Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 01:54   #6941
btw. mad hatter, za koliko ti je stigla narudzba ako smijem pitat? vidim da seller ima oko 93% feedback, a imam losa iskustva sa sellerima s puno vecim postotkom na aliju pa pusem i na hladno
Hailie Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:30   #6942
najbrže mi je stigla narudžba za 13 dana. najduže je putovala 4,5 tjedna. i to isti seller, ako se dobro sjećam, 2 dana razlike narudžba

što se sastava tiče - eto, još mi usta otpala nisu pa onda riskiram.

edit: 4 narudžbe do sada, svaka mi je uredno stigla nakon nekog vremena.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 12:34   #6943
Moj je isto tako nekako stigao, a naručen je od sellera koji ima 95% pozitivan feedback. Na ebayju od takvoga sigurno ne bih naručila, no koliko sam pokopčala, na ali-ju je situacija nešto drugačija...

Što se tiče sastava i zdravo/nezdravo... Hailie, najbolje da ništa ne kupuješ! Najzdravije je zapravo nikakvu šminku ne stavljati na lice, tuširati i umivati se samo čistom vodom (koja je danas tvrda i isušuje u vražju), koristiti samo home made kozmetiku, jesti samo ono iz svoje tegle (jer je sve ostalo špricano, umjetno uzgojeno)... Kako izbjeći nezdrave utjecaje ovakvih promjena vremena, ne znam.

Generalno što se šminke tiče, svi želimo neke trajne proizvode, ruževe koji na usnama stoje do prekosutra, maskare koje čine da ekšli imamo trepavice, matiranu facu... Sve to ima sastojaka koji su upitni.

Zar nije nedavno bila afera oko nekog širokorasprostranjenog brenda u čijim je proizvodima pronađeno olovo? Nažalost, ne sjećam se o kojem se brendu radilo, ali kako se prašina digla, tako se i spustila.

Fejkić stoji 10 kn, ako ti ne bude pasao i vidiš nešto negativno, lova nije drama. Usne ti sigurno neće otpast.

Zadnje uređivanje mirtochka : 15.07.2016. at 13:30.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:59   #6944
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Moj je isto tako nekako stigao, a naručen je od sellera koji ima 95% pozitivan feedback. Na ebayju od takvoga sigurno ne bih naručila, no koliko sam pokopčala, na ali-ju je situacija nešto drugačija...

Što se tiče sastava i zdravo/nezdravo... Hailie, najbolje da ništa ne kupuješ! Najzdravije je zapravo nikakvu šminku ne stavljati na lice, tuširati i umivati se samo čistom vodom (koja je danas tvrda i isušuje u vražju), koristiti samo home made kozmetiku, jesti samo ono iz svoje tegle (jer je sve ostalo špricano, umjetno uzgojeno)... Kako izbjeći nezdrave utjecaje ovakvih promjena vremena, ne znam.

Generalno što se šminke tiče, svi želimo neke trajne proizvode, ruževe koji na usnama stoje do prekosutra, maskare koje čine da ekšli imamo trepavice, matiranu facu... Sve to ima sastojaka koji su upitni.

Zar nije nedavno bila afera oko nekog širokorasprostranjenog brenda u čijim je proizvodima pronađeno olovo? Nažalost, ne sjećam se o kojem se brendu radilo, ali kako se prašina digla, tako se i spustila.

Fejkić stoji 10 kn, ako ti ne bude pasao i vidiš nešto negativno, lova nije drama. Usne ti sigurno neće otpast.

ma ja ne vjerujem u te pizdarije da je šminka loša, treba se umivat vodo..

ja se npr. šminkam svaki dan, full face već 10 godina. Moja koža je u boljem stanju od dosta cura koje se uopće ne šminkaju, ili se šminkaju puno manje. A imam problema i s aknama. Nemam bore na čelu još, a ima cura s 20 godina i već imaju bore.
Svaki dan perem kosu, imam kosu do guzice, svaki frizer mi hvali kosu, na ulici me zaustavljaju, a jedar frizerski salon je htio da mu budem zaštitno lice..

Šminka je danas vrlo kvalitetna, ja bi čak rekla više pomaže nego odmaže. Naravno da moraš naći ono što ti paše, trebas skinut sminku prije spavanja, ali brate meni je to ko pranje zubi prije spavanja.
Danas je kozmetika sve bolja i bolja pa priče da je štetna ne drže vodu. Okej pizdarije od kineza, ali od njih je skoro sve upitno, ne samo šminka.
Kako je bilo fama sa nekom štetnom šminkom, tako je bilo (evo sad kinder čokolada), i sa igračkama, bojama, hranom općenito...

mislim da je gore da se umivas i pijes losu vodu nego da se sminkas, a u kakvom svijetu zivimo, prije ce ti voda nastetit nego sminka
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 15:34   #6945
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
[....]

Fejkić stoji 10 kn, ako ti ne bude pasao i vidiš nešto negativno, lova nije drama. Usne ti sigurno neće otpast.
Neću pametovati ali bi samo htjela reći da se negativne posljedice često ne mogu tek tako i brzo vidjeti. Jedno je kad ti naotekne nešto ili se osipaš i sl. pa prekineš sa korištenjem a drugo kad kroz dulje vrijeme u organizam kroz kožu ulaze loši i štetni sastojci i posljedice se ne vide golim okom. U potonjem slučaju posljedice vidiš (pre)kasno

Evo samo jedan članak koji mi među prvima gugl izbacio

Takvih članaka je hrpa i kako smatram da se nije za igrati sa zdravljem, radije kupiti jeftiniji drugstore proizvod ako se nema za skuplje nego neki wannabe HE proizvod za istu cijenu koji je potencijalno izrađen na mjestu kakvo je u ovom članku i pun kojekakvih otrova.

To je samo moje mišljenje. Ko voli nek izvoli

Ja osobno od takvih proizvoda
MisMali2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:34   #6946
mirtochka, da ma kuzim sto zelis reci, zato bas i jesam u dilemi jer nista danas nije sigurno pa zasto ne dobiti bang for a buck...ali bas ovo sto govori mismali2, ne brine me neki osip crvenilo ili trenutna reakcija nego ovo na duze staze, iznutra... nije da vjerujem ni "provjerenim" brendovima cisto jer mi je organizam ionako osjetljiv pa svejedno pazim sta unosim, bilo prehranom ili kozmetikom. ako nista molim vas samo mi recite imaju li kakav fujkav okus ti ruzevi? ako je okej mislim da cu probat ko ga sisa

sad vidjeh clanak... ipak ne hahahaha
Hailie Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:22   #6947
MisMali2 S tobom se slažem, ali isto tako ima problematičnih stvari i u proizvodima koje kupimo u dm-u/bilo gdje drugdje, no kada je to u pitanju, popljujemo proizvod na prikladnoj temi i to je to, ne kujemo teorije zavjere. Sve je vrlo individualno. Netko će reagirat, netko ne, ali generalno si u pravu.

vitality Ostaje nam složiti se da se ne slažemo!
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:30   #6948
ja sam definitivno odustala od kinezica. los sastav ne ostavlja posljedice sad odmah sad. metali se taloze u tijelu i ako tebi ne bude nista, tvoje generacije kasnije mogu imat svakakve genetske mane i bolesti.

naravno, covjek ne moze bit dovoljno oprezan, niti se isplati bas od svega zazirat i ne zivjet i bojat se, ali cisto neku naviku pregleda proizvoda koje koristis, jedes probat izbjegavat.

da sad nebi ja ispala da jedem samo mrkvu i mazem se jogurtom, moj najgori secret pleasure je tunjevina. a to mislim da ima vise olova nego ti ruzevi pa mi ne treba dodatnog trovanja..
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 18:46   #6949
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Zar nije nedavno bila afera oko nekog širokorasprostranjenog brenda u čijim je proizvodima pronađeno olovo? Nažalost, ne sjećam se o kojem se brendu radilo, ali kako se prašina digla, tako se i spustila.
Bilo je više brendova, ali sjećam se da je bila posebna strka oko Diora.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 19:58   #6950
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Bilo je više brendova, ali sjećam se da je bila posebna strka oko Diora.
Što kažeš... Više njih!
Nisam 100% sigurna, ali mislim da se u jednom kontekstu i L'Oreal spominjao. Ono kad nešto bezbrižno koristiš pa te vijest šokira...
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 12:03   #6951
curke, jel imate preporuku za ovu akciju 1+1 gratis, naime svidja mi se chilli ruž od Max Factor elixir, ali ne znam koji bi drugi uzela, jel ima koja nijansa da je ono wooow ?
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 05:22   #6952
Može preporukica za mat ruž intenzivno crvene boje (ali duboka crvena, ne ni presvijetla ni pretamna) sa baršunaston teksturom.....da košta nekih 50ak kn?
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 07:22   #6953
Ok, kao da si opisala Maybelline matte 907icu. Jedino što je 50kn kad je 30% popust

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 11:02   #6954
wet'n'wild stoplight red? ili ti je taj previše bright?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:56   #6955
U tom je slučaju WnW Red Velvet manje "napadan." Mada je meni Stoplight Red preeeedivan.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:16   #6956
Hvala žene, moram ih potražit i vidjet!
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:20   #6957
Tražim ovakvu nijasnu , bitno da je ruž mat i da stoji dugo na usnama.

http://cdn.shopify.com/s/files/1/113...g?v=1454987565

Cijena max 60 kn ako je moguće , ako nije onda nema veze ukoliko netko zna gdje mogu pronaći takav ruž??
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:57   #6958
Mozda wet and wild bare it all. Ili wine room, al on je malo tamniji. Oba su dugotrajna i 20 kn.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 09:12   #6959
Cure, ima li kod nas kupiti Revlonov ruž Mauve it over?
U mom gradu nema Revlon, sjećam se da sam gledala jednom prilikom u ST, al nisam ga tamo našla. Ne znam jel ga uopće nema kod nas ili je samo trenutno bio rasprodan?

edit: ili on uopće više nije u prodaji?
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.

Zadnje uređivanje Julie Bergdorf : 25.07.2016. at 09:54.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:31   #6960
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Mozda wet and wild bare it all. Ili wine room, al on je malo tamniji. Oba su dugotrajna i 20 kn.
Wine room je tamnija boja mesa, prije bare it all. Ili recimo aura tekuci 624

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.