Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2004., 20:02   #21
Quote:
Billi kaže:
ja malu vozim kraj sebe na prednjem sjedalu a velikog otraga na sjedalu ili gepeku. naviko je i sam skace i se fino smjesti. u voznji ima faze , pogotovo kad prepozna kamo idemo, da stane pa cvili i pocne se vrtiti ali odma ga "smirim"
O, pa vi ste dobri.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:22   #22
frednica koja cesto prevozi svog pesa na razna natjecanja i u hr i po vani, ogradila je gepek mrezom. veli da je tak po zakonu
to je i meni tesko jer je moj macak naucen od malena da za vrijeme voznje lezi (skroz opusteno) na ramenima vozaca ili suvozaca, gledajuci kroz prozor.
Kad se ledjima naslonite i ako vam je onaj naslon na glavu okrenut u sprotnom smjeru, on taman nadje ugodno mjesto za svoju guzu Tak ej obicno smjesten kod kracih voznji, a kasnije ode u kosaricu koja mu se nalazi an zadnjem sjedalu.
e, sve bi ti bilo nama fino da on nema ravno 9 kg (jucer ga vagala)
I nevjerojatno je koliko je opusten. Ako slucajno lezi na onoj "polici" straga (iznad gepeka), kod malo jaceg kocenja sam preleti prema naprijed. ko klada
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:30   #23
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Kad se ledjima naslonite i ako vam je onaj naslon na glavu okrenut u sprotnom smjeru, on taman nadje ugodno mjesto za svoju guzu
Tak ej obicno smjesten kod kracih voznji, a kasnije ode u kosaricu koja mu se nalazi an zadnjem sjedalu.
e, sve bi ti bilo nama fino da on nema ravno 9 kg (jucer ga vagala)
I nevjerojatno je koliko je opusten. Ako slucajno lezi na onoj "polici" straga (iznad gepeka), kod malo jaceg kocenja sam preleti prema naprijed. ko klada

Pa kaj te nije frka da te ne ogrebe ak naglo zakočiš ili nekaj?
Ili da ti se ne prekobicne preko glave?

Btw, frendica tvoja, kak gepek? Misliš baš gepek?
Nije valjda da pesa u gepeku vozi? Ili gepek nije odvojen? Je stražnji dio auta ogradila? Onak, mreža između prva dva i zadnjih ziceva?
Se može to nekak napravit da se da skidat a da ovaj moj razarač to nemre potrgat i da joj capa slučajno ne zapne u tome?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:48   #24
Nije me frka. Upravo govorim o tome koliko je opusten tijekom voznje. Njemu to ko doma. Promatra sve oko sebe, narocito velika vozila. Jednom smo stali na semaforu, ono, paralelka auto do nas s nekim velikim pesom. Pes poludil lajuci, ipak je bil na pola metra od macka A nas macak sam zmirka, onak nezainteresirano, okrzne ga pogledom, pa gleda negdje naprijed...
Ta frendica je uklonila onu straznju policu nad gepekom i na zadnje sjedalo (na naslonu) dala nadogradit jednu finu metalnu konstrukciju skoro do krova, tak da pes nemre van iz tog djela, a opet sve vidi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 21:57   #25
A, kužim sad.
To je odlično ako imaš velikog ili tak naučenog pesa, moja bi umrla do straha.
I niš ne bi vidla, osim ak ne bi skakala do plafona.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:11   #26
Blaise...
Tih pojaseva imaš po veličinama, odnosno po kilaži,
sigurna sam da bi našla za pesonju odgovarajuću veličinu
Lijepo ga zavežeš za prednji sic i nema da mrda

Btw. koliko ima kg?
Pogledam pa ti javim
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 00:55   #27
ako ne podnosi voznju, daj mu pola dramamine (il kolko kaze veteriranar). imas i posebne tablete za pse i macke koji se nerado voze. i nek ima zraka u autu. i par puta stanite da se ispisa i popije vode.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 14:52   #28
Quote:
Paw kaže:
Blaise...
Tih pojaseva imaš po veličinama, odnosno po kilaži,
sigurna sam da bi našla za pesonju odgovarajuću veličinu
Lijepo ga zavežeš za prednji sic i nema da mrda

Btw. koliko ima kg?
Pogledam pa ti javim
Ako bilo tak malih, to bi bilo super.
Šest i pol kila.


Natch, nisam mislila da se boji vožnje pa da joj je zato zlo ili nešto. To malo čudovište obožava automobile i samo bi se vozila okolo.
Ono je bilo za to ako bi bila otraga, odvojena, praktički da me ne može vidjet. Razmažena je, što da joj radim?

Btw, jedan moj prijatelj uopće ne može vozit psa u autu, sve mu ispovraća.Šteta, svugdje bi mogli ići, ali psu je zbilja zlo. Otkud mu to, ne znam, čak i veterinaru idu pješice jer ovaj do Heinzelove napravi užas u autu.

Niš živo ne pomaže.

Ova moja je mala zvijer.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:15   #29
[QUOTE]Blaise kaže:
[B]Ako bilo tak malih, to bi bilo super.
Šest i pol kila.


Blaise, bila si u pravu...nema kaišića te veličine za tvoju mrvicu
, min. je 30 kg.

Ali ja opet imam jedno rješenje za vas dva miškeca,
a to je nosiljka

Unutra imaš "kukicu" koju prikvačiš za pseću ogrlicu i on ne može vani, a unutra je siguran.

Imaš ih u različitim veličinama, par dana prije puta je daš psu da se "onjuši" i "akomodira" s njom...budu postali najfrendovi - jer u nosiljci se može lijepo nađonjati , samo pripazi da se ne razmazi kao Tarica, ta bi se samo nosala

Pas od 6 kg je mali pas, tj. nosiljka je mala, možeš je čak staviti ispod nogu dok voziš (kako kažeš da mališa to voli) ili je staviti na suvozačevo mjesto

Ja sam Tari nedavno kupila
ovu

Super stvar jer je u biti klokan torba, a isto ima "kukicu" za mobilizaciju psa u nošnji, no mi je niti ne koristimo jer Tara odmah zaspe i mirna je

Btw. u planu mi je jedan topic...o tome i drugim stvarčicama i to kako smo se mi vlasnici "akomodirali" sa sredinom koja nije naučena da se psima pridaje pažnja na taj način, ali otom potom
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:22   #30
Quote:
Paw kaže:

Ali ja opet imam jedno rješenje za vas dva miškeca,
a to je nosiljka

Unutra imaš "kukicu" koju prikvačiš za pseću ogrlicu i on ne može vani, a unutra je siguran.

Joooooooj, što je ova zgodna.
To ću kupit.


Hvala.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:47   #31
Blaise...
Baš mi je drago da smo ti uspijeli pomoći

Inače... to imaš u pššššt pet shop "ljubimac" u Ilici , da ne tražiš bezveze i trošiš si vrijeme,

a imaš različitih varijanti, npr. kao ova

ili ova

Tako da se uopće ne skuži da je to zaprav "pseća torba"

Za cijene ne znam, mislim da su do 200 kn ,
moja je toliko koštala, ali se isplati, to da
To je kvaliteta, to će ti trajati godinama, dok moja neče baš - jer takav tip nosiljki npr. kao "školska torba", znaju popucati naramenice. No bumo videli, jer je i ja imam neko kratko vrijeme.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:55   #32
Kak su zgodne.
A uopće ne izgledaju zbilja kao pesje torbe.
Možeš unutra i pive nosit.

Ajme, ovo je super.

Vidjela sam, pročitala sam iz linka za sliku.
Sigurno imaju to i u onom velikom Pet Shopu u Heinzelovoj.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 23:35   #33
Moja slatkica se voli vozit. Uvijek je na zadnjem sicu. Voli biti i naprijed, ali ne smije(zakon tako kaže). Gepek ne prakticiramo, jer ovako je imamo "pod kontrolom", a i bolje je ako te netko "napenali" otraga.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 01:39   #34
Ja svoju Staffordicu vozim na suvozacevom mjestu i onda fino i mirno sjedi i prati promet Sluzi mi kao navigacija Zajedno smo i na more isli,od Osijeka do Zadra mi je isto bez problema sjedila!
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 05:50   #35
Ja kad stavim svoju u autu, samo prati promet i gleda kroz prozor, prije kad je bila manja tresla bi se od straha, više nije...
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:06   #36
Moji side na zadnjem sicu i mrze kad nas prestigne skuter/motor.
To je urlikanje do bola! Hvala Bogu na dobrim zvucnicima u takvim situacijama!
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 10:38   #37
U početku smo imali problema s vožnjom u autu. Mala bi non stop cvilila.
Ali s vremenom je, ja vjerujem, povezala da kad idemo s autom idemo na neko njoj lijepo mjesto. Jer kako živimo u centru grada uglavnom idemo pješke svuda, osim kad idemo u prirodu u šetnju, na izlete, na Marjan.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:36   #38
ja nisam zadovoljna time kak se Niña ponaša u autu
kratke vožnje su ok, iako je jako nemirna i stalno se penje, ali 2 put do sad u malo dužoj vožnji (45 min do 1 sat ) - nisam ju uspjela držat mirnu na zadnjem sicu, pa je sjedila u krilu - i oba puta se ispovračala

ali je zato VLAK - ZAKON ! u vlaku joj je super ...dok traje vožnja spava, kad stanemo u stanici digne glavu i očekuje kaj bu se desilo, ćim se vožnja nastavi legne i spava

Pokojna pesica se obožavala voziti u svemu što se kreće - osim barke (brod je bio ok, jer tam baš nije imala osjećaj da je voda tak jako blizu)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:29   #39
Moje pesice same skacu u auto
jer znaju da je put do sume "kroz auto"
a, kad one same skoce onda ih ja uvezem
(postoje specijane vezice za peseke...)

Na duga putovanje moje cure ne idu ni autom ni vozom ni avionom
po mom misljenju to je nepotreban stres za njih...

kad mi putujem, ostaju u svom domu
a neko od nase troje djece "useli" to vrijeme kod nas
da bi ih pazio....

ovako:




* ako se ne voli voziti:
treniraj... pocni sa vrlo kratkim voznjama,
poslije kojih slijedi nesto "uzbudljivo"
npr. setnja sumom, plazom, sustret s drugim pasima, brdo keksica
__________________
Boze, daj mi snage da promijenim ono što mogu promijeniti.Boze, daj mi strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.
I, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...&postcount=404
StellaNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:29   #40
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ja nisam zadovoljna time kak se Niña ponaša u autu
kratke vožnje su ok, iako je jako nemirna i stalno se penje, ali 2 put do sad u malo dužoj vožnji (45 min do 1 sat ) - nisam ju uspjela držat mirnu na zadnjem sicu, pa je sjedila u krilu - i oba puta se ispovračala


Tako je i moja prvih par mjeseci. A poslije se ne samo navikla nego jedva čeka da uđe u auto.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.