Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 08:00   #21
Quote:
tilla kaže:
..... i kalopet pastu.
kaj je to?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:03   #22
pasta koja ti je za neka loša stanja.
ima brdo kalorija; i još neke stvari pa "diže" psa.
nekako mi je to najbolji proizvod za zaustavit proljev; al svejedno da traje dulje od dan i po išla bih vetu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:25   #23
a kakvog je okusa? kako da ju "podvalim" pesima?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:45   #24
Quote:
magic blue kaže:
a kakvog je okusa? kako da ju "podvalim" pesima?
jedu je tj.lizu jel je ukusna(bar vecini)...
a to ti treba za kakav problem?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:48   #25
Quote:
Blaise kaže:
Nikad nisam čekala tri tjedna. Da je manji pas, tko zna bi li preživio.
Ali, ne trčim baš niti za svaki proljev veterinaru.
Nego, što se dogodilo s dobrim starim medicinskim ugljenom? Kad bi moja dobila proljev, zdrobila bih joj par tableta u vodu za piće i svaki proljev je najkasnije sutradan prošao.
ugljen je super stvar,ali samo za neke vrste proljeva.on samo resorbira toxine u pr.traktu,a ako je proljev etioloski drugaciji onda ce samo propasirati kroz trakt bez veceg ucinka...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:11   #26
Quote:
magic blue kaže:
a kakvog je okusa? kako da ju "podvalim" pesima?
ako su proždrljivi ko moja; morat ćeš im otimat iz usta.
dobro je to imat doma
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 16:43   #27
Proljev

dakle,pesica mi je imala prije 3 dana proljev i tada je povracala.nakona toga je stolica bila malo tvrdja i mislila sam dobro,proslo je,medutim jucer i danas opet meksa stolica i problem je u tome sto kaka svaka 2,3 sata (inace 2 puta dnevno) i jako se muci pritom,kao da ju protjera a u stvari nema sto pokakati.opet joj je full mekana stolica ali nije bas proljev,nesto izmedju.inace jede hills natures best,dehidrat i konzervu.u zadnje vrijeme nece suho pa cesto jede hills konzervu.sad ne znam u cemu je problem jer ona vec god.i pol jede hills s tim da 2 puta tjednom jede kuhano.
sto se tice ponasanja,nije razigrana nesto pretjerano ali nije ni da se uopce nece igrati,ali tesko mi je reci jer je sada ujedno u fazi tjeranja pa vec 2 tjedna nije sva svoja.ne znam,ima li ko kakav savjet.da li je potrebno ici kod veterinara sto prije? ja sam ju mislila vodit ali stalno mislim da ce ili je proslo i tako sam docekala subotu popodne i sad ne znam di da ju vodim,nista ne radi,osim vet.faksa,jel?
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:04   #28
pa daj ga barem nazovi

kaj si joj dala jest? preporucam da joj skuhas sluzavu rizu i pileca prsa...pije li vodu?

tiska jer su joj crijeva iziritirana pa ima refleks na kakanje...
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:08   #29
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
kaj si joj dala jest? preporucam da joj skuhas sluzavu rizu i pileca prsa...pije li vodu?
i žgance zmiješane sa suhom allevom.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:14   #30
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
i žgance zmiješane sa suhom allevom.


da, zganci obloze crijevo
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:26   #31
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
dakle,pesica mi je imala prije 3 dana proljev i tada je povracala.nakona toga je stolica bila malo tvrdja i mislila sam dobro,proslo je,medutim jucer i danas opet meksa stolica i problem je u tome sto kaka svaka 2,3 sata (inace 2 puta dnevno) i jako se muci pritom,kao da ju protjera a u stvari nema sto pokakati.opet joj je full mekana stolica ali nije bas proljev,nesto izmedju.inace jede hills natures best,dehidrat i konzervu.u zadnje vrijeme nece suho pa cesto jede hills konzervu.sad ne znam u cemu je problem jer ona vec god.i pol jede hills s tim da 2 puta tjednom jede kuhano.
sto se tice ponasanja,nije razigrana nesto pretjerano ali nije ni da se uopce nece igrati,ali tesko mi je reci jer je sada ujedno u fazi tjeranja pa vec 2 tjedna nije sva svoja.ne znam,ima li ko kakav savjet.da li je potrebno ici kod veterinara sto prije? ja sam ju mislila vodit ali stalno mislim da ce ili je proslo i tako sam docekala subotu popodne i sad ne znam di da ju vodim,nista ne radi,osim vet.faksa,jel?
Jesi joj davala kosti?
Ako je i povračala, davaj joj malo pravog čaja. To su meni rekli kod veterinara. Neke vrste hitna pomoć.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:31   #32
danas je jela samo dehidrat,piletinu i rizu lil zgance dosta cesto jede,ne znam da li da joj to dam ili je bolje da jede dehidrat.da,pije vodu. I ne jede nikakve kosti osim one gumene iz pet shopova.probat cu s cajem,makar ne znam kak cu joj to podvaliti. hvala na odgovorima.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:39   #33
pa mislim da nije pametno da jede dehidrat dok joj je probava ovak osjetljiva...

ja bi joj dala rizu s piletinom ili zgance i ubacila u to linex da joj malo obnovi crijevnu floru
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:41   #34
slovenka, koji caj da joj skuham? ili je svejedno,samo da je biljni.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 19:24   #35
Smrvi joj med.ugljena u vodu, i ako ne odeš do vet. probaj s nekom medicinskom hranom(Hills, Eukanooba) za oštećen probavni sustav. No ako taj proljev potraje par dana, možda ima kakvu infekciju pa bi bilo dobro da ipak ode kod veterinara
Probaj ruski čaj, on zatvara
dar mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 19:27   #36
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
slovenka, koji caj da joj skuham? ili je svejedno,samo da je biljni.
Ne biljni, pravi (crni) čaj. Ali ne prejak jer to vjerovatno neće popiti.

I vodi je do veterinara.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 19:33   #37
probat cu,hvala puno na savjetima.evo idem joj stavit kuhati caj,samo ne znam kak cu to izvest da popije.rizica je gotova a razmisljala sam o tom med.ugljenu ali bojala sam se igrati doktora no sad ste mi potvrdili i vi,vidim da je uglavnom sve isto ko i kod ljudi.javim sutra kakva je situacija.jos jednom hvala.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 20:32   #38
mozda ima parazite?kad si je zadnji put cistila?
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 20:40   #39
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
pa mislim da nije pametno da jede dehidrat dok joj je probava ovak osjetljiva...

ja bi joj dala rizu s piletinom ili zgance i ubacila u to linex da joj malo obnovi crijevnu floru
mislio sam na žgance i dobar dehidrat na rijetko. može i s jogurtom. toplo. a čišćenje parazita-obavezno.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:00   #40
dakle,danas smo bili na vet.faksu i dijagnoza je viroza.bila je guzva u cekaonici a vecina peseka i maca su imali iste simptome,proljev i povracanje.ujutro je opet svako malo isla kakati a nema vise sta,pa je povracala i nisam vise htjela cekati pa smo se odmah uputili na faks.vet nam je rekao da je ona vec 60 pas s istim simptomima.dakle,neka epidemija vlada..dobila je 2 injekcije,mjerio joj je temperaturu ali nije imala i savjetovao dijetu (uglavnom sve sto ste mi vi jucer rekli).sutra opet na 2 injekcije.danas je malo jela,uglavnom cijeli dan spava ali ono sto je dobro da ju ne pritisce vise da mora kakati.uglavnom,moje zlato ima virozu.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.