Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2013., 22:23   #101
meso u OXBO-u je bilo kriminalno loše. žilavo i neslano. (čak mi se učinilo da je totalno pogrešno rezano uz vlakna umjesto okomito, ako me moje oko ne vara :/). kad smo se požalili odnosno pitali kako to da je takvo, konobar je reko da ide pitati u kuhinju. pošteno.

par puta je prolazio, pa smo opet pitali: i, koja je presuda? i ond je reko da još premišlja što da nam kaže. ond je reko neku priču da je to meso uvezeno iz amerike i da je to takvo meso. nemoj me jebat. zašto bi moralo bit žilavo ko da jedem cipelu???

jednostavno ga ne znaju spravit..ili ne zele. ili su podvalili odmrzavano meso mozda su ga butkyju spremili tip top. ne znam. ovog glavnog kuhara koji se šminka u clanku jutarnjeg - nije bilo tada u restoranu...

osobno sam puno bolje meso jela u el bullu. ramstek ali biftek u portu je bio savršenstvo. ko putar...sočno i začinjeno šteta što na tjednu restorana ipak nude ramstek a ne biftek, ali well, štedi se zbog cijene menija logično.
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 09:08   #102
Hm, čitajući tako negativne recenzije ne znam da li uopće ima smisla ići tam..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:56   #103
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Hm, čitajući tako negativne recenzije ne znam da li uopće ima smisla ići tam..
Ma ima.
Daj, please odi pa nam sve napiši.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 13:35   #104
U hotelu Dubrovnik u Zagrebu su otvorili novi steakhouse u gradu.
Eto, za informaciju.
Popratno dajem debilni tekst, žao mi je vaših očiju, no na to nabasah u bespuću informacija na netu:
http://buro247.hr/lifestyle/Restorani/12552.html
Nema informacija o hrani, ali ima o nebitnim ljudima u nas.


EDIT: Moć Gugla dala mi je ipak nešto da vam zacijelim bol vaših očiju:

http://www.hotel-dubrovnik.hr/?mid=181&lang=hr
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:42   #105
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
U hotelu Dubrovnik u Zagrebu su otvorili novi steakhouse u gradu.
Eto, za informaciju.
Popratno dajem debilni tekst, žao mi je vaših očiju, no na to nabasah u bespuću informacija na netu:
http://buro247.hr/lifestyle/Restorani/12552.html
Nema informacija o hrani, ali ima o nebitnim ljudima u nas.


EDIT: Moć Gugla dala mi je ipak nešto da vam zacijelim bol vaših očiju:

http://www.hotel-dubrovnik.hr/?mid=181&lang=hr
Gledam natpis svaki dan na putu do posla, morat ću to isprobati. Iako mi je malo debilno da oni defacto isti prostor nazivaju i Kavanom Dubrovik, i Piccolo Mondo, a sada i American Steak house. A ujutro gosti hotela doručkuju tam...
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:43   #106
Budući da su se hvalili PIK-ovim mesom, hoće li cijene biti niže?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:52   #107
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Iako mi je malo debilno da oni defacto isti prostor nazivaju i Kavanom Dubrovik, i Piccolo Mondo, a sada i American Steak house. A ujutro gosti hotela doručkuju tam...
Potpuno debilno, ne tek malo.
Nikad neću zaboraviti moj najveći promašaj valentinovske večere, kad smo čekali preko sat vremena na neke prepržene lignje u maniri đona cipele, padanja noževa u krila gostiju od strane konobara i sl. Jaoj. Meni je taj prostor već 15tak godina nekako uklet.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 16:24   #108
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Potpuno debilno, ne tek malo.
Nikad neću zaboraviti moj najveći promašaj valentinovske večere, kad smo čekali preko sat vremena na neke prepržene lignje u maniri đona cipele, padanja noževa u krila gostiju od strane konobara i sl. Jaoj. Meni je taj prostor već 15tak godina nekako uklet.
Dajem im 6 mjeseci...i to samo zato jer su u sklopu hotela......sad ne znam jel to hotel daje u podnajam ili to oni sami financiraju.
Mislim jelovnik sa dva steak-a na onom flyer-u......to ima svaka seoska birtija....najvažnije je da se zove NY strip....oma je američki....

Ja oću ovo u rvata http://www.lonestarsteakhouse.com/
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 16:28   #109
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dajem im 6 mjeseci...i to samo zato jer su u sklopu hotela......sad ne znam jel to hotel daje u podnajam ili to oni sami financiraju.
Mislim jelovnik sa dva steak-a na onom flyer-u......to ima svaka seoska birtija....najvažnije je da se zove NY strip....oma je američki....

Ja oću ovo u rvata http://www.lonestarsteakhouse.com/
Ima i s desne strane flajera (ako makneš ono prozorče s minusom u gornjem desnom uglu prozora)- mali izbor, ali ako je super spravljeno, nemam ništa protiv da ima 10tak jela, zaboli me.
Iako nije jeftino, a u kombinaciji s meni ne baš u dobrom sjećanju prostorom, ne znam baš...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 16:31   #110
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ima i s desne strane flajera (ako makneš ono prozorče s minusom u gornjem desnom uglu prozora)- mali izbor, ali ako je super spravljeno, nemam ništa protiv da ima 10tak jela, zaboli me.
Iako nije jeftino, a u kombinaciji s meni ne baš u dobrom sjećanju prostorom, ne znam baš...
Da, nema dva nego 4. Ko svaka birtija.....pogledaj onaj moj site...pa jel to tako teško.....utipkaj recimo tamo na site-u durham, nc......to je steak house a ne ovo .....
gdje je ribeye, gdje je sirloin, gdje je porterhouse, gdje su pečena rebra, pečena krila...pa nije steak house samo steakovi...gdje su kombinacije.....salate, burgeri....ne bi ništ rekel da je to nemoguće za napraviti....carpaccio i dimljeni losos.... To može staviti na jelovnik samo netko tko nikada nije bio u steak house-u još samo fale penne s 4 vrste sira i špageti carbonara.......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 11.04.2013. at 16:38.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:56   #111
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da, nema dva nego 4. Ko svaka birtija.....pogledaj onaj moj site...pa jel to tako teško.....utipkaj recimo tamo na site-u durham, nc......to je steak house a ne ovo .....
gdje je ribeye, gdje je sirloin, gdje je porterhouse, gdje su pečena rebra, pečena krila...pa nije steak house samo steakovi...gdje su kombinacije.....salate, burgeri....ne bi ništ rekel da je to nemoguće za napraviti....carpaccio i dimljeni losos.... To može staviti na jelovnik samo netko tko nikada nije bio u steak house-u još samo fale penne s 4 vrste sira i špageti carbonara.......
Koji onaj tvoj site? S jedne od prošlih stranica ovdje ili? Da ne tražim sad pol sata.

Naravno da ima puno više vrsta i stejkova i svih mogućih stvari koji se podrazumijevaju u sjejkhausu, a što ovdje nema.
Ovo je nadopuna menija, kako su i ostali restorančići u istom prostoru red ovog red onog. Još malo pa će broj restorana otvorenih u tih nekoliko desetaka kvadrata iznositi 30. Više restorana od kvadrata, majke t'!?!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:36   #112
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Naravno da ima puno više vrsta i stejkova i svih mogućih stvari koji se podrazumijevaju u sjejkhausu, a što ovdje nema.
Ovo je nadopuna menija, kako su i ostali restorančići u istom prostoru red ovog red onog. Još malo pa će broj restorana otvorenih u tih nekoliko desetaka kvadrata iznositi 30. Više restorana od kvadrata, majke t'!?!
pa ako je kuhar vješt, onda će će uslišati zahtjeve gosta i napraviti nešto po njegovoj želji, ali sumnjam da će na nekom naštampanom meniju pisati što se sve može dobiti
sve mi to više liči na ideju poludjelog menadžera koji hoće imati prostor uvijek pun gostiju, pa ujutro nudi doručak švedski stol, popodne ručak a navečer stejkove, naravno da možeš popiti kavu i koktel kad god poželiš, pored šanka je vitrina sa tortama i kolačima koja se okreće... čekam da u ponudu uvrste pržene lignje i pice
edit: sad vidim da si tamo već jeo lignje, dakle fali još jedino pica

Zadnje uređivanje Krkimir : 11.04.2013. at 18:44.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:47   #113
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Koji onaj tvoj site? S jedne od prošlih stranica ovdje ili? Da ne tražim sad pol sata.

Naravno da ima puno više vrsta i stejkova i svih mogućih stvari koji se podrazumijevaju u sjejkhausu, a što ovdje nema.
Ovo je nadopuna menija, kako su i ostali restorančići u istom prostoru red ovog red onog. Još malo pa će broj restorana otvorenih u tih nekoliko desetaka kvadrata iznositi 30. Više restorana od kvadrata, majke t'!?!
Pa ovaj odmah iznad... http://www.lonestarsteakhouse.com/
Moraš utipkati lokaciju da bi vidio meni. Otipkaj recimo Durham a kao državu izaberi NC (north carolina) jel su valda cijene lokalne....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 17:14   #114
Imali degustaciju od metro-a, meso iz Argentine, odležano 25 dana u vakumu, biftek i ramsteak, naravno da je bilo zraka u vakumu i dosta krvi, meso probano i mogu reči da je katastrofa i jako skupo. Pik Vrbovec je car nad mesima, mislima da ima najbolje meso u regiji, dakako mislim da je Hrvatki biftek najbolji u svijetu, ovo iz argentine je sranje, samo je naše potrebno držati na određenoj temperaturi da sazrije
Mr kuhar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:23   #115
Ekipa, gdje se isplati otić na dobar steak u Zagrebu ovih dana?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 19:26   #116
Dakle, da podignem malo temu, bio sam u Fort Apache(onaj steakhouse u Sv.Nedelji, ponovo) i oduševljen sam. Cijene za tu vrstu hrane, cijene su povoljne(t-bone 650g- 109 kn!?). Meso odležano, što se odmah vidi i mislim da oni jedini rade dry ageing u komori(znači nikakav "pac"). Konobar mi kaže da je novi vlasnik i da je fokus ponovo na vrhunskoj kvaliteti mesa. Za one koji ne jedu steak ima tu još toga u ponudi, onak simpatična američka kuhinja. Volim restorane u kojima se osjećaš ugodno, a ne da se bojim uć od uštogljenosti. E da, imaju super deserte.
Definitivno moja preporuka.
__________________
Volim sve što vole mladi, a ni ostalo mi nije mrsko
nev75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 19:30   #117
Quote:
nev75 kaže: Pogledaj post
Dakle, da podignem malo temu, bio sam u Fort Apache(onaj steakhouse u Sv.Nedelji, ponovo) i oduševljen sam. Cijene za tu vrstu hrane, cijene su povoljne(t-bone 650g- 109 kn!?). Meso odležano, što se odmah vidi i mislim da oni jedini rade dry ageing u komori(znači nikakav "pac"). Konobar mi kaže da je novi vlasnik i da je fokus ponovo na vrhunskoj kvaliteti mesa. Za one koji ne jedu steak ima tu još toga u ponudi, onak simpatična američka kuhinja. Volim restorane u kojima se osjećaš ugodno, a ne da se bojim uć od uštogljenosti. E da, imaju super deserte.
Definitivno moja preporuka.
jel bilo ista ljudi?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 03:07   #118
Quote:
nev75 kaže: Pogledaj post
....(t-bone 650g- 109 kn!?)...
aiiiiiii, mamamia, fatamorgana
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 11:06   #119
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
jel bilo ista ljudi?
Bio radnim danom na ručku s firmom, bilo 5-6 stolova, uglavnom poslovnjaci. Planiram ić sad opet koji vikend, pa su mi preporučili da obavezno rezerviram stol. Znači vjerojatno vikendom gužva. Bumo videli.
__________________
Volim sve što vole mladi, a ni ostalo mi nije mrsko
nev75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:38   #120
Fort Apache

Fort. Bio prije 3 dana.
Na jelovniku im piše da odležavaju juneće meso staro 12-16 mjeseci.
Zar ne bi to trebala biti govedina stara 4-5 godina?

Pojam mramoriranosti konobar ne razumije, kad su stavili na grill otišao pogledati, toliko je mramorirano da izgleda ko teletina .

Pošto mi je to bio zadnji pokušaj konzumiranja kvalitetnog steaka u hr okrenuo sam se prijatelju trgovcu mesom koji je obećao nabaviti odgovarajuće meso, samo mi treba savjet, tko ima dry aging komoru da mu platim odležavanje i da fino sam to izroštiljam.

Postoji li u Beogradu ili Ljubljani pravi steakhouse. Ili koji je najbliži da valja (Austrija, Italija, Njemačka)?
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.