Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 21:09   #4241
Quote:
matroza kaže: Pogledaj post
ma dobit cu m jer iman osjecaj u donjem djelu trbuha kao i svaki put i bolne grudi samo me test zbunio, ali eto vidis nemora ni bit tocan a tako bi volila da je tocan
Sve to mogu biti simpt trudnoće.
Čini mi se da si se suviše uznemirila sada.
I ja imam osjećaj kao da ću dobiti, onaj klasični pritisak i nešto bolnije grudi.
I plus od 28.12.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:23   #4242
...meni je ciklus 31-32dana,trebam dobit m 02.09. ja radim test 28.08. u 14h jer sam radila to juto a nisam tila na poslu raditi test...pokazala se odmah druga crta,ali dosta blijeda...odem ginicu na dan ocekivane M i on nista ne vidi...ja opet kupujem test,9h ujutro,pisim se na njega i on negativan...bacim ga u smece,ali za nekih 20 min opet ga vadim i tamo crtica neka jadna blida...no te kasne crtice kazu nisu tocne i ja si mislim da nije tocno i da nema trudnoce...ali ima je,moja mrva trenutno pajki u maminoj busi i danas brojimo 23+2 bolio me je stomak koda cu dobiti,sise narasle ko lude,bolne... stoga mislim strpljen spasen,testovi koliko sam ja cula rijetko,skoro nikad ne lazu,ali...nikad se nezna...vi koje se sad zivcirate,mislite i lupate glavom o zid pokusajte se malo smiriti,jer ja vjerujem ako vam je test pozitivan da ima jedna mala mrva u vama koja sve to osjeca...stoga,lupale vi glavom o zid ili bile mirne ako niste kojim slucajem trudne daba vam je,nervozom necete ostat trudne...nemoj te me krivo svatiti,zelim vam sve najbolje i svakoj po bebicu,ali znam sta je nervoza i 6mj sam pokusavala ostat trudna,svaki mjesec kupovala testove i mislila se jesam li ili nisam,a onda sam svatila da nista necu promjeniti nervozom,i bas taj mjesec dosa je jedan plusic na testu...sto zelim i vama
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 10:44   #4243
Izgleda da je moj post od prije nekidan bio rezultat velike želje, ništa drugo

Sad svega nekoliko dana ( otprilike 5) prije menstruacije, više nemam nikakvih simptoma, čak su me i grudi prestale bolit, inače me bole do samog prvog dana menstruacije pa onda lagano prestanu ,ali evo jutros se digla i ništa, ni na dodir ni nikako, apsolutno se osjećam normalno!

Sad ću pričekat menstruaciju, u koju uopće ne sumnjam da će doć pa onda opet u akciju

Više sreće drugi mjesec!

Hvala vam cure!
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 18:55   #4244
evo ovak,dobila sam menstr.29.12.bila je kao i svaka do sada do sad,ne bas obilna..ali vec par dana osjecam jaku mucninu,pogotovo kad sam gladna,i udebljala sam se 5kg ,takodjer,imam i vrtoglavicu,i moram stalno okriti,cak i po noci,nekad me malo probode sa desne strane dolje u stomaku,ali nista strasno,veliku nuzdu sam znala imati i po3 puta na dan,a sada jednom,ako i jednom,i uzasno mi je vruce po noci,i samo se vrtim po krevetu..sto bi to trebalo znaciti?
suncica789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:50   #4245
suncice, s obzirom da ti je 29.12 bio 1dc, tek sad bi ti tribali bit plodni dani, tako da bi savjet tribala potrazit na pdf-u zdravlje . ako si se u 14 dana udebljala 5 kila - na tvom mistu bi otisla doktoru.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:55   #4246
a dali je moguce da sam trudna iako sam imala menstr?
suncica789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:58   #4247
Quote:
suncica789 kaže: Pogledaj post
a dali je moguce da sam trudna iako sam imala menstr?
sve je moguce pa i to, al stvarno, meni ovo ne zvuci kao trudnoca i ja bi na tvom mistu otisla doktoru.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:03   #4248
ali to sam se udebljala u nekih mj dana,mal vise,ne u dva tj.sory sto smaram
suncica789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:11   #4249
a u međuvremenu i blagdani i obilje ića i pića.

Rekla si da ti je m bila kao i svaka dosad, ništa posebno drugačije, zar ne?
Prema tome, sumnjam da si trudna.
Ako želiš biti mirna, napravi test ujutro.

Mučnine kad si gladna? Obično se i jave kad želudac mlati u prazno, a moguće je da si sad tijekom blagdana navikla na jaču i težu hranu pa se malo buni.
Oavko si možeš sve redom objasniti. Kao i da si trudna i da su sve ovo simptomi trudnoće.
kažem ti, ako sumnjaš, napravi test. Smiri se.

Sretno!
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:29   #4250
ma da,ali nekoristimo nikakvu zastitu....pa zato i mislim to
suncica789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:06   #4251
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Cure moje drage, znam da ste nestrpljive, ali morate pričekati da prođe termin prve slijedeće mjesečnice! Jel vi uopće čitate uputstva na testovima za trudnoću? To vam i na svakom testu piše, mjesečnica vam MORA KASNITI da bi vam test išta pokazao, ovako je nevažeći.
zašto bi MORALA KASNITI da bi test išta pokazao??? istina je da točnije pokaže kad menga kasni... ja sam radila test prije nego kaj mi je menga kasnila i bio je pozitivan, hoćeš reć da je to nevažeće? pa zakaj sam onda sad ko nasukani kit i bebe me udaraju u trbuhu ako je to bilo nevažeće??
a i koja zna točno kad joj menga kasni, osim ako ovulacija nije potvrđena ultrazvučno ili osim ako ne mjeri BT? i ako su ciklusi uvijek isti, ne znači da će svaki sljedeći bit takav.

Quote:
matroza kaže: Pogledaj post
da li je istina da test ne moze biti lazno pozitivan nego samo lazno negativan
ne
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:40   #4252
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
zašto bi MORALA KASNITI da bi test išta pokazao??? istina je da točnije pokaže kad menga kasni... ja sam radila test prije nego kaj mi je menga kasnila i bio je pozitivan, hoćeš reć da je to nevažeće? pa zakaj sam onda sad ko nasukani kit i bebe me udaraju u trbuhu ako je to bilo nevažeće??
Zato jer sam i ja radila testove prije očekivane menge od silne želje da ostanem trudna. I isto mi je jedan pokazao pozitivno, a nisam bila trudna. I onda mi je ginekolog rekao da testovi mogu pokazati svašta ako se ne koriste prema uputstvima. A u uputstvima piše da se test radi nakon kašnjenja očekivane mjesečnice.
Naravno,prerano napravljen test ti može pokazati i da je došlo do oplodnje (jer je), ali isto tako možeš dobiti mjesečnicu koja tu oplodnju, nažalost, "ispere". To onda u principu i nije trudnoća-jer do oplodnje je došlo, ali se plod nije uspio implementirati tj. zadržati. Sve sam napisala par postova prije,tj opisala vlastito iskustvo.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:03   #4253
Eh da se pridruzim ovom predivnom krugu zena/djevojaka...dileme...ovako, meni je zadnja M bila 17.12. i kako je ciklus na svakih 28-29 dana onda bi iduca trebala doci 14.-15.01! Bacili smo se na posao, racunali plodne dane i sve ostalo sto treba ali ima problem! Jos od ovulacije grude su mi bolne, napete, bradavice osjetljive, svrabez i jos me stomak od tada boli kao da cu svaki cas dobiti i to nije sve - jucer ujutro mi je krenuo kao neki sluzavi iscjedak, crvenkasto smedje boje i jos uvijek traje....na vesu nema nista vec samo nakon mokrenja (a i to mi je ucestalo) ostane na toalet papiru. Znam da je rano i juce sam napravila test pa je bio negativan, zvala sam gin i rekla mi je da sacekam vrijeme mjesecnice! Imala sam isti iscjedak sa prvom trudnocom ali vec u drugom mjesecu nakon sto sam uveliko znala da sam trudna (uz i ostali nalazi) pa sam pila Dabroston! Zabrinuta sam jer sam radila konizaciju nakon CIN III/CIS-a prije 5 godina mada sam sada prije "rada na trudnoci" obavila kontrolu i sve pretrage i od gina sam dobila zeleno svjetlo....da li se jos nekome dogodilo slicno, to sa blagim krvarenjem (iscjedak) prije nego se saznalo za trudnocu?
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 08:38   #4254
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Zato jer sam i ja radila testove prije očekivane menge od silne želje da ostanem trudna. I isto mi je jedan pokazao pozitivno, a nisam bila trudna. I onda mi je ginekolog rekao da testovi mogu pokazati svašta ako se ne koriste prema uputstvima. A u uputstvima piše da se test radi nakon kašnjenja očekivane mjesečnice.
Naravno,prerano napravljen test ti može pokazati i da je došlo do oplodnje (jer je), ali isto tako možeš dobiti mjesečnicu koja tu oplodnju, nažalost, "ispere". To onda u principu i nije trudnoća-jer do oplodnje je došlo, ali se plod nije uspio implementirati tj. zadržati. Sve sam napisala par postova prije,tj opisala vlastito iskustvo.
plod se ne implementira nego implantira, a ako se nije implantirao nemože se ni lučit HCG hormon na koji test reagira. ako je tebi prvo bio pozitivan pa si onda dobila mengu, to jest prava trudnoća, koja se zove biokemijska. i to ne znači da je test pokazao krivo. test je pokazao stanje koje je bilo u tom trenutku, kaj je test mogo znat da će bit biokemijska pa da odma pokaže minus?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 08:40   #4255
Quote:
naaraspiru kaže: Pogledaj post
Eh da se pridruzim ovom predivnom krugu zena/djevojaka...dileme...ovako, meni je zadnja M bila 17.12. i kako je ciklus na svakih 28-29 dana onda bi iduca trebala doci 14.-15.01! Bacili smo se na posao, racunali plodne dane i sve ostalo sto treba ali ima problem! Jos od ovulacije grude su mi bolne, napete, bradavice osjetljive, svrabez i jos me stomak od tada boli kao da cu svaki cas dobiti i to nije sve - jucer ujutro mi je krenuo kao neki sluzavi iscjedak, crvenkasto smedje boje i jos uvijek traje....na vesu nema nista vec samo nakon mokrenja (a i to mi je ucestalo) ostane na toalet papiru. Znam da je rano i juce sam napravila test pa je bio negativan, zvala sam gin i rekla mi je da sacekam vrijeme mjesecnice! Imala sam isti iscjedak sa prvom trudnocom ali vec u drugom mjesecu nakon sto sam uveliko znala da sam trudna (uz i ostali nalazi) pa sam pila Dabroston! Zabrinuta sam jer sam radila konizaciju nakon CIN III/CIS-a prije 5 godina mada sam sada prije "rada na trudnoci" obavila kontrolu i sve pretrage i od gina sam dobila zeleno svjetlo....da li se jos nekome dogodilo slicno, to sa blagim krvarenjem (iscjedak) prije nego se saznalo za trudnocu?
to bi mogla bit implantacija, ako stvarno je, za dva, tri dana bi ti najosjetljiviji test mogo pokazat plus. a možda su ti se u ovom ciklusu pobrčkali hormoni pa menga dolazi malo ranije... pogotovo ako ne znaš točno kad ti je bila ovulacija. pričekaj još par dana ako ne krene menga prav cveno i jako, napravi test. sretno
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 08:49   #4256
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
plod se ne implementira nego implantira, a ako se nije implantirao nemože se ni lučit HCG hormon na koji test reagira. ako je tebi prvo bio pozitivan pa si onda dobila mengu, to jest prava trudnoća, koja se zove biokemijska. i to ne znači da je test pokazao krivo. test je pokazao stanje koje je bilo u tom trenutku, kaj je test mogo znat da će bit biokemijska pa da odma pokaže minus?
Draga, ja sam samo napisala ono što mi je moj ginekolog objasnio. I iz vlastitog iskustva mi se to pokazalo točno jer sam radila testove prije mjesečnice nekoliko puta i samo sam samoj sebi stvorila psihozu i bezveze potrošila novac. Svaki ginekolog će ti reć da prvo pričekaš mjesečnicu. To je moje mišljenje i iskustvo, a svatko neka radi kako hoće.

I pardon my lapsus linguae, ispričavam se.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:12   #4257
Hej,cure evo i mene s par pitanja. Naime,zbunjena sam.. Kasni mi 4-5 dana. Zadnja mi je bila 07.12. imali smo odnos 26.12.
Radila sam 2 testa (clear blue)i oba su pokazala negativno. e sad,mene dolje sve boli,onako kao da cu svaki cas dobit i steze me jako,stalno sam umorna i nervozna.. Ne znam,danas sam opet radila i bas sam se razocarala...
I da,idem cesto na wc..
Mislim,ja se nadam i dalje trudnoci...?
La moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:16   #4258
Quote:
La moon kaže: Pogledaj post
Hej,cure evo i mene s par pitanja. Naime,zbunjena sam.. Kasni mi 4-5 dana. Zadnja mi je bila 07.12. imali smo odnos 26.12.
Radila sam 2 testa (clear blue)i oba su pokazala negativno. e sad,mene dolje sve boli,onako kao da cu svaki cas dobit i steze me jako,stalno sam umorna i nervozna.. Ne znam,danas sam opet radila i bas sam se razocarala...
I da,idem cesto na wc..
Mislim,ja se nadam i dalje trudnoci...?
Možda i jesi trudna, ali nema dovoljno hormona trudnoće da pokaže na testu. Tako je bilo i mojoj kolegici s posla. Najbolje da odeš vaditi krv, tamo će ti pokazat 100 %. Sretno!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:47   #4259
drage moje,
evo da se javim sa svojim upitom ili barem mislima, vise se ne usudim tako olako podijeliti, kao da navlcim losu karmu.
Moja prica glasi da sam operirala miom,nakon 6 mj smo pokusavali dobiti klinca, ali nije islo.
Krenuli su testovi i na "ispitu" sam "pala" na povisenom TSH i za "kaznu" dobila domaću zadaću euthyroxa 25mg 2mjeseca, sto je ujedno i proslo i to se sve smirilo.
Osim mene naravno, koja je opet prosli mjesec paradirala s digitalnim testom za ovulaciju.
Bitan dio je :
9 dan ciklusa na testu je smajlic, ok uzivamo u blagdanima i svakodnevom seksu.
24 dan primjetim sluz, ali opaka u kolicini,ima je, rastezljiva wow i to samo taj put na wc-u, popiskim ja taj digitalac i opet smajlic.
PITANJE ima li tko iskustva s dvije ovulacije u ciklusu?
Ciklus mi inace uvijek bio ziheraski 28 dana, sada se provukao ove godinr,nakon operacije na 28-30.
Danas je 31 dan.
UVIJEK pred mengu imam bolne, velike sise i to po 10 dana prije, sada NISTA, mozda malo napetost u trbuhu, kao da je ne trebam dobiti.
Imam test,kao i prije..nekako mi se cini da bestija ceka, jer uvijek mi dodje sat-dva nakon sto ga radim, glavno da me stare i uzme mi 60kn, ko automat.
U biti bojim se razocaranja i mislim, ajde da barem ne vidim i minus i mengu,vecsamo jedno od to dvoje.
Znam da cure zanju nabrajati simptome, ali ja ih nemam.Mozda ranije zaspim, to je sve, pijem kavu,ne smrdi nista , bole me ledja oduvijek, znaci ne da ih imam vec cak ni bolne sise nemam.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 22:01   #4260
Quote:
naaraspiru kaže: Pogledaj post
Eh da se pridruzim ovom predivnom krugu zena/djevojaka...dileme...ovako, meni je zadnja M bila 17.12. i kako je ciklus na svakih 28-29 dana onda bi iduca trebala doci 14.-15.01! Bacili smo se na posao, racunali plodne dane i sve ostalo sto treba ali ima problem! Jos od ovulacije grude su mi bolne, napete, bradavice osjetljive, svrabez i jos me stomak od tada boli kao da cu svaki cas dobiti i to nije sve - jucer ujutro mi je krenuo kao neki sluzavi iscjedak, crvenkasto smedje boje i jos uvijek traje....na vesu nema nista vec samo nakon mokrenja (a i to mi je ucestalo) ostane na toalet papiru. Znam da je rano i juce sam napravila test pa je bio negativan, zvala sam gin i rekla mi je da sacekam vrijeme mjesecnice! Imala sam isti iscjedak sa prvom trudnocom ali vec u drugom mjesecu nakon sto sam uveliko znala da sam trudna (uz i ostali nalazi) pa sam pila Dabroston! Zabrinuta sam jer sam radila konizaciju nakon CIN III/CIS-a prije 5 godina mada sam sada prije "rada na trudnoci" obavila kontrolu i sve pretrage i od gina sam dobila zeleno svjetlo....da li se jos nekome dogodilo slicno, to sa blagim krvarenjem (iscjedak) prije nego se saznalo za trudnocu?
Ja sam imala implantacijsko krvarenje 23-25 dc, znači nekoliko dana prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju.
Imala sam sluzavu sukrvicu, ginićka me poslala na betu dan nakon što je stalo, beta 283
Eto, želim i tebi takav scenarij
Sretno!
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.