Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 17:40   #3561
Quote:
NeveCro kaže: Pogledaj post
Gad ima već 7 i po kg 😍 Sad ću nakon posla baš skrenuti po jedno herrmann pakiranje.
Ako mu misliš danas dati, stavi u mlaku vodu da se odmrzne. Ne u mikrovalku ili nešto slično. Ako ćeš sutra, ostavi preko noći da se prirodno odmrzava.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:27   #3562
Za princezu samo najbolje ili kako dovesti barf do Amsterdama kada se automobilom vozikaš pet dana Europom bez zamrzivača.

Išli smo u Amsterdam kod brata i supruge mu automobilom. Kako nisam htio isprobavati s novim barfom koji bih kupio tamo, tražio sam kako HB dovesti s nama zamrznut. Dodatni problem je bio što nismo direktno išli u Amsterdam nego smo u petak poslijepodne krenuli prema Wiener Neustadtu gdje smo kampirali na nekoj livadi do nedjelje poslijepodne, onda smo sjeli u auto i vozili se do Stuttgarta gdje smo noćili u hotelu, ponedjeljak ujutro nastavili smo preko Luxembourga do Bruggea na novo noćenje u hotelu i nastavak putovanja u Amsterdam gdje smo stigli u utorak navečer oko 10. U prijenosnom frižideru s "pingvinima" ne bi ostalo zamrznuto više od 4 dana.

U Buzinu ima tvrtka UTP koja prodaje suhi led (12,50 kn/kg). Kod njih sam uzeo kutiju od stiropora (skuplji dio), stavio unutra 2,5 kg barfa* i sve prekrili suhim ledom. Plaćeno 190,00 kuna. U utorak navečer kada sam otvorio kutiju suhog leda više nije bilo, ali je sve još bilo zamrznuto. Veličina spremnika i količina suhog leda ovise koliko ima onoga što treba ostati zamrznuto i koliko dugo.

*Osim barfa, u Amsterdam je putovalo i nešto zamrznutih ćevapa
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 14:11   #3563
Neki dan sam penalila jadan HB u grupi Zakaj volim pese.
Nisu bili krivi, nego sam ja bila glupa, pa sam im se ispričala i obrisala post.

Ni sad ne želim srat po njima jer većinu života moji psi jedu baš HB, ali danas je moja sestra našla čavao u barfu.
Slika je na njihovom FB-u.
Objašnjenje je da oni imaju detektore, ali da je krava pojela čavao, pa eto.
Ne znam onda čemu im služe detektori.
Zapravo, uopće ne kužim to objašnjenje.

Uglavnom, bacite oko pri posluživanju.
Mi uvijek barf raskomadamo vilicom i nožem, ali realno čavao je mogao ostati u komadu mesa koji nije raskomadan.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:37   #3564
da. ima ih više što su pronašli nezeljene stvari HB-u. post na njihovoj stranici ne vidim, valjda su ga obrisali.
uglavnom i moj je pas na HB-u dugo i ne bih ga mijenjala ako necu morati. a ako se nastavi u revijalnom tonu, bojim se da cu morati.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:40   #3565
Čula, odnosno vidila i ja. Nije u mom HB ali kod dvije frendice sam vidjela komad metala.

Ne znam, i dalje ga koristim, ali sve rijeđe, i dobro ga pregledam. Imam feeling da se kvaliteta opala otkad je HB a ne animacanis.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:41   #3566
ajme ja nikada nisam pregledavala HB u potrazi za takvim stvarima. Valjda bih znala da mi je pas nešto takvo pojeo i da joj nije dobro? Sad mi je bed da ima neki čavao u trbuhu, a ja to ne znam...
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:44   #3567
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
ajme ja nikada nisam pregledavala HB u potrazi za takvim stvarima. Valjda bih znala da mi je pas nešto takvo pojeo i da joj nije dobro? Sad mi je bed da ima neki čavao u trbuhu, a ja to ne znam...
Sigurna sam da nema čavao u trbuhu

Ja ga vilicom raskomadam samo zato jer ga džuksica u protivnom usiše onako u komadu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:58   #3568
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da nema čavao u trbuhu

Ja ga vilicom raskomadam samo zato jer ga džuksica u protivnom usiše onako u komadu.
odmah panika! prilično sam paranoična kada mi je zdravlje psa u pitanju

Ma i ja raskomadam, ali na onako veće komade (u koje sasvim sigurno stane čavao ) jer i moja ima usisni moment. Kada sam baš jako lijena ili u žurbi dam joj komad, ali to je stvarno rijetko
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:07   #3569
Ovo s usisnim momentom muči i mene. Luni svaki drugi treći dan uz barf dam sirovi pileći vrat za čišćenje analki, ali i čišćenje zubića. Barem ga prepolovim, jer ga inače nosi spremiti za poslije u posteljinu ili nepeglani veš . No, ona se koristi metodom usisnog momenta i tako umjesto da čujem krckanje samo konstatiram da je ... srk... pola vrata zavšilo u želucu a da zuba vid'lo nije. Kad joj kažem 'Daj žvači!', stvarno žvače. Što trebam beštiji svaki puta reći kako se jede vrat.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:19   #3570
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo s usisnim momentom muči i mene. Luni svaki drugi treći dan uz barf dam sirovi pileći vrat za čišćenje analki, ali i čišćenje zubića. Barem ga prepolovim, jer ga inače nosi spremiti za poslije u posteljinu ili nepeglani veš . No, ona se koristi metodom usisnog momenta i tako umjesto da čujem krckanje samo konstatiram da je ... srk... pola vrata zavšilo u želucu a da zuba vid'lo nije. Kad joj kažem 'Daj žvači!', stvarno žvače. Što trebam beštiji svaki puta reći kako se jede vrat.
Luna je prava frajerica kad usisa pileći vrat, čak ga i moja puno veća zvače

Samo je barf usisavanje đir, tako da se prepadnem oće se ugušit.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 14:39   #3571
I moja će vrat prije progutati nego ga žvakati. Zato joj za zube dajem zglobne kosti najmanje veličine njene glave pa njih glođe.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:59   #3572
Kosti kod sirovih pilećih vratova nisu opasne? Znaci mogu to dati malcu bez straha onako skroz sirove s mesom? Gdje ih nabavljate, jesu li ovi cekinovi npr. oke?
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:16   #3573
nisam riskirala s pilećim vratovima, jer bi upravo tako završilo. Ali sam joj davala pureće i njih sažvače dva-tri puta, tek toliko koliko je potrebno da ih usisa u sebe

i onda nakon usisavanja onaj teleći pogled, kao “šta to je to? a di je još? pa ovo pod zubom ni osjetila nisam.“
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 20:03   #3574
Quote:
Cibalibaba kaže: Pogledaj post
Kosti kod sirovih pilećih vratova nisu opasne? Znaci mogu to dati malcu bez straha onako skroz sirove s mesom? Gdje ih nabavljate, jesu li ovi cekinovi npr. oke?
Koliko znam, nema tu kosti nego samo hrskavica. Da, daj mu sirove onako sa mesom.

Ja uzmem u Pivki.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 11:47   #3575
I ja sam ima godinu dana naša brokvu u barfu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 18:11   #3576
Planiram u nedjelju skocit u ZG po HB. Prvi put ce to probati pa me zanima ima li netko kakav dodatan savjet? Da uzmem starter ili odmah original? Kombinira li netko to sa suhom hranom (mislim u posebnim obrocima, svaki obrok jedno)?
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 18:32   #3577
Moja je startala s klasičnim barfom i dobro ga je prihvatila. Dapače!

Nemam iskustva sa Starterom, pa ne mogu savjetovati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:04   #3578
Moj je odnedavno BARF-u (cca 3 tjedna), ne kombiniramo sa suhim, jede samo to. Prešli smo na njega zbog čestih proljeva, između ostaloga. Za sada je stolica OK, osim jednog proljevastog ekscesa kada se napio mora.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 17:44   #3579
Kako vi koji imate male pse i koristite HB raspoređujete hranu? Uzela sam paket sa vrećicama od 125 g. Njemu je to otprilike za 3 obroka i ako to stavim navečer u frižider da se odmrzne proći ce vise od 24 sata prije nego on sve to pojede, a na njihovoj stranici piše da odmrznutu hrana u frižideru moze stajati 24 sata. Strah me da se to ne pokvari i da mu ne bude onda lose od toga.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 21:07   #3580
250 g ujutro stavim u frižider da se odmrzne. Navečer rasporedim u tri posude za 3 dnevna obroka. Jednu posudu ostavim vani za jutarnji obrok, a druge dvije u frižider. Ujutro dam ovo što je bilo vani da jede, izvadim porciju za ručak van, i novi paket smrznute hrane stavim u frižider da se odmrzava. Kada dam jesti ručak, izvadim porciju za večeru. Ovako radim kada nisu vrućine. Sada vadim prije obroka koliko treba da se temperira, ali ujutro baš i ne stigne pa stavim u mikrovalnu na 10 sekundi

Sent from CocoNut Galaxy
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.