Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 14:08   #21
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Pečemo ga sami.
potpis
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:33   #22
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Cula sam od lidlovaca da uopce nemaju pekaru tj ne mijese samo pecu smrznuti kruh i iskljucivo smrznuti, ne znam odakle, pretpostavljam uvoz. Plodine recimo u Istri imaju smrznuti koji peku i Brionkin.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Made in Germany.
Inače im je kruh dosta dobar dok je topao, pače bijeli francuz je odličan
a kroasan isto dolazi smrznut pa ga peku, i svejedno je odličan
Do unazad koji mjesec je čak i pisalo na policama kako su pojedine vrste kruha&derivata (bijeli,polubijeli-ostalo baš i nisam detaljno gledao) made in PanPek. Pogledat ću koji dan, jel se što promijenilo.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:53   #23
jedem malo kruha i to uglavnom finski,mislim da ga radi Mlinar.To je ona cigla koja mi traje desetak dana.
Moji muškarci vole one bijele užase,ali kad se ode kod Trajkovića onda imamo paradu: sir i vrhnje,slanina i pršut.
često pečem bezglutenske mješance,ali i vlastite kombinacije s brašnom iz mlina.Nije neka nauka,naprosto obični kruh s kvascem,ali i takav puno bolji od većine onoga kaj se nudi po pekarnicama.
Usput.
po gradu je prava poplava tih ogromnih pekarni.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:58   #24
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Usput.
po gradu je prava poplava tih ogromnih pekarni.
Je, užas.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 18:08   #25
po gradu samo pekare i otkupi zlata. nicu kao gljive nakon kise.

volim alpski iz dione (klara? ) i u mlinaru znam kupiti kalnicki (prije sam kupovala razne rustike, ali vec duze vrijeme ne valjaju. navodno su mijenjali recept), takodjer si s vremena na vrijeme kupim finski.
izbjegavam kupovati kruh iz malih pekara jer mi se cini da veliki proizvodjaci (klara, mlinar, pan pek) ipak imaju cesce i stroze kontrole.

u zadnje vrijeme cesto jedem kruh iz "mlin i pekare", ok su.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 09:10   #26
Mene fascinira koliko odredjeni kruh odudara kvalitetom ovisi o danu. Nekad savrsen a nekad katastrofa i to kod vise proizvodjaca.
Bilo mi je komicno prije par mjeseci u lokalnoj pekarni(zapravo je samo kiosk, devezu im kruh iz pekarne ali nazivaju se pekarna) sam dosao i rekao da mi da polubijelu lepinju. Imaju polubijelu i bijelu. I sad, daje meni ova sto radi(znam je osobno) lepinju koja je vizualno bijelija od ove druge. I kazem ja njoj; ne bijelu nego polubijelu, a ona meni; ovo je polubijela, valjda nisu dobro boju pogodili danas


Uglavnom, nastojimo sto vise peci u pekacu. Jeftinije je i znamo sto stavimo unutra a i puno je ukusniji taj kruh. I uvijek je isti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 11:09   #27
I meni je odličan taj sa sjemenkama iz Lidla. Traje mi cijeli tjedan. Probala sam i njihov Korica kruh, ali mi je bio pregadan. Ima taj neki slatkasti okus koji mi ne paše, možda raž? Ne sjećam se deklaracije na polici.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:40   #28
Ja ovaj bijeli kruh zovem žvaka za seljaka

...da se seljaci ne uvrede, nemam ništa protiv njih, dapače.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:28   #29
Bijeli kruh mozes itekako biti fin, ako ga radis s brasnom

jer ja jos uvijek nisam odgonetnula s cim se radi kruh po pekarama ali to brasno nije. ili je neko brasno koje ja nevidjela. kako drugacije objasniti cinjenicu da moj domaci bijeli kruh i nakon 3-4-5 dana u potpunosti je jestiv i normalan kruh. malo posusen ali kruh je

odgovor sam vec dala, pecem sama svoj kruh. samo kad zelim beskvasni, taj kupim, jer mi se ne da drndati. ima posla s tim.

stanje s kruhom je ocajno. zato sam i presla na varijantu uradi sama. tolko pekara, ducana, delikatesa, a kruh i pekarski proizvodi odvratni. to ne bi ni pas s maslom.

jedini kruh koji mi je ostao u sjecanju kao jako korektan, i koji se ponasao kao domaci kruh je mijesani kukuruzni od Stil pekare. mislim da se zove domaci kukuruzni, nes tak. okrugli je; imaju i neki drugi kukuruzni, a taj je bzvz.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:42   #30
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Made in Germany.
Inače im je kruh dosta dobar dok je topao, pače bijeli francuz je odličan
a kroasan isto dolazi smrznut pa ga peku, i svejedno je odličan
Nije. Ja sam u DE, nemaju dobar kruh tu, u HR imaju potpuno drugi asortiman, bit ce da ga dovoze iz neke "blize" zemlje... Austrija, Italija? Nemate njemacki i, iskreno, stvarno im kruh ovdje nist ne valja. Ni kroasani.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 09:11   #31
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Nije. Ja sam u DE, nemaju dobar kruh tu, u HR imaju potpuno drugi asortiman, bit ce da ga dovoze iz neke "blize" zemlje... Austrija, Italija? Nemate njemacki i, iskreno, stvarno im kruh ovdje nist ne valja. Ni kroasani.
U Lidlu je kruh iz Francuske ili naš ovisi koji kruh, lisnato je ono jabuka, višnja+ puding i ćoksa iz Mađarske , za ostala ne znam
__________________
arvveen Galerija korisnika/ce kenai
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:44   #32
Otkriće mi je susjedov kruh iz Mercatora. Neka mješavina sa sjemenkama (buče i suncokret), i 7.dan ga normalno jedem . Jest da košta 10 kn/0.5 kg, ali meni jedan tjedno dosta.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 01:05   #33
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Otkriće mi je susjedov kruh iz Mercatora. Neka mješavina sa sjemenkama (buče i suncokret), i 7.dan ga normalno jedem . Jest da košta 10 kn/0.5 kg, ali meni jedan tjedno dosta.
susjedov kruh i peciva su zakon (cesto sam ih jeo prije 5+ godina), al tesko da ima kruha koji je iduci dan jestiv, a kamoli sedmi
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:17   #34
evo spiska dodataka koji se mogu naći u pekarskim proizvodima, zgodno je pročitati što su i zašto se dodaju ili na stranicama irexa
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:22   #35
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
susjedov kruh i peciva su zakon (cesto sam ih jeo prije 5+ godina), al tesko da ima kruha koji je iduci dan jestiv, a kamoli sedmi
A majkemi, nisam ni ja vjerovala, ali fino se reže, ne drobi se. Za nekoga tko jede svaki dan frišku kilu kruha, nejde, naravno, ali je super izdržljiv.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 16:32   #36
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
susjedov kruh i peciva su zakon (cesto sam ih jeo prije 5+ godina), al tesko da ima kruha koji je iduci dan jestiv, a kamoli sedmi
Ima ih, barem ih je prije bilo. Kod nas su u jednoj pekari pravili kukuruzni koji je meni izdržao 10 dana (ne jedemo puno kruha a ovo je bio neki ogroman kruh i nije ni spljesnio niti se raspadao kad ga se rezalo i nakon tjedan dana).

Ali da, 90% onoga što se kod nas prodaje je teški užas, zbilja je postalo umijeće kupiti neki normalan kruh.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:20   #37
Katastrofa je stanje s kruhom, bilo u pekarama ili supermarketima... Prije smo kupovali bakin kruh (u Merkatoru), bio je on nekakvog miješanog brašna (malo od svačega) i nije se nikako mrvio što nam je bio super, a mogao je stajati tjedan dana i bio je dobar....

A otkad je zadnjih godinu dvije -ja pretpostavljam, porasla popularnost...odonda se pokvario, ne ostaje više svjež toliko, i mrvi se, a stavljaju puno više bijelog brašna.

Sada tu i tamo kupujem K plus onaj rezani integralni (makar znam da je to sve sranje) ili alpski... Dragi voli ono najveće sranje, veliki bijeli iz konzuma...
Pekla sam par puta sama kruh, ali kad mi je problem naći i brašno dobro! Kupila sam Farina crno brašno, a kad sam sipala u zdjelu pokraj bijelog, razlika je bila minimalna, gotovo da ju nisi ni vidio...
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:55   #38
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Pekla sam par puta sama kruh, ali kad mi je problem naći i brašno dobro! Kupila sam Farina crno brašno, a kad sam sipala u zdjelu pokraj bijelog, razlika je bila minimalna, gotovo da ju nisi ni vidio...
dobro da nisam ja jedina kojoj je to brašno bilo poput bijelog; pekla sam kruh i u presjeku mi je bio poput bijelog, doduše, nije da je od Podravke ili Čakovečkih mlinova nešto značajno tamnije
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 18:58   #39
moram još reć da ipak se nađe dobrog kruha..nekidan susjeda donjela za probu iz dione...kruh se zove domaći bjeli fini..radi ga klara...i moram reć da je odličan...ne mrvi se i nije rupičast,ko većina kruhova...prije jedno vrijeme sam kupovala onaj primorski kruh i pogoršao se...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 12:09   #40
molim da navedete da li je kruh dobar po okusu ili sastavu?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.