Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 22:25   #961
Quote:
lyra28 kaže: Pogledaj post
umjesto da vrijeđaš, daj neki pametan savjet !
Ne vrijeđam vas ja. Nikoga.
Pametan savjet ovdje ne može nitko dati. Ja najmanje.
Savjete daju treneri igračima na utakmicama.
Ako baš želite nešto od mene evo: pio sam ko smuk 20 godina. Bio sam 7 puta na liječenju. Ne pijem niti kapi 11 godina. I tek sam se sad otrijeznio.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 09:19   #962
Quote:
Hotimir kaže: Pogledaj post
Ne vrijeđam vas ja. Nikoga.
Pametan savjet ovdje ne može nitko dati. Ja najmanje.
Savjete daju treneri igračima na utakmicama.
Ako baš želite nešto od mene evo: pio sam ko smuk 20 godina. Bio sam 7 puta na liječenju. Ne pijem niti kapi 11 godina. I tek sam se sad otrijeznio.
e pa u tom slucaju si kao i neki drugi od nas ovdje, izrazito kvalificiran da das savijet nekom drugom. svatko je od nas na svoj nacin dozivio problem i izvukao se ( ili nije ) iz njega, pa svatko moze reci sto je njemu bilo korisno i sto bi mozda nekom drugom bilo korisno.

a ti mozes dati savijet, pametan ili ne, ali mozes dati svoj input problemu, a to je svakako bolje nego nista. Ja znam da meni doktori, psihijatri niti ljecenja nisu pomogli, samo su mi odmogli, pomogli su mi ljudi koji su nekad imali problem kao i ja.
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:59   #963
Evo da se i ja ubacim malo. Čitala sam vaše savjete. Malo mi je bezveze pričati o antabusu i sličnim tabletama iz jednog jedinog razloga, a to je, u ovom slučaju, što joj se ne može davati svaki dan, jer one žive odvojeno, a u baku ne može imati povjerenja. Naravno ako je uspije nagovoriti da neko vrijeme žive skupa svakako savjetujem da se o davanju antabusa posavjetuje sa psihijatrom, pa nek se vode po tome koliki joj je GGT, inače će imati više štete nego koristi. Najbolji savjet bi bio : ne odustaj! možda se sad čini nemoguće da se ona ostavi alkohola, al prati je, pomaži joj koliko je moguće i možda se ukaže prilika za pravu pomoć, nemoj da se opet prepusti sama sebi.
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 00:53   #964
ljudiii što je ovo cijela hrvatska se otrijeznila i izliječila ili se meni samo tako čini, (ja koliko znam jedino je mladenu grdoviću to uspjelo) već mjesecima nijednog posta, niti nečeg drugog, svi zdravi i veseli, ajd nek smo, ja sam jos uvijek trijezan, i ostat cu tako ihhhh, hotimire cuvaj se, za tren sam te stigo još 9 god i ja cu imati 11 nepijenja, jer kako mi se cini da si ti najjaci ovdje po tom pitanju,
ljudi novi i stari... nemojte se ustručavati pitati i tražiti pomoć, alkoholizam je sam po sebi toliko teska bolest o kojos se moze danima mjesecima, godinama pricati a da se sve ne isprica, a ovaj forum i jest zato da se razmjenjuju iskustva i lijecenih alkoholicara i onih koji to namjeravaju postati a i članova obitelji kojima isto tako treba pomoc, sto nas je vise i sto vise budemo pisali i pricali o ovom problemu to ce mo imati vise uspjeha da barem nekom pomognemo, kronerice sve pohvale, a i ostal o isto tako, Svako dobro
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 23:56   #965
bump. kako ozivjeti temu kad smo svi trijezni i bez problema
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:05   #966
Ma nismo svi trijezni, evo ja sam pijan

Ustvari nisam pijan al sam na liječenju. Pio sam 20 godina. Ispočetka pomalo, nekad vikendom, pa svaki vikend, a onda nekad i radnim danom. Nije tako bilo non-stop, bilo je i nešto prekida od koji mjesec ili tjedan.
Nisam skužio kad je bila ta granica iako sam zbog alkohola napravio puno gluposti, uglavnom štetu sebi i ljudima oko sebe. "Planirao" sam i prije otići na liječenje, ali mi alkoholičari smo veliki manipulatori tako da i sami sebe ubijedimo u nešto. Došlo je do onog "mogu i sam prestati". Onda sam opet pio manje, pa se počeo jače napijati. Na kraju sam odlučio otići na liječenje. Ustvari me žena pogurala, a i meni je već dopindilo. Dogovorio termin, a pošto je termin bio za mjesec dana, u tih mjesec dana sam se još 2 puta ružno napio i par puta pomalo. To mi je bio oproštaj.
Sad sam mjesec dana na terapiji, pijem antabuse, sviđa mi se kako ljudi tamo rade i bolje mi je. Puno mi je lakše uz stručnu pomoć. Ne mislim više uopće piti jer mislim da sam popio i previše za jedan normalan život, a pošto sam bio neumjeren, sada više nemam. Pojeo sam svoju polovicu čokolade a drugi je još imaju jer jedu polako. Sam sam si kriv
elloco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:31   #967
Quote:
elloco kaže: Pogledaj post
Ma nismo svi trijezni, evo ja sam pijan

Ustvari nisam pijan al sam na liječenju. Pio sam 20 godina. Ispočetka pomalo, nekad vikendom, pa svaki vikend, a onda nekad i radnim danom. Nije tako bilo non-stop, bilo je i nešto prekida od koji mjesec ili tjedan.
Nisam skužio kad je bila ta granica iako sam zbog alkohola napravio puno gluposti, uglavnom štetu sebi i ljudima oko sebe. "Planirao" sam i prije otići na liječenje, ali mi alkoholičari smo veliki manipulatori tako da i sami sebe ubijedimo u nešto. Došlo je do onog "mogu i sam prestati". Onda sam opet pio manje, pa se počeo jače napijati. Na kraju sam odlučio otići na liječenje. Ustvari me žena pogurala, a i meni je već dopindilo. Dogovorio termin, a pošto je termin bio za mjesec dana, u tih mjesec dana sam se još 2 puta ružno napio i par puta pomalo. To mi je bio oproštaj.
Sad sam mjesec dana na terapiji, pijem antabuse, sviđa mi se kako ljudi tamo rade i bolje mi je. Puno mi je lakše uz stručnu pomoć. Ne mislim više uopće piti jer mislim da sam popio i previše za jedan normalan život, a pošto sam bio neumjeren, sada više nemam. Pojeo sam svoju polovicu čokolade a drugi je još imaju jer jedu polako. Sam sam si kriv
lakse nego sto, jer ja evo skoro dvije godine kako ne pijem, a prije ovog lijecenja sam isto tako presto piti na skoro godinu dana, i nakon godinu ne pijenja sam pokuso biti umjereni potrosac, ali ne ide, jerdnostavno kad ne pijem mogu bez alkohola, ali ako popijem samo jednu ne idem doma dok se ne napijem pravo, i sad uuz lijecenje znam da ne mogu biti umjereni potrosac i svakim danom sam uvjereniji da necu vise nikad ni okusit alkohol, e da smo znali. samo nismo, ustraj u svome naumu, jer nam je puno bolji zivot bez allkohola, a i jos ako se ima djece, tu ne smijemo faliti, a uz alkoholo masu stvari propustimo bitnih, jer ne vidimo nista, puno alkoholu dajemo a ne dobijamo nista od njeg samo glavobolju koja je najeftinija, a di su nam zene i djeca prijatelji koji polako ali sigurno bjeze od nas...
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:53   #968
i meni više dosadilo, idem se kao zabaviti pa se sijećam samo prva dva sata, a nema me cijelu noć. i u tome što se ne sijećam pravim gluposti, ispadam glup, zamjeram se ljudima, mlavim svoj auto, trošim lovu itditd...nakon toga buđenje...sreća ako sam u svom krevetu a ne na nekakvom kolodvoru, bog te pita kojoj zgradi, na stubištu, autu , ili sa ružnom i pijanom ženom u krevetu...užas..
danima nakon toga u depri jer sam glup kad sam pijan, pa jedno vrijeme tako..neki ljudi se sprdaju, nki me gledaju sa sažaljenjem, neki bi me tukli..
sad mi je dobro, ne boli glava, krize nemam, žena i prijatelji me podržavaju, ostali se navikavaju...sve u svemu, puno bolje..
elloco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 11:26   #969
kako se nosite sa situacijama u kojima je alkohol "neizbježan"? npr. momačka na kojoj svi loču ko svinje.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 18:44   #970
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
kako se nosite sa situacijama u kojima je alkohol "neizbježan"? npr. momačka na kojoj svi loču ko svinje.
Kod liječenih alkoholičara i osoba koje imaju problema s alkoholom su ključne dvije stvari:
1. apstinencija
2. promjena stila života i ponašanja

Ovo pod dva se odnosi na tvoje pitanje. Dakle, ako smatraš da ćeš posrnuti i napiti se, nemoj ići.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:50   #971
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Kod liječenih alkoholičara i osoba koje imaju problema s alkoholom su ključne dvije stvari:
1. apstinencija
2. promjena stila života i ponašanja

Ovo pod dva se odnosi na tvoje pitanje. Dakle, ako smatraš da ćeš posrnuti i napiti se, nemoj ići.
hvala, u pravu si. nisam liječeni alkoholičar ali mislim da imam problem sa alkoholom. kroz godine cuganje vikendom do besvijesti (10 godina). dobio dijete i živim skladan obiteljski život. sve bi bilo idealno da nema nekog đavla koji uđe u mene otprilike jednom u 2 tjedna ili ajde 3 puta mjesečno. otiđem na kavu, vratim se skoro pa po četiri. onda mi je muka 3-4 dana (nemam neke klasične mamurluke nego me peru neki strahovi da poludiš), ne spavam kako treba, preznojavam se i stvarno ono problemi sa psihom. zbog takvih stanja sam se i nekoliko puta posvađao sa suprugom. jedino rješenje je da ne hodam nikuda gdje se pije. meni nema jednog piva. ili barem 10 ili nijedno. i zadnji uvijek moram doma iz birtije. sve je počelo tako da sam se ljepše osjećao nacugan. usađen osjećaj manje vrijednosti se izgubio i postajao sam neki tip koji sam potajno želio biti. svi mi se smiju, svima sam frend, sve je super... da bi sada shvatio da su mi se možda smijali jer sam bio pijan, da sam bio svima frend jer sam sve ja želio upoznati na šanku, a super je bilo do otrežnjenja. sada kada vidim kakav je to problem i kako prolaze ljudi oko mene koju piju previše, odlučio sam prestati s time. ne želim da mi dijete vidi oca u stanjima u kojima sam ja znao svojeg gledao. ne želim da mi dijete ispašta zbog nečega, a tome bi mogao biti uzrok alkohol. al kad ne znam piti umjereno. a onda je problem naše jebeno društvo. kakav si ti to tip ako ne piješ? jel možeš doći na feštu, a ne piti? ne možeš. nikud ne možeš da ne piješ, jer svi piju, a nikog to ne smeta ni malo. mene smeta, a ne želim izgubiti baš cijelu ekipu. al izgleda da ću morati. makar sam već sada papak prema nekima jer naravno ja ne mogu cijeli i svaki vikend lokati uokolo. jel problem u alkoholu ili možda i dublje? ili jednostavno ne piti, pa će svi problemi nestati? kako se vi nosite s time? hebem ti probleme...
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:03   #972
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
kako se nosite sa situacijama u kojima je alkohol "neizbježan"? npr. momačka na kojoj svi loču ko svinje.
pa i ja pijem ko svinja
neznam kaj dramite svi toliko, ja pijem svaki vikend, a ako se desi vikend da ne pijem onda mi je full dosadno, na srecu sva moja ekipa loce tako da se trijezan vikend jos nije desio, al ovaj vikend sam se popodne vozio s biciklom po jarunu i gledo ljude kaj secu okolo i pomislio koliko im je dosadno

dali je alkoholicar, dakle osoba koja nema "problem" nego jednostavno uziva popit pice ili dva, btw ne ispadnem uvijek budala kad se napijem nego mi je jednostavno ok, i ne pijem zesticu .... skoro nikad
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:15   #973
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
pa i ja pijem ko svinja
neznam kaj dramite svi toliko, ja pijem svaki vikend, a ako se desi vikend da ne pijem onda mi je full dosadno, na srecu sva moja ekipa loce tako da se trijezan vikend jos nije desio, al ovaj vikend sam se popodne vozio s biciklom po jarunu i gledo ljude kaj secu okolo i pomislio koliko im je dosadno

dali je alkoholicar, dakle osoba koja nema "problem" nego jednostavno uziva popit pice ili dva, btw ne ispadnem uvijek budala kad se napijem nego mi je jednostavno ok, i ne pijem zesticu .... skoro nikad
kako nebi dramili, kad je to toliki problem o kojem se moze pisati tri dana i opet da ne napises sve, a nije problem sto neko loče vikendom, ako to ostaje samo na vikendu,a ostalo sve ok, ali kao i svi alkosi i ja sam bio vezan samo za vikend, pa onda kako idu godine bi mi uletio i koji radni dan, pa secer na kraju skoro svaki dan,a isto kao i ti nisam pio zescu, nego pivo, sto samo po sebi ne znaci nista i pivo je alkohol kao i viski ili stok, samo sto piva treba popit 5 litara a stoka 2 deci da bi se malo napio, bolje je poceti izbjegavati vikende, pa koji i propustit, jer je tanka linija izmedju umjerenog potrosaca i alkosa, a alkohol kad krene preuzimat, to radi tako potiho, da dok se okrenes imas i za sebe, skoro propao brak, otkaz na poslu, problem s zakonom jer te uhvate pjanog za volanom, i velikim minusom na banci a i s velikim minusom kod obitelji, koji je po meni i najveci jer se novci kako tako namaknu ali propustene prilike i koliku bol nanesemo svojim najblizim tesko,
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:22   #974
Quote:
elloco kaže: Pogledaj post
i meni više dosadilo, idem se kao zabaviti pa se sijećam samo prva dva sata, a nema me cijelu noć. i u tome što se ne sijećam pravim gluposti, ispadam glup, zamjeram se ljudima, mlavim svoj auto, trošim lovu itditd...nakon toga buđenje...sreća ako sam u svom krevetu a ne na nekakvom kolodvoru, bog te pita kojoj zgradi, na stubištu, autu , ili sa ružnom i pijanom ženom u krevetu...užas..
danima nakon toga u depri jer sam glup kad sam pijan, pa jedno vrijeme tako..neki ljudi se sprdaju, nki me gledaju sa sažaljenjem, neki bi me tukli..
sad mi je dobro, ne boli glava, krize nemam, žena i prijatelji me podržavaju, ostali se navikavaju...sve u svemu, puno bolje..
i to je jedini i pravi put, i samo ustraj u tome, iz osobnog iskustva znam da se moze i na svadbi biti trijezan i da se usput zabavim da valja, a i koliko nam se zivot popravi bez alkohola to je neprocjenjivo, i koliko pametnije razmisljamo i svaki dan koji sam trijezan mi donese nesto novo ali pozitivno, a dok samo pio uvijek isto, pjan i pjan i boli me djon za svime, nek se ima u sebi gajbusa i sve pet,
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:50   #975
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
hvala, u pravu si. nisam liječeni alkoholičar ali mislim da imam problem sa alkoholom. kroz godine cuganje vikendom do besvijesti (10 godina). dobio dijete i živim skladan obiteljski život. sve bi bilo idealno da nema nekog đavla koji uđe u mene otprilike jednom u 2 tjedna ili ajde 3 puta mjesečno. otiđem na kavu, vratim se skoro pa po četiri. onda mi je muka 3-4 dana (nemam neke klasične mamurluke nego me peru neki strahovi da poludiš), ne spavam kako treba, preznojavam se i stvarno ono problemi sa psihom. zbog takvih stanja sam se i nekoliko puta posvađao sa suprugom. jedino rješenje je da ne hodam nikuda gdje se pije. meni nema jednog piva. ili barem 10 ili nijedno. i zadnji uvijek moram doma iz birtije. sve je počelo tako da sam se ljepše osjećao nacugan. usađen osjećaj manje vrijednosti se izgubio i postajao sam neki tip koji sam potajno želio biti. svi mi se smiju, svima sam frend, sve je super... da bi sada shvatio da su mi se možda smijali jer sam bio pijan, da sam bio svima frend jer sam sve ja želio upoznati na šanku, a super je bilo do otrežnjenja. sada kada vidim kakav je to problem i kako prolaze ljudi oko mene koju piju previše, odlučio sam prestati s time. ne želim da mi dijete vidi oca u stanjima u kojima sam ja znao svojeg gledao. ne želim da mi dijete ispašta zbog nečega, a tome bi mogao biti uzrok alkohol. al kad ne znam piti umjereno. a onda je problem naše jebeno društvo. kakav si ti to tip ako ne piješ? jel možeš doći na feštu, a ne piti? ne možeš. nikud ne možeš da ne piješ, jer svi piju, a nikog to ne smeta ni malo. mene smeta, a ne želim izgubiti baš cijelu ekipu. al izgleda da ću morati. makar sam već sada papak prema nekima jer naravno ja ne mogu cijeli i svaki vikend lokati uokolo. jel problem u alkoholu ili možda i dublje? ili jednostavno ne piti, pa će svi problemi nestati? kako se vi nosite s time? hebem ti probleme...
ovaj post kad citam kao da citam sebe, i ono sto se meni dogodilo, i sto me pratilo kroz zivot, i problemi s j... drustvom i to kako svi piju i kako sam papak sto ja ne pijem i blabla, a li da te utjesim to sve traje neki godinu dana nakon sto prestanes pit, to zezanje od ekipe, vikend kao vikend se moze i kvalitetno provesti s obitelji, mada nas sve vuce ta EKIPA a da se malo zapitamo: hoce li mi ekipa odvesti dijete doktoru dok sam ja negdje pijan, hoceli mi ekipa pomoci popraviti slupano auto, hoce li me ekipa zagrliti i poljubiti i reci sve ce bit uredu dok smo nas dvoje skupa, hoce li mi ekipa smiriti sefa na poslu zato sto sam doso mamuran na posao, hoce li mi ekipa izlijeciti zdravlje, bolesnu jetru, ako se razbolim ili postanem invalid zato sto sam pjan sletio s automobilo HOCE LI MI TA EKIPA PREUZETI BRIGU O ZENI I DJECI. E mislim da nece, o ovim stvarimo nitko ne razmislja da valja ili ako razmislja to traje tako kratko da je to drama, jer da se samo malo vise zamislimo nad svojim stanjem kad smo pijani i sto smo sve mogli uciniti pijane glave i da nam to netko na vrijeme kaze a ne da sami moramo doci do zakljucka sto nam je najbitnije u zivotu, puno bi bolji i kvalitetniji zivot imali, naravno bez alkohola, zato kolega dragi drago mi sto si to sam skonto i nikad nije kasno, a Ekipa kao ekipa, malo negoduju ovako onako, ali prije ili kasnije ce ti reci sve jedan po jedan kako si pravu stvar ucini i za sebe i za svoju obitelj, jer onaj koji je pijan naravno da mu odgovara da si kao i on, a s vremenom kako prestanes pit pocet ces gledati svijet drugim ocima, kako ima i onih koji ne piju, kako ima onih koji vode brigu o svojoj obitelji onako kako treba, i da tebe u krajnjem slucaju boli briga sta ce ti rec ekipa, jer imas doma svoju obitelj koja te treba a i ti nju, ali to sve dolazi s vremenom , a s kao vrijeme odmice i mi trijezni tako nam se i okolina mijenja, polako ali sigurno se mijenja i Ekipa (svaka cast kolegama, prijateljima i dalje smo mi prijatelji ali samo dok su trijez, pisao sam prije da je pravi prijatelj onaj koji ce te podrzati u tvojoj namjeri a ne oni koji ce ti rec de popij jednu, jer s tom jednom si i ti kao i oni, sto njima i treba) pjanu ekipu zamjenjuje jedna normalna trijezna ekipa, jest da to sve traje ali se isplati, samo ustraj i ne gledaj iza sebe
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 19:57   #976
Djeca alkoholičara

Ja sam dijete alkoholičara. Molim za bilo kakvu pomoć. Postoji li u Zagrebu neko mjesto gdje bih mogla tražiti pomoć? Moja majka, koja je alkoholičarka, ne živi u Zagrebu, ali bih htjela pomoć za sebe i htjela bih znati kako joj najbolje mogu pomoći jer sve metode koje sam do sada iskušavala (tek sam se nedavno iselila iz roditeljskog doma) nisu pomagale. Gdje mogu potražiti stručnu pomoć? Nažalost, nemam novaca da si priuštim terapeuta ili nekog sličnog.

Hvala unaprijed.
Vesla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 13:39   #977
Quote:
Vesla kaže: Pogledaj post
Ja sam dijete alkoholičara. Molim za bilo kakvu pomoć. Postoji li u Zagrebu neko mjesto gdje bih mogla tražiti pomoć? Moja majka, koja je alkoholičarka, ne živi u Zagrebu, ali bih htjela pomoć za sebe i htjela bih znati kako joj najbolje mogu pomoći jer sve metode koje sam do sada iskušavala (tek sam se nedavno iselila iz roditeljskog doma) nisu pomagale. Gdje mogu potražiti stručnu pomoć? Nažalost, nemam novaca da si priuštim terapeuta ili nekog sličnog.

Hvala unaprijed.
Preporučam ti da pročitaš ovaj topic. Tu češ naći dosta životnih priča i iskustva koji ti mogu pomoći.

Ako smatraš da ti je potrebna stručna pomoć, uvijek postoji opcija psihijatra na uputnicu, dakle besplatno. Imaš top temu Preporuke psihologa, psihijatara i psihoterapeuta, pa i nju malo prouči ili tamo postavi upit.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:22   #978
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
ili jednostavno ne piti, pa će svi problemi nestati? kako se vi nosite s time? hebem ti probleme...
Kad se prestane piti svi problemi se pojave. Problema nema samo kad je čovjek pijan.
Nije lako nositi se s problemima, a svi problemi se riješe, neki dobro, neki loše.
Ali moraju se rješavati.
Ja nisam imao nikakvih problema dok sam non stop pio. Osim sa zdravljem,(redovite bolesti alkoholizma) ali to nisam znao, pa mi ni to nije bio problem.
A onda kad sam prestao piti, odlučio sam živjeti normalan i miran obiteljski život. Upoznao sam ženu, planirali smo napraviti kuću, skrasili se u Zagrebu, oboje imali posao, živjeli, radili, planirali i dijete... To je tako trajalo pet godina a onda me žena ostavila i otišla nekam za nekim jebačem, a moji su se snovi o obiteljskom životu u trenu srušili ko kula od karata. Niti žene, niti kuće, niti djece, ništa... Ostao sam sam u iznajmljenom stanu i vratio sam se kod stare doma. I sada tako dalje guram kak ide ide, tako je to u životu.
Ovo sam napisao da ti pokažem kako i loše riješen problem nije razlog za ponovni alkoholizam.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:04   #979
Quote:
Hotimir kaže: Pogledaj post
Kad se prestane piti svi problemi se pojave. Problema nema samo kad je čovjek pijan.
Nije lako nositi se s problemima, a svi problemi se riješe, neki dobro, neki loše.
Ali moraju se rješavati.
Ja nisam imao nikakvih problema dok sam non stop pio. Osim sa zdravljem,(redovite bolesti alkoholizma) ali to nisam znao, pa mi ni to nije bio problem.
A onda kad sam prestao piti, odlučio sam živjeti normalan i miran obiteljski život. Upoznao sam ženu, planirali smo napraviti kuću, skrasili se u Zagrebu, oboje imali posao, živjeli, radili, planirali i dijete... To je tako trajalo pet godina a onda me žena ostavila i otišla nekam za nekim jebačem, a moji su se snovi o obiteljskom životu u trenu srušili ko kula od karata. Niti žene, niti kuće, niti djece, ništa... Ostao sam sam u iznajmljenom stanu i vratio sam se kod stare doma. I sada tako dalje guram kak ide ide, tako je to u životu.
Ovo sam napisao da ti pokažem kako i loše riješen problem nije razlog za ponovni alkoholizam.
Bravo, Hotimire. Sigurna sam da bi veliki broj bivsih alkoholicara pokleklo da im se desilo to sto je tebi.
Ti si pravi dokaz da se sve moze kada se to zeli
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 01:52   #980
kako se nositi?? ..nikako!! ja neznam kako sam ja sve uspjela...naucila sam skrivati sramotu svoje obitelji...imam 26 godina, tata pije bar 20 god....eno ga upravo lezi na dvoristu ispod stola, mrtav pijan, ja sama doma...sve je unistio..cijelo moje djetinjstvo, nikad se nije brinuo za mene ni za brata..jedino pozitivno je to sto nije agresivan kad popije, nego ode spavati...
citam tu puno postova da treba ici na lijecenje, a sta kada ti je otac u 15 godina 11 puta bio sto u jankomiru, sto u vrapcu...koji je u svom pijanstvu 4 puta strgao rebra, slomio ruku, odrezao si prst, a da ne spominjem koliko je novaca ostavio tom alkoholu, i jos se usuduje svoje dijete, prije svoje place trazit 50kn da ima za jesti, i onda mi dode doma pijan...
mami mi treba spomenik dici koliko godina to trpi..koliko je suza ostavila..brat bijesni na njega i bojim se jednoga dana da mu nesto ne napravi...jer nema te rijeci koja njega moze opametiti, tisuce puta smo razgovarali s njim, tisuce puta je rekao da nece vise, i taman kada pomislim da smo postali skladna obitelj, tata cijelu noc ne dode doma, ujutro zovi bolnice u kojoj je ovaj put zavrsio..
previse je toga vec bilo, kako uspijevam trpiti tu sramotu, stvarno neznam..svi susjedi znaju ko mi je tata, pa mi jos i kazu:"kaj ti tata opet pije?", a ja bi u zemlju propala..
slijedece godine praniram svadbu, i kako da mi otac bude na svadbi? zar da svoj najsretniji dan u zivotu moram provesti u stresu i brizi da li ce mi on napravit scenu rusenja i padanja u alkoholnu komu??

nikome nikada nisam priznala kakav mi je otac,uza obitelj zna, al nezna sve...cak mi ni decko nezna..
tesko je to izdrzati, tog osjecaja zapostavljenosti , manje vrijednosti, osjecaja da te otac ne voli se nikako ne mogu rijesiti, ni danas kada sam "kao" odrasla..
zato i provodim sto manje vremena kod kuce, da ga ne vidim, ..jer u svijetu kad sam sa svojim deckom, meni je zivot savrsen...
a kakve mi je otac ostavio posljedice??? to cemo vidjeti kako cu imati svoju obitelj....
wallter123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.