Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 16:09   #41
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Uzeo si mi riječ iz usta ovo o srodstvu........
Prati sad situaciju, bit će ponizniji nego naši.........
Ak je s belgijskom, onda i s nizozemskom, danskom, engleskom... Nije u izravnoj vezi s temom, ali nemrem zaboraviti neizmjerno čudan događaj prošle godine pri proslavi rođendana nizozemske kraljice kad se očito teledirigirani auto s vjerojatno već mrtvim čovjekom, koji, gle čuda, nema nikakve familije, zabio u obelisk, iz čista mira. Ima u Nizozemskoj luđaka, ali ovo je fakat zgledalo ko mračna neka priča ... ne vjerujem u većinu teorija zavjere, ali da je L.H. Oswald ubio Kennedyija itd., moraš zbilja biti lakovjeran da vjeruješ u službena izvješća. A tu mislim i na maglu pri slijetanju, pa nije prvi put slijetao po magli
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:29   #42
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
A tu mislim i na maglu pri slijetanju, pa nije prvi put slijetao po magli
CNN je upravo izvijestio da je po podacima sa njihovih meteoroloških satelita u trenutku nesreće na aerodromu Slomonsk-Sjever vidljivost bila 0,5 km - dakle nije je bilo.

Imajući u vidu emotivni naboj događaja kojemu je Predsjednik Kaczynski trebao nazočiti vrlo je vjerovatno da se pilot ni pod koju cijenu nije želio "osramotiti" preusmjeravanjem leta na neki drugi aerodrom i da je tvrdoglavo inzistirao na slijetanju... 4 puta.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:34   #43
ako se drzimo one stare da o mrtvima treba pricat isto kako smo pricali kad su bili zivi, onda treba reci da je lech kaczynski bio jedan od najnazadnijih evropskih politicara
Gosn. kotlokrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:37   #44
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
CNN je upravo izvijestio da je po podacima sa njihovih meteoroloških satelita u trenutku nesreće na aerodromu Slomonsk-Sjever vidljivost bila 0,5 km - dakle nije je bilo.

Imajući u vidu emotivni naboj događaja kojemu je Predsjednik Kaczynski trebao nazočiti vrlo je vjerovatno da se pilot ni pod koju cijenu nije želio "osramotiti" preusmjeravanjem leta na neki drugi aerodrom i da je tvrdoglavo inzistirao na slijetanju... 4 puta.
I to mogu razumjeti da se nije tio osramotiti ,
a sad ???
Pa nije to radno mjesto di se izigrava supermena i heroja,
nego upravo suprotno,uvažavaš sve parametre i prema njima postupaš radi sigurnosti putnika.
Žao mi je ljudi,pogotovo ako je nečija glupost to prouzročila!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:38   #45
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
CNN je upravo izvijestio da je po podacima sa njihovih meteoroloških satelita u trenutku nesreće na aerodromu Slomonsk-Sjever vidljivost bila 0,5 km - dakle nije je bilo.

Imajući u vidu emotivni naboj događaja kojemu je Predsjednik Kaczynski trebao nazočiti vrlo je vjerovatno da se pilot ni pod koju cijenu nije želio "osramotiti" preusmjeravanjem leta na neki drugi aerodrom i da je tvrdoglavo inzistirao na slijetanju... 4 puta.
Nemoj me zezat da uzimaš CNN kao vjerodostojan medij to je sramotna stanica.

Bit teorija zavjere i jest da su u komplot upregnuti svi - pa CNN nas je sve uvjeravao kak su teroristi iz aviona ispustili pasoše koje su poslije istražitelji našli kod ruševina tornjeva i tako sa sigurnošću znali njihova imena

Naravno da je moguća nesreća, skup sudbinskih loših odluka, ali ovo je nekak tak eklatantno, a i mislim da smo u tolikoj mjeri izloženi političkim manipulacijama da više ne vjerujem u slučajnosti
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:38   #46
Quote:
Gosn. kotlokrpa kaže: Pogledaj post
ako se drzimo one stare da o mrtvima treba pricat isto kako smo pricali kad su bili zivi, onda treba reci da je lech kaczynski bio jedan od najnazadnijih evropskih politicara

A i sto bi se guro na rub provalie?!!



E braco Poljaci, bas vas nece...

Mir im vicni


Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:40   #47
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
CNN je upravo izvijestio da je po podacima sa njihovih meteoroloških satelita u trenutku nesreće na aerodromu Slomonsk-Sjever vidljivost bila 0,5 km - dakle nije je bilo.

Imajući u vidu emotivni naboj događaja kojemu je Predsjednik Kaczynski trebao nazočiti vrlo je vjerovatno da se pilot ni pod koju cijenu nije želio "osramotiti" preusmjeravanjem leta na neki drugi aerodrom i da je tvrdoglavo inzistirao na slijetanju... 4 puta.
Eto, meni bas obrnuto, apsolutno nevjerojatno da bi profesionalac isao riskirati u tom trenutku znajuci koga prevozi.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:40   #48
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
A tu mislim i na maglu pri slijetanju, pa nije prvi put slijetao po magli
A piloti nisu ljudi, je li, oni nemaju pravo na pogresku, jer su roboti? Cudno kako ne forsirate te, vec ofucane, teorije zavjere za druge avionske nesrece uzrokovane zbog magle. U cemu je razlika, zasto te preostale nesrece ne forsirate kao teorije zavjere, a ovu na sve nacine pokusavate progurati kao teoriju zavjere? Sto su u tim preostalim nesrecama piloti prvi put slijetali po magli? Radite hebene toerije zavjere samo zbog toga sto je poznata licnost u pitanju, da su pitanju bili obicni ljudi, ne bi se culo niti t od vas teoreticara zavjere. Evo vam dolje lista svih avionskih nesreca, pa bi bilo dobro da mi objasnite one vezane za maglu i to kako piloti nisu prvi put slijetali po magli, i opet su srusili zrakoplov, no eto tu nema teorije zavjere jer su obicni ljudi zrtve. Stvarno ste dojadili i Bog i vragu sa tim teorijama, tko vas vise uzima za ozbiljno, ja doista ne znam.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...rouped_by_year
Stonewall Jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:41   #49
Quote:
Gosn. kotlokrpa kaže: Pogledaj post
ako se drzimo one stare da o mrtvima treba pricat isto kako smo pricali kad su bili zivi, onda treba reci da je lech kaczynski bio jedan od najnazadnijih evropskih politicara
Po tome kaj nije dopustio gadljivo paradiranje gologuzih homića ili kaj nije dopustio privatizaciju zdravstva? Kaj se borio protiv poljske ovisnosti o ruskom plinu itd., ne znam detalje, ovo je zadnje kaj ističu po novinama? Kaj nije dal da im EU s... po glavi?

Kaj je tu nazadno
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:49   #50
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Eto, meni bas obrnuto, apsolutno nevjerojatno da bi profesionalac isao riskirati u tom trenutku znajuci koga prevozi.
Ja sam možda pod utjecajem knjige koju sam nedavno čitao gdje je pilot jednog privatnog zrakoplova u službi jednog od vlasnika njemačke KRUPP industrije bio opisivao kakvim je sve pritiscima bio izložen da i po najogavnijim vremenskim uvjetima slijeće u predviđeno vrijeme i na predviđene aerodrome. Autobiografija, doslovno neshvatljiva - od plaće su mu odbijali svaki nepredviđeni trošak, poput plaćanja aerodromskih pristojbi u zračnim lukama gdje bi zbog vremenskih neprilika bio prisiljen sletiti. Šefovi su svako kašnjenje ili preusmjeravanje ocjenjivali kao njegovu osobnu nesposobnost.

Autor je tvrdio da je takav odnos prema pilotima i pitanjima sigurnosti sve učestalija pojava i u komercijalnim avio-kompanijima.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 16:58   #51
Solidarnost s našim bratskim narodom. Pretrpili su i gore tragedije pa su se izvukli jači no ikad.
jax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:36   #52
Tog nazadnog predsjednika mi nije zao, ali mi je zao ljudi koji su bili u avionu.
Sve mi djeluje namjesteno.
Nadam se da ce sad Poljska krenuti prodemokratskim putem, kao Slovacka i Ceska.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:48   #53
Poljaci baš nemaju srece s tom Katynskom šumom
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:50   #54
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tog nazadnog predsjednika mi nije zao, ali mi je zao ljudi koji su bili u avionu.
Sve mi djeluje namjesteno.
Nadam se da ce sad Poljska krenuti prodemokratskim putem, kao Slovacka i Ceska.
Po kojem je to kriteriju Kaczynski bio "nazadan" a Vaclav Klaus kao nije? Sramotno je razmišljati na ovaj način i protivno je demokraciji koju bi navodno želio promicati.

Lech Kaczynski bio je na čelu jedine europske države nezahvaćene recesijom, koja je u EU doista ušla po svojim kriterijima i u vlastitom interesu, te je ignorirala pritiske i "domaće zadaće" Brisela. Izabran je uvjerljivom većinom poljskih građana, te je nesumljivo obnašajući visoku dužnost služio svome narodu i njegovoj istinskoj volji a ne globalizatorskim trendovima. Vjerovatno je bio najbolji predsjednik u novijoj povijesti napaćene i istraumatizirane poljske nacije.

Hrvatska se može samo nadati da će jednog dana imati nekog sličnog na čelu države.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:18   #55
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Po kojem je to kriteriju Kaczynski bio "nazadan" a Vaclav Klaus kao nije? Sramotno je razmišljati na ovaj način i protivno je demokraciji koju bi navodno želio promicati.

Lech Kaczynski bio je na čelu jedine europske države nezahvaćene recesijom, koja je u EU doista ušla po svojim kriterijima i u vlastitom interesu, te je ignorirala pritiske i "domaće zadaće" Brisela. Izabran je uvjerljivom većinom poljskih građana, te je nesumljivo obnašajući visoku dužnost služio svome narodu i njegovoj istinskoj volji a ne globalizatorskim trendovima. Vjerovatno je bio najbolji predsjednik u novijoj povijesti napaćene i istraumatizirane poljske nacije.

Hrvatska se može samo nadati da će jednog dana imati nekog sličnog na čelu države.

Potpisujem sve, Kaczynski je bio jedan od državnika koje sam najviše cijenio, veliki političar sa velikim rezultatima na čelu meni vrlo drage države. Tužan dan.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:24   #56
Quote:
jax kaže: Pogledaj post
Solidarnost s našim bratskim narodom. Pretrpili su i gore tragedije pa su se izvukli jači no ikad.
Vidim da se ta fraza o bratskim Poljacima više puta ponavlja. Od kad je to? I zašto? Po kojim kriterijima se to odrađuje?
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:28   #57
Evo čitam da su iz crne kutije izvukli informaciju kako je pilot u biti bio pritisnut od strane "VIP" putnika jer njima nije odgovaralo da avion sleti negdje drugdje pošto bi im se poremetili planovi...

netko je napisao dobar komentar...

"..tako ispada kada se politika petlja u struku..možda je bilo u stilu: "daj da ja malo vozim" "
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:44   #58
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tog nazadnog predsjednika mi nije zao, ali mi je zao ljudi koji su bili u avionu.
Sve mi djeluje namjesteno.
Nadam se da ce sad Poljska krenuti prodemokratskim putem, kao Slovacka i Ceska.
Malo pročitaj o tom dobrom i poštenom čovijeku pa nećeš pisati takve gluposti....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:45   #59
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
Evo čitam da su iz crne kutije izvukli informaciju kako je pilot u biti bio pritisnut od strane "VIP" putnika jer njima nije odgovaralo da avion sleti negdje drugdje pošto bi im se poremetili planovi...

netko je napisao dobar komentar...

"..tako ispada kada se politika petlja u struku..možda je bilo u stilu: "daj da ja malo vozim" "
Šta je navodno bilo u slučaju DŽ.B.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:47   #60
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
Evo čitam da su iz crne kutije izvukli informaciju kako je pilot u biti bio pritisnut od strane "VIP" putnika jer njima nije odgovaralo da avion sleti negdje drugdje pošto bi im se poremetili planovi...
I ne samo to, poljski mediji već su objavili priču da je isti pilot koji je danas bio za komandama predsjedničkog zrakoplova u ljeto 2008 bio discipliniran kada je u jeku Rusko-Gruzijskog spora oko Južne Osetije iz sigurnosnih razloga odbio sletiti u zračnu luku u Tbilisiju te je umjesto toga Predsjednika Kaczynskog "iskrcao" u susjednom Azerbajdžanu odakle je automobilom nastavio put za Tbilisi kako bi izrazio podršku gruzijskom predsjedniku Šalikašviliju u vrijeme dok je ruska vojska napadala njegovu zemlju.

Pilot je zbog te odluke godinu dana bio udaljen sa letačkih dužnosti na Predsjedničkom zrakoplovu, kojeg je ponovo počeo pilotirati prije 6 mjeseci.

Nekako mi se čini da su korijeni današnje tragedije upravo u toj nesretnoj odluci samog Predsjednika Kaczynskog da prije 2 godine primjeni stegovne mjere protiv pilota koji je odbio sletiti u ratom ugroženi aerodrom u Tbilisiju.

Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Vidim da se ta fraza o bratskim Poljacima više puta ponavlja. Od kad je to? I zašto? Po kojim kriterijima se to odrađuje?
Po kriterijima koji su meni očito puno vrijedniji i svetiji nego tebi. Kao slavenski i katolički narod Poljake apsolutno doživljavam kao braću, i ne samo Poljake - među svim istočno-europskim dijasporama na zapadu već se neko vrijeme javlja osjećaj bratstva i solidarnosti, kakav donedavno nije postojao.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.