Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 16:07   #1
Unhappy Moj pas je agresivan!

Marvina, malog mješanca, sam udomila prije nekih godinu dana(sada je star skoro dvije godine). Našla sam ga na ulici kako žica prolaznike za hranu i nisam ga imala srca ostaviti - uzela sam ga doma i nisam požalila. Bilo me strah kako će se pas sa ulice ponašati u stanu, ali je ispalo da je savršen - ne laje, ne radi nered, nikada nuždu nije obavio u stanu, svaki put strpljivo pričeka da ga izvedem van. Ali - problema ima - užasno je agresivan prema drugim psima, pogotovo muškima (znam da to nije ništa neuobičajeno, ali on šizi na apsolutno svakog muškog psa - čak mu se ne treba niti približiti). Sad, problem je najviše u tome što hrpa vlasnika svoje pse ne drži na lajni i često dođe do situacije da tuđi pas priđe mome(a ja jednostavno u tom trenutku nemam kamo brisnuti sa svojim), moj(koji je zbog toga uvijek na lajni) počne režati i drugi pas ga napadne (jednom ga je tako napao čak i labrador). Sad, zamislite kako gadne situacije znaju biti! Ugl. zna li netko KAKO ga odučiti od toga, jer me stvarno strah da ga neki pas ne iskasapi (Marvin je veličine terijera)!
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 04:37   #2
možda trauma iz djetinjstva?

Možda ga je koji mužjak žešće nagazio pa se on sad - preventivno - postavlja na sve pse ?

Jako me zanima što će ti drugi odgovoriti. Moja Merla nije agresivna kao tvoj mališa, ali zbog nedavnog neugodnog iskustva, u strahu sam da mi ne bude kao i tebi.

Usput, meni je netko napisao da pse treba pustiti da se onjuše, valjda se tako pozdravljaju... Ako je to točno, kako ti to možeš izvesti sa svojim psom kad ti je stalno frka? Također, neki vlasnici pasa kažu da su psi (općenito) žešći kad su NA lajni. Kako onda izvesti da se ljudski pozdrave, tj. ponjuše, jer, ako ih pustiš s lajne (ili samo jednog) a psi se ne poznaju, riskiraš frku...dovoljna je sekunda da jedan drugog ugrize. Drugo, pas može osjetiti strah ili nesigurnost gazde, a kako da ne budeš nesiguran?? Ma, zeznuto je to, fakat
Maraska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 10:44   #3
takav isti je i moj pekinezer, a i maltezer otkad je pekinezer dosao u kucu. jednostavno, nista mu ne mogu. i to mi je najgore sto se moram svadjati s drugim vlasnicima kao "sto je moj pas toliko agresivan" a on u prvu ruku krsi ZAKON jer nije svezao svoga psa. moj pas je na uzici a ako snimim nekog drugog u blizini ja ga uzmem u ruke i staim u duks, pa mu drugi pas nista i ne moze (a nadam se ni meni), iako je jednom neki terijer veliki dotrcao do mene i skocio i oborio me i onda je pekinezer skocio na njega i umalo ga izgrizao na sta je vlasnik terijera samo rekao
"ma on samo hoce da se igra"

idiot. ne moze on znat hoce li njegov pas da se igra. u tom trenutku je moglo svasta bit cisto zato sto je ponasanje SVAKOG psa potpuno nepredvidivo i ne mozes rec jel se on osjeca ugrozeno il "samo hoce da se igra"

i evo sad sam malo otisla offtopic :S.

al ontopic, mislim da su to te godine kad su oni takvi (i moji imaju 1 i 2 godine) i laju na sve zivo, moji laju i na zenke...
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:19   #4
Quote:
buca_ljuca kaže: Pogledaj post
takav isti je i moj pekinezer, a i maltezer otkad je pekinezer dosao u kucu. jednostavno, nista mu ne mogu. i to mi je najgore sto se moram svadjati s drugim vlasnicima kao "sto je moj pas toliko agresivan" a on u prvu ruku krsi ZAKON jer nije svezao svoga psa. moj pas je na uzici a ako snimim nekog drugog u blizini ja ga uzmem u ruke i staim u duks, pa mu drugi pas nista i ne moze (a nadam se ni meni), iako je jednom neki terijer veliki dotrcao do mene i skocio i oborio me i onda je pekinezer skocio na njega i umalo ga izgrizao na sta je vlasnik terijera samo rekao
"ma on samo hoce da se igra"

idiot. ne moze on znat hoce li njegov pas da se igra. u tom trenutku je moglo svasta bit cisto zato sto je ponasanje SVAKOG psa potpuno nepredvidivo i ne mozes rec jel se on osjeca ugrozeno il "samo hoce da se igra"

i evo sad sam malo otisla offtopic :S.

al ontopic, mislim da su to te godine kad su oni takvi (i moji imaju 1 i 2 godine) i laju na sve zivo, moji laju i na zenke...
Ja imam izuzetno niski prag tolerancije..
Da meni i mom bebachu od 2 mjeseca dođe đukelo i počne skakati po meni, a vlasnik mi se obrati tim riječima, mislim da bi masakrirala i vlasnika i psa..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:20   #5
Ma ovaj moj genijalac obožava cure - s tim nema frke, ali čim osjeti muškog psa - gotovo. Da, ja isto koristim tu tehniku sa "take the dog and run" , ali mi se jednom prilikom dogodilo da je naišao bernandinac i krenuo za mnom - mislim da mi u toj situaciji ne bi ništa pomoglo(srećom naišao je vlasnik i pozvao psa)...U zadnje vrijeme me krpaju paranoje kad se šetamo, jer po kvartu nesmetano šeta ogroman njemački ovčar bez ogrlice i vlasnika! Ne znam kako zaštititi svog psa (a i sebe) s obzirom na neodgovorne vlasnike kojima nije jasno da ima i drugih pasa - ne samo njihovih "savršenih" koji bi se "samo igrali", pa dođe do situacije da mi labrador pokuša zaklati pesonju! Mislim da po gradu pse definitivno treba držati na lajni, bez obzira na sve! Druga stvar su livade i sl. mjesta gdje ljudi puštaju svoje peseke da trčkaraju - ja znam da na takvom mjestu nemam što raditi sa svojim psom, ali lagano mi oduzimaju i ovo malo parkića i travice što ima po mom kvartu!
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:22   #6
zaprijetila sam da cu ga prijavit jer mi je policijska stanica blizu i onda ga je fino svezao i sklonio se a ja sam mu jedno pet puta rekla da je idiot i malouman... maloumni idiot. i sad kad me vidi odmah veze svog psa (skuzila sam ga) i trazi zaobilazne puteve da se skloni od mene i mojih cukica...
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:28   #7
Quote:
Maraska kaže: Pogledaj post
Možda ga je koji mužjak žešće nagazio pa se on sad - preventivno - postavlja na sve pse ?

Jako me zanima što će ti drugi odgovoriti. Moja Merla nije agresivna kao tvoj mališa, ali zbog nedavnog neugodnog iskustva, u strahu sam da mi ne bude kao i tebi.

Usput, meni je netko napisao da pse treba pustiti da se onjuše, valjda se tako pozdravljaju... Ako je to točno, kako ti to možeš izvesti sa svojim psom kad ti je stalno frka? Također, neki vlasnici pasa kažu da su psi (općenito) žešći kad su NA lajni. Kako onda izvesti da se ljudski pozdrave, tj. ponjuše, jer, ako ih pustiš s lajne (ili samo jednog) a psi se ne poznaju, riskiraš frku...dovoljna je sekunda da jedan drugog ugrize. Drugo, pas može osjetiti strah ili nesigurnost gazde, a kako da ne budeš nesiguran?? Ma, zeznuto je to, fakat

Marvin bez po frke priđe nekim psima i ponjuši ih, ali kad osjeti da su muški, počne režati ili samo krene dalje svojim putem - zavisi kako kada! S tim da postoje dvije iznimke - susjedov yorki kojeg obožava iako je dečko i jedan presladak lutalica koji zna s nama ići u šetnju ako se sretnemo (tj. hoda iza Marvina i zapišava sva mjesta koja je Marvin obilježio par sekundi prije) - njih dvojicu podnosi bez beda! Možda mu samo treba malo više druženja sa drugim psima ??(iako je to teško, jer skoro na svakog dobije slom živaca)...Sigurna sam da ima loša iskustva - tko zna što je jadničak sve prošao dok je još bio lutalica (vet je rekao da ga je sigurno skupio auto, a i pun je ožiljaka - od borbi s drugim psima pretpostavljam)..
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 15:59   #8
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Marvin bez po frke priđe nekim psima i ponjuši ih, ali kad osjeti da su muški, počne režati ili samo krene dalje svojim putem - zavisi kako kada! S tim da postoje dvije iznimke - susjedov yorki kojeg obožava iako je dečko i jedan presladak lutalica koji zna s nama ići u šetnju ako se sretnemo (tj. hoda iza Marvina i zapišava sva mjesta koja je Marvin obilježio par sekundi prije) - njih dvojicu podnosi bez beda! Možda mu samo treba malo više druženja sa drugim psima ??(iako je to teško, jer skoro na svakog dobije slom živaca)...Sigurna sam da ima loša iskustva - tko zna što je jadničak sve prošao dok je još bio lutalica (vet je rekao da ga je sigurno skupio auto, a i pun je ožiljaka - od borbi s drugim psima pretpostavljam)..
Mislim da se u sklopu treninga socijalizacije pse uči da na druge pse ustvari uopće ne trzaju (što mi je malo čudno ). Raspitaj se, mislim da je još dovoljno mlad da ga se odvikne od takve prakse. Vjerojatno je, dok je bio napušten, imao loša iskustva s odraslim mužajcima, pa sad puše i na hladno.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:37   #9
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da se u sklopu treninga socijalizacije pse uči da na druge pse ustvari uopće ne trzaju (što mi je malo čudno ). Raspitaj se, mislim da je još dovoljno mlad da ga se odvikne od takve prakse. Vjerojatno je, dok je bio napušten, imao loša iskustva s odraslim mužajcima, pa sad puše i na hladno.
Zna li netko postoji li nešto tipa treninga socijalizacije u Zadru? To bi bilo savršeno, bilo bi lakše i njemu i meni! Još kad bi svi psi prošli takav trening, ne bi uopće bilo problema...
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:58   #10
Quote:
nana@ kaže: Pogledaj post
šenia pas
Definitivno! Psihijatar mu treba!
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:24   #11
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Ali - problema ima - užasno je agresivan prema drugim psima, pogotovo muškima (znam da to nije ništa neuobičajeno, ali on šizi na apsolutno svakog muškog psa - čak mu se ne treba niti približiti). Sad, problem je najviše u tome što hrpa vlasnika svoje pse ne drži na lajni i često dođe do situacije da tuđi pas priđe mome(a ja jednostavno u tom trenutku nemam kamo brisnuti sa svojim), moj(koji je zbog toga uvijek na lajni) počne režati i drugi pas ga napadne (jednom ga je tako napao čak i labrador). Sad, zamislite kako gadne situacije znaju biti! Ugl. zna li netko KAKO ga odučiti od toga, jer me stvarno strah da ga neki pas ne iskasapi (Marvin je veličine terijera)!
Ovako, meduspolna agresivnost je jednostavno - agresivnost i ako pas od malih nogu nije socijaliziran tesko da ce ga itko od toga "oduciti". Cak neki to razviju iako su od malena socijalizirani. Jedan od najboljih i najefikasnijih lijekova je - kastracija. Znam, grozno zvuci, ali nije. Osim sto ce ti se pas smiriti jer vise nece osjecati rivalstvo prema ostalim pripadnicima muskog spola, vjerojatno ces se rijesiti i mogucnoti da ti u starosti dobije nesto poput tumora testisa i produzit mu zivot. Razmisli. Jajca mu zaista nisu potrebna, mjesanac je, nije za uzgoj, a smirit ce se sigurno nakon nekog vremena.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:56   #12
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ovako, meduspolna agresivnost je jednostavno - agresivnost i ako pas od malih nogu nije socijaliziran tesko da ce ga itko od toga "oduciti". Cak neki to razviju iako su od malena socijalizirani. Jedan od najboljih i najefikasnijih lijekova je - kastracija. Znam, grozno zvuci, ali nije. Osim sto ce ti se pas smiriti jer vise nece osjecati rivalstvo prema ostalim pripadnicima muskog spola, vjerojatno ces se rijesiti i mogucnoti da ti u starosti dobije nesto poput tumora testisa i produzit mu zivot. Razmisli. Jajca mu zaista nisu potrebna, mjesanac je, nije za uzgoj, a smirit ce se sigurno nakon nekog vremena.
To je totalna glupost! Po tome bi se i svi nasilni i agresivni ljudi kastrirali da se umire. Znam masu primjera gdje je pas ili mačak kastriran pa je postao još histeričniji. I mislim ovo o prevenciji raka testisa da se kastrira...strašno. Ajmo svi svojim životinjama preventivno rezati dijelove tijela da se smire i ne dobiju rak . A što ako pas i dalje nakon kastracije bude agresivan? Možda bi ga trebala onda eutanizirati.
Svaki pas se, bez obzira na godine, može sve naučiti, samo što je to kod mlađih pasa brže
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:29   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To je totalna glupost! Po tome bi se i svi nasilni i agresivni ljudi kastrirali da se umire. Znam masu primjera gdje je pas ili mačak kastriran pa je postao još histeričniji. I mislim ovo o prevenciji raka testisa da se kastrira...strašno. Ajmo svi svojim životinjama preventivno rezati dijelove tijela da se smire i ne dobiju rak . A što ako pas i dalje nakon kastracije bude agresivan? Možda bi ga trebala onda eutanizirati.
Svaki pas se, bez obzira na godine, može sve naučiti, samo što je to kod mlađih pasa brže
Slusaj ti mene curice-Ivancice. Koliko godina iskustva sa psima/zivotinjama imas??? I zasto brkas ljude i zivotinje. Znas li i da li si uopce svjesna koliko se macaka i pasa nepotreno okoti i nemaju dom? Znas li koliko macaka ugine u najgorim mukama zbog bolestina koje se prenose PARENJEM? A ovo za prevenciju raka testisa i maternice obrati se veterinarima sirom svijeta i strucnjacima koji su to dokazali. I koje to to mase i mase zivotinja znas da su postali histericni nakon kastracije, osobno, u svojih oho-ho godina iskustva (valjda bi ti i mama vec mogla biti) ja nisamm upoznala - niti jednu, cak stovise, suprotno. Imam kastriranu kuju koja je zaigrana, vitka, njezna dobra i pas koji se pozeljeti oze. Prije nje sam imala kuju koja je skoro uginula zbog pyometre te morala biti kastrirana. Imas li ti uopce pojma sto je pyometra? Simptomi? Postotak izljecenja? Vjerujem da nemas zato i trabunjas takve gluposti. E da ni moja pokojna kuja se nije niti udebljala niti posizila niti ista od ovih nebuloznih predrasuda sta si ti tu natrabunjala. Nisam pobornik kastracije posto-poto, ali cura ima problema, a ja sam joj dala moguce rjesenje za koje vjerujem da bi bilo efikasno.
Quote:
Svaki pas se, bez obzira na godine, može sve naučiti, samo što je to kod mlađih pasa brže
E vidis sto se tice agresije prema psima istoga spola, tvoja tvrdnja je malo u banani. To je nesto sto je izazvano ili genetski ili hormonima, da vjerojatno i nedovoljnim autoritetom vlasnika... Istospolna agresija ispoljava se zbog isticanja nadmoci u coporu/na teritoriju/oko zenki a ne zato sto je pas eventualno neodgojen. Vidi da cura nema problema oko zenki, vec samo oko muzjaka. Daj, molim te, idi se malo informiraj, procitaj koju knjigu o psima/zivotinjama, pitaj kojeg strucnjaka za kastraciju, procitaj malo o bolestinama pa mi se onda (tj. nama) javi sa svojim neosnovanim tvrdnjama.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:47   #14
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Marvina, malog mješanca, sam udomila prije nekih godinu dana(sada je star skoro dvije godine). Našla sam ga na ulici kako žica prolaznike za hranu i nisam ga imala srca ostaviti - uzela sam ga doma i nisam požalila. Bilo me strah kako će se pas sa ulice ponašati u stanu, ali je ispalo da je savršen - ne laje, ne radi nered, nikada nuždu nije obavio u stanu, svaki put strpljivo pričeka da ga izvedem van. Ali - problema ima - užasno je agresivan prema drugim psima, pogotovo muškima (znam da to nije ništa neuobičajeno, ali on šizi na apsolutno svakog muškog psa - čak mu se ne treba niti približiti). Sad, problem je najviše u tome što hrpa vlasnika svoje pse ne drži na lajni i često dođe do situacije da tuđi pas priđe mome(a ja jednostavno u tom trenutku nemam kamo brisnuti sa svojim), moj(koji je zbog toga uvijek na lajni) počne režati i drugi pas ga napadne (jednom ga je tako napao čak i labrador). Sad, zamislite kako gadne situacije znaju biti! Ugl. zna li netko KAKO ga odučiti od toga, jer me stvarno strah da ga neki pas ne iskasapi (Marvin je veličine terijera)!

niti jedan pas nije apriori roden agresivan...
postoji neki razlog zasto je takav.
poznato je da psi drugacije reagiraju kada su na lancu i kad su pusteni.
zamisli sto se desava u njegovoj glavi.. na povodniku je ( nama manevra za bijeg) uz njega je njegova ruka koja ga hrani..i dolazi drugi pas... tvoj pas panicno pokusava obraniti tebe i sebe od pridoslice i to moze jedino agresivnoscu.
posto si psa nasla na cesti.. ne znas jel je imao kakav okrsaj s vecim od sebe ..

ja imam doma kuju s ceste velicine terijera.. ona je strah pokazivala lajanjem na sve i svasta..
problem sam rijesila motivacijom. i dan danas ( pas je kod mene godinu dana a bila je stara isto cca godinu dana kad sam ju nasla) kad vidi nekog ko joj je sumnjiv, pocinje lajati..ali je tu loptica ili frolika i na rijec, "gle", "loptica" zaokupim joj paznju pa zaboravi na objekt koji je htjela oblajavati.

pukusaj ga pustiti.. ali ga prije toga nabrij na lopticu ( igracku) naka mu loptica postane centar setnje. ja ne idem nikud bez loptice..ona mi je zamjena za lanac.
treba puno, puno rada s psima koji nisu s nama od stenacke dobi..ali se isplati.
ja uzivam gledati promjene koje nastaju svakodnevno kod moje kuje. svakim danom ona voli sve vise ljudi, i sve ih se manje boji..a s psima je u sve boljim odnosima..ali loptica je tu..uvijek!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:49   #15
Možda to niti nije loša ideja (koliko god to nekome grozno zvučalo), jer moj pas je malo čudan. Ne samo što se ne igra (NIKADA), već nisam nikad primjetila da ima spolni nagon - u više od godinu dana što je kod mene, niti jednom nije probao "zaskočiti" kuju. Vjerujem da to nije normalno, ali ponavljam, taj pas je kod mene došao kad je imao godinu dana i ne mogu niti zamisliti što je prošao dok je bio lutalica-očito previše toga...
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:54   #16
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
niti jedan pas nije apriori roden agresivan...
postoji neki razlog zasto je takav.
poznato je da psi drugacije reagiraju kada su na lancu i kad su pusteni.
zamisli sto se desava u njegovoj glavi.. na povodniku je ( nama manevra za bijeg) uz njega je njegova ruka koja ga hrani..i dolazi drugi pas... tvoj pas panicno pokusava obraniti tebe i sebe od pridoslice i to moze jedino agresivnoscu.
posto si psa nasla na cesti.. ne znas jel je imao kakav okrsaj s vecim od sebe ..

ja imam doma kuju s ceste velicine terijera.. ona je strah pokazivala lajanjem na sve i svasta..
problem sam rijesila motivacijom. i dan danas ( pas je kod mene godinu dana a bila je stara isto cca godinu dana kad sam ju nasla) kad vidi nekog ko joj je sumnjiv, pocinje lajati..ali je tu loptica ili frolika i na rijec, "gle", "loptica" zaokupim joj paznju pa zaboravi na objekt koji je htjela oblajavati.

pukusaj ga pustiti.. ali ga prije toga nabrij na lopticu ( igracku) naka mu loptica postane centar setnje. ja ne idem nikud bez loptice..ona mi je zamjena za lanac.
treba puno, puno rada s psima koji nisu s nama od stenacke dobi..ali se isplati.
ja uzivam gledati promjene koje nastaju svakodnevno kod moje kuje. svakim danom ona voli sve vise ljudi, i sve ih se manje boji..a s psima je u sve boljim odnosima..ali loptica je tu..uvijek!!!


Sve bih dala da je to moguće, ali ne reagira na nikakve igračke (ustvari, loptice se užasava), ali reagira na Schmakose - možda to upali...
Ali moram priznati da me strah pustiti ga sa povodnika, nisam sigurna da li bi reagirao čak i na najdražu hranu u slučaju da naiđe drugi pas! A i dalje mislim da je neodgovorno psa za kojeg znaš da bi mogao napasti pustiti da trčkara okolo...
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:57   #17
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
...
Draga smartie, zaista ne vidim razlog ovom tvome pomalo zločestom tonu odgovora.

Molim te, pošto si već toliko upućena i možeš mi biti mama, da mene i druge uputiš na studiju u kojoj je znanstveno utvrđeno da se "agresija" kod psa efikasno rješava kastracijom.

Danas su na snazi zakoni koji npr. zabranjuju kupiranje repova i ušiju kod pasa. Nisam sigurna koji je današnji zakonski stav kod kastracije i sterilizacije, ali osobno se zalažem da se životinjama to ne radi, ukoliko nema zdravstveno utemeljenih razloga za to, kao npr. neke genetske bolesti.

Nadalje, moja usporedba s ljudima je bila krajnje karikirana, ali dozvoli da su i ljudi bića kojima upravljaju hormoni

Dozvoli da i neki drugi ljudi koji ovdje pišu imaju neka svoja iskustva i prava na svoje mišljenje.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:06   #18
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Sve bih dala da je to moguće, ali ne reagira na nikakve igračke (ustvari, loptice se užasava), ali reagira na Schmakose - možda to upali...
Ali moram priznati da me strah pustiti ga sa povodnika, nisam sigurna da li bi reagirao čak i na najdražu hranu u slučaju da naiđe drugi pas! A i dalje mislim da je neodgovorno psa za kojeg znaš da bi mogao napasti pustiti da trčkara okolo...
Tvoj pas je istraumatiziran nečim što je doživjeo kao štene i zaista bi mu pomogao netko tko se bavi odgojem i treningom psa.
Ne znam nikog tko se time bavi u Zadru, ali znam osobu koja često piše na news grupi o ljubimcima hr.rec.ljubimci pod nickom gr koja se time bavi i sigurno poznaje ljude u Zadru koji se time bave. Mislim da je već pisao i o ovakvim slučajevima kao što je tvoj dogie
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:07   #19
u potpunosti se slazem s tobom. pas koji je pusen mora definotivno slusati na poziv "dodi". i ja ludiom ako mi dolazi pas kojeg vlasnik uporno pokusava dozvati a ovaj uopce ne reagira.
ja sam sa svojom kujom za pocetak otisla u KOSSp na obuku. puno su mi pomogli ( cak smao sada i na agilitiju )
pokusag kupiti 5-10m dugacku gurtnu, spagu.
to mu stavi omjesto lanca. uzmi poslasticu i kad se odmake od tebe, zovni ga. ukoliko ne poslusa od prve, pozovi ga opet. ako opet ne poslusa, malo ostrije vikni MA ( kao rezenje) i lagano ga povuci ( ne agresivno) prema sebi.
cim dode k tebi - poslastica uz veselo hvaljenje.
i tako do besvesti.

pa kad opet ode za mirisima... a ti opet: ime psa, dodi, poslastica...

dugacka gurtna ti omogucuje kontrolu nad njim... a njemu privid da je pustenako vidis psa u daljini.. veselo ga pocni zvati ... i neka ne osjeti paniku u tvom glasu.

ponavljam ti. moja kuja je takoder iste price kao i tvoj pas. nije znala nista kad je dosla kod nas. ja je nakog godinu dana setam , iskljucivo, bez povodnika. imam potpunu kontrelu nad njom.
niej se niceg znala igrati. lopticu je gledala poprijeko. knop takoder.
sada navlaci sve sto moze i tura mi igracke u krilo.

puno sam radila s njom, radim, i raditi cu.

u kosspu je zena s psom iz azila koji je grizo nju i sve oko sebe. kad ga je htjela vratiti od kud ga je uzela, dala mu je jos jednu priliku. sada je to divan pas, s kojim zena redovito odlazi na takmicenja agilitija.
a to je samo primjer da se i najagrsivniji uz puno rada i strpnjenja mogu vratiti na pravi put
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 14:00   #20
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Sve bih dala da je to moguće, ali ne reagira na nikakve igračke (ustvari, loptice se užasava), ali reagira na Schmakose - možda to upali...
Ali moram priznati da me strah pustiti ga sa povodnika, nisam sigurna da li bi reagirao čak i na najdražu hranu u slučaju da naiđe drugi pas! A i dalje mislim da je neodgovorno psa za kojeg znaš da bi mogao napasti pustiti da trčkara okolo...
ai mene je strah pustiti mog s povodca, neku noc sam pokusala i otiso je isto ko da me i nema (a inace ga je strah da ga ne ostavim negdje) i kolko god sam ga zvala i govorila mu "eee ja odo kuci caoooo" nista on, ko da me i ne cuje. na kraju sam ga jedva uganjala i zakacila mu ponovo povodac. trauma.

i slazem se, niejdan pas ne bi trebao biti pusten s povodca POGOTOVO ako znas da je nepredvidiv i moze napasti.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.