Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2010., 23:08   #1
Red face Kako namazati maslac?

Dakle- volim maslac, al uvijek je teška filozofija za namazat ga...

-ako ga mažem drito iz frižidera- pokidam kruh i ne namažem ga dobro jer je pretvrd.

-ako ga puštam da se malo smekša na sobnoj temperaturi- obično kasnije ili zaboravim na njega, ili me prođe volja za jelom ili jednostavno nemam vremena čekati da on omekša..

-opcija mikrovalna- je ok.. pod uvjetom da pogodim savršenu temperaturu i vrijeme u sekundu da se ne bi pretvorio u tekućinu .. a i nisam sigurna koliko je dobro svako malo maslac grijati u mikrovalnoj pa spremati natrag u frižider..

-pretpostavljam da se mora pohranjivati u frižideru- dakle, konstantno stajanje na sobnoj temperaturi je vjerovatno nemoguć


postoji li neki trik.. ???

margarina mi je preko glave, ne volim ga baš- a ne znam šta da radim s ovim čudom..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:23   #2
aiiiii di me nađe
uzmi mali tanjurić pa odreži koliko misliš namazat pa u mikrovalnu na 10s na najače, pa provjeri stanje pa ako je tvrd još 5s

ajme koliko sam ih tako otopijo

inač margarin je zlo, ne bi ga da pasu da ga jede
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:25   #3
Zanimljiv problem.
Mene obično prođe volja ako ga treba omekšati u situaciji da ga vadim direktno iz fržidera.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:32   #4
Možda ti je najbolje rješenje kupovat one male maslačiće, pakiranja baš za jednu upotrebu, i držati ih normalno u kuhinji, barem sada preko zime ne bi trebalo biti problema pa da ti se užegnu.

Ja maslac držim u špajzi (smočnici) tijekom cijele godine... Temperatura mi je idealna da ne bude ludo tvrd, ali ni da se užegne i pokvari. Doduše, kod nas se troše 2 maslaca na tjedan, pa ni ne stoji dugo...

I još kaj se maslaca tiče, ako kupim više, bez problema smrznem, pa vadim kad trebam. Eto.
Ivy_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:40   #5
Quote:
Ivy_x kaže: Pogledaj post
Ja maslac držim u špajzi (smočnici) tijekom cijele godine... Temperatura mi je idealna da ne bude ludo tvrd, ali ni da se užegne i pokvari. Doduše, kod nas se troše 2 maslaca na tjedan, pa ni ne stoji dugo...
A kolika ti je temperatura u špajzi? Mene nekako strah to držati van friždera, ne znam je li se bezveze bojim.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:59   #6
ima za kupit neki koji se lako razmazuje i bas na ambalazi pise kao lako razmaziv....ali naravno zaboravih koji je to....
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:08   #7
ja uvijek drzim komad putra u kuhinji na sobnoj temperaturi bas iz tog razloga mazivosti... ne pokvari se
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:13   #8
Kako dobar topic!


Nema te osobe, koja se ne pita to pitanje (ok, osim onih koji ne jede/ ne vole maslac, a takvi su rijetki)!
Opcija izvaditi ga van iz frižidera i čekati pol sata je najbolja, ali nekad tako nemoguća (kad se odmah želi namazati i popapati odmahsadpronto).
Neće mu se ništa dogoditi stoji li koji sat vani (čak i cijeli dan), pa mi je opcija rezana komada na tanjurić i ostavljanja izvan frižidera prihvatljiva,
jer ako mažemo tvrdi na kruh- o daaa.... ili mažemo predebelo i/li trgamo kruh.
haha, fora topic
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:41   #9
ja sam jedna od onih rijetkih što ne vole maslac . al' ja ne volim ništa masno pa tako ni maslac. zato ga moj muž obožava. on ga uvijek drži u frižideru i kada ide mazati nožem reže tanke listiće, ali stvarno tanke, koji se smekšaju za tren i tako ga lako namaže.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:42   #10
doduse... uz kvalitetan kruh (finski iz mlinara npr.) i dobar noz za mazanje moguce je namazati i hladni putar na kruh bez trganja i u sloju optimalne debljine
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:58   #11
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A kolika ti je temperatura u špajzi? Mene nekako strah to držati van friždera, ne znam je li se bezveze bojim.
Pa kajaznam, od 15 do 20 C ja mislim da ima. Ništa neće maslacu biti... Jedino se može užegnuti, a neće, samo ga jedi
Ivy_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 07:05   #12
Zvono za putar radi fantasticno!!!



Zapravo... bilo je toliko dobro, da sam ga.... BACILA!!!

Savrseno mekan putar u svako doba dana i noci, bez da pozuti ili pokvari se. .... rezultat... previse namazanih snita kruha...

Princip je da je putar dobro naguran u zvono, pa onda zvono uronjeno u cistu vodu, na taj nacin je putar izoliran od kisika (koji ga pokvari). Dovoljno mekan da se moze mazati, dovoljno hladan da se ne rastopi...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 07:06   #13
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
doduse... uz kvalitetan kruh (finski iz mlinara npr.) i dobar noz za mazanje moguce je namazati i hladni putar na kruh bez trganja i u sloju optimalne debljine
To je istina!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 07:06   #14
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ja sam jedna od onih rijetkih što ne vole maslac . al' ja ne volim ništa masno pa tako ni maslac. zato ga moj muž obožava. on ga uvijek drži u frižideru i kada ide mazati nožem reže tanke listiće, ali stvarno tanke, koji se smekšaju za tren i tako ga lako namaže.
I ovo je istina!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 07:37   #15
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
ima za kupit neki koji se lako razmazuje i bas na ambalazi pise kao lako razmaziv....ali naravno zaboravih koji je to....


Ovo je zakon. Blago slan... i taman razmaziv iz frižidera. Na kruhu iz pekača - mljac.

Mana? Ok, nije skroz čisti maslac. Skup je.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 07:41   #16
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Zvono za putar radi fantasticno!!!



Zapravo... bilo je toliko dobro, da sam ga.... BACILA!!!

Savrseno mekan putar u svako doba dana i noci, bez da pozuti ili pokvari se. .... rezultat... previse namazanih snita kruha...

Princip je da je putar dobro naguran u zvono, pa onda zvono uronjeno u cistu vodu, na taj nacin je putar izoliran od kisika (koji ga pokvari). Dovoljno mekan da se moze mazati, dovoljno hladan da se ne rastopi...
Ovo mi se svidja, mozda i previse (citaj boldano)
Uzimala sam jedno vrijeme lako razmaziv maslac, sa smanjenim udjelom masnoce. Ukusom je ok, ali se ne smije zagrijavati, tako da eventualno przenje na maslacu nije dolazilo u obzir. Stoga sam drzala dva razlicita maslaca u hladnjaku-jedan za przenje, jedan za mazanje

Tema je super

Zadnje uređivanje Laura Scott : 11.11.2010. at 08:03.
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 08:02   #17
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post


Ovo je zakon. Blago slan... i taman razmaziv iz frižidera. Na kruhu iz pekača - mljac.

Mana? Ok, nije skroz čisti maslac. Skup je.
ovo mi je zakon
uvijek ga kupujem
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 08:05   #18
evo jedan mali trik...
znam da zvucil suludo al probajte meni su rekli ja milsila da su ludi onda probala i savrseno...
maslac izrezi(cca kokliko mislis namazat) i stavi u posudicu sa vodom....-nece se razmocit niti ce privuc vodu jer je masan a jako jako fino ce brzo omeksat
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 09:23   #19
Znam ga rezat na tanke listiće i ok je, al opet nije to to. Najčešće na kraju ipak prevlada pohlepa pa strgam kruh i bude nejednoliko razmazano, u grudama.

Probala sam u mikrovalnoj, no prebrzo ga rastopi , a ovaj Lurpak sad prvi put vidim, di ga ima za nabavit?

Koji topic!
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 09:26   #20
ursula -> superkonzum i interspar su mjesta gdje ga ja obično kupujem. cijena 15-16 kn pakiranje.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.