Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 16:01   #341
najbolja je metoda ona koja je učinkovita i pas je psihički dobro podnosi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:09   #342
Ma joj ne brini, i 'najlosiji' belgijaner ce ti imati koncentraciju i poslušnost bolju od većine terijera koji pak previše misle svojom glavom i vrlo su samostalne prirode.
Samo radi sa psom, ici nesto novo i stalno radi na poslušnosti.
Znam belgijanera koji su agresivni na druge pse ali bezpogovorno slušaju svog vlasnika.
Bez komande otpusta ne idu dalje od njega.
Ima razlog zasto su to radni psi, opet u usporedbi s terijerom, belgijaner ce vježbu ponoviti i sto puta dok ovaj prvi par puta i dosaditi ce mu.

Ako ipak cura ne zna kako i sto dalje ima dosta klubova za tu pasminu gdje se moze odraditi i osnovni i napredni tečaj poslušnosti, pogledajte malo na netu.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:46   #343
Goblin222, post ti je prebačen na ovu temu, na kojoj ćeš prije dobiti odgovore na svoja pitanja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:33   #344
belgijski ovčar-malinois štene

Ekipa lijep pozdrav.

Da li je normalno da su uši šteneta od 2mj belgijskog ovčara klempave, s koliko mjeseci se isprave po proporcijama? Hvala
bero04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:41   #345
Quote:
bero04 kaže: Pogledaj post
Ekipa lijep pozdrav.

Da li je normalno da su uši šteneta od 2mj belgijskog ovčara klempave, s koliko mjeseci se isprave po proporcijama? Hvala
Nemam iskustva iz prve ruke, ali koliko sam informacija pronašla na internetu-ne bi se trebao brinuti. Normalno je da se dignu s 3-4 mjeseca iako to može varirati od psa do psa. Pisalo je i da, ako se ne dignu do 5 mjeseci, svratiš veterinaru.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:08   #346
Quote:
bero04 kaže: Pogledaj post
Ekipa lijep pozdrav.

Da li je normalno da su uši šteneta od 2mj belgijskog ovčara klempave, s koliko mjeseci se isprave po proporcijama? Hvala


paaaaa svasta sam naso na netu . . imam stene 6mj belgijskog ovcara zenku . .i negdje sam procitao da prilikom ispadanja zubiju cca 4. -5.mj da je dobro davati vitamine . .jer da se usi hoce spustiti za to vrijeme i jako je bitno da se dignu ponovno . .e sad . .nasa belgijanka je imala uspravne usi i s 2mj i jos ih uvijek ima . .tak da neznam . .probaj s nekim vitaminima i s jako dobrom hranom punom kalcija .. tak smo mi dobili savjet veterinara. .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:06   #347
ja sam od vlasnika malinoa čula da ako im se uši ne dignu do trećeg mjeseca treba povećati količinu jogurta i svježeg sira u prehrani (kalcij).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:02   #348
Od moje dvije belgijanke jednoj su uši bile uspravne sa 2 mj (bila je ko gremlini) dok drugoj sa 6 mj...pomalo je trajalo...sve ima svoj tok i ne valja forsirati...ja joj nisam davala ništa u vezi ušiju, samo hrana i kalcij...na kraju krajeva najbolje se obratiti veterinaru
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 08:10   #349
Imam belgijskog ovčara starog godinu dana, dobili smo ga kad je imao malo manje od 2 mjeseca. Izvrstan je, inteligentan, neumoran, najsretniji je kad radi i dobija zadatke, međutim ono što me zabrinjava je jedna doza agresivnosti koju ponekad pokazuje kad to najmanje očekuješ. U jednom trenutku je umiljat i drag, a u drugom pomalo agresivan nakon čega zna da je pogriješio i onda se pokunji (uvijek zna kad je kriv za bilo što). Ne znam što učiniti, stoga ako netko ima više iskustva molila bih za savjet. Zahvaljujem, pozdrav.
morskavila13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:23   #350
kako mislis agresivan, na koji nacin pokazuje tu agresivnost..?

a sto bi ti htjela uciniti.. belgijaneri su opce poznati po svojoj nabrijanosti i ujedljivosti.. ne uzima ih policija zabadava..

osobno sam upoznao samo jednog belgijanera koji ne grize ili ljude ili druge pse

znam jednu koja cak nije nimalo agresivna, ali voli gricnuti ljude kada joj okrenu ledja ili prodju pokraj nje.. valjda da kusa samo kakvog su okusa
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 01:49   #351
agresivna . .hm . .imam i ja zenku belgijanera . .prema svemu nepoznatom je izuzetno nepovjerljiva. . prema strancima posebno . .takodjer prema djeci . .jer rade cudne pokrete . .vriste . .trce . .moja ima tek 7mj . .pa radimo intenzivno s njom na tome . .ali to je opcenito karakteristika te pasmine . .bicikle smo sredili . .kapuljace isto . . kisobrane isto . .rele .. oh boze . .role pa to je bio smrtni neprijatelj broj jedan . .onda na izrazito visoke ljude .. pa na izrazito debele . .pa na kabanice?! . . covjek u kabanici pa to je bilo strasno . .to smo sve sredili . .prosla je vec dva treninga . .slusa . . izuzetno pametna . .svaki dan me iznenadi . .s necim . .obozava raditi ..i fokus je 100% dok se radi s njom . .a taj fokus moze drzati ak treba . . mislim i dva dana . .


stalno je medju ljudima . .vodimo je i u guzve . .na nasip na sajam . .u grad . .ali ona nema mira stalno je nabrijana i na oprezu . .imam frenda s retriverom mjesec dana starijim od nje . .tog ne jeb** ni ziva sila . .on samo njuska i hoda . .dok ova moja belgijanka u 9. brzini . .

s psima je odlicna jer od prvog dana je vani medju psima . .posebno smo radili na tome kad je bilo pokusaja dominacije natskakivanja i slicno . .uvijek smo reagirali . .sad je s psima odlicna .. i obozava druge pse . .samo kaj s tom svojom hiperaktivnoscu dosta cesto nervira druge pse ..

kakvih sam se prica naslusao o belgijanerima to je cudo . .da to slusam a da nemam jednog takvog mislio bi da su to najkrlvolocniji psi na svijetu . .

kad sredimo da ne ragira na ljude iz mraka ..na nepoznate ljude koji nam naglo prilaze . .i na djecu koja vriste i trce prema njoj na konju sam . .



i da c/p cu s jednog foruma o kucnim ljubimcima gdje vlasnici belgijanara pricaju . . pa je jedan post....: znaci c/p:


Ako mi se svidja - moje je.
Ako je u mojim sapama - moje je.
Ako to mogu uzeti od tebe - moje je.
Ako sam to imao maloprije - moje je.
Ako je moje - nikad nesmije ni na koji nacin izgledati kao da je tvoje.
Ako nesto rasturam na sitne djelove - svi sitni djelovi su moji i sva pravila vaze i za njih.
Ako izgleda kao moje - moje je.
Ako mislim da je moje - moje je.
Ako je tvoje i ja to ukradem - moje je.


na ovo gore smo utjecali . .kad je moje onda je moje . .i njeno je samo ako joj dam . .ali . .vani jedino gdje problemi nastaju je to kaj cuva sve svoje . .recimo nadje bocu plasticnu i krene trcat s tim nema sanse da joj drugi pas to uzme ak i ume maltretirat ce ga do iznemoglosti dok to opet nebude njeno . .taj dio nismo jos uspjeli srediti . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating

Zadnje uređivanje mr. No : 14.11.2014. at 02:07.
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 08:14   #352
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
.moja ima tek 7mj . .
kakvih sam se prica naslusao o belgijanerima to je cudo . .da to slusam a da nemam jednog takvog mislio bi da su to najkrlvolocniji psi na svijetu . .
tvoja je jos stene, tako da moze tu biti svega jos a i ne mora.. vidi se da dobro radis, ali i sam vidis koliko tu ima rada, samo polako i oprezno
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 12:56   #353
Hitno potreban savjet

Pronasla sam kujicu belgiskog ovcara, malinois-a, odbacenu pored puta, po procjeni veterinara staru pet tjedana. Nisam planirala imati psa, ali je nisam mogla ostaviti, zivim u Bosni, pa ovdje azil nije opcija.Problem mi je sto ne znam nista o dresuri pasa, prije sam imala samo pekinejzera, a nemam uslova ni za skolu. Droba stvar je sto zivim u kuci pored rijeke, i imam ogromno dvoriste, i ogromnu ljubav prema psima.Vodim aktivan zivot, planinarim, plivam, puno setam po prirodi pa je mogu ukljuciti u sve te aktivnosti.Medjutim malo me je strah oko dresure, pa su svi savjeti dobrodosli, i oni najjednostavniji. Naucila sam je da sjedne i legne, na komandu, dajuci joj keksice kad poslusa, i to je bilo lako, ali nemam pojma kako da je naucim sta znaci NE, niti kako dalje i cemu je sve trebam nauciti.Hvala vam svima u naprijed.
TijanaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 13:49   #354
Quote:
TijanaG kaže: Pogledaj post
Pronasla sam kujicu belgiskog ovcara, malinois-a, odbacenu pored puta, po procjeni veterinara staru pet tjedana. Nisam planirala imati psa, ali je nisam mogla ostaviti, zivim u Bosni, pa ovdje azil nije opcija.Problem mi je sto ne znam nista o dresuri pasa, prije sam imala samo pekinejzera, a nemam uslova ni za skolu. Droba stvar je sto zivim u kuci pored rijeke, i imam ogromno dvoriste, i ogromnu ljubav prema psima.Vodim aktivan zivot, planinarim, plivam, puno setam po prirodi pa je mogu ukljuciti u sve te aktivnosti.Medjutim malo me je strah oko dresure, pa su svi savjeti dobrodosli, i oni najjednostavniji. Naucila sam je da sjedne i legne, na komandu, dajuci joj keksice kad poslusa, i to je bilo lako, ali nemam pojma kako da je naucim sta znaci NE, niti kako dalje i cemu je sve trebam nauciti.Hvala vam svima u naprijed.
Lijepo je što si odlučila ostaviti peseka kod sebe. Bit će zasigurno teško u početku, no s vremenom sve lakše. Informiraj se malo o karakteru pasmine, odnosno o ovčarima općenito. http://www.index.hr/ljubimci/clanak/...et/857134.aspx Ja imam malog živahnog terijera, no ovčari mi se čine dosta poslušnima kada im se jasno da do znanja što od njih očekujemo (kao i svi psi ustalo, kod nekih sporije, a kod nekih brže). Treba biti jasan, odlučan, dosljedan i čvrst.
Što se tiče odgoja, postoji čitav niz stranica. Pa evo za "ne": http://zangpaw.com/commands/stop.html Bitno je da ga fizički ne kažnjavaš (npr. kada se popiša, izvedeš ga van pa ako tamo obavi, hvali ga k'o da je izumio lijek protiv raka, a kasnije ga uvedeš i pobrišeš a da on to ne vidi. Brzo to shvaćaju. Moj je s manje od četiri mjeseca bio čist, ali smo ga izvodili tijekom noći van jednom + kasno spavanje i rano ustajanje. Smisao svega je da ga hvališ kada nešto dobro napravi, a ignoriraš ili verbaliziraš "ne" kada malo pogriješi.) Evo i još jedne stranice: http://www.dog-obedience-training-review.com
I da, ako će ti peso biti u kući, počni ga odmah navikivat na to da ti ponekad nećeš moći biti uz njega jer znaju plakati i to sve. http://www.rujanajeger.com/index.php...samo-strpljivo Možda ti za to mogu pomoći i neki kavezići koji imaju funkciju "sigurnog" mjesta (treba ih njima učinit ugodnim), a nikako kazne. http://www.rujanajeger.com/index.php...nuti-na-njega?
Bitno je isto da se pesek socijalizira s ostalim psima (šetnje, parkovi za pse) i počni ga učiti "dođi". To možeš već sada dok još stalno hopsa za tobom po kući. Kada je malo dalje, pozovi ga i kad dođe, nagradi. Postepeno prelazi na neka bučnija mjesta i pazi da ga uvijek nagradiš ili podragaš. Mora povezat s tom komandom neku ugodnu stvar. Ako pobjegne i ti mu vičeš da dođe, nemoj ga onda nikako tuć. Smiri se Mojemu svinjčetu to "dođi" i ne ide još baš najbolje, ali ajde uporan ja uporan on I za kraj evo još jedne stranice http://www.dogtrainingbasics.com

Zadnje uređivanje chouchou : 18.07.2016. at 14:21.
chouchou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:12   #355
Quote:
chouchou kaže: Pogledaj post
Lijepo je što si odlučila ostaviti peseka kod sebe. Bit će zasigurno teško u početku, no s vremenom sve lakše. Informiraj se malo o karakteru pasmine, odnosno o ovčarima općenito...
Hvala puno na korisnim linkovima, i na ohrabrenju Vec sam isprobavala ove savjete za "Ne" juce, i vec vidim napredak. Ne mogu vjerovati kako brzo uci, a tako je mala. Naravno da sam citala o pasmini, cim mi je veterinar rekao o kakvom psu se radi, zato sam i pisala na forum, jer u svim tekstovima o belgijancima pise da to nije pas za svakoga, i da se ne preporucuje neiskusnim vlasnicima (jadna ja ) pa da vidim sta ce mi iskusni vlasnici reci. Jako sam zahvalna sto ste mi odmah odgovorili, i malo me umirili, chouchou.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.07.2016. at 13:06. Reason: ispravak kvota
TijanaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 20:03   #356
Quote:
TijanaG kaže: Pogledaj post
Hvala puno na korisnim linkovima, i na ohrabrenju Vec sam isprobavala ove savjete za "Ne" juce, i vec vidim napredak. Ne mogu vjerovati kako brzo uci, a tako je mala. Naravno da sam citala o pasmini, cim mi je veterinar rekao o kakvom psu se radi, zato sam i pisala na forum, jer u svim tekstovima o belgijancima pise da to nije pas za svakoga, i da se ne preporucuje neiskusnim vlasnicima (jadna ja ) pa da vidim sta ce mi iskusni vlasnici reci. Jako sam zahvalna sto ste mi odmah odgovorili, i malo me umirili, chouchou.
Da te malo utješim, pošto sam sama bila u sličnoj situaciji kada mi se u dva dana preokrenuo svijet sa štenetom od niti 2 mjeseca. Kujica belgijskog ovčara. A ja u životu nisam imala psa, i uglavnom sam upoznala manje pse.
Danas ne mogu zamislit život bez nje.
Puno sam čitala, tražila razne savjete, gledala videa po youtubeu itd.
To NE joj je trebalo duže da shvati što znači, u biti, mislim da je prava mudrica pa se nekada pravi mutava i bulji sa strane, kao ne vidi te i ne kuži što pričaš. Nemoj odustati ako iz prve ne uspije nešto što je učiš. Meni je trebalo jako dugo da mi pusti lopticu, a da ne bježi s njom okolo (mislim da su općenito belgijaneri malo posesivni). Pojela je jako puno keksića, ali danas to nije potrebno, toliko je nabrijana na laptice da mi trči nazad da joj opet bacim.
Kada je ušla u pubertet su počele muke, jer je prestala slušati i bježala bi i pravila se da me ne čuje, pa sam je puštala isključivo na livadi van grada. Isto mi je trebalo puno rada i keksića,slanine,mesa, loptica da ponovo postane normalna.
Užasno je puno grizla noge, robu, cipele. I danas zna grist po rukama kada se igramo ili kada nešto hoće, ali to bude tako nježno da moja mama kaže da je masira
Ono što kažu treba se postavit kao autoritet, defintivno, ali nikako sa agresivnim nastupom, treba biti odlučan i smiren, to sam naučila i sama da kad sam ja živčana i ona je, kada ona poludi a ja sam mirna, vrlo brzo se smiri.
Jako brzo uče trikove, i sama si to shvatila, ali je bitno ponavljat s vremena na vrijeme. Mojoj brzo dosadi stalno isto, pa uvijek ubacimo nešto novo.

Voli juriti životinje ( uglavnom patke i golubove, nikako ih ne uspijeva ponjušit), aute (to još nisam našla rješenje).
Pošto je brzo naučila otvarat vrata, kazna da je zatvorim u sobu nije više palila. Pa sam je znala zakačit na duži povodac 10-15min da se smiri, danas se više ne sjećam kad je zadnji put bila u kazni. Ili bi samo ustala i otišla ća od nje u drugu sobu i nabacila ignore.

Bitno je dok je štene izlagati je što više novih doživljaja, ljudi,djece, drugih pasa. Moja je odmalena bila okružena djecom i zbilja ih voli. I skoro svi koji je znaju je baš vole.

Samo polako, i s vremenom ćeš imat predivnog prijatelja i veliku mazu.
Svašta sam tu nadrobila, pošto sam sama prije skoro 2 godine bila u takvoj situaciji, želila sam ti makar malo pomoći.

I da, ja sam svoju kastrirala s nekih 9 mjeseci i dalje je jednako mršava i zaigrana, samo se primjeti da njom ne vladaju više pubertetski hormoni.
__________________
People are strange when you're a stranger.
on-the-road is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2020., 20:12   #357
Je li ih pametno kupovati preko nju[kala ako imaju sve dokumente?
DOGser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 06:13   #358
Njuškalo je oglasnik, valjda najveći u HR, sigurno ima tamo i "dobrih" i "loših" oglasa.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 07:21   #359
imam njemačkog ovčara 6 g. i belgiskog 10 mj.

problem sa belgijancom u šetnji je: na našoj dugogodišnjoj ruti pojavila se hrpa zečeva i svako malo on digne nekoga

njemac će na naredbu stati je da je ovaj mlad ali taj neodustaje dok ne izgubi zeca iz vida, odmah se vrati k nama i kao da ništa nije bilo ali je problem par cesti preko kujih neki puta prejuri za zecom

kako ga odučiti od toga ili će ga proći kad malo odraste ?
Dodozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2020., 22:13   #360
Iz osobnog iskustva, kod mene je potpuno suprotna situacija. Ovcarka je imala izraziti nagon za plijenom i ta je trcala ko ovaj tvoj malinois, a sadasnja kuja malinois da joj mases sniclom ispred njuske i da joj fucnem, dotrcala bi nazad u roku odmah. Nisam neki strucnjak, al mislim ili da moras vise raditi na tome ciljano ili se to promijeniti nece, kao kod ove moje ovcarke.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.