Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 20:00   #621
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
(...) i sjesti pred vrata riječkog gradskog poglavarstva (valjda se tako zove )...
Možda ipak pulskoga?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 22:55   #622
Sta nije rijec o Puli?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 08:56   #623
A jeste sitničavi!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:02   #624
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
A jeste sitničavi!
It takes one to know one
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:56   #625
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
A jeste sitničavi!

mene zbunilo znam da sam citala Pula pa sad blijedo gledam koja Rijeka
vec se prestrasila da cu morat u potragu podhitno za lopaticom i metrom jel sam u Ri
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:11   #626
Uvedu li to pravilo pojednostavniti će mi život, s obzirom da će me ionako kažnjavati budem li vodija pasa na flexici i s kesom bez lopatice jednostavno ću ga počet setat odvezanog i prestat kupit govna pa da bar znam zašto plaćam kaznu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 16:08   #627
Molim za savjet što napraviti jer zaista ne znam što da više poduzmem zbog nemilog događaja od prije 3 dana. Naime, moj psić (coton de tuleare) bio je na livadici uz kuću gdje ljetujemo da obavi piškenje, uličica je sporedna. Otišla sam gore na terasu odakle ga imam na oku jer on kad završi svoje dotrči odmah po stepenicama gore - tako se navikao tu, ono, idem ja i odmah sam natrag. I nikad problema do evo ovoga. Inače je uvijek ili muž ili ja s njim, ali eto, on je ovo sad naučio - pa kao to smo mu dozvolili tih par minuta.
Čula sam njegovo lajanje i dok sam se digla od stola stigao je na početak uličice koja ulazi u drugu par metara ispred naše kuće i vidim gdje prolazi cura sa samojedom na lajni. Nije prošla minuta dok sam se strčala po stepenicama dole da ga blentu pokupim jer nema šanse da se prestane derat, ušao mi je u tu drugu uličicu cca 1m i odjedanput cvilež i jaukanje. Na uglu je kuća iliti ilegalni birc i ispred nje i na zidićima sjede lokalni alkosi. Što se dogodilo u intervalu od 1-2 minute nisam nikako mogla vidjeti, ali sam vidjela psićevo šepanje i čula plakanje. Malo niže naprijed mlađa cura je nastavila hod sa samojedom, a meni ništa nije bilo jasno što se dogodilo.
Digla sam svog psa na ruke, pipam nogicu, prednja lijeva buba, cvili, plače.
Nema tragova da ga je pas napao, ono, ugriza. Nitko mi ništa ne govori od prisutnih što se dogodilo. Svi šute. Prvo što mi je prošlo kroz glavu da ga je netko udario.
Odemo gore, mislila sam, ok, pričekati ću sutra, možda nije ništa strašno - možda prođe. Kad blago popipam nogicu - točno prvi zglobić iznad noktića buba. Ok, možda je malo uganuto, 'ajde vidjeti ćemo sutra. Tu večer samo leži, tužan i pretužan. Drugi dan, ništa bolje i treći završimo kod veta. Anestezija,rendgen = slomljena kost. Hvala Bogu ništa se nije pomaknulo, dobio je jaki udarac nogom, kaže vet.
Udlaga, bandaža, 21 dan, mirovanje - svakih 7 dana kontrola. Nosim ga piškit, kakat i tako. Jučer pred večer,nakon veta, kad je već došao k sebi nosim ga možda će piškit' i vidim tu curu kako prolazi sa psom i pitam je "jeste li vi udarili mog psa" - vidno zbunjena, čak i malo ustrašeno odgovarara i izmotava se, pa neee, pa ja ovo, pa ono - uglavnom, rekla sam da ću je prijaviti policiji jer
je to prestrašno pa neka njima objasni je ili nije udarila - isto tako je, ako nije ona, mogla je sigurno vidjeti tko je to učinio.

Tak' sam tužna zbog svega, sinoć sam se rasplakala k'o tužna vrba kad ga vidim ovakvog. On je moj pasić veselić, maza je velika, svakome ide i veseli se jedino ima frke kad vidi velikog psa onda se dere jer ga je kao malog, ono kad je imao oko godinu dana, napao vučjak i dobro ga zagrizao za leđa.

Kaj da radim u ovoj situaciji? Vet mi kaže da se ne čudim jer i sam stanuje u tom mjestu i da su takve situacije skoro pa "normalne" tu.

__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 16:16   #628
Jedva čekam vrijeme kad će se račun za veterinara moći poslati takvim zlostavljačima. Vjerujem da bi se onda iskorijenila ta primitivna praksa zlostavljanja životinja.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 16:42   #629
zao mi je zbog vaseg psa ali pozovete li policiju ona bi trebala kazniti i vas jer je pas bio sam bez nadzora. ne zelim soliti pamet niti reci da je u redu to sta se dogodilo jer nije ali vezite psa bio on od 2 ili 20 kila. psa mi je zao pogotovo jer se to jako jednostavno moglo izbjeci
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 17:32   #630
I meni je žao peseka i zglobića i nogice; ali činjenica je da ti je pas bio bez nadzora (ne samo bez lajne) - tvojom zaslugom/krivicom - i da je trčao okolo, možda se i zaletio prema drugom psu i došao u domet tko-zna-kakvih ljudi. Naravoučenje: ne puštaj psa iz vida, a prijavu mislim da možeš zaboraviti jer nitko ništa nije vidio niti će reći. Kaj da radiš? psa na lajnu, i ne ispuštaj ga iz vida.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 17:42   #631
iz iskustva, nedavno je moja mama vodila mog psa na lajni i na njega je doletio jedan takav lajavac bez lajne a moj ne podnosi lajave i doslo je do cerupanja jer moja mama losije hendla mog nego ja naravno. zena od pustenog lajavca se uzjogunila kako je moj napao njenog, reko gospodjo, moj je bio na lajni, vas je dosao do moga, djabe vi tu trubite, vi ste u prekrsaju a ne ja. tako da, pamet u glavu, pogotovo ako je pas lajavac, puno pasa (a i ljudi) lose reagira na takve i onda se dogodi da pas bez veze nastrada
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 18:38   #632
Da sad ne kvotam pojedinačno - u pravu ste svi što se tiče lajne. Uvijek je na lajni, nikada bez nadzora, puštam ga na istrčavanje jedino ako nema drugih pasa u blizini i uvijek je netko od nas s njim - ovo je bilo kao nešto novo tu na moru, naučio sići sam niz stepenice i uz rub kuće se popiškit' i vratiti trk po stepenicama gore. I tu sam izvisila i fakat mi je bed jer je siromak uvijek na toj flexi. I istina je da je lajavac i da se zaletio po toj uličici ispred kuće lajat' na velikog peseka u prolazu u susjednoj ulici, koji je bio na lajni, ali na odstojanju. I vjerujem da ga nije išao ometati osim lavežom (kukavica je) jer sam vidjela psa da je bio u potpuno mirnom hodu uz nogu cure. I je prekršaj je moj što moj pas nije bio na lajni, a čije je kazneno djelo udariti psa i slomiti mu nogu? Kako to drugačije nazvati nego divljaštvom i zlostavljanjem malog psića.

Bez obzira na sve, mislim da nije u redu udariti tuđeg psa i slomiti mu nogu - uostalom gospodična je mogla vidjeti, ako je to ona učinila, da njen pas od mojeg nije bio maltretiran u smislu napada
i bliskog susreta zubi. Uostalom, nama gore po stepenicama pred ogradicu gdje je moj pas na terasi, navečer dolaze drugi veliki psi samošetači - on se dere, oni dođu, vide i odu. Sve pet, kaj bi ja sad trebala nogom udarati te cuceke i lomiti im noge?
Vidim tipa neki dan, mladi visoki dečko, lajna/fleksa kaj već je, u ruci, pit bull trči 10m ispred njega i ispred naše kuće. I nikom ništa. Deset minuta prije smo moj pas i ja se vratili iz šetnje na lajni. Ne znam kaj bi bilo da smo njih sreli - ja bi freez na mjestu.

Hvala na razumijevanju.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8

Zadnje uređivanje Kolli : 28.07.2016. at 19:11.
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 19:14   #633
Quote:
Kolli kaže: Pogledaj post
Bez obzira na sve, mislim da nije u redu udariti tuđeg psa i slomiti mu nogu - uostalom gospodična je mogla vidjeti, ako je to ona učinila, da njen pas od mojeg nije bio maltretiran u smislu napada
i bliskog susreta zubi.
Nitko ti ovdje nije rekao (a vjerujem da nitko ni ne misli) da je u redu udariti psa, tako da džabe pokušavaš pasivnom agresijom
Napikirala si se sad na gospodičnu a žena moguće nit kriva, nit dužna što se tvojeg psa tiče. Činjenica je da nisi vidjela što se dogodilo, a onaj tko je vidio - šuti. Došla si pitati kaj da napraviš...a završila sa
Quote:
kaj bi ja sad trebala nogom udarati te cuceke i lomiti im noge?
bezveze
Brini o svojem, pazi da to zaraste kako spada, drži se uputa veta i ubuduće samo na lajni i pod nadzorom, pogotovo ako je lajavac.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 19:31   #634
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nitko ti ovdje nije rekao (a vjerujem da nitko ni ne misli) da je u redu udariti psa, tako da džabe pokušavaš pasivnom agresijom
Napikirala si se sad na gospodičnu a žena moguće nit kriva, nit dužna što se tvojeg psa tiče. Činjenica je da nisi vidjela što se dogodilo, a onaj tko je vidio - šuti.
ma kakvo pokušavanje tu - da pasivnom agresijom. Da "napikirala se na gospodičnu". Ako netko nije kriv onda se ne izmotava, ovo i ono, do zamuckivanja. A što još neću doživjeti.

Čovječe, tužna sam zbog događaja. Ne želim ulaziti u polemiku s tobom i ili bilo kime tko je kriv ili nije kriv. Činjenica je da je mojem psu slomljena noga. Zbog nečije agresije, a ti meni ovdje držiš slovo o mojem velikom prekršaju. Točka.

Quote:
Došla si pitati kaj da napraviš...a završila sa
bezveze
Došla sam se izjadati na topicu o kućnim ljubimcima jer mi je teško. Nisi nikad čuo za takav način? Možda bi bilo bolje da nisam kad čitam ovakve komentare.

Quote:
Brini o svojem, pazi da to zaraste kako spada, drži se uputa veta i ubuduće samo na lajni i pod nadzorom, pogotovo ako je lajavac.

I kad je bio na lajni bio je napadan od neodgojenih vlasnika i njihovih krasnih "odgojenih" pasa - bez lajne. On nije bio lajavac - njega su učinili takvi "odgojeni i socijalizirani" - lajavcem.

Whatever.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 20:09   #635
Pas je isto tako mogao podletiti pod auto, onda bi opet netko drugi bio kriv?
Zao mi psa jer je nastradao, ali shvati da si i ti neodgojen vlasnik koji pusta psa da uopce dodje u situaciju da ga netko udari.
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 20:59   #636
Quote:
khneza kaže: Pogledaj post
Pas je isto tako mogao podletiti pod auto, onda bi opet netko drugi bio kriv?
Nema auta.

Quote:
Zao mi psa jer je nastradao, ali shvati da si i ti neodgojen vlasnik koji pusta psa da uopce dodje u situaciju da ga netko udari.
Veterinar koji stanuje u mjestu, a ima praksu u gradu je rekao slijedeće: "Gospođo, ne smeta njima vaš pas, njima smetate vi pa su sebi uzeli pravo iživljavati se na vašem psu kad su uhvatili priliku, što je sa njihovim psima koji laju po cijele noći i lutaju po mjestu?" A moj pas laje tokom dana kao i svaki drugi pas, po noći spava u kući u svom krevetiću i nije ga za čuti od 22,30 kad sam ode spavati pa do ujutro dok ne otvorim vrata terase oko 9 i on izleti van sa svojim sticksom i pere zubiće, pa toaleta i tako.

Što se tiče moje neodgojenosti kao vlasnika i mog "puštanja psa da ......" - znaš, imala bih ti puno toga za reći o iživljavanju "odgojenih vlasnika" po mojem psu i meni proteklih 5,5 godina. Do tada nisam vjerovala da ljudi mogu biti tako zločesti. Nisu psi krivi. I vjerujem da nisam jedini primjer. Zato izbjegavamo i zaobilazimo, ovaj puta dogodilo se što se dogodilo.

Budem se odgojila do pemsije.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8

Zadnje uređivanje Kolli : 28.07.2016. at 21:10.
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:24   #637
Kuzim ja tebe, ali si ti kriva sto si pustila svog psa i to je to, mozemo mi razglabati sto dana kakvi su drugi vlasnici ili ljudi opcenito to nece umanjiti cinjenicu da si ti svog psa ostavila bez nadzora.
Na tu jednu stvar si mogla utjecati i drugi ti za to nisu krivi.
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:35   #638
Quote:
khneza kaže: Pogledaj post
Kuzim ja tebe, ali si ti kriva sto si pustila svog psa i to je to, mozemo mi razglabati sto dana kakvi su drugi vlasnici ili ljudi opcenito to nece umanjiti cinjenicu da si ti svog psa ostavila bez nadzora.
Na tu jednu stvar si mogla utjecati i drugi ti za to nisu krivi.
Ma kužim ja i tebe da mi silom i dalje tovariš krivicu, a koju sam već u prvom postu priznala. I to je to - pa da završimo sa suđenjem kad već nemaš što pametnije za reći nego što sam ja mogla ili nisam mogla, zašto nisam ili jesam, bla, bla. Nevjerojatno utješno.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 00:36   #639
Imam pse koji su u šetnji uvijek na povodniku i tijekom godina sam doživjela puno susreta sa drugim psima koji su bili bez lajne.
Neki susreti su prošli super, a neki psi su se postavljali na moje i moglo je tu biti svašta.

Pošto imam jake pse, mogla sam jednostavno pustiti moje da riješe situaciju same, mogla sam lupiti drugog psa a sretali smo svakakve lajavce i izazivače.
Nisam niti jedno uradila nikada, tako da se ne bi mislilo nešto krivo.
Niti bih to uradila, osim da nam se desi, ne daj bože, susret na život i smrt.

Ali da sam bila ljuta i biti ću pretpostavljam svaki slijedeći puta kada sretnemo psa bez lajne koji izaziva, laje i reži na nas, to je tako... jer na kraju krajeva, zašto ne bi imali mirnu šetnju bez takvih uleta i nervoza?
Ja to ne radim sa svojim psima drugima.

A ovo što i sama pričaš, neki tamo pijanci najvjerovatnije su lupili tvog psa.
Zar ti to treba uopće?
Znam da su oni u krivu, gle, postoji hrpa ljudi koji su loši, odvratni, mrzitelji svega i svačega što diše.
Sjeti se samo trovanja pasa, zlostavljanja.
Ali ti si tu da zaštitiš svoje najdraže jer oni to ne mogu sami.
Žao mi je ako je psić ozlijeđen, u cijeloj priči on stvarno nije ništa kriv, a ti pak imaš dobru pouku da paziš na njega nadalje svaki puta.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 08:45   #640
Kolli, niko nema pravo nijednom psu slomiti nogu.

No, ajmo stati na balun sa emocijama, posipanjem pepelom i inim pizdarijama - vlasnik psa uvijek mora imati pod kontrolom što znači da ti pas nije smio biti bez kontrole.

Nismo na pdf di se žalimo, nego na pdf o zakonima i prpopisima. E sad, šta god da se dogodilo ti ne možeš znati niti možeš ikoga okriviti iz jednostavnog razloga jer bilo tko može reći da se tvoj pas zaletio i išao napasti.

Kužiš? Niko nije ništa vidio jer si trebala vidjeti ti, a tebe nije bilo. Onome ko mu je slomio nogu nek vrati karma, ali ti ne možeš ništa. Da li postoje drugi psi koji sami šetaju tebe ne treba interesirati jer nisu tvoji. Da li i njima neko lomi jadnicima noge - niti to ne znaš.

Pas pod nadzorom i točka. Nadam se da se malac oporavlja i da će zaboraviti nemili događaj, ali da ti nećeš.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.