Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 12:14   #261
Bas sam pisala na barf temi kako sam bila zbunjena u vezi kolicine koliko mu dati pa mi je vet savjetovala oko 350 gr jer je stenac (5,5 mj) pa kad odraste da mu dajem manje.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 16:20   #262
Ako hraniš sirovim, imaš tablice za izračun za kasnije, kad naraste.

http://www.raw4dogs.com/calculate.htm

Ja svoju hranim ujutro dehidratom, isto sve slisti. A popodnevni obrok je na sirovom (kupim meso za ljudsku upotrebu i sama važem i pakiram u vrećice, pa smrznem obroke, koje stavim odleđivati ujutro, da je popodne spremno za klopu).

Ujutro joj dajem oko 50gr. TOTW., a popodne je između 150-200 gr. Ona je vrlo vitak pas, jer je dosta aktivna. Sad je godinu i pol stara i ima 6 kg.
Ali slično je tako hranim otkad je bila štene. Tak da je odmalena navikla na sirovo meso i kosti.
A ja njoj dajem i sirovu ribu, sir svježi, jaje i tak... tako da stvarno raznovrsno jede.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 07:12   #263
Pozdrav svima!
nova sam vlasnica crno-srebrnog patuljka. Koju hranu dajete svojima? svi nešto hvale orijen, a ja kod nas u sl.brodu ne mogu naći..
danijelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:32   #264
Quote:
danijelaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
nova sam vlasnica crno-srebrnog patuljka. Koju hranu dajete svojima? svi nešto hvale orijen, a ja kod nas u sl.brodu ne mogu naći..
Zato postoji prodaja na daljinu.

Frendov crno-srebrni patuljasti šnaucer jede Hermann Barf.

Šnaucer je pas pa što vrijedi za druge pse vrijedi i za njih, prvenstveno to da je svaki pas individua za sebe i što odgovara jednom ne mora drugom.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:15   #265
Pozdrav svima!

Planiram kupovinu crnog patuljanera i sve uzgajivacnice koje sam kontaktirala nude preuzimanje steneta sa 8 tjedana. Koliko sam se informirala, kao optimalno doba odvajanja steneta od majke je sa minimalno 3 mj. Moze li se uvjetovati uzgajivacu kasnije preuzimanje?

Takodjer me zanima zasto je u Hrvatskoj zabranjeno parenje snaucera razlicitih boja. Kako sam trazila uzgajivacnice, vidim da u Srbiji u vrhunskim uzgajivacnicama kao Kazak, pare crne i crno srebrne snaucere..

Lp
odesvekvragu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 07:35   #266
po HKSu i je naznačeno da štene može u novi dom sa 8 tjedana. ako želiš da ti štene dođe sa 3 mjeseca, platit ćeš tih mjesec dana dodatne troškove.
ili jednostavno prati uzg pa možda ostane koje štene sa 3 mjeseca.

o parenju ne znam ništa jer nisam u toj pasmini
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 12:20   #267
Hvala na odgovoru.
Upoznata sam sa cinjenicom da se stenci smiju prezeti sa 8 tjedana, al po svemu sto sam cula mi se ne cini da je to najbolje za njih. Ako ce korititi stencu radje cu onda platiti jos tih mjesec dana hranu i smjestaj, iako mi je to malo cicijaški. 😕
Ne zelim riskirati i cekati hoce ostati koje stene, osobito sto se radi o uzgajivacnicama gdje stenci rezerviraju dok su jos u trbuhu.
odesvekvragu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:32   #268
ja imam trenutno štence koji su 3 mjeseca stari i mogu ti reći da je to ogromna razlika i ogromna stavka za nas koji imamo veliku pasminu. nije uopće jako mali trošak. neki vlasnici mogu doći prije, neki poslije..kako se dogovorimo. neki uopće ne mogu prije jer moraju biti kod mene do 3 mjeseca i 21 dana zbog transporta u druge zemlje.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 22:13   #269
Quote:
odesvekvragu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Planiram kupovinu crnog patuljanera i sve uzgajivacnice koje sam kontaktirala nude preuzimanje steneta sa 8 tjedana. Koliko sam se informirala, kao optimalno doba odvajanja steneta od majke je sa minimalno 3 mj. Moze li se uvjetovati uzgajivacu kasnije preuzimanje?

Takodjer me zanima zasto je u Hrvatskoj zabranjeno parenje snaucera razlicitih boja. Kako sam trazila uzgajivacnice, vidim da u Srbiji u vrhunskim uzgajivacnicama kao Kazak, pare crne i crno srebrne snaucere..

Lp
Pozdrav,

zabranjeno je pariti šnaucere između boja jer se time ne poštuje standard. Naime, u patuljastima postoj bijela, crna, crno-srebrna i papar sol boja, dok u srednjim i velikim postoji samo crna i papar sol. Parenjem različitih boja dobiva se pas bez rodovnice jer se ne poštuje boja. Osim toga, moguće su i ostali genetički defekti. Vidimo "smeđe" šnaucere, ali to nije nova boja nego genetički loš primjerak (iz crne boje). Postoje iznimne situacije kada je dozvoljeno ali to ne može nikako biti na svoju ruku, odnosno bez testova i mišljenja komisije pasminskog kluba i HKS-a. Isto, ponekad se, iz genetičkih razloga, u leglima crnih šnaucera zna pojaviti crno-srebrni pas. Kao i svako leglo prijavljeno, nakon pregleda vođe uzgoja, takav se pas prijavljuje i vodi kao crno-srebrni i na izložbama se prijavljuje kao takav i pari samo sa crno-srebrnima.
Pierre Herme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 11:13   #270
Divan pas! Stvarno je prekrasan
Ovo što ste napisali, da se odlično slaže sa patuljcima, veliki i patuljastih karakter, dok su srednji svojeglavi pomalo. Tijekom života imala sam ukupno 9 srednjih snaucera i 1 patuljastog. Trenutno imam 2 srednja i jednog patuljka, super se slazu i super je gledati razlike u temperamentu patuljastih i srednjih
Žao mi je što nema više velikih snaucera, odlična pasmina su!
Pierre Herme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 11:18   #271
Zeza me nešto mob, ne mogu ispraviti post. Tamo je trebalo pisat i da patuljasti i veliki snaucer imaju gotovo identičan karakter a da je srednji malo drugačiji. Karaktera n pas, moji su pravi mangupi <3
Pierre Herme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 13:26   #272
Iz pravila pdf-a Kućni ljubimci:

Quote:
10. Sukladno Zakonu o zaštiti životinja u Republici Hrvatskoj nije dopušteno kupiranje ušiju i repova kod pasa pa zbog toga ubuduće ni na Forumu neće biti dopušteno postavljanje i citiranje fotografija i avatara kupiranih ljubimaca, kao niti tekstovi koji na takvo kupiranje navode, Takvi će postovi biti kartonirani i izbrisani, a forumaš koji iz avatara ne makne fotografiju kupiranog ljubimca bit će baniran.
Nisu izuzetak ni fotografije ljubimaca kupiranih prije donošenja gore navedenog zakona, jer se na fotografiji ne vidi pseća dob. Ako već želite objaviti fotografiju svojega otprije kupiranog psa, fotografirajte ga tako da se kupiranje ne vidi.
Iznimka su fotografije pasa koji se udomljavaju putem Plave šape.
Dodatak - psi koji su dokazano stariji od 1.1.2007. te su kupirani prije donošenja zakona ne podliježu pravilima.
Samo da se zna zbog čega karton i brisanje postova.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:06   #273
Pozdrav,

planiram kupiti bijelog patuljka.

Pošto nas nema doma od 7-17 h , da li će to biti previše da je sam pogotovo kad je beba. da li ima tko takva iskustva.

Malo mi je bedasto da pesek bude sam doma 10 h
alslimits is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:45   #274
Slažem se s tobom po pitanju ostavljanja šteneta, kao i odraslog psa, 10 sati samog u stanu. Pas može ostati 10 sati sam, ali samo u izvanrednim okolnostima. Svakodnevno samovanje akumulira niz fizičkih i psihičkih probema tokom godina.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:03   #275
Trimanje šnaucera

Pozdrav.
Može li mi netko objasniti kako mogu znati je li mi frizer koristio mašinicu za šišanje psa ili je pas isključivo triman? Naime, dok se pas trima ne dozvoljavaju prisustvo vlasnika, a htjela bih biti sigurna da je triman, a ne šišan mašinicom. Posumnjala sam na šišanje mašinicom jer je dlaka s vremenom nekako posivila, iako je bila garavo crna kad smo je kupili. Također je na nekim mjestima nakon trimanja zarezana koža, a ne znam jel to može trimer uzrokovati. Šiša se kod provjerene osobe, ali eto, naprosto nisam ziher. Radi se o čistokrvnom crnom šnauceru s rodovnicom starom 11 mj.
Zahvaljujem!
odesvekvragu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:10   #276
Moraš znati da ga se ne trima po cijelom tijelu, tamo gdje je osjetljiva koža (ispod pazuha, šape, oko guze, po glavi) se obrije. Trima se trup, uglavnom leđa i bokovi. Ne znam kako bi trimer zarezao kožu, ja s njime trimam i mačke i nije mi jasno kako bi se o izvelo, ali moguće da se zakači mašinicom.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:23   #277
E to nisam znala, hvala. Ima ranicu nakon trimanja na donjem dijelu brade i kod pazuha. Skužila sam skorenu krv jer je uvijek pregledavam nakon šetnje.
Ako šišanje mašinicom nije uzrok sivljenja dlake, koji bi još faktori mogli utjecati na to? Inače se kada smo je uzeli od uzgajivača hranila R. Caninom no postepeno smo prešli na Orijen s kojim nemamo nikakvih problema. Osim toga jede samo voće i jogurt/svježi sir povremeno. Tako da nekako sumnjam da je od prehrane..
odesvekvragu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:36   #278
Pitat ću sutra kolegu koji ima šanucera. Znam da on između uređivanja u salonu sam trima psa doma svako toliko.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:58   #279
Pitao.
Kaže da je laiku to teško prepoznati, ali ako u salonu operu psa, osuše ga, podrežu nokte, očiste uši te srede dlaku za sat, sat i pol, onda ga sigurno nisu trimali kako treba ako uopće jesu. Znaju malo trimati, a onda pređu na mašinicu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:14   #280
Hvala na odgovoru. Pas se ne kupa tamo, samo trima. Inače, nije poželjno kupati psa prije trimanja.
U biti me zanima (ako izuzmemo šišanje mašinicom) od čega bi još crna dlaka mogla posiviti?
odesvekvragu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.