Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 11:36   #81
Živo me zanima kak bu ona to primila; sad mi je jedva njušu dala zmeriti sa metrom; ajd, sad i tu mjeru znam, odrasla dogo ženka, opseg njuške cca 33 cm jer smo se malkoc natezale :P. Takav pas, to nemrem vjerovati, a takva pitchica kad su u pitanju takve neke stvari . rezanje noktiju, nekaj kad moraš pogledati na njoj a da ne uključuje draganje, tuširanje vani ili u kadi pranje.....

No, hvala još jednom.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:36   #82
ja i dalje ne kužim šta je to?
wannabe brnjica?
pa može otvoriti usta koliko vidim

ja u kutu tebi se to sigurno sviđa zato jer izgleda kao kada vodiš konja
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:38   #83
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
ja i dalje ne kužim šta je to?
wannabe brnjica?
pa može otvoriti usta koliko vidim

ja u kutu tebi se to sigurno sviđa zato jer izgleda kao kada vodiš konja
Ahahahaha, jesi munjara....al viš, slično je svakako.

Meni ne treba da glumi brnjicu nek da vidim oće li Sori malo smiriti strasti koje joj ponekad izbiju bez ikakvog razloga pa ne želi nikako hodati ko dama nego se pretvori u najvećeg polaranog pullera snježnih saonica. Viš da nije skupo, ne davi me.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:41   #84
naravno da neće. nemoj se uzalud nadati.

Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:44   #85
zatreš mi nadu u startu.

A baš me briga, ja ću to kupiti , probati pa pokloniti za neku aukciju.

Ili neću ako se pokaže dobrim. Tada ću i tebi kupiti jednu
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:44   #86
Ma nije ti brnjica jer ti pas moze otvorit usta jedino ako drzis skroz napeto lajnu onda su usta zatvorena .. Nez kak bi ja to objasnila najtocnije kaj je to.

Ovo su te oprsnice kaj sam uzela

svo troje

Vogue
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:45   #87
ma nešto bezveze zapravo
ma kad bi mi corrientes upr'o u to, odo ja. meni treba onaj brodski konop
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:53   #88
Meni to komično izgleda, kao da je konjić, a ne pas
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:54   #89
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
ma nešto bezveze zapravo
ma kad bi mi corrientes upr'o u to, odo ja. meni treba onaj brodski konop
Tebi trebaju sanjke ali ne za snijeg nego za zemlju, pa nek frajer vuče.

Uf, šta bi ga ja lipo upregla i u šetnju išla sjedeći dok konjina vuče
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:58   #90
bi gujscu moju.
glava bi ti završila u prvoj hrpi snijega. ili zemlje. ili asfalta.
ko da konjina trči ravno..mda. :
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:00   #91
Kutna, kupi dogosici oprsniu za weight pull. Oni to obožavaju, a i to im je odličan trening.

Oprsnica - dvije gume od auta i to je to
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 13:06   #92
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ne znam ništa o Julius k9 ormama niti želim znati
Imamo njihovu ogrlicu i fantastična je. Čvrsta, kvalitetna..
Da, taj dio di piše julius k9 je na čičak i samo se skine.

Za psa od 17kg imam Matisovu ormu i odlična mi je.
No za većeg mi nekako i nije...
Pa dobro, pišulja koja mi dolazi za 10 dana ima 12 kila. To bu se dalo hendlati.

Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
E, to nisam znala. Gledala sam ih bas u trgovini i drzala u ruci, ali nisam zagledala moze li se skinuti.

Inace, u pet centru imas slicne orme, imaju u webshopu i u ducanima, koliko sam vidjela nisu pretjerano skupe

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...m-extreme.aspx

Edit:haha pa nisu bas ni jeftine, sad sam bolje pogledala


Sve što sam našla na tu foru od ormi, nije bilo jeftinije od Juliusa. Sigurno ne od onog osnovnog modela za 100 i sitno kuna.
Mislim da ću riskirati i kupiti ovu za 100 i nešto, pa ako baš vidim da joj ne paše, kupit ću nešto drugo. Ne nužno Julius.
One Ruffwear orme koje je netko bio stavio mi se čine fantastične, ali najjeftinija je 300 kn.

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post

P.s petar pan ja ti imam orme od trixia kupljene preko jedne udruge za sicu, a u ducanu su oko 250 kn, uzela sam si s za kineza, moram jos jednu uzet i 2 l/xl i ide ti na psa od 20 kg - 60 kg, ja setala canariu na tome i ako njega drzi drzi i sve ostale.
Ove tvoje ormice izgledaju više nego ok.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:34   #93
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Kutna, kupi dogosici oprsniu za weight pull. Oni to obožavaju, a i to im je odličan trening.

Oprsnica - dvije gume od auta i to je to
To bi rado ; da šlepa gume, već mi je odavno to na pameti ali ormu neću kupovati - skupo mi to; rekla sam mužu da na ovu ormu kaj imamo stavi dva ringa sastrane i to bude dobro za pulling.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:16   #94
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Pa dobro, pišulja koja mi dolazi za 10 dana ima 12 kila. To bu se dalo hendlati.





Sve što sam našla na tu foru od ormi, nije bilo jeftinije od Juliusa. Sigurno ne od onog osnovnog modela za 100 i sitno kuna.
Mislim da ću riskirati i kupiti ovu za 100 i nešto, pa ako baš vidim da joj ne paše, kupit ću nešto drugo. Ne nužno Julius.
One Ruffwear orme koje je netko bio stavio mi se čine fantastične, ali najjeftinija je 300 kn.



Ormi na tu foru kakvu ti zelis je bilo prosli tjedan u sloveniji u hoferu za 10 ojra, ja se bas premisljala dal da uzmem, al reko necu, moram prestat gomilati i sad mi zao izgledale su dobro, nisu bile ko neka jeftinjara. al sam kupila dobar lezaj za 5 ojra pa sam se ipak necim zadovoljila hahahha

Hurtta ima slicne takve orme i cine mi se bolje jer nema tog velikog spuzvastog dijela, ja si stalno mislim da bi psu bilo vruce od te spuzve na ledjima

Inace mi smo prije nosili samo ogrlice, ali otkako mi se pas razbolio i imao jako oteknute limfne cvorove na vratu, bilo mi zao drzat ju na ogrlici da ju ne steze i ne boli pa sam joj kupila ormu. Sad nema sanse da bi ju vratila natrag na ogrlicu za setnje. Ogrlice stavim za nasip i sumu gdje je bez povodca i jer na njima visi plocica s brojem telefona
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:03   #95
A je li netko probao easy walk?
Je li ima tog kod nas za kupit?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 03:28   #96
Bas sam htjela o easy walku, avamys me preduhitrila

Halti mi se cini kao krajnje rjesenje za velike i problematicne pse koje je bas tesko hendlati. Mislim da treba dosta truda uloziti na privikavanje da psu ne bude stresno. Nisam vidjela uzivo, ali ono sto sam vidjela na filmicima mi se bas i nije svidjelo. :/

Ja u kutu, mislim da je za vas bolje rjesenje ormica s prednjim kopcanjem. Mene su spasile kada smo imali problema s navlacenjem, a pesice zajedno imale vise kila nego ja (dvije hiperaktivne flatice).
Tada sam ih kupovala od decka koji inace radi konjsku opremu, pa nam je sivao po mjeri, od nekog sam cula da se prestao time baviti. Kasnije sam kupila bas easy walk od premiera i godinama ih vec imam, uglavnom smo ih koristili samo na moru da ih je lakse hendlat dok idemo prema plazi (retriveri i voda ).
Nisu bas trajno rjesenje jer ih je tesko podesiti i ako pas nema bas duboka prsa, prednji remen se spusta dosta nisko pa donekle sputava psa u kretanju. Ali savrsene su kad se krene rjesavati problem s navlacenjem i kod preuzbudenih pasa opcenito.
Ne samo da pas manje vuce, nego i kad naglo povuce nema toliku silu. Ja sam se u periodu puberteta svojih pesica fakat znala boriti sa njima, a na ovim ormicama sam ih mogla vodit jednim prstom.

Ja u kutu, daj izmjeri Sori opseg tijela iza prednjih nogu, mozda joj je dobra ova ormica koju mi imamo. Moja pesica je vjerujem dosta manja, ali znam da je remen skoro na najkracoj mjeri, pa mislim da bi joj mogla pasati.
Nama uglavnom stoji pa mozem posuditi da probate kak vam to funkcionira?

Sent from my Haier HW-W910 using Tapatalk
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:43   #97
Bisage za Bichon Havanese

Imam jednog malog Bichon Havanese-a i zanima me ima li smisla da za njega kupim bisage. Sada kada je vruće, osim za kratke šetnje trebam nositi vodu za njega, a iskreno mi se ne da petljati s bocama i torbama po rukama, kada sam ništa ne nosim. Ovako bih mogao kupiti one dvije sitne bočice od Jane (junior od 0,25) i (možda polunapunjene) zakačiti na svaku stranu da je paso u ravnoteži.

Isto tako je pitanje bi li mu bilo prevruće s nečime takvim na leđima?

Ovo sam imao u vidu: link

Inače ima 6.5kg, mislim da mu ekstra 0.25kg, pa čak i 0.5kg ne bi trebalo biti preteško. Čuo sam da je do 25% težine okej, što je 1.5kg za njega.

Inače je socijaliziran i poslušan, ne stvara neikakve posebne probleme.
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:11   #98
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
Isto tako je pitanje bi li mu bilo prevruće s nečime takvim na leđima?
Ovo je prvo što mi je palo na pamet. Očajno je vruće, mislim da bi se jadan skuhao. Ja bih na tvom mjestu to rađe nosila u vrećici. Kupiš si onu sklopivu bočicu sa zdjelicom i problem riješen.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:23   #99
A ako izuzmemo taj faktor? Mislim da bih ih svejedno mogao nabaviti za duže šetnje na malo hladnije dane...
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:32   #100
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
A ako izuzmemo taj faktor? Mislim da bih ih svejedno mogao nabaviti za duže šetnje na malo hladnije dane...
Ljeti definitivno ne bih stavljala radi vrućine, zato ti i jesam odgovorila, za preko zime ni sama ne znam. Iskreno, nikad nisam razmišljala da stavim to na malog psa, draže mi je da je slobodna i neopterećena. Međutim ako uspiješ pronaći odgovarajuću veličinu za njega i pripaziš na to da ga nigdje ne žulja, ne vidim zašto ne. I naravno, paziti da mu opterećenje nije preveliko.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.