Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 14:30   #201
Angry HTC Wildfire S ne reagirajući ekran (unresponsive touch screen)

Pozdrav!
Neki dan sam kupio HTC Wildfire S. Sve je funkcioniralo nekih 5 dana, a onda je pčeo zezati touch screen. Naime, kod otkljucavanja ekran ne reagira. To je ljepo opisano na YouTube-u na sljedećem linku:

http://www.youtube.com/watch?v=mecsz...eature=related

Taj isti lik na tom linku je sredio svoj telefon sa updateom ROM-a naneku verziju koju navodi na ovom videu:

http://www.youtube.com/watch?v=yewVm...eature=related

Jer netko imao takav problem i kako ga je riješio? Mobitel je pod garancijom i kupljen je u VIP-u na ugovor.
Da li sa instalacijom drugog ROM-a gubim garanciju?
Da li je kodiranost mobitela na VIP problem za taj ROM?
Ako se upustim u to, koji je postupak i da li postoji negdje na net-u? Link?
Ako ga odnesem u VIP, koliko traje servis? Obično im treba vječnost da išta naprave.

Thx unaprijed na pomoći!
MaverickMeho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 01:07   #202
Nije komplicirano ali nije ni lako za pocetnike.

Teoretski, instaliranjem cooked ROM-a gubis jamstvo ali ako najprije napravis backup, lako vratis u pocetno stanje..

To sto je kodiran nema veze, to je neka druga prica.

Postupak imas na XDA.

Moja preporuka je da ga nosis na servis, vec kad imas jamstvo, za 10ak dana ce ti ga vratiti...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 15:39   #203
Zna li netko kakvo je ovo ažuriranje koje su sada pustili za Wildfire S, ja sam na T-mobile Simpi?
Piše "Update: System enhancement 14.23 MB."
Ja sam ga pustio, ali mi se mobitel onda više nije bootao do kraja nego je na ekranu stajao onaj android robot i žuti trokut s uskličnikom unutra. Ugasio sam ga vađenjem baterije i onda se normalno upalio, ali to ažuriranje nije uspjelo.

Vjerojatno ga i nisam smio raditi jer mi je mobitel rootan?!
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 12:26   #204
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Nije baš tako, od nedavno je na listi i WFS....
Znam haha,pregrizal sam si jezik kad sma nakon nekolilp dana vidio XD

Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo je ovo ažuriranje koje su sada pustili za Wildfire S, ja sam na T-mobile Simpi?
Piše "Update: System enhancement 14.23 MB."
Ja sam ga pustio, ali mi se mobitel onda više nije bootao do kraja nego je na ekranu stajao onaj android robot i žuti trokut s uskličnikom unutra. Ugasio sam ga vađenjem baterije i onda se normalno upalio, ali to ažuriranje nije uspjelo.

Vjerojatno ga i nisam smio raditi jer mi je mobitel rootan?!
Heh,to se i meni desilo,ja sam uvjeren da neće instalirati pošto nemamo tvornički recovery nego CWM.
Sad i mene jako zanima što taj update donosi,ako netko zna neka javi.
Inače furam svoj WFS na CM 7.2,ali sam nešto jučer kemijao pa sam i sam vidio taj update.
dajc12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 10:47   #205
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo je ovo ažuriranje koje su sada pustili za Wildfire S, ja sam na T-mobile Simpi?
Piše "Update: System enhancement 14.23 MB."
Ja sam ga pustio, ali mi se mobitel onda više nije bootao do kraja nego je na ekranu stajao onaj android robot i žuti trokut s uskličnikom unutra. Ugasio sam ga vađenjem baterije i onda se normalno upalio, ali to ažuriranje nije uspjelo.

Vjerojatno ga i nisam smio raditi jer mi je mobitel rootan?!
ja bi to htjela nekako maknut jer mi idu na živce gore "i" i ta strelica!!

od sinoć mi se mobitel neće otključat, znači moram dić taj krug barem jedno 10puta da bi "primio" naredbu i otključao se..luda sam
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:04   #206
Mozda se je malo zblesirao...

Probaj jedan hard reset, zna pomoci...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 13:05   #207
kako kad otključam mobitel na početnoj stranici kad kliknem na"telefon"(dolje u sredini) mi ne prikazuje kontakte sa facebooka i kako da in ne skida uopče?
brijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:57   #208
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Mozda se je malo zblesirao...

Probaj jedan hard reset, zna pomoci...
hard reset? a to je..? kako?

danas je već bolje...počeo me doživljavat...idiot
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 19:42   #209
Quote:
brijo kaže: Pogledaj post
kako kad otključam mobitel na početnoj stranici kad kliknem na"telefon"(dolje u sredini) mi ne prikazuje kontakte sa facebooka i kako da in ne skida uopče?
Hoces da ti pokazuje kontakte iz Facebooka ili ne !?
Nije bas jasna recenica...

Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
hard reset? a to je..? kako?

danas je već bolje...počeo me doživljavat...idiot
Ides na settings/privacy/reset...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:20   #210
Meni se pojavilo ovo neko azuriranje. Skinem ga i kad krene s instalacijom, mobitel veli kak je sustav mijenjan i da nemoze azurirati. Mobitel je nov, od t-mobila, nisam nista mijenjala. Ima netko ideju zasto nece, ili pak samo kako ugasit te notifikacije svaki put kad upalim wireless?
Rhaenyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 01:13   #211
Quote:
Rhaenyss kaže: Pogledaj post
Meni se pojavilo ovo neko azuriranje. Skinem ga i kad krene s instalacijom, mobitel veli kak je sustav mijenjan i da nemoze azurirati. Mobitel je nov, od t-mobila, nisam nista mijenjala. Ima netko ideju zasto nece, ili pak samo kako ugasit te notifikacije svaki put kad upalim wireless?
Jesi na Andoridu 2.3.3 ili 2.3.5?
Ugasiš ih u postavkama "O telefonu" > "Softverska ažuriranja", makni kvačicu.

Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
ja bi to htjela nekako maknut jer mi idu na živce gore "i" i ta strelica!!
U postavkama "O telefonu", "Softverska ažuriranja", makni kvačicu. A zašto nisi pustila tu nadogradnju?

Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
od sinoć mi se mobitel neće otključat, znači moram dić taj krug barem jedno 10puta da bi "primio" naredbu i otključao se..luda sam
To i mene nekad zeza.

Zadnje uređivanje assassin : 06.02.2012. at 05:14. Reason: Spojeno
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:30   #212
Jel itko naručivao bateriju, punjač i silikonsku futrolu preko ebay-a?

Konkretno mislim na:

Baterija, napomena: Don't fit US Version HTC Wildfire S

Punjač

Silikonska futrola, napomena: Not compatible with T-Mobile version of Wildfire S

Naručio bih dodatnu bateriju (3500mAh), punjač i silikonku al me brine kompatibilnost s mojim mobom (kupljen je preko T-mobile-a)..

Jel tko naručivao išta od navedenog s ebay-a?
Molio bih preporuku il savjet.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:53   #213
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Baterija, napomena: Don't fit US Version HTC Wildfire S
Razmišljao sam o tome ali sam odustao zbog estetike, ali i kad sam na xda forumu pročitao da ljudi baš ne vide neku razliku s obzirom na deklarirani kapacitet baterije. Ja sam to pratio kad je izašao WFS, možda se nešto u međuvremenu promijenilo.
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo taj punjač u paketu s dvije "normalne" baterije i EU plugom, za cca 10$. Super mi je koristan, koristim ga već dugo kao i baterije. Nisam priomijetio razliku u odnosu na original baterije. Na punjaču je i indikator da je baterija puna (poplavi, a dok se puni svijetli crveno).
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Silikonska futrola, napomena: Not compatible with T-Mobile version of Wildfire S
Ovo stvarno ne kužim zašto ne bi bilo kompatibilno.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:38   #214
Quote:
budalo kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam o tome ali sam odustao zbog estetike, ali i kad sam na xda forumu pročitao da ljudi baš ne vide neku razliku s obzirom na deklarirani kapacitet baterije.
Baterija je veća? Zato se vjerujem i dobije posebna stražnja maska... a i onda silikonska futrola ne bi išla..
Ako punjač s one 2 baterije radi onda je to moj izbor.

Poslao sam mail prodavaču za silikonku..
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 10:56   #215
Pozdrav svima od novog korisnika Wildfirea s, a pošto mi je to prvi HTC i prvi mobitel sa Androidom, nemojte zamjerit na glupim pitanjima

1. Kako da zamijenim mjesta y i z na tipkovnici...isključio sam sve one međunarodne tipkovnice, ali i dalje ista stvar.
2. Trebam li na računalo instalirati program za skidanje aplikacija (kao što je itunes kod applea) ili aplikacije mogu dodavati u telefon samo da ga spojim i kopiram ih u neki poseban folder kao slike, muziku i video ili baš moram pomoću programa...ako da, kako se točno zove program?
3. Nakon kupnje mobitela, nadogradio sam software...pa me sad interesira hoću li moći prebacivati aplikacije koje se inače plačaju a ja ih nađem preko ipmarta ili negdje drugdje ili da se pozdravim sa free aplikacijama?
4. Što se tiće GPS karata, preporuka za Hrvatsku i susjedne zemlje, nešto kao adriaroute ako može...i ako nije problem link na PM kako ih nabaviti.
5. Koja je fora sa tom internom memorijom, šta stvarno neke aplikacije nije moguće prebaciti na karticu...dosada sam par aplikacija uspio, al pitam za kasnije

EDIT:
6. Tapatalk aplikacija Convo mi ne radi kako treba, ne prikazuje mi zadnje postove...ona koju sam koristio na iphoneu se naravno plača...preporuka za neku besplatnu ili odgovor na 3. pitanje pa ću dalje sam

To bi bilo to zasad, bit će sigurno još

Hvala unaprijed
HTCWF is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:54   #216
1. Instaliraj drugu tipkovnicu. Imaš ih brdo na Marketu.
2. Ne trebaš- sve prebacuješ drag'n'dropom (u bilo koji folder).
Ali, imaš HTC Sync ako hoćeš backupirati nešto ili raditi update.
No, prebacivanje ide normalno kopiranjem.
3. Nemaš brige- mogu se normalno instalirati.
4. Pogledaj podforum aplikacije- tamo imaš teme o navigacijama.
5. Da- developeri moraju implementirati tu mogućnost u aplikacije.
Ako ti kasnije ponestane prostora- možeš rootati pa to riješiti na drugi način (o tome imaš na xda forumu).
6. Pogledaj pod 4.- prvi dio
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:20   #217
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
1. Instaliraj drugu tipkovnicu. Imaš ih brdo na Marketu.
2. Ne trebaš- sve prebacuješ drag'n'dropom (u bilo koji folder).
Ali, imaš HTC Sync ako hoćeš backupirati nešto ili raditi update.
No, prebacivanje ide normalno kopiranjem.
3. Nemaš brige- mogu se normalno instalirati.
4. Pogledaj podforum aplikacije- tamo imaš teme o navigacijama.
5. Da- developeri moraju implementirati tu mogućnost u aplikacije.
Ako ti kasnije ponestane prostora- možeš rootati pa to riješiti na drugi način (o tome imaš na xda forumu).
6. Pogledaj pod 4.- prvi dio
Zahvaljujem na informacijama
HTCWF is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:40   #218
Imam još pitanja, naravno

Malo me muči to sa prebacivanjem na karticu, popunio sam već dosta memorije, pa me interesira da li je na marketu označena opcija da se aplikacija može preseliti na karticu, ili nemogu znati dok je ne instaliram, recimo, hoću skinuti drugu tipkovnicu, mogu li negdje pogledati koju mogu prebaciti, ili moram ići redom i probavati??

Također, vezano za backup i rootanje...znači moram instalirat taj program...koliko je komplicirano napraviti backup i da li taj backup ostaje stalno na računalu i kako ga vratiti nazad, ima neki link sa uputama? I, koliko je komplicirano rootati mobitel, postoji li ikakav rizik da nešto ne uspije, zahebe se softwareski ili slično? Ukoliko ga rootam, pretpostavljam da više nemogu nadograditi software, trebam li onda vratiti backup, pa nadograditi i onda opet rootati ili kako to ide...ima li pojašnjenje negdje?


I da li je istina da se na marketu može skinuti program pomoću kojeg se aplikacije sa telefona prebacuju na karticu...to bi bilo idealno, da mogu prebacivat aplikacije na karticu bez da gubim garanciju ili da moram skidat program i radit ovo gore navedeno????

Zadnje uređivanje HTCWF : 08.02.2012. at 19:04.
HTCWF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:19   #219
Instalirala sam taj update i sad mi radi super! Nakon onog velikog update-a mi je skroz usporio, teško mi je otvarao i imenik, mislila sam da je zbog veličine update-a, ali izgleda da nije
Preporučam ovaj update od 14 i kusur mb.
__________________
u la la...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:41   #220
Pitanje:

Javlja mi da je dostupno ažuriranje sustava. I onda kad to skinem (neka 3.5 MB) mi kaže kako je ažuriranje sustava spremno, ali kako nemam dovoljno slobodnog prostora u memoriji telefona za to- i da oslobodim minimalno 25 MB.

Nudi mi da idem na Postavke (kako bih upravljao aplikacijama). Kad uđem tu, na Unutarnjoj memoriji je 134MB iskorišteno, a 16MB slobodno.
na SD kartici mi je 0.89GB iskorišteno, a 0.95 GB slobodno.

Od ovog što gledam u popisu, Memorija kontakata mi je najveća sa 53,82MB.
Ne želi pomaknuti na SD karticu, kad probam kliknuti.


Ajte, pliz pomoć neukima.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.