Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 01:29   #1
Vas prijedlog - najbolji grad za zivjeti u USA

Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot,zanima me sta predlazete,obzirom na kvalitet zivota,stopu kriminala,troskove stanarine,troskove hrane,izbora fakulteta,mogucnosti zaposlenja itd..?
Ja sam licno razmisljala o Bostonu,mada nisam jos donijela konacnu odluku.
Lady_Butterfly is offline  
Old 10.01.2009., 01:31   #2
JA bih otisla u San Francisco ili New York ili bih kupila neki veeeeliki ranc...

ali mrzim zivot u americi, tako da ne bih nikada otisla tamo.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 10.01.2009., 08:54   #3
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
JA bih otisla u San Francisco ili New York .
Quoto in toto.
Osim ta dva grada, drugo je sve velika selendra, ajde da ne budem iskljuciv da dodam jos L.A., Boston, Honolulu, Miami i Denver za ok gradove za zivjet.

Frendica mi je fotograf u LAu i kaze da prakticki nemas postenog ducana za fotografiju, fotoaparate i objektive, sve mora narucivati iz NYCa (ali barem onda ne placa state sales tax)
MOLOKAI is offline  
Old 10.01.2009., 13:17   #4
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Quoto in toto.
Osim ta dva grada, drugo je sve velika selendra, ajde da ne budem iskljuciv da dodam jos L.A., Boston, Honolulu, Miami i Denver za ok gradove za zivjet.

Frendica mi je fotograf u LAu i kaze da prakticki nemas postenog ducana za fotografiju, fotoaparate i objektive, sve mora narucivati iz NYCa (ali barem onda ne placa state sales tax)
a ti si zivio u USA pa znas kako je zivjeti u tim gradovima, ili ti to samo na osnovu citanja s interneta, ili pak prepricavanja od frendova/poznanika/stranaca?
a kaj se tice fotoaparata, pa u USA je toliko dobro razvijen online-shopping da to bas nije problem, barem ne naruciti iz nekoga drugoga grada. odes samo na amazon i nadjes sve potrebno i nepotrebno. a LA je ionako nekakva prcvarnica, ne cudi me da nemaju postenoga ducana.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 10.01.2009., 13:55   #5
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
a ti si zivio u USA pa znas kako je zivjeti u tim gradovima, ili ti to samo na osnovu citanja s interneta, ili pak prepricavanja od frendova/poznanika/stranaca?
a kaj se tice fotoaparata, pa u USA je toliko dobro razvijen online-shopping da to bas nije problem, barem ne naruciti iz nekoga drugoga grada. odes samo na amazon i nadjes sve potrebno i nepotrebno. a LA je ionako nekakva prcvarnica, ne cudi me da nemaju postenoga ducana.
Pa vidis da je fakin ekspert! Ocito je zivio u barem 15 US gradova ako je zakljucio da ovih 7 imaju prolaz, a npr. Chicago, Seattle, Miami i San Diego su selendre.

Ontopik, ja bih isto odabrala NY, SF i Boston, ali bitna je i obitelj u koju bi isla i gdje tocno ona zivi. Nije isto NY na Manhattanu i New Jersey.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 10.01.2009., 14:34   #6
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa vidis da je fakin ekspert! Ocito je zivio u barem 15 US gradova ako je zakljucio da ovih 7 imaju prolaz, a npr. Chicago, Seattle, Miami i San Diego su selendre.

Ontopik, ja bih isto odabrala NY, SF i Boston, ali bitna je i obitelj u koju bi isla i gdje tocno ona zivi. Nije isto NY na Manhattanu i New Jersey.
ha ha, da. san diego svakako nije selendra. ja ne znam sto bih odabrala jer nisam tamo zivjela. a onako turisticki nije isto sto i zivjeti.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 11.01.2009., 08:41   #7
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pa vidis da je fakin ekspert! Ocito je zivio u barem 15 US gradova ako je zakljucio da ovih 7 imaju prolaz, a npr. Chicago, Seattle, Miami i San Diego su selendre.

Ontopik, ja bih isto odabrala NY, SF i Boston, ali bitna je i obitelj u koju bi isla i gdje tocno ona zivi. Nije isto NY na Manhattanu i New Jersey.
Ne, nije tako, nego pomno citam city data forum.
City Data forum koristi Amerikancima kod dislokacije (selidbe) i onda ljudi lijepo pitaju, koje su mane i prednosti ovog grada, itd. Valjda jedna od rijetkih stvari za koje se Ameri bas zanimaju (mozda i zato jer se njih izravno ticu, a ne neke daleke stvari kao Izrael, Iran ili ruski plin )


Anyhow, tu su linkovi:


site:
http://www.city-data.com

forum:
http://www.city-data.com/forum/

Svasta se uspije saznati. Npr. New Mexico je popularna drzava medju lezbijkama [Albuquerque je grad s najvise lezbijskih parova] , a Cincinnati je jedini grad u Ohiou koji je izbjegao recesiju (za razliku od Toleda, Clevelanda, pa cak i Columbusa)
MOLOKAI is offline  
Old 12.01.2009., 04:30   #8
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
a LA je ionako nekakva prcvarnica, ne cudi me da nemaju postenoga ducana.
hehehehe... ova je dobra.

cesto se, kada neuspjesno trazim "posteni" ducan u L.A., sa sjetom sjetim fantasticnih ducana u Ludbregu, Zagrebu, Puli i ostalim velegradovima casne zemlje horwatske.
Grey Ghost is offline  
Old 13.01.2009., 20:08   #9
pa htjela sam napisati Vancouver
to je dosta blizu granice, ak može ?
gnki2000 is offline  
Old 14.01.2009., 16:21   #10
chicago, houston
bilosta is offline  
Old 23.01.2009., 19:21   #11
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
hehehehe... ova je dobra.

cesto se, kada neuspjesno trazim "posteni" ducan u L.A., sa sjetom sjetim fantasticnih ducana u Ludbregu, Zagrebu, Puli i ostalim velegradovima casne zemlje horwatske.
Bene od 16 is offline  
Old 10.01.2009., 13:25   #12
Dolazim tamo kao au pair,i voljela bih ostati tamo poslije programa,zbog toga pitam za informacije.Inace sam apsolvent na pravnom,ali sto mi vrijedi kad mi nije priznat,tak da bih tamo pokusala studirati nesto iz pocetka i uz to raditi,naravno
Lady_Butterfly is offline  
Old 12.01.2009., 00:49   #13
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Dolazim tamo kao au pair,i voljela bih ostati tamo poslije programa,zbog toga pitam za informacije.Inace sam apsolvent na pravnom,ali sto mi vrijedi kad mi nije priznat,tak da bih tamo pokusala studirati nesto iz pocetka i uz to raditi,naravno
a odakle si iz hrvatske?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 12.01.2009., 00:51   #14
ja ne bih NIKADA isla zivjeti u USA.

zelim zivjeti zivot. a ne biti neciji rob radi novca.

ako se ikada odlucim i preseliti iz hrvatske, to ce biti neka zemlja europe...

**** USA
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 20.01.2009., 03:03   #15
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Quoto in toto.
Osim ta dva grada, drugo je sve velika selendra, ajde da ne budem iskljuciv da dodam jos L.A., Boston, Honolulu, Miami i Denver za ok gradove za zivjet.

Frendica mi je fotograf u LAu i kaze da prakticki nemas postenog ducana za fotografiju, fotoaparate i objektive, sve mora narucivati iz NYCa (ali barem onda ne placa state sales tax)

da. tako je sad vec i sa knjigama. sve se mora narucivat iz amazona. a o muzici da ne govorim - ako nisi dobar sa steveom, nemas sta slusat u autu. majke mi
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Old 26.05.2009., 04:42   #16
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
JA bih otisla u San Francisco ili New York ili bih kupila neki veeeeliki ranc...

ali mrzim zivot u americi, tako da ne bih nikada otisla tamo.
Kakav je to zivot po tvome iskustvu?
AllweEverWanted is offline  
Old 26.05.2009., 21:29   #17
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Kakav je to zivot po tvome iskustvu?
a ha ha, dobar komentar.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 10.01.2009., 04:42   #18
Ovisi cime ces se baviti - uzgojem skorpija ili crva za pecanje, da li ces istrazivati podmorje ili svemir... Ovdje se ne dolazi "da bi se bilo", nego da bi se RADILO.

Ovdje se uziva u kratkim impulsima. U lijepom zalasu sunca se uziva izmedju dva semafora. Ako dolazis zbog zalazaka sunca, onda pazi na semafore.

Zapamti da isto pitanje postavljaju i oni iz Bangladesa, Somalije, Obale Bjelokosti, Ukraine i Mexico Cityja....
Tvrtko1995 is offline  
Old 10.01.2009., 16:05   #19
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot,zanima me sta predlazete,obzirom na kvalitet zivota,stopu kriminala,troskove stanarine,troskove hrane,izbora fakulteta,mogucnosti zaposlenja itd..?
Ja sam licno razmisljala o Bostonu,mada nisam jos donijela konacnu odluku.
ima dosta gradova u NorAm, gdje se moze fino/kvalitetno zivjeti,
ako se ima love i/ili dobar posao ...
u tim istim gradovima ima i kvartova gdje se zivotari, ili jos gore

izbor moze ovisiti o osobnim preferencijama, struci, hobijima, itd

boston ima harvard i mit, nekad bila super high tech, sada malo manje,
dosta vojnih stvari za born in the usa privilegirane ...

trenutno je u NorAm recesija i stvari se mjenjaju dnevno,
tako da je vrlo tesko odgovoriti nesto pametno na vasa siroka i dosta neodredjena pitanja

statisticke podatke o nekim vasim pitanjima mozete pogledati na webu,
ali to je samo statistika
svantoVID is offline  
Old 10.01.2009., 17:25   #20
New York
Boise
zacky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.