Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2005., 18:05   #21
Imam doma jednu mini bočicu te Venezie...bljak
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:31   #22
Quote:
magic kaže:
sjecam se venezie, a josh bolje Venezie pastello. chini mi se da se ova druga josh mozhe naci.
Venezia pastello je prekrasna!
Veneziu koliko sam ja vidjela prodaju jos samo u Refanu. Ali nisam bas sigurna koliko je miris identican originalu.
Emma_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:55   #23
Mirisi (ako se radi o parfemima radjenim od prirodnih sastojaka) nisu identicni iz godine u godinu. Drugi problem je sto mi ljudi nemamo savrseno osjetilo njuha, pa se rijetko mozemo potpuno korektno sjetiti kako je mirisao neki miris.

Iz godine u godinu "nosevi" putuju svijetom traze ruzu odredjenog mirisa, jasmin odredjene note, mimozu ... svaki pojedinu komponentu, ne bi li rekreirali novu kolicinu proslogodisenjg mirisa. Ovisno o sezoni, vlazi i broju suncanih dana, mirisne biljka u istoj geografskoj regiji promijene miris, pa nosevi nekada ruzu iz jednog kraja moraju zamijeniti ruzom iz nekog drugog.

Kad smo vec kod ruza, najpoznatije su majska ruza s juga Francuske i bugarska ruza.

Ako imate u blizini ruzicnjak, prosecite se i pomirisite svaku. Neke su predivne, slabo mirise, neke su neugledne mirise intenzivno, a svaka ima potpuno drugaciju notu... neke vise "sapunastu", neke vise "zacinsku"... Obozavam miris ruze!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 00:17   #24
[QUOTE]debelakrava kaže:
...jel se ko sjeca venezie od laure biagiotti.....

Ja sam ga imala nekad davno(prije 10-12 god)
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 11:19   #25
Nedavno sam otkrila jedan miris, na ruci mi se osjećao par dana iako sam se tuširala svakodnevno. To je bilo pred menstruaciju, ponovila sam postupak za vrijeme menst. i odmah drugi dan miris je nestao. Svejedno mislim da ću ga kupiti i to najmanje pakiranje jer što se tiče mirisa brzo promijenim mišljenje.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:42   #26
Quote:
debelakrava kaže:
jao kad smo kod parfema koji se vise ne proizvode...jel se ko sjeca venezie od laure biagiotti.....
to mi je bio jedan od najfinijih parfema. zasto je to prestalo s proizvodnjom nikad necu shvatit
nema više ni "soto voce" od Laure, al nema veze, ionako mi se nije sviđao
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 15:21   #27
ja imam oko 40 parfema i mijenjam ih po raspolozenju, najdrazi su mi moschino,chanel 5, chanel chance, lacoste, esprit life,burberry weekend, burberry babay touch, i da, bvlgari omnia, te najcesce upotrebljavam, i iako ih mijenjam, nakon po ure ja vise ne osjetim miris, dok drugima mirise...
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 15:45   #28
Quote:
aola kaže:
Nikada ne potrosim niti jedan parfem skoz do kraja, uvijek ostavim barem 15% za uspomenu,
ovo sam i ja napokon naucila. naime, znalo mi se dogoditi da do kraja potrosim parfem, i onda me za nekoliko mjeseci ili godina uhvati neka jaka zelja za njim i moram kupiti cijelu bocicu kako bih ga nosila tjedan ili manje i zadovoljila tu zelju. zato sada ostavljam malo na kraju - za jeftinije ispunjavanje tih istih zelja
Quote:
Shtefitza kaže:
Mirisi (ako se radi o parfemima radjenim od prirodnih sastojaka) nisu identicni iz godine u godinu.
...
Ovisno o sezoni, vlazi i broju suncanih dana, mirisne biljka u istoj geografskoj regiji promijene miris, pa nosevi nekada ruzu iz jednog kraja moraju zamijeniti ruzom iz nekog drugog.
zanimljivo... definitivno sam uvjerena da je istinito, i bas me zanimalo zasto je miris drugaciji (jer osjecam da je drugaciji na parfemu koji sam kupovala vise puta) a sada znam i zasto
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 09:43   #29
Imam nekoliko parfema i koristim svaki dan neki drugi.
Isto tak je i sa sjenilima, ruzevima, lakovima ... nikad mi nije bilo jasno uz toliki odabir svega u kozmetickom svijetu, kako netko moze koristiti samo jedan parfem ili samo jednu boju ruza ili stovec.

Nego da odmah iskoristim ovu temu, zna li netko ima li negdje vu belom gradu Zabregu za kupiti Aramisova Havana ?
U taj parfem sam se zaljubila kad sam ga prije 10 godina posnjovfala u talijanskom Elleu ali tada si ga nisam mogla priustiti.
Pitala sam malo po parfumerijama, neeemajuuuu.
A zna li netko da li ga se negdje moze naci?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 09:49   #30
Quote:
nikad mi nije bilo jasno uz toliki odabir svega u kozmetickom svijetu, kako netko moze koristiti samo jedan parfem ili samo jednu boju ruza ili stovec.

evo, ja npr. volim da miris koji koristim bude nekakav moj 'zashtitini znak'


Pa godinama koristim isti, eventualno dva (dnevni i vechernji)


a otkad sam - po mojim kriterijima, naravno - pronashla stil shminkanja koji mi odgovara, nish ne mijenjam ni ne dodajem...


osim ako ne nestane neki od proizvoda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 09:53   #31
Quote:
magic kaže:
evo, ja npr. volim da miris koji koristim bude nekakav moj 'zashtitini znak'

Pa godinama koristim isti, eventualno dva (dnevni i vechernji)
Hmm... pretpostavljam da je to onda kad nadjes THE parfem. Ja jos takvog nisam nasla A i mozda sam jos prebalava da postanem vjerna jednom
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 11:39   #32
Quote:
Ipanema kaže:

Nego da odmah iskoristim ovu temu, zna li netko ima li negdje vu belom gradu Zabregu za kupiti Aramisova Havana ?
u mulleru? nisam sigurna ali nekako mi zvoni da sam ga tamo vidjela.
inače, sve više i više parfema se uvozi tako je ponuda se polako izjednačava s vanjskom, ali cijena nikako.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 11:45   #33
Quote:
tilla kaže:
u mulleru? nisam sigurna ali nekako mi zvoni da sam ga tamo vidjela.
inače, sve više i više parfema se uvozi tako je ponuda se polako izjednačava s vanjskom, ali cijena nikako.
Pitala sam - niks.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 15:17   #34
Quote:
magic kaže:
evo, ja npr. volim da miris koji koristim bude nekakav moj 'zashtitini znak'

e tako i ja

iako sam se malo pocela premisljat sad nakon svih tih prica kako se miris stopi s tobom, ne osjeti vise blabla...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 17:11   #35
Quote:
Shtefitza kaže:
Da, svakako ima veze. Pogledaj na bocicu parfema, cesto imaju navedena svojstva. Jedan od sastojaka je benzofenon ili neki od drugih zastitnih faktora od sunca. Parfemi su jako fotoosjetljivi i mijenjaju se pod utjecajem kisika, svjetla, tjelesnih masnoca i topline.

Zato je parfeme dobro drzati u njihovim originalnim kutijama, ne bas u kupaoni nego na nekom hladnijem mjestu, isto tako bolje je (a zato i skuplje) koristiti sprej, prirodni ili sa potisnim plinovima, nego dodirivati parfem prstima i nanositi ga na tijelo. Svaki dodir prstom unosi masnoce. Kazu da se parfem promijeni u roku od sest mjeseci nakon otvaranja boce. Zato je bolje kupiti manju bocu i onda je zamijeniti. Veca (ekonomicnija) se u stvari ne isplati jer ce rijetko tko potrositi 100 ml parfema u pola godine.
Procitala sam ovo par puta davidim jesi mozda nesto krivo napisala, ali ocito nisi.
Ne znam otkad je skuplji sprej od parfema?!
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 17:53   #36
Ja sam prehladjena i ne osetim danas mirise
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 19:05   #37
malo off...
kakav vam je cerutti 1881-onaj u rozoj kutiji?
danas sam ga našnjofala i baš mi je
jel to neki noviji parfem?
blackcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 19:54   #38
Quote:
Blowne kaže:

Ne znam otkad je skuplji sprej od parfema?!
sprej je nachin pakiranja, a ne vrsta mirisa.


svaki miris je skuplji kad je pakiran u sprej ambalazhu nego li u obichnu bochicu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 20:07   #39
Quote:
blackcat kaže:
malo off...
kakav vam je cerutti 1881-onaj u rozoj kutiji?
danas sam ga našnjofala i baš mi je
jel to neki noviji parfem?
preko 10.g. ima taj parfem.
sigurno.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 20:16   #40
Ja nikada ne koristim više parfema istovremeno; uvijek jedan, ali ih mijenjam jer zaista nakon nekog vremena potpuno prestanem osjećati miris parfema koji koristim pa ga definitivno stavljam previše . Osim toga, većina parfema mi se vlo brzo zgadi, zapravo rijetko potrošim čitavu bočicu, i kad si sama kupujem parfeme uvijek kupim najmanje pakiranje. Rijetki su parfemi koje sam kupila više puta tj. koji mi se nisu zgadili nakon jednog korištenja - na primjer već spomenutu Veneziu sam imala više puta ali mislim da je sada više ne bih koristila. Najdraži mi je Chanel 5 koji povremeno imam već godinama; s njim međutim imam taj problem da mi je tako fin da se doslovce oblijevam s njim pa su mi tako kolege s posla prijetili da će me izbaciti iz sobe kad sam ga trošila. Sad ga opet imam i parfimiram se s njim i za po kući - prefin mi je.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.