Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2008., 12:24   #41
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
u ekstremnim slučajevima, mogu se analke i kirurški odstraniti, ako su non stop upaljene i zaštopane, ili se vlasnicima jednostavno ne da svaki čas to tiskati, ispirati i slično...
zbilja?!
to neka opasna operacija? ili se pak radi rutinski?
moja kujica je pet mjeseci stara a vec smo 2. put bili na ciscenju analki

inace, clarwater, mogu te apdejtat malo o njenim problemima sto smo se dopisivali na pm
cistitis joj se povukao i to bez jos jedne terapije!
isli smo kontrolirati urin, i obicno i bakterioloska pretraga i nalazi su ok

doduse sad opet ima druge probleme, upala oka, ove analke su ju mucile, a i znala se zrigat cesto...

okeco lijecimo, i pazimo na prehranu, nadam se da ce biti sve ok.

sorry svima na offtopicu!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:48   #42
Nisu joj dali injekciju znaci?ovim mom odmah sisne jel kaze da ce se tek tada potpuno smirit sve to.pokusaj ju okupat pa ce ipak malo ublazit taj miris
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:49   #43
Zbilja, da... nije opasna, ako znaš što radiš. Zna biti prilično pipljav posao, jer treba paziti da se ne odstrani previše sfinktera, ako se radi otvorenom metodom, ili se nehotice ozlijedi živac koji inervira to područje... mnogi veterinari stoga nerado rade odstranjivanje analki. S druge strane, nije baš ni presađivanje mozga u smislu tehničke zahtjevnosti, ali većina se ipak odlučuje za konzervativno liječenje. Možda se i smire nakon nekog vremena, vidjet ćeš...
Nego, jel ti to prvi pas u životu? Kad prestaneš brinuti previše, ozdravit će naglo
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 15:15   #44
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Nego, jel ti to prvi pas u životu? Kad prestaneš brinuti previše, ozdravit će naglo
nije imala sam dva psa prije ove, uvijek kujice. zadnja je bila škotska ovčarka, nikad kod veterinara ni zbog čega, osim 2-3 put godisnje na čišćenje analki. kotila se 3 puta, uz naš nadozor (mojih staraca tada), nikad nikakvih problema ni s njom ni štencima.
jela neku najjeftiniju hranu iz vreće + nedjeljom kuhanu piletinu iz juhe s mrkvicom. niš više niš manje. doživila 14 godina.

ovo kaj sad imam (westy) ko da nije pas, ko da je malo osjetljivo dijete, non stop neki problemčići a ne mogu ignorirati jer vidim da se pes muči
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:16   #45
Analne zlijezde-pomoc!

Molim vas forumasi,iskustva i prijedlozi......
svaki mjesec po dva puta smo kod veta,na ciscenju zlijezda,po meni precesto....no,ima ko kakvo iskustvo slicno??
svaka 2 mjeseca slijedi antibiotik,nismo zadovoljni sa vetrinarkom,konkretno,savjetuje kastraciju zbog zlijezda......
nemojte sad o prednostima kastracije,vec da li se taj problem rijesava kastracijom????TO JE MOJE PITANJE!!!
Svaki put nas pita,ima li kujica u blizini.....a bas ni jedna oko nas u blizini......
Pa svaki savjet je dobrodosao......hvala!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:21   #46
Ne rješava se kastracijom. Moja Flora je sterilizirana, pa isto dva put mjesečno idemo na pražnjenje. Sad je dobila kao dijetu, mora jesti rižu i žgance jednom tjedno. Gle, čim ti njih više prazniš to se one više pune

Možda bi ti pas trebao na posebnu prehranu.
__________________
Mačka: Kad sam vani, htjela bih biti unutra. Kad sam unutra, hoću van! A počesto želim biti i unutra i vani u isti tren.Katkad je vani suprotno od unutra :)
flora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:49   #47
Joj daj promijeni veta i to pod hitno, samo te želi opelješiti. Kastracija sigurno ne rješava probleme s analkama. Džizus kaj sve neću čuti!

Analke mogu i jesu u većini slučajeva povezane s prehranom, mada postoji i genetski faktor kao i položaj same žlijezde. Ukoliko je hrana u pitanju, morat ćeš mijenjati, a ovo ostalo, ovisno o intenzitetu ili se redovito prazni i sanira ili se operira.

E da, žganci i riža sigurno neće poboljšati situaciju, mogu je samo pogoršati. Pređi na hranu bez žitarica ili još bolje BARF ili daj bar 1-2 puta tjedno sirove pileće vratove da se učvrsti stolica i time žlijezde same očiste.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 15:25   #48
cure-hvala...to sam i mislila,ali me suprug uvjeravao u to......
on je bio na pro planu po njenom savjetu,rekla je barem 6 mjeseci,proslo je i vise,jos se cese i sve isto.......poludit cu vise.....
sad definitivno idem kod dr.veta.....jel ovaj na Vrapcu dobar???
jel znate koja hrana je najbolja za to?
e,da bio je i tri mjeseca na dijeti,kuhano samo...isti vrag!!!!!

BARF-sorry,nisam cula za to,dehidrat ili???
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 15:55   #49
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
BARF-sorry,nisam cula za to,dehidrat ili???
kakva blasfemija, riknut ću
Riža je dobar savjet, jer sadrži vlakninu... bar ja mislim
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:37   #50
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
kakva blasfemija, riknut ću
Riža je dobar savjet, jer sadrži vlakninu... bar ja mislim
nije mi bas jasno zakaj rikavas?zbog mog pitanja?
ili zbog cijele situacije???

da se dopunim....procitala sam kontradiktornosti o BARF-u......sirova hrana,nisam ziher da cu to uzeti,malo sam skepticna kaj se toga tice....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:12   #51
iskreno prvi put u zivotu cujem da se kastracijom rjesavaju analke,....
moj pas ih je cistio(odnosno vodila sam ga obavezno svaki mj)na ciscenje i tako se naucio i ako bi prosao koji dan duze odmah bi se sav iscesao,cak ranice napravio,cape lizao,itd. i kako smo promjenili nakon 8 god veta,kad sam dosla kod drugog ja kazem ocistite mu odmah malo analke,ona kaze kad su ciscene zadnji put,ja kazem ne znam pred mjesec 4,5tj cirka,ona me gleda pita pa zasto opet,ja kazem pa cese se jako i sanjka po cijeloj kuci,kad ona pa to se ne cisti tako cesto,mozda par puta na godinu,svakih 3,4mj a nekad i manje ovisi po potrebi,a ima pasa kojima se uopce ne cisti,koji to sami rade...i sad ja njoj da je bivsi vet to svaki mjesec radio,a ona pa jel on blesav,nenormalan?kaze zato mu je i iziritirao pa sad jadnik cesto trazi jel je naucen...e bas krasno...... zato mjenjaj veta dok je vrijeme.....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:37   #52
pa upravo to uvjeravam svog m.
pa vec mu je (da oprostis)guza sva iziritirana..........pojeo si je dlaku sa repa,pocupao...ima goli rep,na mjestima,uzas....i ona nikad ne ispire....
imam oduvijek pse,ali kad su ocistili,obavezno bi ih i isprali i to je bilo par puta godisnje......
dajte cure,kad ste vec tako dobre,preporuku za veta,zapadni dio.....ovo vise ispod 200 kn,svaki cas....ne ide....pa ni antibiotici nisu zdravi.....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:41   #53
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
kakva blasfemija, riknut ću
Riža je dobar savjet, jer sadrži vlakninu... bar ja mislim
a kako za koga. bolje smeđa riža onda, jer je bijela siromašna istima i prerađena. mojoj prošloj pesici nije pomogla.

Da oraščić, BARF je sirova hrana i da, postoji puno kontradikcija vezano uz tu hranu, ali jedno je sigurno - više pomaže nego odmaže, pogotovo ako je problem s analkama vezan uz prehranu Od mene ima glas ZA Ne znam, ali ja svojima normalno dajem sirovo ponekad (meso, vratiće, goveđi rep, sve što je u biti hrskavičasto a nije kost koja se može polomiti i stvarati više problema nego pomoći). Vlakna se nalaze u povrću i voću, samo pazi da ne daješ previše jer to također može i napuhnuti psa. Kao što rekoh, probaj dehidrat koji ne sadrži žitarice, imaš za kupiti Taste of the wild, ne znam da li ima još koja na tržištu bez žitarica, mislim da ima Canidae po novom

Za kojeg veta na Vrapču misliš? Odi u Vet Point (Prečko) ili Bubu (Selska) tamo ti sigurno neće reći da kastriraš psa zbog analki
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:46   #54
e,hvala....cula sam vec pohvale za njih!!!ovo je definitivno zadnji put kod ove bio.....
citala sam ovdje temu o Barf-u.....pa ako pomaze,morat cu.....
jos jednom hvala...sad se i ja mogu smijati na njenu izjavu,izludila me!!!!haha
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:14   #55
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
a kako za koga. bolje smeđa riža onda,
Za tvrdu stolicu je to kontradiktorno.

Vlakna su za mesojede neprobavljiva i kao takva se izbacuju van. Imaju sposobnost zadržavanja vode u organizmu te povećavaju obujam i omekšavaju stolicu. Dakle preharana bogata vlaknima za psa=puno meke kakice što ne pomaže analkama.

Izbaci vlaknastu hranu i daj mesa i imat će tvrđu stolicu te tako čistit analke.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 19:51   #56
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Za tvrdu stolicu je to kontradiktorno.

Vlakna su za mesojede neprobavljiva i kao takva se izbacuju van. Imaju sposobnost zadržavanja vode u organizmu te povećavaju obujam i omekšavaju stolicu. Dakle preharana bogata vlaknima za psa=puno meke kakice što ne pomaže analkama.

Izbaci vlaknastu hranu i daj mesa i imat će tvrđu stolicu te tako čistit analke.
vlakna su itekako potrebna i mesojedima, međutim ovo što kažeš je točno, pseća hrana trebala bi satržavati najvećim dijelom meso, a povrće i voće kao dodatak. Žitarica što manje, a ako ih se koristi, najbolje davati zob ili zobene pahuljice. ja rižu dajem samo kod proljeva koji se desi jednom svake prestupne godine
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 01:33   #57
jos jednom hvala na lekciji,puno sam naucila.....sjedi:5!!!haha
posto gibam na more,necu vas moci dalje pratiti...lijepi pozdrav!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:09   #58
Hehe to smrdi po ribi, žute je boje i ak se ne očisti može se nać po cijelom stanu
nekad psi ispuštaju to iz straha i stresa, nekad jer su im pune...uglavnom, neugodno i za nas i za njih....ovisi od psa do psa oće li imat problema ili ne s analkama, moje je da ak nema problema da se ne dira, jer kad se jednom isprazne gotovo je...
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 01:49   #59
eto ahvaljujem jos jednom.....bili u Dia-vetu.....puno bolji vet.od bivse...
uglavnom,moze operirati zlijezde......ako bude problema i dalje...kaze da se cese i grize vec iz navike,zlijezde nisu upaljene...sve mislim da nikad nisu bile ni ociscene kak spada!!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 17:44   #60
Htio bi otvrdnut stolicu psicu, da si sam sredi analke ako moze, da ne idem veticu (cistili ih prije 3 tjedna, prebrzo mi je opet ici, mislim da niej dobro za njega, pa da moram svaka dva tjenda na to) koju hranu najbolje da mu dajem, konkretno? Neki dio mesa, itd?
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.