Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 05:20   #1261
Al ozbiljno, vrlo jeftino možete napraviti eksperiment, napišite neku švedsku adresu na životopis i šaljite molbe, možete na Internetu kupiti broj telefona koji izgleda švedski i pričat preko Interneta (http://www.voipvoip.com/virtual-phone-number/), po tome ćete najlakše procijeniti koji je postotak odgovora i koliko brzo se cijela stvar kreće i isplati li se ići tražiti posao u Švedsku ili treba ipak prvo naći ozbiljnu ponudu, a onda se selit. Ako dobijete puno odgovora i poziva na intervju, to je znak da imate neki traženi profil i da se definitivno isplati uzet ryanair kartu i otići na njih. Ako ne dobijete, možda vam dođe iz dupeta u glavu koliko će samo traženje posla trajat i do koje mjere nije prvi korak preselit se u superskupu skandinavsku zemlju u kojoj je naći stan još veća umjetnost nego naći posao pa onda tražit, nego obratno. Laž je da se posao ne može naći izvana, svake godine Švedska odobri oko 25 000 radnih dozvola za ne-EU. Samo su ljudi mutavi tražit i radije si pričaju bajke o tome kako će doći u Švedsku i počet radit za dva tjedna i svatko tko im kaže drugačije ih "obeshrabruje", nego da kao i sav puk ovog svijeta što želi doć u Švedsku krenu tražit posao.
avid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:32   #1262
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Za posao je relativno lako ako imas zanimanje koje je trazeno, ako nemas, onda ti nije nis bolje nego i potraga za poslom u HR
Ti živiš gore ili?Zanima me kakva je potražnja za kranista(dizaličara)na baušteli,ako znaš možda?

Zadnje uređivanje Marino15 : 25.04.2013. at 15:40.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:46   #1263
Quote:
Marino15 kaže: Pogledaj post
Ti živiš gore ili?Zanima me kakva je potražnja za kranista(dizaličara)na baušteli,ako znaš možda?
Ne zivim, zivio sam prije 2god i planiram se trajno preseliti kroz neko krace vrijeme.
Sorry, ali ne znam nista o tome kakva je potraznja za ljudima na bausteli.
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 20:47   #1264
Quote:
avid kaže: Pogledaj post

Laž je da se posao ne može naći izvana, svake godine Švedska odobri oko 25 000 radnih dozvola za ne-EU. Samo su ljudi mutavi tražit i radije si pričaju bajke o tome kako će doći u Švedsku i počet radit za dva tjedna i svatko tko im kaže drugačije ih "obeshrabruje", nego da kao i sav puk ovog svijeta što želi doć u Švedsku krenu tražit posao.
25 000 ljudi je zanemarivo mali broj prema broju ljudi izvan eu koji bi vrlo rado radili u švedskoj.

kad je u hrvatskoj nezaposlenost bila oko 9-10% (2006.-2008.), mogao si se zaposlit tri puta u jednom danu, tako da nezaposlenost od 8% u švedskoj nije neki problem. naravno, postoji problem jezika i pitanje koliko je koji poslodavac spreman zaposlit nekoga s kim će morati komnunicirati na engleskom...
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:29   #1265
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
25 000 ljudi je zanemarivo mali broj prema broju ljudi izvan eu koji bi vrlo rado radili u švedskoj.

kad je u hrvatskoj nezaposlenost bila oko 9-10% (2006.-2008.), mogao si se zaposlit tri puta u jednom danu, tako da nezaposlenost od 8% u švedskoj nije neki problem. naravno, postoji problem jezika i pitanje koliko je koji poslodavac spreman zaposlit nekoga s kim će morati komnunicirati na engleskom...
Jako, jako je optimistično pretpostaviti da se ti za poslove natječeš s tih 8% Šveda koji su prijavljeni na biro. Sam si si odgovorio zašto. U svakom trenu posao u Švedskoj traže tisuće ljudi izvan EU ili iz EU i oni ti nisu u tim brojkama. I svi oni najviše pikiraju na poslove za koje ne treba švedski. Uvjerljivo ti je najveća konkurencija za najgluplje poslove. Ma ne znam, ne želim nikog obeshrabrivat, ali zbilja ima prenaivnih brija.
Evo, vidi npr. ovaj thread, to ti je švedski ekvivalent onih 1600kn u Hrvatskoj što je u zadnje vrijeme jedino što novi imigrant može dobiti, pri čemu te tretiraju bitno gore nego kod nas (u Hr ti to bar mora bit u struci, ovdje će te mrtvi hladni s diplomom poslat da radiš na farmi za 3000 kruna i budeš zahvalan za to): http://www.thelocal.se/discuss/index...opic=58144&hl=
Velim ti, jedino u Hrvatskoj je moguće pročitati te ushićene hvalospjeve lakoći pronalaženja posla u Švedskoj. Kog vi vraga postojalo išta takvo, da je to baš sve tako kako ti kažeš, nije ni kod nas 2006 bilo besplatnog rada u zamjenu za iskustvo uz državni blagoslov, a ovih dana je u Švedskoj to jedino što možeš dobiti ako nemaš nekog da te nekamo gurne
avid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:49   #1266
ovi izvan eu se natječu za tih 25 000 radnih dozvola koliko oni godišnje izdaju. to je posebno tržište, uglavnom visoko stručno.

za ove nestručne poslove, da, natječeš se i sa ostalim strancima iz eu, ali istočnjaci koji su ušli 2004. masovno su otišli u britaniju i irsku (irska je u međuvremenu pukla), sada im je na raspolaganju cijela europa a udio koji cilja na švedsku nije posebno velik.

ja i ne ciljam na švedsku jer zasad ne bih odlazio na više od 3-4 mjeseca i vjerojatno se radi toga ne isplati odlazit u švedsku.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 06:33   #1267
I u Svedskoj ima jako puno istocnjaka, narocito poljaka i rusa. Kad sam ja dosla prije sedam godina ti jezici se nisu mogli cuti ovdje gdje zivim. Danas se ne mozes prosetati, a da ih ne cujes.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:32   #1268
Quote:
crta_spida kaže: Pogledaj post
jer se jebu ko kobile na svakon kantunu i to je jedino sta in vridi
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ove je malo lakse uloviti.
S manje zajebancije.
Quote:
Festis-swe kaže: Pogledaj post
Inace veliki je plus ako si dalmosh tamnoputo visoko crnoko bice..
Mislim ja sam sa curom gore slavio novu godinu. Nisam mogao vjerovat ona ode za sank a cure koje su cijelo vrijeme bile do mene i vidjele me da sam sa njom odmah te ko zivotinje pocnu capavat... Mislim to sam vidjao samo da muskarci rade... gore zena te moze zavest unistit sve sto hoce..
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post


Kad vam se neki/neka svidi odmah u akciju. Samo pozovete doma na veceru i napijete par puta i vec imate papire, ako nista polovicu.




Alkohol je curama vjeciti izgovor za sex. Mogu otici pijane sa bilo kim u krevet, osobu vidjele prvi put u zivotu. I sutra same sebi a i prijateljicama imaju izgovor da su bile pijane i nisu znale sto rade. Ne vjerujem bas u to da nisu toliko bile svjesne.
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
cure s velikim guzicama koje mozes petkom zbartiti ako im platis pivo..
Zar je ovo istina? Mislim da bi se onda lako mogao dočepati papira za koju godinu.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:48   #1269
ako je ovo istina idem odmah.....dalmoš nisam (ko da one gore znaju šta je dalmoš ili zagorac), tamnoput jesam, crnook jesam, visok - pa za svedske standarde bas i ne, ali jebiga 3/4 nije loše!
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:47   #1270
Znači u Stockholmu je skoro nemoguče nači stan. Kako je u manjim gradovima? Dali se može lako naći stan i posao?
ttomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 10:59   #1271
Quote:
Marino15 kaže: Pogledaj post
Zar je ovo istina? Mislim da bi se onda lako mogao dočepati papira za koju godinu.
Naravno da je istina, mora da su sve žene tu drolje a ako vs odjebu su duple drolje

Kako su hrvatski muškići jadni, jebote sve mi ih žao kad čitam ove pametne komentare
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 14:08   #1272
Jel ima neka web stranice ili grupa na fb za Hrvate koji žive u Švedskoj?
Tamara21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:00   #1273
ja već imao neke intervjue za švedsku, ne nadam se puno unaprijed, ali postoji šansa. uporan sam i sve ću napraviti da odem
radi se o poslovima koji nisu baštela i sl, nego ozbiljni i dobro plaćeni poslovi s preko 50k € godišnje netto (bez da omalovažavam ikoga i iti jedan posao, jer bih radio i bauštelu, samo da odem)
da govorim švedski već bi to bilo puno veća šansa, ali vjerujem da će se nešto naći gdje ću moći švedski učiti paralelno s radom na engleskom

razmišljam da bih otišao na neke od meetinga koji se održavaju gdje se sastaju poslodavci koji traže potencijalne nove zaposlenike, nešto kao sajam poslova. ako netko zna ako se uskoro nešto takvo održava u stockholmu ili nekom drugom većem gradu (malmo, gothenburg)?
koliko košta povratna avionska karta do gore (iz zagreba ili nekog bližeg grada)? imao bih par dana smještaj kod frenda ako bih otišao na takvo nešto

Zadnje uređivanje torrentz : 02.05.2013. at 01:56.
torrentz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:40   #1274
Quote:
Marino15 kaže: Pogledaj post
Zar je ovo istina? Mislim da bi se onda lako mogao dočepati papira za koju godinu.
Jedino sto je istina u cijeloj prici je da su Svedjanke dosta direktne i nema igrica i natezanja kao s nasim curama.
Ako joj se svidjas, dat ce ti to i do znanja vrlo jasno, ako ne, nula bodova

I meni su znale prilaziti dok sam bio vani s curom i nisam to shvatio kao nikakvo nabacivanje, jer su jednostavno takve, pricat ce s bilokim tko im je zanimljiv, ne znaci da se odmah zele posevit s njim
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 06:12   #1275
Quote:
torrentz kaže: Pogledaj post
ja već imao neke intervjue za švedsku, ne nadam se puno unaprijed, ali postoji šansa. uporan sam i sve ću napraviti da odem
radi se o poslovima koji nisu baštela i sl, nego ozbiljni i dobro plaćeni poslovi s preko 50k € godišnje netto (bez da omalovažavam ikoga i iti jedan posao, jer bih radio i bauštelu, samo da odem)
da govorim švedski već bi to bilo puno veća šansa, ali vjerujem da će se nešto naći gdje ću moći švedski učiti paralelno s radom na engleskom

razmišljam da bih otišao na neke od meetinga koji se održavaju gdje se sastaju poslodavci koji traže potencijalne nove zaposlenike, nešto kao sajam poslova. ako netko zna ako se uskoro nešto takvo održava u stockholmu ili nekom drugom većem gradu (malmo, gothenburg)?
koliko košta povratna avionska karta do gore (iz zagreba ili nekog bližeg grada)? imao bih par dana smještaj kod frenda ako bih otišao na takvo nešto

Čime se ti to baviš da ti nude 50k€ godišnje neto?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 09:00   #1276
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Jedino sto je istina u cijeloj prici je da su Svedjanke dosta direktne i nema igrica i natezanja kao s nasim curama.
Ako joj se svidjas, dat ce ti to i do znanja vrlo jasno, ako ne, nula bodova

I meni su znale prilaziti dok sam bio vani s curom i nisam to shvatio kao nikakvo nabacivanje, jer su jednostavno takve, pricat ce s bilokim tko im je zanimljiv, ne znaci da se odmah zele posevit s njim
to mi se sviđa......izgleda da je sveCka zemlja po mojoj mjeri
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 10:17   #1277
Tako je u skandinaviji. Ali zamisli onda kako je u Engleskoj kad su Englezi s kojima sam bio vani rekli za njih "This is lame"
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 10:43   #1278
hmmm......pa ne znam sta bih rekao...englezi bas i nisu narod koji je poznat po ljepoti, tako da mi ne igra neku ulogu sto se engleskinje još vise nude
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 11:08   #1279
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Čime se ti to baviš da ti nude 50k€ godišnje neto?
Biznisom

To je bio jedan natjecaj di su mi rekli za placu, ostale ne znam
torrentz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:50   #1280
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
hmmm......pa ne znam sta bih rekao...englezi bas i nisu narod koji je poznat po ljepoti, tako da mi ne igra neku ulogu sto se engleskinje još vise nude
Pa da, općenito ih većina izgleda kao da su produkt incesta, ali moja najzgodnija glumica je englezica tako da ima rasnih primjeraka
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.