normalno dobile nakon 28 dana?
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:54   #949
Bok cure! Ja sam našla di piše da se diane ne smiju pit ako imate migrene praćene, primjerice, poremećajima vida...E sad, mene glava zna bolit radi vida nekad. Znači, bolila me prije diana i dok sam na dianama. Mogu li ja nastavit pit pilule ili ne? Oprostite ako je pitanje glupo, ali kad sam malo nesigurna oko tih pilula .
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 16:19   #950
Quote:
lana.ri kaže: Pogledaj post
Bok cure! Ja sam našla di piše da se diane ne smiju pit ako imate migrene praćene, primjerice, poremećajima vida...E sad, mene glava zna bolit radi vida nekad. Znači, bolila me prije diana i dok sam na dianama. Mogu li ja nastavit pit pilule ili ne? Oprostite ako je pitanje glupo, ali kad sam malo nesigurna oko tih pilula .
Ni ja nemam dobar vid, ovudvijek. a glava zna zaboljeti svakoga i iz raznih razloga. ne znam, mislim da ima i "težih" razloga zbog kojih se treba prekinuti s dianama, ne znam bas jel ovaj jedan od njih...
HollyP.S. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 21:37   #951
Ne smijete piti pilule ako imate migrenu (jake glavobolje, pracene mucninom, povracanjem, poremecajima vida- dvoslike i slicno...). A ako lose vidite, a ne nosite naocale pa vas zato boli glava to nije problem, kao ni neka obicna glavobolja, koja nije migrena
zi-gro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:31   #952
sum41 meni je prvi mjesec nakon prestanka korištenja menstruacija kasnila kojih 3-4 dana, i kasnije sve normalno. Ok, ja nikad nisam imala problema sa ciklusima, uzimala sam diane zbog akni.
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 08:34   #953
Već sam napisala u jednom postu da mi Diane kao kontracepcija pašu, jer nemam nikakvih gadnih nuspojava. Međutim napravila sam jetrene probe i enzim GGt mi je lagano povišen. Njegove granice su od 10-24, a meni je 29 U/L. Liječnica opće prakse kaže da to nije ništa strašno i da ću moći nastaviti piti bilo koje pilule, no ona ipak nije ginekolog.Zaista bi ih htjela nastaviti piti pa me zanima da li netko je netko bio u sličnoj situaciji, kako mu je jetra reagirala na Diane, tj. ima li nade da ću ih i dalje moći piti Diane, a ne neke druge s manjom dozom hormona. (npr. Cilest - ne daj bože!)
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 09:16   #954
Quote:
sheena0512 kaže: Pogledaj post
Već sam napisala u jednom postu da mi Diane kao kontracepcija pašu, jer nemam nikakvih gadnih nuspojava. Međutim napravila sam jetrene probe i enzim GGt mi je lagano povišen. Njegove granice su od 10-24, a meni je 29 U/L. Liječnica opće prakse kaže da to nije ništa strašno i da ću moći nastaviti piti bilo koje pilule, no ona ipak nije ginekolog.Zaista bi ih htjela nastaviti piti pa me zanima da li netko je netko bio u sličnoj situaciji, kako mu je jetra reagirala na Diane, tj. ima li nade da ću ih i dalje moći piti Diane, a ne neke druge s manjom dozom hormona. (npr. Cilest - ne daj bože!)
gle ja ti imam 18 godina a od 17.g kad sam i prije pilula vadila nalaze ustanovljeno je da (ne zna nitko zbog cega, ni internist/gastroenterolog,radiolog,dermatolog,nitko) imam povišene jetrene nalaze, meni je najgori AST, gornja granica je 38 meni nikad nije ispod 50, počela sam ipak s pilulama da vidimo hoće li nešto se povećati (moral sam zbog akni) ali ostalo je isto, mislim meni je uobičajeno koliko god vadila nalaze,pila diane ili roaccutane, AST je oko 50,60. ni doktori ni ja se vise ne zamaramo s time iako sam ja mislim relativno mlada za neke probleme ali opet sta da radim, pila/ ne pila isto je. mislim da se ne trebas brinuti ako ti je GGT 29, kod AST-a velikiii problemi su tek kad prijeđe 100 ili nešto, tako i ovo, nemas ti GGT preko 70... i sama dokt. ti je rekla da nije strašno... moraju pilule nekome bar nešto donijeti...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 11:02   #955
Diane su moj spas! Pijem ih već godinu i 3 mj.(zbog akni) i akne su mi se dosta povukle,ne sasvim, al to je moje lice ali dobro izgleda naprama onome kak je izgledalo prije.
Isto tako, moje prreebolne menge su nestale. Sad imam male bolove koji nestanu već nakon 1 šalice vrućeg čaja. Isto tako, kraće su i manje obilnije. Ugl, znam da ih neću moć pit cijeli život(a još sam mlada) al zasad su nalazi oke tako da nastavljam. Evo meni se život promijenio na bolje
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 18:30   #956
Imam problem. Pijem diane vec 8 dana i jos uvijek krvarim, a inace sam trebala vec prestat. Da li je to normalno? I kad bi to trebalo prestat? I jos sam se uz to razbolila i pijem antibiotik. Ne znam da li to utjece nekako na diane.
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:52   #957
Za cure koje su pile diane za akne i kojima su pomogle po tom pitanju:
-od prestanka uzimanja diana, ako su se akne vratile, nakon koliko vremena su se otprilike počele vracati i u kojoj mjeri? Da li su dosegle isto stanje kao i prije ili? Najviše me zanima,nakon koliko vremena ih mogu opet očekivati
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 19:10   #958
Meni su se vratile nakon 2, 3 mjeseca do tada su vjerojatno još pilule djelovale. i to u dosta gorem obliku
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 16:40   #959
Meni se lice nije baš pogoršalo nakon pilula. Prvo sam pila Diane pa prestala, a onda Yasmin pa i njih prestala.

Išla sam redovito na čišćenje lica, a pomogli su mi i neki A-derma i Avene proizvodi.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 20:21   #960
i to je još dobro ako se tebi nije vratilo jako al stvar je u tome što ja nemam ni jednu jedinu bubuljicu i nisam bila skoro godinu dana na ciscenju i presla sam na baleine proizvode (sto znaci da stvarno vise na bacam novce) kad mi nije potrebno... ne znam kako cu se uopce moc pomirit ponovno s time jer sam fakat zaboravila kako je imat ih ((( al znam da mene sigurno to nece zaobic...al ako nece jos nista sljedeca 2,3 mjeseca onda je bar to dobro...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.