Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 21:30   #3621
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kod kojeg to veta? Ne da sam obišla baš sve vetove po Zagrebu, ali smo stjecajem okolnosti bili u nekoliko ambulanti. I nigdje nisam dobila povijest bolesti, osim ako nisam zatražila. U VetPointu bar na računu točno piše koje je lijekove pas primio i što mu je rađeno.
kod Branimira.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:46   #3622
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
kod Branimira.
Istina. Njega sam zaboravila. Valjda zato što je Sitkinu dijagnozu o kognitivnoj disfunkciji popljuvao kao "svaka čast kolegama, ali to je za mene fensi šmensi dijagnoza". Svatko ima dobre i loše strane, a ja sam se nažalost naučila da moram biti sama svoj veterinar.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:46   #3623
moje pseće prase na ljeto puni 13 godina i, iako je generalno dobrog zdravlja, s tim godinama dolaze kojekakvi manji ili veći problemi pa smo dosta često u ambulanti. nikad se nije dogodilo da smo iz ambulante izašli bez povijesti bolesti, čak i kad smo došli zato što je pas prdnuo (karikiram). idemo u Veterinu Branimir. čula sam da u većini drugih ambulanti to nije pravilo. mislim da svaki vlasnik uvijek kad se nešto radi sa životinjom treba tražiti povijest bolesti jer nikad ne zna kad će mu zatrebati informacija o postavljenoj dijagnozi i/ili lijekovima kojima je životinja liječena i/ili vremenu kad je određeni zdravstveni problem bio aktualan.
vlasnici koji veta vide jednom godišnje na cijepljenju tome možda ne pridaju pažnju, ali kad se zaredaju kojekakve zdravstvene tegobe, itekako je bitno imati sve na papiru. moja 4 veterinarska fascikla (od 2013. do danas) pucaju po šavovima koliko su prepuni. zapravo mi je nevjerojatno da se u 21. stoljeću radi ikako drugačije.

offtopic: Didi, hvala ti za temu o kognitivnoj disfunkciji. nisam tamo ništa pisala, ali sam prepoznala dosta simptoma kod svojeg prasenceta i sad čekamo lijek koji bi mu trebao ublažiti simptome i olakšati život
MeAndMyMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:51   #3624
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Istina. Njega sam zaboravila. Valjda zato što je Sitkinu dijagnozu o kognitivnoj disfunkciji popljuvao kao "svaka čast kolegama, ali to je za mene fensi šmensi dijagnoza".
A s druge strane, mrtav-hladan preporucuje da nek macka jede sirovu svinjetinu.
U Hrvatskoj.
Hint: Aujeszky.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 15:36   #3625
Quote:
MeAndMyMonkey kaže: Pogledaj post
moje pseće prase na ljeto puni 13 godina i, iako je generalno dobrog zdravlja, s tim godinama dolaze kojekakvi manji ili veći problemi pa smo dosta često u ambulanti. nikad se nije dogodilo da smo iz ambulante izašli bez povijesti bolesti, čak i kad smo došli zato što je pas prdnuo (karikiram). idemo u Veterinu Branimir. čula sam da u većini drugih ambulanti to nije pravilo. mislim da svaki vlasnik uvijek kad se nešto radi sa životinjom treba tražiti povijest bolesti jer nikad ne zna kad će mu zatrebati informacija o postavljenoj dijagnozi i/ili lijekovima kojima je životinja liječena i/ili vremenu kad je određeni zdravstveni problem bio aktualan.
vlasnici koji veta vide jednom godišnje na cijepljenju tome možda ne pridaju pažnju, ali kad se zaredaju kojekakve zdravstvene tegobe, itekako je bitno imati sve na papiru. moja 4 veterinarska fascikla (od 2013. do danas) pucaju po šavovima koliko su prepuni. zapravo mi je nevjerojatno da se u 21. stoljeću radi ikako drugačije.

offtopic: Didi, hvala ti za temu o kognitivnoj disfunkciji. nisam tamo ništa pisala, ali sam prepoznala dosta simptoma kod svojeg prasenceta i sad čekamo lijek koji bi mu trebao ublažiti simptome i olakšati život
Moje pseće prasice(baš jesu) su 13 i 11 godina.
Jedna je toliko često kod veta od malena da bi se dalo popuniti cijeli ormar papirologijom, boležljiva, alergična, osjetljiva...
No, nismo zasad tražili u obliku papira posebno povijest bolesti, kod trenutnog veta nas dobro svi znaju i pogotovo Albine probleme.
Sve imaju u kompu, što smije uzimati, što ne, što je rađeno, kada, hitne intervencije.
Sigurna sam da bi mi sve dali da trebam, ali trenutno ne vidim neku potrebu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:00   #3626
pozdrav ekipa, nedavno sam se doselila u novi zagreb i trazim veta za macu. u blizini mi je vet vision (http://www.vetvision.hr/), jel ima netko kakvog iskustva s njima?
cvexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:51   #3627
Bilo bi super da ima anketa za veterinara s kojim ste zadovoljni ! Da se ne mora pretraživat ovim pustim stranicama
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:41   #3628
Quote:
cvexa kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa, nedavno sam se doselila u novi zagreb i trazim veta za macu. u blizini mi je vet vision (http://www.vetvision.hr/), jel ima netko kakvog iskustva s njima?
Slična situacija, mene bi također zanimalo za Vet Vision.

Imam m i ž mačku za sterilizarati/kastrirati, treću ženku sam već dala sterilizirati u Heinzelovoj kad su imali akciju. Zadovoljna sam kako je sve prošlo, a osim te operacije sam još dva put bila u ambulanti i iskustva su dobra, no ovaj Vet Vision bi mi dosta bliže bio.
__________________
"Awake, arise, or be forever fallen."
Tyet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:32   #3629
E, da....i mi smo bili kod Branimira "u prolazu". Za nas je to bio još jedan od veterinara u nizu koji nisu bili ni blizu dijagnoze hipotireoza.

Gdje je ta tema o kognitivnoj disfunkciji?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:37   #3630
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post

Gdje je ta tema o kognitivnoj disfunkciji?
Google is your friend
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:26   #3631
Kojeg veterinara preporučujete za mačke za probleme kostiju, repa sumnja na tumor?
PikaTika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 13:21   #3632
Definitivno na noa ambulanta na poljanicama, nikada problema s njima,cijene su jeftinije nego drugdje , ali nije stvar u tome, nego sto sto su iznimno ljubazni, i znaju svoj posao, evo par primjera, moga sivka nije cijelu noc bilo kuci, sto je cudno za njega, dosao je predvecer jedva ,kao da ima aliena u trbuhu (jadnicak je otrovan) zovemo nou 2 min prije zatvaranja , da li mogu doci ,kasniti cu 20 min , oni kazu ok , sva sreca da sam dosao jer su rekli da ne bi jos sat zivio a kamoli do jutra , i racun je bio manji od ocekivanog.
Moj prijatelj je je vodio osvoju Mazu na istiskanje analnih zlijezda, isao je kod vetrinara kod nove bolnice, zajebali su istiskanje ,ozljedili je ,i jos masovno naplatili 800 kn , otisli su u nou , oni izljecili sto su ovi prije napravili i ustisnuli zlijezde i naplatili par stotina kuna
blackkiller543 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:58   #3633
Spominjani VetVision (Novi Zagreb, mislim da su to utrine) ima ovaj mjesec akciju cijepljenja macica - uz cijepljenje protiv zaraznih (kolko znam koriste Purevax) se dobije dzabe Broadline ampula za macice. Cijepljenje je 140kn a broadline ampula je inace oko 65kn, zvuci kao dobar deal.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:20   #3634
Najbolji je veterinar dr. Domagoj Cvitković iz vet. stanice "DODO-VET" Kustošija. Izlječio mi pekinezicu od teškog proljeva. On je u biti "njezin osobni liječnik".
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:11   #3635
Uz dr.Ćirića kod kojeg idem sa pesima, samo bih htjela pohvaliti i dr.Tomislava Šegotu.
Ranije je radio u Bubi, sad ima svoju ordinaciju.
Nedavno smo jednu pesicu tamo operirali, čovjek sa puno strpljenja i volje pomoći, sve je prošlo super, a pesica nam je inače jako osjetljiva(hipoglikemija, umrla je skoro prije par godina od toga kad ju je isti doktor spasio dok je radio u Bubi).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 20:43   #3636
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
E, da....i mi smo bili kod Branimira "u prolazu". Za nas je to bio još jedan od veterinara u nizu koji nisu bili ni blizu dijagnoze hipotireoza.

Gdje je ta tema o kognitivnoj disfunkciji?
Žao mi je zbog lošeg iskustva.
Ja imam samo dobro i mogu pohvaliti cijeli tim. Pas je bio vrlo strpljiv, a oni vrlo detaljni i pažljivi. Imam veterinara koji su mi puno bliže, ali idemo tamo..
ono što je meni najvažnije: pas se tamo ne boji, kod prošlog veta sam ga doslovno vukla na pregled...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 01:35   #3637
Ima tko iskustva sa vet ambulantom "svijet zivotinja" na Lanistu ili preporuku na potezu Novi Zagreb, Knezija, Jarun, Vrbani...
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 00:23   #3638
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva sa vet ambulantom "svijet zivotinja" na Lanistu ili preporuku na potezu Novi Zagreb, Knezija, Jarun, Vrbani...
Prebacio sam se u Planet životinja kad sam konačno odustao od Bube. No ja sam išao samo zbog osnovnih stvari - cijepljenja i sl. pa ne znam koliko ću biti od pomoći. Doktorice koje tamo rade bile su uvijek ljubazne i susretljive. Nikad nije bilo gužve.

Sve u svemu, ovisi o čemu je riječ. Za sve kompliciranije išao sam na Internu/Heinzelova no bilo bi poželjno znati specifično kome ideš.
Milki71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 01:58   #3639
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva sa vet ambulantom "svijet zivotinja" na Lanistu ili preporuku na potezu Novi Zagreb, Knezija, Jarun, Vrbani...
Bila sam na Laništu sa mačkom. Imala jaki gingivitis. Nije mogla niti jesti, a tamo joj odredili antibiotik u tabletama. Naravno da ga nije mogla progutati, a doktorice inzistirale na tome bez davanja injekcija unatoč mom govorenju da je boli i ne može. Djelovale nekako hladno, a o manjku interesa za neki kompromis, drugo rješenje da ne govorim. Uglavnom, radi svog iskustva ne preporučam.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:17   #3640
Hvala.
Nakon sto sam zvala Bubu i Vetpoint koji me nisu mogli primiti jer se moram narucit (pas je imao gnojnu krastu na capi) otisla sam u Planet i obavili smo odmah pregled koji mi cak nisu ni naplatili. Nista opasno, povrsinski. Mazati Betrionom.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.