Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 16:50   #21
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
A zbog čega rusi nebi trebali prodavat oružije i nuklearnu tehnologiju ili je to možda samo isključivo pravo Amerike?
Po meni veći me je strah što jedan Izrael ima 100 N-bomba negi jedan Iran jer vidjeli smo kako ti Izrael radi (Libanon, Gaza)
Što ti ne znaš čitati nešto, a da pri tome to isto što pročitaš i razumiješ. Nije to tako teško, hajde probaj, pa onda napiši nešto što stoji i što sam ja rekao ok!?

Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Da ovo nije žalosno bilo bi jaaaako smješno!
Koliko je to terorističkih napad bilo u Iraku prije 2003?
Što ti tu isto tako nije jasno? To, da je veliki dio Al Qiade prešao u Irak i sada tamo regrutira ljude koji nemaju ništa u glavi i onda ih obućavaju da idu u samoubilačke napade. Ne tjeraju ih da idu na američku vojsku, nego da idu na civile koji su nekim slučajem druga etnička skupina od njih samih. Što je to borba protiv okupatora?
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 19:43   #22
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Što ti tu isto tako nije jasno? To, da je veliki dio Al Qiade prešao u Irak i sada tamo regrutira ljude koji nemaju ništa u glavi i onda ih obućavaju da idu u samoubilačke napade. Ne tjeraju ih da idu na američku vojsku, nego da idu na civile koji su nekim slučajem druga etnička skupina od njih samih. Što je to borba protiv okupatora?
Nije mi jasno kako netko može napisat pola stranice teksta a ne odgovorit na jednostavno pitanje pa ti ga evo opet postavljam:
Koliko je to terorističkih napad bilo u Iraku prije 2003?
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:14   #23
Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Terorizam se nikada i s ničim ne može opravdati.

Teroristi ciljaju civilno stanovništvo; djecu u školama(primjer Beslan), građane u podzemnoj željeznici(primjer London), turiste na ljetovanju(primjer Bali) itd.

IRA i ETA imaju za konačni cilj neovisnost određenih dijelova svoje zemlje. Do toga cilja dolaze masakriranjem civila na tržnicama, u trgovačkim centrima, autobusima... Za ispunjenje svojih zamisli žele prouzročiti kaos, bol, patnju među civilima, građanima jedne zemlje koji ne kreiraju politiku i ne ratuju protiv njih. Takvo ponašanje jedino može biti zločin protiv čovječnosti. Zbog toga ih i nazivamo teroristima. S druge strane Škotsku nacionalnu stranku tako ne klasificiramo, zar ne?
ali ti ubijeni gradani podupiru tu vladu i daju joj novac (od poreza) za njihove ciljeve umjesto da priznaju ono sto je od te drzave (IRA)
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:17   #24
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Koliko je to terorističkih napad bilo u Iraku prije 2003?
Aha, samo su teroristički napadi mjerilo sreće i sigurnosti.Dobro da si nam rekao. Pa onda je SSSR u vrijeme Staljina bio raj na zemlji. Nitko se nije raznosio na ulicama, tržnicama, po kazalištima i sveučilištima. No ljudi su nestajali, bili ubijani, zatvarani,.... Sve sa blagoslovom države. Sigurno su zbog toga bili sretni.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:29   #25
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
Aha, samo su teroristički napadi mjerilo sreće i sigurnosti.Dobro da si nam rekao. Pa onda je SSSR u vrijeme Staljina bio raj na zemlji. Nitko se nije raznosio na ulicama, tržnicama, po kazalištima i sveučilištima. No ljudi su nestajali, bili ubijani, zatvarani,.... Sve sa blagoslovom države. Sigurno su zbog toga bili sretni.
Mislim da se ovdje prica o 'terrorizmu' a ne o Staljinu i pitanje je legitimno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:29   #26
daj neka amerikanci naprave oni famozni "zvjezdani stit" pa ih nijedna nuklearna nece pogodit a ne da donose demokraciju u ne demokrtske zemlje. ako oce vec provodit demokraciju sto to ne ucine u kini,kubi,i latino-americkim drzavama.
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:40   #27
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje prica o 'terrorizmu' a ne o Staljinu i pitanje je legitimno.

staljin je spomenut sa razlogom. sad, ako se jako, jako, jako potrudiš možda budeš vidio vezu
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:16   #28
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
staljin je spomenut sa razlogom. sad, ako se jako, jako, jako potrudiš možda budeš vidio vezu
Augusto Pinochet, Ngo Dinh Diem, itd. (sve veliki demokrati)
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 01:46   #29
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
ali ti ubijeni gradani podupiru tu vladu i daju joj novac (od poreza) za njihove ciljeve umjesto da priznaju ono sto je od te drzave (IRA)
Ponovio bih kako apsolutno ništa ne može opravdati terorizam i ubijanje civilnog stanovništva kao posljedicu terorističkih akcija. Terorizam sam po sebi je čin destruktivnog i patološkog ljudskog ponašanja koje se isprepleće sa fanatizmom.

Postoji politička borba za određene ciljeve koja je legitimna i koju provodi npr. Škotska Nacionalna Stranka. Također postoje i drugi vidovi otpora prema vlasti koji isključuju komponentu terorizma. UK i Španjolska su demokratske države koje su itekako voljne pregovarati o nečijim zahtjevima sve dok se koriste legalni oblici borbe za nečija prava i status. Pregovora sa teroristima ne smije biti jer dotični razumiju samo silu.

Nemojmo zaboraviti kako Ulster/Sjeverna Irska predstavlja poseban problem zbog podijeljenosti stanovništva. Prema istraživanjima oko 58% stanovništva je sklono uniji sa ostatkom UK-a, a oko 23% želi priključenje Republici Irskoj.
WRITER1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:52   #30
Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Ponovio bih kako apsolutno ništa ne može opravdati terorizam i ubijanje civilnog stanovništva kao posljedicu terorističkih akcija.
Što je onda po tebi definicija terorizma!
Dali je to sirotinja koja nema za tenkove i avione pa koristi prsluke i polovne automobile!
Ili je to svaka vojna militaristička naoružana sila koja ubija svjesno civile!

Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Terorizam sam po sebi je čin destruktivnog i patološkog ljudskog ponašanja koje se isprepleće sa fanatizmom.
To smo vidjeli kod cijenjenog Busha koji u obraćanju za napad na Iraq koristi riječi kao "Križarski rat"

Quote:
WRITER1989 kaže: Pogledaj post
Nemojmo zaboraviti kako Ulster/Sjeverna Irska predstavlja poseban problem zbog podijeljenosti stanovništva. Prema istraživanjima oko 58% stanovništva je sklono uniji sa ostatkom UK-a, a oko 23% želi priključenje Republici Irskoj.
Nakon koliko stoljeća ispiranja mozga i protjerivanja?
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 19:59   #31
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Što je onda po tebi definicija terorizma!
Dali je to sirotinja koja nema za tenkove i avione pa koristi prsluke i polovne automobile! Ili je to svaka vojna militaristička naoružana sila koja ubija svjesno civile!?
Terorizam je namjerno i sustavno ubijanje, sakaćenje i ugrožavanje nevinih ljudi kako bi se u njih utjeralo strah radi neke političke svrhe. Nije to sirotinja koja nema za tenkove, to su bolesni ljudi koji ubijaju tisuće nevinih civila, radi nekih svojih interesa, a ovdje se radi o interesu Islam do AO.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:21   #32
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Terorizam je namjerno i sustavno ubijanje, sakaćenje i ugrožavanje nevinih ljudi kako bi se u njih utjeralo strah radi neke političke svrhe. Nije to sirotinja koja nema za tenkove, to su bolesni ljudi koji ubijaju tisuće nevinih civila, radi nekih svojih interesa, a ovdje se radi o interesu Islam do AO.
Čekaj malo!
Jeli ti meni to želi reći da je Amerika pod komandom Busha
Quote:
namjerno i sustavno ubijanje, sakaćenje i ugrožavanje nevinih ljudi kako bi se u njih utjeralo strah radi neke političke svrhe.
u Iraku i to sve u Korist Islama A ja mislio da je Bush Kršćanin!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:27   #33
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Čekaj malo!
Jeli ti meni to želi reći da je Amerika pod komandom Busha u Iraku i to sve u Korist Islama A ja mislio da je Bush Kršćanin!
Što nemamo mogućnost čitanje s razumijevanjem? Nadam se da shvaćaš kako si ostao potpuno bez argumenata!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:40   #34
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Terorizam je namjerno i sustavno ubijanje, sakaćenje i ugrožavanje nevinih ljudi kako bi se u njih utjeralo strah radi neke političke svrhe. Nije to sirotinja koja nema za tenkove, to su bolesni ljudi koji ubijaju tisuće nevinih civila, radi nekih svojih interesa, a ovdje se radi o interesu Islam do AO.
Ili ona " nafta mora biti nasa po svaku cijenu "
Pa Amerika je redovno gadjala Irak jos za vrijeme Clintona i ti projektili su uglavnom pogadjali civilne objekte i ubijali civile . Ili onaj napad na Sudan kad su gadjali fabriku u kojoj su radili civili i koja je prizvodila , meni se cini neku hranu za stoku a ameri , nasi lijepi , nevini i dobri koji su nasi pravi policajci i sekiraju se za covjecanstvo su mislili da se tu pravi hemijsko oruzje . Sto je ostalo jedno stotinu djece bez roditelja nema veze Vijetnam , Koreju i jos 100 drzava necu spominjati u ovom postu
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 12:24   #35
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Ili ona " nafta mora biti nasa po svaku cijenu "
Pa Amerika je redovno gadjala Irak jos za vrijeme Clintona i ti projektili su uglavnom pogadjali civilne objekte i ubijali civile . Ili onaj napad na Sudan kad su gadjali fabriku u kojoj su radili civili i koja je prizvodila , meni se cini neku hranu za stoku a ameri , nasi lijepi , nevini i dobri koji su nasi pravi policajci i sekiraju se za covjecanstvo su mislili da se tu pravi hemijsko oruzje . Sto je ostalo jedno stotinu djece bez roditelja nema veze Vijetnam , Koreju i jos 100 drzava necu spominjati u ovom postu
Da nema Amera i EU vjerojatno bi u ovom ratu velika većina Bošnjaka nestala. Zato pazi po kome pljuješ.
taxi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:07   #36
Da nije bilo EU i Amera koji su zeljeli da Bosnjaka nestane davno bi BiH bila normalna zemlja . Da nije ta ista zap Evropa i USA nijemo gledala , naravno sa dozom odabravanja , sta rade hrvati i srbi od Bosnjackih civila
Te izvakane floskule su mi postale sstvarno dosadne . Da nije bilo ABiH i njenih vojnika nas danas ne bi bilo i fala dragom Allahu sto nas je pomogao
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:16   #37
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Ili ona " nafta mora biti nasa po svaku cijenu "
Pa Amerika je redovno gadjala Irak jos za vrijeme Clintona i ti projektili su uglavnom pogadjali civilne objekte i ubijali civile . Ili onaj napad na Sudan kad su gadjali fabriku u kojoj su radili civili i koja je prizvodila , meni se cini neku hranu za stoku a ameri , nasi lijepi , nevini i dobri koji su nasi pravi policajci i sekiraju se za covjecanstvo su mislili da se tu pravi hemijsko oruzje . Sto je ostalo jedno stotinu djece bez roditelja nema veze Vijetnam , Koreju i jos 100 drzava necu spominjati u ovom postu
Koja nafta? Daj malo pogledaj koje kompanije su vlasnici koncesija u Iraku i koje kompanije crpe naftu i nemoj pašalno pisati o nečemu u što se ne razumiješ. Projektili nisu padali na civile i ne laži, gađane su iračke vojne snage koje su prelazile crtu razgraničenja, a ove dezinformacije piši negdje drugdje. Za Sudan mi prvo daj vjerodostojan dokaz, pa ćemo tek onda o tome raspravljati. Da se razumijemo, nemoj mi davati linkove nekih no name stranica. Isto tako se malo bolje informiraj uzroke rata u Vijetnamu i Sjebernoj Koreji. Evidentno je da si frustriran na Amerikance, a jedini i isključivo im možeš biti zahvalan zato što je Clintonova administracija pomogla Bosancima u ratu koji su vodili protiv Srba. Da nije bilo njih, danas ne bi bilo niti dodatnih 500.000 Vas Bosanaca, a ti si sada to okreći kako te volja!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:35   #38
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Da nije bilo EU i Amera koji su zeljeli da Bosnjaka nestane davno bi BiH bila normalna zemlja . Da nije ta ista zap Evropa i USA nijemo gledala , naravno sa dozom odabravanja , sta rade hrvati i srbi od Bosnjackih civila
Te izvakane floskule su mi postale sstvarno dosadne . Da nije bilo ABiH i njenih vojnika nas danas ne bi bilo i fala dragom Allahu sto nas je pomogao
Floskule? Kakve floskule? To je sve istina, bez Hrvata i Amera imali bi Srebernicu No.2 u Bihacu. Zato pokazi malo postovanja. A koliko vas tek ima ovdje u USA, koliko tvojih sunarodnjaka zivi ovdje. Spase vas, dopuste vam ulazak u zemlju, omoguce priliku za novi pocetak, u novoj zemlji, velikom broju tvojih sunarodnjaka i onda se javi neki isfrustrirani musliman koji se suosjeca sa svojom bracom teroristima sirom svijeta. Zanimljivo kako se vecina tvojih sunarodnjaka odlucila za Amere u Iraku tj. posao koji su im nudili, a kojim cudom nisu bili zainteresirani za posao koji nude vasa braca muslimani u Iraku tj. par kila eksploziva i auto .
Capitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:48   #39
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Da nije bilo EU i Amera koji su zeljeli da Bosnjaka nestane davno bi BiH bila normalna zemlja . Da nije ta ista zap Evropa i USA nijemo gledala , naravno sa dozom odabravanja , sta rade hrvati i srbi od Bosnjackih civila
Te izvakane floskule su mi postale sstvarno dosadne . Da nije bilo ABiH i njenih vojnika nas danas ne bi bilo i fala dragom Allahu sto nas je pomogao
kad je dante pisao "pakao", u deveti, najgori krug, metnuo je one koji mrze svoje dobročinitelje.
eto, amerika i europa je njemo gledala kako srbi ubijaju bošnjake i to je dokaz da je željela da oni nestanu. naravno, činjenica da bi isti zaista i nestali skupa S ABIH i njenim vojnicima, da nije amerika i europa prestala gledat i umješala se, ovom prilikom nije bitna.
iako sam nevjernik, ako ima neke pravde nakon ovoga života, oni koji mrze svoje dobročinitelje zaista će se u najgorem paklu i naći.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:17   #40
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Da nije bilo EU i Amera koji su zeljeli da Bosnjaka nestane davno bi BiH bila normalna zemlja . Da nije ta ista zap Evropa i USA nijemo gledala , naravno sa dozom odabravanja , sta rade hrvati i srbi od Bosnjackih civila
Te izvakane floskule su mi postale sstvarno dosadne . Da nije bilo ABiH i njenih vojnika nas danas ne bi bilo i fala dragom Allahu sto nas je pomogao

kakva ABIH, kakav Allah?? O čemu ti? vidjeli smo uspjehe ABIH u istočnoj Bosni i masovne pokolje , vidjeli smo opsadu Bihaća koja bi završila poput Srebrenice da nije bilo Oluje. Kako bi ta moćna ABIH dolazila do oružja koje su im slala islamska braća bez blagonaklonosti prije svega Amera?
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.