Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 10:04   #1141
Merlina,jel bi mogla i meni da kazes kako da napravim mesavinu?
Imam mesovitu kozu,samo t zona masna,mitisari na bradi i nosu i prosirene pore na obrazima i bubuljice mi iskacu,oko ociju mi je suvo sa mimickim boricama..
Bu koja imam su lesnik,marelice i psenicne klice ,a eu lavanda sirokolisna,seme mrkve,busina .
Ovde kod nas imaju problem sa uvozom oshadi ulja ,jos mogu nabaviti bu avokada .
Imam 27 god. Inace sam isla kod kozmeticarke na ciscenje,ali bih vise volela da koristim ulja..vec sam napravila sama mesavinu,na osnovu svega sto sam procitala ovde, ali bih ipak volela da mi ti preporucis ..hvala unapred.
smilyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 10:10   #1142
Quote:
žižulica kaže: Pogledaj post
Pa meni i je problematična koža-vlasišta.
je, slažem se ali možda da je pitano na temi seboreičnog dermatitisa ili neurodermitisa vlasišta..
ipak je ozbiljniji problem u pitanju..pa da se ne izgubi u moru postova..
ali, kako god, nadam se da će ti se dati savjeti koji će ti pomoći pri umanjivanju a najljepše bi bilo, pri eliminaciji tvojih problema..
sretno..
drži se
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 10:10   #1143
Quote:
žižulica kaže: Pogledaj post
Drage moje Prirodne, molim vas za pomoć, jer mi je neophodna. Druga opcija su kortići, a njih ne želim. Radi se o vlasištu. Već je duže vrijeme izuzetno iziritirano. Atip. dermatitis. Na sve reagira. Šampone, boju, iz dučana i prirodnu. Sad mi je prestrašno, jer sam ostala bez Eutena, povukli ga. On me bio spasio. Čitajući vas, nabavila sam Babylove šampon,ali ne bih se htjela igrat s uljima bez vašeg savjeta. Znači, nešto da pomogne irit. vlasištu. Inače jepomalo masna,ne pretjerano. Moram je bojati,ne mogu sijeda.
Boja meda,prirodne boje.
Marlena, našla sam da si u šampon stavila šafran da ti da nijansu sijedima. HOće li me on iziritirati, tj pogoršati. Ako me nijansira, manje bih se bojala. Kakva ulja uz to.
Molim vas pomagajte, zgulit ću skalp. Već dva dana stavljam Elocom jer na mogu izdržat strašan svrbež. Sve su mi neravnine po glavi.
Željno isčekujem odgovore i hvala vam sto puta.
Znam kako je to jer i sama imam atopijski dermatitis.
Jesi li sigurna da ti je i to na vlasištu baš dermatiti, a ne seboreja?
Za prirodne boje ne znam, jer ne koristim, a Merlina (ako si na nju mislila pod Marlena) ti vjerojatno može pomoći oko toga.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:13   #1144
Cure nije seboreja, bila sam u dermatologa. Oni šibaju kortikosteroide, a ja ne bi to. Momentalno mi je baš gadno pa malo mažem Elokomom,ali ne bi trajno. Zato bi nešto prirodno.
Ispričavam se,krivo napisala. Ne Marlena, već Merlina. Znam jednu Marlenu, pa valjda zato.
Molim još jednom Merlinu za pomoć(nisam iz Zagreba).
žižulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:32   #1145
Quote:
žižulica kaže: Pogledaj post
Cure nije seboreja, bila sam u dermatologa. Oni šibaju kortikosteroide, a ja ne bi to. Momentalno mi je baš gadno pa malo mažem Elokomom,ali ne bi trajno. Zato bi nešto prirodno.
Ispričavam se,krivo napisala. Ne Marlena, već Merlina. Znam jednu Marlenu, pa valjda zato.
Molim još jednom Merlinu za pomoć(nisam iz Zagreba).
Pitanje je za Merlinu pa neću puno.
Ja već 6-7 godina uspiješno držim dermatitis pod kontrolom prirodnom kozmetikom i oralnim uzimanjem ulja, omege i čajeva i meni savršenim hidrolatom Hamamelis.(on djeluje gotovo kaom kortikosteroidi, ali bez nuspojava)
Tako da vjerujem da će i tebi pomoći
Nekada jednostavno moraš poegnuti za kortičima, ali to je jedanput u godinu dvije, a prije je to bilo na mjesečnoj razini.

Moraš biti strpljiva i slušaj što će ti Merlina reći
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 14:20   #1146
Starleta, koja ulja. Doma imam crni kim, za sina-alergije gadne, kašalj. Mogu to, ili ima bolje za mene? Jel hidrolat može na glavu?
Pretpostavljam da ću to morat naručiti, jer nisam iz Zg. Jel mi možeš reči i kakve čajeve uzimaš?. Htjela bi skupiti što više podataka,
dobit upute o eventualno eter. uljima, pa naručiti sve skupa.
Merlina, plizzzz, savjetuj me!
žižulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 10:39   #1147
Žižulica daj se ti meni lijepo javi na pm sa opisom i podacima svog problema, pomoći ću koliko mogu, nemam ti ja vremena čitati unatrag, ovdje sam na par minuta i odoh ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 02:47   #1148
ja bih voljela cuti iskustva i misljenja vas koji lokalno nanosite eu cajevca - kako on vama djeluje na akne ili pristice? jel ih smanjuje, povlaci..?
ne znam sto da mislim o svojim iskustvima s njim, u cemu god da sam ga koristila -od nekih žnj preparata preko nikelovog gela do cistog pranaromovog ulja - uvijek bi mi na problem djelovao isto, a to je tako da bi mi prist od cajevca vrlo brzo "sazrio" i onda bih ga morala istisnuti.
ne znam bih li to klasificirala pod "dobro" jer nakon svakog istiskanja ostaje dosadna i postojana fleka.
zanima me je li to jednostavno nacin na koji cajevac funkcionira ili samo moja koza tako reagira? jel to znaci da joj ne pase i da ga izbjegavam?
radije bih da djeluje tako da ih smanjuje, nego da ih izvlaci van.
kakva su vasa iskustva?
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:53   #1149
Čajevac dezinficira i isušuje. To što ti ostaju flekice nije do čajevca nego do kvalitete tvoje kože, a na toj se može raditi.
Osobno sam imala vrlo tanku kožu lica no nakon 10 godina korištenja isključivo prirodne aroma kozmetike koža mi je očvrsnula, deblja je, manje osjetljiva a flekice (ako se bacim na kakvo kopanje ) vrlo brzo odu.
Stvar kvalitetne njege, te dubinske nahranjenosti kože.

Inače sam profesionalno u salonu sa čajevcem imala izvrsne rezultate u aroma masažama lica. Lice bi klijenticama od samo 1 kapi čajevca u aroma mješavini uz masažu naprosto "zablistalo" i izgledalo svježije .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:35   #1150
da, da, jasno, znam da flekice nisu do čajevca, nego da moje mizerne kože.
ono sto meni nije jasno, zasto mi cajevac ne isusuje pristice, nego ih izvlaci van tako da se jednostavno moraju istisnut i onda neminovno ostaje fleka.
zato me zanima i jel drugima tako ili mi mozda ne odgovara na koži.
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:27   #1151
pitanje-u pitanju su leđa! nikad prije nisam imala prištiće po leđima, i sad su mi se pojavili unazad neka tri tjedna.. bolje mi je trenutno, no nisu nestali. to su onako mali, sitni, poneki veći, pravi. trljam spužvom i ručnikom poslije kupanja, i bolje je. ali da li da mažem s nekim uljem ili mješavinom? glina?

hvala na trudu i odgovorima!
emaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 20:55   #1152
prosle godine sam prvi put cula za seborejicni dermatitis tako da sad slavim godinu dana muke s tim. prek zime mi je jos bilo dobro,ali evo pocelo je opet. zari me lice za poludit, strah me pogledat se u ogledalo svako jutro da vidim kolko cu taj dan bit crvena, ljusti mi se koza . prije sam stavljala bilo sta na lice, nikad nisam imala pristice ma nikakve probleme. sto mi preporucate od prirodnih preparata da koristim za lice? od pjena, sapuna sta god vec za ciscenje do krema, ulja.. ne vjerujem bas ovim poznatim i skupim firmama sto prodaju svoje proizvode po ljekarnama
n-i-k-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:21   #1153
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Od ovih ulja složi si kombinaciju
10 ml kukuruznih klica
5 ml sezama
5 ml repice
10 ml macerata nevena
15 kapi crnog kima
5 kapi palmarose


imaš dovoljno ulja, ne brini, uvijek se može pokriti ovim što imaš neko ulje koje nemaš.

Uz ovo ti je potrebno s obzirom na tvoj tip kože raditi 1 x tjedno maske od zelene gline (to pretpostavljam možeš nabaviti)

a lan možeš uzimati oralno, on ionako ima jako kratak rok trajanja, pa ga od otvaranja drži u frižideru i potroši u roku najviše mjesec dana.

Za dnevnu aroma kremu i ostalo sam ti odgovorila na pm.

Dobro bi bilo piti čaj od čička ili maćuhice 3 tjedna.
Ovo mi je Merlina napisala 29.01. i ja sam posle par dana počela da koristim. Ženo ti si meni spasila lice!!

Ne mogu da opišem koja je ovo promena u odnosu na moje probleme gooodiiinama unazad! Mažem ovu mešavinu uveče, lice perem sa najblažom bejbi kupkom, ispiram sa zelenim čajem povremeno, stavljam masku od bele gline jednom nedeljno (prve tri nedelje sam stavljala dva puta nedeljno) i pijem čaj od korena koprive (onako radi celog organizma jer ove čajeve definitivno ne mogu da nađem kod nas). Promena je neverovatna! Mislila sam da će mi ulja umastiti kožu jer mi je T zona masna ali ne! Sve se upija do ujutru, lice mi sija, po neku tačkicu imam ali ona prođe za čas! Ne stavljam puder ni korektor uopšte - nemam potrebe. SVI su primetili da se nešto promenilo. Ishrana mi je praktično ista tako da nije caka u tome. Nema više ni D od dehidrirane kože, potpuni preporod. Majke mi ja nema šanse da se vratim ikada više na ono kupovno đubre od kozmetike koje sam ranije koristila.

Ostaje mi još da naručim kremu za preko dana od Merline. Još uvek ne mogu da verujem koja je ovo promena. Žao mi je što nisam ranije znala ništa o tome i što sam tolike godine patila a o bačenim parama na mackalice da ne govorim.

(izvinjavam se za dugačak post i nemojte da mislite da me neko plaća samo sam u pozitivnom šoku)
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 00:49   #1154
Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je Merlina napisala 29.01. i ja sam posle par dana počela da koristim. Ženo ti si meni spasila lice!!

Ne mogu da opišem koja je ovo promena u odnosu na moje probleme gooodiiinama unazad! Mažem ovu mešavinu uveče, lice perem sa najblažom bejbi kupkom, ispiram sa zelenim čajem povremeno, stavljam masku od bele gline jednom nedeljno (prve tri nedelje sam stavljala dva puta nedeljno) i pijem čaj od korena koprive (onako radi celog organizma jer ove čajeve definitivno ne mogu da nađem kod nas). Promena je neverovatna! Mislila sam da će mi ulja umastiti kožu jer mi je T zona masna ali ne! Sve se upija do ujutru, lice mi sija, po neku tačkicu imam ali ona prođe za čas! Ne stavljam puder ni korektor uopšte - nemam potrebe. SVI su primetili da se nešto promenilo. Ishrana mi je praktično ista tako da nije caka u tome. Nema više ni D od dehidrirane kože, potpuni preporod. Majke mi ja nema šanse da se vratim ikada više na ono kupovno đubre od kozmetike koje sam ranije koristila.

Ostaje mi još da naručim kremu za preko dana od Merline. Još uvek ne mogu da verujem koja je ovo promena. Žao mi je što nisam ranije znala ništa o tome i što sam tolike godine patila a o bačenim parama na mackalice da ne govorim.

(izvinjavam se za dugačak post i nemojte da mislite da me neko plaća samo sam u pozitivnom šoku)

bas mi je drago ovo procitati jer i meni je aroma kozmetika preporodila kozu lica. navecer koristim aroma mjesavinu po Starletinom receptu i ujutro aromakremu koju sam narucila od Merline. imaju moj dozivotni naklon
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:52   #1155
0106 super je pročitati ovo

ja već godinama pratim ovaj pdf ali tek sam nedavno odlučila prijeći na prirodnu kozmetiku potpuno.
Ista stvar i sa djecom.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:09   #1156
Baš mi je drago da ti je mješavina dobra
Drago mi je čitati pozitivna iskustva sa prirdnom kozmetikom.
Ponekad su rezultati vidljivi odmah, a ponekad malo treba strpljenja, ali vjerujem da je većina
dugoročno zadovoljna
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:02   #1157
Ja ne bih ništa znala o prirodnoj kozmetici da nisam otkrila ovaj forum.
Neverovatno je koliko su ljudi kod nas ne obavešteni o svemu što je zdravo, organsko, prirodno..jako nizak nivo svesti. Kad vidim devojke da kupuju skupe kreme u dm-u dođe mi da vrištim jer sam i ja nedavno bila takva. U par rasprava sa prijateljima o prirodnoj kozmetici sam baš bila napljuvana sa izgovorom da je kod nas sve ozračeno od bombardovanja, sve je loše a ja se mackam sa kao prirodnim stvarima. Ne kažem, stoji to da je ovde sve kontaminirano ali po toj logici onda udri i puši cigare, pij 10 kafa na dan, litar coca cole - jer eto i onako je sve otrovno.

Danas sam najzad našla čaj od čička. Beše tri nedelje se pije?
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:39   #1158
0106, prekrasno..drago mi je jako!
zavidna sam
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:35   #1159
Nema na čemu, čestitke Merlini i ovom forumu jer da nije toga ostala bih slepa kod očiju i nastavila da maltretiram lice otrovima.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:19   #1160
Jel netko ima neku ideju ja sam već svašta isprobala, imala sam uvijek malo problematičnu kožu ali se kako sam odrastala lice dosta popravilo međutim, obrazi su mi uvijek bili čisti, ali prije godinu dana sam koristila neku kremu na licu i otad mi se na jednom obrazu pojavilo nešto slično aknama ali nisu akne kao više samo začepljene pore crvene točkice ma čudno i sad mi je lice ok samo to smeta i ja više ne znam što s tim.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.