Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 20:00   #1
Izbjeljivanje zubi na prirodan način

pliz ako mi itko može pomoći kako mogu izbjeliti zube na prirodan način bez kemijskih preparata koji uništavaju caklinu?
hvala
carolinaaa is offline  
Old 01.03.2010., 20:15   #2
Ribaj i ribaj zube, ne pij kavu, crno vino i tamne čajeve.
Jedna mi je zubarica rekla ( prije deset godina) rekla da to ona sebi ni svojima ne bi napravila a drugi dr je izbjeljivao svojioj ženi.
Ne znam, nemoj kemiju ako si mlad/a a kasnije nema veze, bar će lipo izgledat. Trebalo bi se raspitat između više specijalicsta.
morska alga is offline  
Old 01.03.2010., 20:26   #3
Quote:
carolinaaa kaže: Pogledaj post
pliz ako mi itko može pomoći kako mogu izbjeliti zube na prirodan način bez kemijskih preparata koji uništavaju caklinu?
hvala
sama nikako ali ako ti se već izbjeljivanje ne sviđa uvijek možeš otić kod stomatologa da ti ispjeskari i ispolira zube.I najbolje održavani zubi znaju više ili manje potamniti zbog pigmenata iz hrane koji se nalijepe na površinu zuba pa se pjeskarenjem to odstrani
Gutaperka is offline  
Old 01.03.2010., 21:00   #4
Quote:
carolinaaa kaže: Pogledaj post
pliz ako mi itko može pomoći kako mogu izbjeliti zube na prirodan način bez kemijskih preparata koji uništavaju caklinu?
hvala
nema toga izbjeljivanja a da ne šteti zubima
JVC is offline  
Old 01.03.2010., 21:18   #5
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
nema toga izbjeljivanja a da ne šteti zubima
kako im to šteti?
Gutaperka is offline  
Old 02.03.2010., 23:11   #6
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
kako im to šteti?
ja mislim da im šteti jer je caklina jako osjetljiva te ju može oštetiti
meni je zubar preporučio da koristim paste koje imaju mikrogranule dok mi kemijsko izbjeljivanje nikako ne preporučuje
nešto sam čula za sodu bikarbonu ali ne znam koliko je to dobro
carolinaaa is offline  
Old 03.03.2010., 10:21   #7
Quote:
carolinaaa kaže: Pogledaj post
ja mislim da im šteti jer je caklina jako osjetljiva te ju može oštetiti
meni je zubar preporučio da koristim paste koje imaju mikrogranule dok mi kemijsko izbjeljivanje nikako ne preporučuje
nešto sam čula za sodu bikarbonu ali ne znam koliko je to dobro
Caklina je najtvrđe tkivo u ljudskom organizmu i uopće nije osjetljiva. Na zubima i oko zubi sva druga tkiva su puuuno osjetljivija od cakline.
Zubne paste s mikrogranulama, a naročito soda bikarbona imaju visoko abrazivno djelovanje i nakon nekog vremena doslovce potroše caklinu sa zuba. Apsolutno se ne preporučuju!!!!
Današnji preparati za izbjeljivanje zuba u ordinaciji djeluju karijes preventivno i očvrsnu caklinu da je manje osjetljiva na pojavu karijesa.
Uostalom, preparati za izbjeljivanje su na bazi hidrogena, po čemu je on više "kemija" od, recimo sode bikarbone, ili obične paste za zube?
borna07 is offline  
Old 04.03.2010., 20:57   #8
Quote:
carolinaaa kaže: Pogledaj post
ja mislim da im šteti jer je caklina jako osjetljiva te ju može oštetiti
meni je zubar preporučio da koristim paste koje imaju mikrogranule dok mi kemijsko izbjeljivanje nikako ne preporučuje
nešto sam čula za sodu bikarbonu ali ne znam koliko je to dobro
Kada radis sa sodom bikarbonom ne smijes dugo trljati cetkicom na kojoj se soda nalazi, jer ona odmah rastvori kamenac i onda odmah ispiras. Prije toga pazi da nisi nista slatko ili kiselo jela jer ces poceti ispirati svoj kalcij. Moras sacekati nekoliko sati pa onda prati ili cetkati sa sodom. 1x mjesecno je dovoljno.
Ja to radim, nemam kamenac a svi su mi zubi zdravi. Zubaru odem 1x u 15 godina.
Ako covjek pazi pa redovno jede npr. jabuku, ima dobru prehranu, dovoljno zvace i uposljava zube, zubar mu skoro da i nije potreban. S tim da ja zube perem 1x u 3 dana, radije pojedem jabuku uvecer.
Slizim is offline  
Old 04.03.2010., 23:30   #9
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Kada radis sa sodom bikarbonom ne smijes dugo trljati cetkicom na kojoj se soda nalazi, jer ona odmah rastvori kamenac i onda odmah ispiras. Prije toga pazi da nisi nista slatko ili kiselo jela jer ces poceti ispirati svoj kalcij. Moras sacekati nekoliko sati pa onda prati ili cetkati sa sodom. 1x mjesecno je dovoljno.
Ja to radim, nemam kamenac a svi su mi zubi zdravi. Zubaru odem 1x u 15 godina.
Ako covjek pazi pa redovno jede npr. jabuku, ima dobru prehranu, dovoljno zvace i uposljava zube, zubar mu skoro da i nije potreban. S tim da ja zube perem 1x u 3 dana, radije pojedem jabuku uvecer.
Prestrašno!!!!!!!!!!!!!
borna07 is offline  
Old 05.03.2010., 12:20   #10
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Kada radis sa sodom bikarbonom ne smijes dugo trljati cetkicom na kojoj se soda nalazi, jer ona odmah rastvori kamenac i onda odmah ispiras. Prije toga pazi da nisi nista slatko ili kiselo jela jer ces poceti ispirati svoj kalcij. Moras sacekati nekoliko sati pa onda prati ili cetkati sa sodom. 1x mjesecno je dovoljno.
Ja to radim, nemam kamenac a svi su mi zubi zdravi. Zubaru odem 1x u 15 godina.
Ako covjek pazi pa redovno jede npr. jabuku, ima dobru prehranu, dovoljno zvace i uposljava zube, zubar mu skoro da i nije potreban. S tim da ja zube perem 1x u 3 dana, radije pojedem jabuku uvecer.

gospode boze

a devojka koja je pokrenula temu,ako se plasi izbeljivanja kod stomatologa,mozda da proba crest ili oral b trakice za izbeljivanje,koliko znam one fino izbele zubice

ja licno nisam pristalica izbeljivanja samo zato sto se bojim da mi zubi ne postanu osetljivi,ali volela bih da su malkice belji
sonea is offline  
Old 05.03.2010., 21:49   #11
A sto je prestrasno?

Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Prestrašno!!!!!!!!!!!!!
A sto je tako prestrasno? Da ne mislis slucajno da samo TV reklame i zubari znaju sto su zubi. Ljudi su sa pravilnom prehranom ranije i u poznim godinama imali svoje zube jer nisu unosili svakakve kemikalije u usta, a sada mladi svijet nosa proteze i da, non-stop pere zube.
A ja smataram da je vaznije zadrzati zdravo zubalo i desni, a svjez dah je odraz zdravlja, zdrave prehrane. Dakle sto mislite na kome zubari najvise zaradjuju? Na ljudima koji nisu pametni, vec se povode za svakakvim reklamama o kojima uopce ne razmisljaju trezveno.
Dakle da sumiramo: zubi koji se koriste i zvacu traju duze,
zubi koji se prirodno ciste odredjenim vocnim kiselinama, traju duze, zubi koji se 1x mjesecn ociste navlazenom sodom bikarbonom su bijeli i traju duze, s tim da soda bikarbona i kiseli status u usnoj supljini regulira, pa se zubi ne kvare.

Tako da to malo prestrasno, nije prestrasno, vec se ponekad mozak ukljuci da sacuva zube.
Moji su svi na broju a imam podosta godina. I nisam iz sume vec iz velikog grada.
Slizim is offline  
Old 28.01.2012., 16:30   #12
Meni su dosta cigarete požutjele zube, trenutno nemam novaca za profi izbjeljivanje, pa bih pitala jer se vidi razlika nakon pjeskarenja i poliranja ako tko zna? Hvala
bubyca21 is offline  
Old 28.01.2012., 17:35   #13
Maknu se one ruzne smedje i zute tvrdokorne naslage, da, ali sam zub ima i dalje bolju koju ima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 28.01.2012., 18:24   #14
A postoji li neka određena namirnica, sastojak, da se koristi određen broj dana, tjedna, mjeseci i da se fakat vidi razlika u boji zuba? Vidim stalno nešto soda bikarbona, jagode, narančina kora, al nitko ne napiše konkretno da je njemu pomoglo i koliko je trebalo.
bubyca21 is offline  
Old 29.01.2012., 19:34   #15
Quote:
bubyca21 kaže: Pogledaj post
A postoji li neka određena namirnica, sastojak, da se koristi određen broj dana, tjedna, mjeseci i da se fakat vidi razlika u boji zuba? Vidim stalno nešto soda bikarbona, jagode, narančina kora, al nitko ne napiše konkretno da je njemu pomoglo i koliko je trebalo.
Prestani pusiti i nakon nekog vremena ce ti se vratiti prirodna tvoja bjelina zubi,barem je meni tako bilo iako doduse nisam bio neki strastveni pusac ali hoces-neces zubi definitivno pozute od pusenja nakon nekog vremena.
maple leaf rag is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.