Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 15:56   #81
ja sam jedan fini najmodavac s finim stanom
ne pada mi na pamet dolaziti u stan niti kad je pun, kamoli kad je prazan
ali da vidim da je brava promijenjena, iseljenje bi nastupilo u roku odmah
istina da bi to teško vidjela jer nisam u zgradi još bila ove godine
al da me put nanese.................

tak da ipak pitaj, da ti se ne desi nešto slično
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:17   #82
ja bi tražila promjenu brave...tko zna tko je prije tebe sve bio u stanu i tko sve ima ključ pa može u stan npr. ludi bivši podstanari....ključ bi vlasniku dala nakon iseljenja...mislim da vlasnik stana ne treba imati ključ, stalno bi si mislila da će mi netko ući i gledati po stvarima....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:24   #83
I sta recimo napravit u situaciji da ....neznam...pukne cijev a nikog od podstanara nema u stanu,a treba hitno uci u stan?
Razvalit vrata?

Kao sto sam rekao ,neprihvatljivo.
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:31   #84
iz tog razloga uvijek imaš nekog svog kod koga je ključ...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:51   #85
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
iz tog razloga uvijek imaš nekog svog kod koga je ključ...
A kako će taj netko skužiti da je u stanu recimo sinoć u 3:27 pukla cijev i cijedi se susjedu ispod, koji, naravno, u 99% slučajeva zove isključivo vlasnika stana? Ili da je, ne daj Bože, izbio požar, ti na moru, a tvoja osoba od povjerenja na drugoj strani grada i nema pojma da se nešto dešava?
Mene zanima na kome leži odgovornost u takvim situacijama? Na gazdi ili podstanaru? U slučaju potpisanog i ovjerenog Ugovora o najmu i u slučaju kad ga nema?
A drugi dio priče, vezan za potencijalno gazdino njuškanje po stanu u podstanarovom odsustvu, ako ima ključ...jednako kao što je teško naći prave podstanare, nije lako naći ni prave gazde . Ali ih ima.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:53   #86
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
tko sve ima ključ pa može u stan ....
kod mene ne može jer se ključ ne može napravit na svakom čošku
a i preskup je da se ide radit iz zabave


Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
iz tog razloga uvijek imaš nekog svog kod koga je ključ...
a ti si (ili bi) dala svoj i od tog nekog svog broj mobitela i broj s posla i bila bi spremna doć u stan u roku 15 min da nešto zatreba?
sumnjam
isto kao što i sumnjam da bi u slučaju poplave/požara ikoji podstanar podmirivao trškove uređenja + troškove provaljenih vrata
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:53   #87
Ja sam podstanar i nakon useljenja smo mijenjali bravu. I to mi je čak vlasnik stana rekao da napravim jer bivši stanar može imati kopiju. Kad smo mi van grada ključ ima moja svekrva tako da se u stan uvijek može ući. A da se u stanu nešto dogodi mislim da bi susjedi zvali mene, a ne vlasnika koji tu nikad nije živio niti ga ko poznaje niti imaj njegov broj dok susjeda ispod mene i predstavnik stanara, zbog našig izbivanja po nekoliko tjedana imaju uredno moj broj moba.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:00   #88
Druga stvar je u dogovoru sa vlasnikom,ali da mi to podstanar napravi na svoju ruku ja bi pop*zdio.
Smatram se normalnim covjekom,i reko sam ljudima kad sam im iznajmljivao stan da ako ce radit bilo kakve promijene da bih volio da mi jave to ,a mislim da mjenjanje brave spada u to.

I svejedno bi ih trazio jedan kljuc.
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 17:04   #89
Ja bi osobno isto dala ključ da me itko tražio, ali nije.
Uopće ne mislim da bi mi gazda dolazio, jer sam jedna od onih sretnika koji su u stanu koji gazda služi isključivo kao izvor prihoda te me je bitno samo da prvog stanarina bude uplaćena.
A da mi je gazda neki rospija vjerojatno mi ne bi bilo ugodno da znam da ima ključ, ali opet dala bi ga jer smatram da na to ima pravo.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:07   #90
nekak smatram da ako sam podstanar, da sam ja odgovorna za taj stan, pukla cijev ili izbio požar, a kako plaćam stanarinu mislim da ne bi gazda niti susjed trebali imati rezervni ključ u slučaju da se desi neko sranje...trenutno sam u stanu od roditelja, pa opet ne dajemo susjedima ključ
kužim da kad si podstanar da to u biti nije tvoje vlasništvo, ali ne živiš ni besplatno...ak već i pukne cijev ili nekaj slično, bar znaš da je pukla sama od sebe, a ne moraš razmišljati da li ti se gazda mentić muvao po stanu i napravio neko sranje koje će ti prišiti...
kaj ja znam, sve mi to nekak imam i dobre i loše strane, al kad ne vjeruješ nikom nemreš si pomoć...da bar naletim na gazdu koji živi 200 kilometara dalje, očekuje uplatu na račun svaki mjesec i pusti me da živim na miru...
dosta mi je mojih staraca, ne treba mi još da me neka baba tlači s kojom nemam nikakve veze
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:29   #91
Ako se potpisuje Ugovor o podstanarstvu tada treba uvesti klauzulu da kod svih bitnih izmjena (pa tako i zamjene cilindra/brave) treba tražiti suglasnost stanodavca. Bez suglasnosti stanodavca ispada da stanoprimac ulazi u stan bespravno sa sasvim drugim namjerama. Ako je stanodavac zaista takav da će ulaziti u stan, njuškati i sl. ne potpisivati s njim Ugovor, ili ga prekinuti (ako je na snazi).
Ekonomist is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:43   #92
Ah gle,koliko sam skuzio jedino smo Polly i ja ovdje u situaciji da iznajmljujemo stan ,i oboje smo negativno reagirali na to.
Sad da li ces ti to napravit ili ne ovisi o tebi.
I ne kuzim stvarno,ako iznajmljujes stan a nisi student koji nema love,valjda si mozes priustit taj luksuz da odes ako ti je gazda neki pacijent.
evang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:56   #93
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
...da bar naletim na gazdu koji živi 200 kilometara dalje, očekuje uplatu na račun svaki mjesec i pusti me da živim na miru...
dosta mi je mojih staraca, ne treba mi još da me neka baba tlači s kojom nemam nikakve veze
imaš puno takvih koji ne navraćaju u svoj stan
ja, npr
jedino kaj ja oćem imati ključ
samo ti savjetujem da ipak za akciju "moja brava" zatražiš dopuštenje
da ti najmodavac ne popizdi ako sazna za to i iselite po kratkom postupku

a i nije ti tak loše ni kad gazda ima ključeve od stana
ja uvijek dajem tri kompleta, a desilo mi se više puta da idem otključavat vrata iza pol noći blesi koja si je zalupila vrata s ključevima u stanu

a i kak nitkom ne padne na pamet mjenjat brave na apartmanima i hotelskim sobama
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 20:17   #94
Quote:
evang kaže: Pogledaj post
Ah gle,koliko sam skuzio jedino smo Polly i ja ovdje u situaciji da iznajmljujemo stan ,i oboje smo negativno reagirali na to.
Sad da li ces ti to napravit ili ne ovisi o tebi.
I ne kuzim stvarno,ako iznajmljujes stan a nisi student koji nema love,valjda si mozes priustit taj luksuz da odes ako ti je gazda neki pacijent.
nemrem si priuštit 3 nabildana muškarca da nose vamo tamo sve stvari koje ja planiram nosit sa sobom

ma, uglavnom, pitat ću za promjenu brave pa kaj bude-bude
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:27   #95
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a i kak nitkom ne padne na pamet mjenjat brave na apartmanima i hotelskim sobama

....a ni na rent-a-car automobilima

Quote:
evang kaže: Pogledaj post
Smatram se normalnim covjekom,i reko sam ljudima kad sam im iznajmljivao stan da ako ce radit bilo kakve promijene da bih volio da mi jave to ,a mislim da mjenjanje brave spada u to.

I svejedno bi ih trazio jedan kljuc.
Takoder...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:42   #96
A je li bi ti htio da netko na tvojoj nekretnini promijeni nešto bez pitanja?
Ja bih takvom podstanaru odmah rekla da iseli.
Meni se dogodilo da kad sam bila podstanar da mi je gazda čak kupio novi ormar i sve moje rublje izvadio iz starog i lijepo složioo u novi...dok me nije bilo...U roku od dva dana sam odselila...užas ima i takvih ljudi.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:34   #97
Quote:
thune kaže: Pogledaj post
A je li bi ti htio da netko na tvojoj nekretnini promijeni nešto bez pitanja?
Ja bih takvom podstanaru odmah rekla da iseli.
Meni se dogodilo da kad sam bila podstanar da mi je gazda čak kupio novi ormar i sve moje rublje izvadio iz starog i lijepo složioo u novi...dok me nije bilo...U roku od dva dana sam odselila...užas ima i takvih ljudi.
I svejedno si se i dalje brinula kaj je to njegova nekretnina iako ti je prebiro po gaćama?
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:28   #98
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
zanima me da li imam pravo na vlastitu ruku sam promjeniti bravu u budućem stanu ili to prvo moram pitati stanodavca?
Kao i kod drugih odnosa, tako i pri rentanju stana strane bi uvijek trebale pokušati rješavati pitanja u dobrom duhu i međusobnim komuniciranjem. Podstanar sam i ne bi mi palo na pamet mijenjat bravu bez da pitam/najavim stanodavcu. Zapravo, već sam i bio prisiljen mijenjati bravu jer se pokvarila, gazda je odmah bio upoznat i odmah sam izradio i njegov primjerak ključa.

Moj savjet je pokušati graditi prije svega otvoren odnos. Vjerujem da u većini slučajeva će i time povjerenje biti obostrano veće i suradnja ugodnija.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:33   #99
mislim da imaš pravo,ali moraš reći što si napravio,jer dok te nema doma zašto bi netko kopao po tvojim stvarima..
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:50   #100
Ja sam trenutnu stanodavku pitao da li smijem promijeniti bravu i njoj nedati ključ budući da iako je to njen stan ipak ne živim tamo besplatno i tražim neku garanciju privatnosti a imam i nekih skupih stvari. Iako je ona promijenila bravu nakon zadnjih podstanara, pristala je bez problema. Čim je tako lako pristala, vidio sam da nema nikakvih primisli o ulaženju u stan dok nas nema doma i nisam ni promijenio bravu.
Bivša stanodavka nije dala ni pod razno, a mi mladi i glupi mislili da njeno obećanje o neulaženju dok nas nema stoji. I onda je ipak ušla po neke stvari koje su joj ostale a "isprika" je bila da joj se ispraznio mob u kojem je bio moj broj pa nije mogla nazvati, a nebu valjda zbog toga ponovo dolazila (cca 5 km dalje je obitavala). Veli ona zvonila je pa se niko nije javljao pa si je otključala. Sva sreća nas nije bilo doma. Nekad mi se neda otvarati vrata jer stalno dolaze jehove, akviziteri, cigani prosit, luda susjeda koja bi se na kavu pozvala, sto razloga. Mogli smo svašta raditi u spavaćoj i ne je*bati zvono ni 2 %.... Mislim da bi joj bacio u glavu nekaj. Ovak sam popizdio i sasuo joj svašta na telefon o toj njenoj bahatosti i obećanju koje je dala a ona na kraju kaže PA TO JE IPAK MOJ STAN I VALJDA JA MOGU U NJEGA KAD HOĆU! Nismo odma odselili samo zato kaj je koza radila u Njemačkoj pa je nije bilo tu da nam ulazi u SVOJ stan par mjeseci, pa smo u miru našli drugi. Katastrofa!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.