Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 16:19   #81
Za koju godinu kabal će postati Američka.... ako ovi nastave prodavati sebe i ubijati braću...
Rat u palestini je ozbiljna stvar... ljudi umiru nemilo, žena i djeca... Volio bih nešto učiniti ali šta? Moram gledati...

Kao što je rekao bivši izraelski premijer Ariel Sharon na sve to:

"Izrael može imati pravo da sudi drug-
ima, ali nedvojbeno je da nitko nema
pravo suditi židovskom narodu i državi Izraelu."

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 02.02.2009. at 16:28.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:38   #82
što se tiče židovskog jezika i židovske kabale mi pričamo o aramejskom jeziku i aramejskom nazivu: QwabIa što znači "primiti".
evo nije akademik ali je doktor i profesor: http://www.buzzle.com/editorials/8-9-2005-74536.asp
možda bi netko trebao podsjetiti drevne aramejce, danas većinom sirijce da ih židovi smatraju svojim narodom.
bili bi jako sretni i zadovoljni.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:56   #83
Pitam se tko li će prvi imati Id chipove?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.02.2009., 17:18   #84
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Knjigu je pisao akademik, znanstvenik, a ne kabalist. I sam posjedujem knjigu. Ne vrijedi ništa sa kabalističke točke gledišta.

Što se tiče tečajeva, moći će se downloadati lekcije, za one koji ne budu mogli prisustvovati uživo. Planiramo i forum, tako da će se moći postavljati pitanja (naknadno, no najbolje je postavljati ih uživo).

Na hrvatskom još nema ništa od autentične kabale. No, uskoro će se i to promijeniti. Upravo završavamo ugovor sa VBZ-om o izdavanju knjige "Otkrivena Kabala". Na engleskom se knjiga može besplatno

downladati
.
zanima me postoji li neka mogućnost usporedbe sa načinom na koji kabali pristupa B.O.T.A. http://www.bota.org/
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:30   #85
Pričali smo o porijeklu kabale ako ti nije jasno... tako da sam postavio pitanje tko će imati prvi Id chipove? Tko to toliko voli Amerikance? Koji je to narod... jeli taj narod povezan sa Izraelom (to su sve retorička pitanja) .... jer pazi ratovi se ne vode ako nemaju duhovne korjene i razloge... a to je povezano opet sa ljubavi a ljubav sa hranom itd....(znaš da je tele sveto)
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:40   #86
evo još malo o kradljivcima učenja i falsifikatorima, čini se da su već od 2stoljeća prije nove ere imali problema sa susjedima:
http://profile.ultimate-guitar.com/S...th/blog/51312/
unutra je točan prijevod nadimka "habiru" kojeg su im nadjenuli egipćani odnosno faraon koji ih je istjerao iz egipta a pretvorilo se u moderni "hebrew".

Zadnje uređivanje Gurdjieff : 02.02.2009. at 17:47.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:55   #87
evo da se i ja ubacim u raspravu

http://davidcherubim.net/englishqabalah.htm
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:00   #88
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Pitam se tko li će prvi imati Id chipove?

svi će imati, pa čak i oni koji ih implantiraju, zionisti, privatna vojska Rotschilda, jer i njih treba kontrolirati.
e sad je pitanje samo koliko je Rotschild kabalist i koliko mari za tu sklepanu židovsku religiju.
treća po redu sklepana je kršćanstvo, četvrta -islam a prva kult atona. to su jedine sklepane religije koje su ikada postojale, a akhenaton je imao genetski poremećaj i štoviše, odsjekao je ruku svojoj kćeri zato što ona nije njega obožavala jer je u njemu živi bog aton. dakle on i bog su bili jedno.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:21   #89
P.S. prema učenju rozenkreuzera isti (ankhen)aton je dao mojsiju kabalu iz kojih je on sastavio zakone božije i nasljedio učiteljev monoteizam. ono što rozenkreuzeri ne znaju, jest da postoji mala mogućnost da mojsije upravo je bio ankhenaton, sin egipatski, koji je u duši zapravo bio židov. i zato nije ubijen nego protjeran iz egipta kao i oni.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:34   #90
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
P.S. prema učenju rozenkreuzera isti (ankhen)aton je dao mojsiju kabalu iz kojih je on sastavio zakone božije i nasljedio učiteljev monoteizam. ono što rozenkreuzeri ne znaju, jest da postoji mala mogućnost da mojsije upravo je bio ankhenaton, sin egipatski, koji je u duši zapravo bio židov. i zato nije ubijen nego protjeran iz egipta kao i oni.
U duši biti židov znači štovati ljubomornog kralja Zeta reticuli-a ili?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:44   #91
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
U duši biti židov znači štovati ljubomornog kralja Zeta reticuli-a ili?
da, i što je najbolje potpuno si u pravu.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 18:59   #92
Jel onda smiješ napisati ovde tko je pravi izdavač Kabale... iako ja mislim da prava kabala nije materijala već je knjiga samo način prenosa informacija... Negdje sam čitao da je Archanđeo "Raziel" (Secret keeper) podario Adamu moć kabale nakon što su bili prognani iz Edena nakon što ih je Jahve uhvatio na dijelu... kabala im je trebala biti putokaz za spas i povratak...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:13   #93
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
P.S. prema učenju rozenkreuzera isti (ankhen)aton je dao mojsiju kabalu iz kojih je on sastavio zakone božije i nasljedio učiteljev monoteizam. ono što rozenkreuzeri ne znaju, jest da postoji mala mogućnost da mojsije upravo je bio ankhenaton, sin egipatski, koji je u duši zapravo bio židov. i zato nije ubijen nego protjeran iz egipta kao i oni.
Ankhenaton se uklapa u taj profil slobodna ljubav, monoteizam ali strahopoštovanje i ljubomora...

Pa kaj su tu radili s kabalom...Adam je imao prvi (možda je to drvo spoznaje) pa je podario nasljedstvom Abrahamu..Abraham je isto utjecao svojim radom...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 03:14   #94
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Jel onda smiješ napisati ovde tko je pravi izdavač Kabale... iako ja mislim da prava kabala nije materijala već je knjiga samo način prenosa informacija... Negdje sam čitao da je Archanđeo "Raziel" (Secret keeper) podario Adamu moć kabale nakon što su bili prognani iz Edena nakon što ih je Jahve uhvatio na dijelu... kabala im je trebala biti putokaz za spas i povratak...
prava kabala je egipatska! i zato sam siguran da ju je Pitagora znao.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:28   #95
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
[COLOR=purple]druže harmonije, u tvojoj kabali piše na 23.stranici da je Pitagora učio od kabalista a neposredno prije da je originalni jezik kabale hebrejski, pa čiji ti bre harmonije misliš da je Pitagora bio inicijat?
A šta ti bre misliš da je Pitagora bio nesposoban naučiti hebrejski? Da je znao samo grčki? Promisli još jednom. Nadalje, grčki histroičar i biograf Hermippus iz Syrmie tvrdi kako je Pitagora bio upoznat s hebrejskim učenjima. Dakle, to kaže grk iz 2 st.pr.n.e. Ne ja, ne ti, nego grk o grku. Dok je Pitagora lutao Bliskim Istokom u potrazi za znanjem, što je bila regularna praksa grčkih učenjaka, kabala se u to vrijeme otvoreno podučavala u grupama, svakome tko je htio učiti. Dakle, vrlo je moguće da je Pitagora naišao na jednu takvu grupu. Materijalnih dokaza nema da podupru bilo koju tezu, tako da nam ostaju samo educirana nagađanja, koja ipak na kraju ostaju nagađanja.

Quote:
a pitagora je iniciran u piramidi i cijeli zapadni svijet zna čiji je on bio učenik, to je opće poznato
osim izgleda tvom autoru.
Naravno da nije opće poznato čiji je Pitagora bio učenik.

Quote:
dakle ljudi, pazite, knjigu ne treba ozbiljno shvatiti jer autor je tvrdi, površno informirani kabalist
i ništa više.
knjiga vrijedna informacije. tzv about-knjiga, ali namjenjena isključivo za prodaju.
Pa da. Mora da je tako. Posebice jer si ju i sam besplatno downloadao. Trabunjaš samo da ne bude u tebi. Sve knjige dotičnog autora se mogu besplatno downloadati. To je i više nego dovoljno da se sruši tvoja gornja teza o "namjenjenosti za prodaju".

Quote:
jeftini marketinški trik za osobnu promociju jednog autora
očigledno neiskusnog i iskompleksiranog, jer knjiga je jednostavno pre-pro-judeo smiješna.
"juden űber alles, űber welt" (koji kompleksi inferiornosti)
Ovim gore rečenim, postaje očigledno je da si ti neiskusan i iskomplekisran. Postoji jedno pravilo:"čovjek sudi druge po vlastitim nedostacima". Time si se sam osudio. Ja sam ti to samo priveo svijesti. Tvoje bućkuriše međunarodne politike, gospodarstva, mistike, igara moći, teorija zavjera, historije i "duhovnosti" ne bi ni pas s maslom pojeo. Upravo ti bućkuriši služe za impresiju neupućenih. Zaboravljaš pak da te jasno diskvalificiraju kod onih upućenih. Kao i neodgovaranje na konkretna pitanja o kabali koja sam ti postavio, a da bih ti dao priliku da pokažeš znaš li uopće nešto. Priznajem, nisam ni očekivao da ćeš znati, ali ipak, ne škodi pitati dodatno.

Quote:
a osim svega na početku knjige već piše o terorizmu a nigdje se ne spominju sustavna teroristička tamanjenja Palestinskih žena i djece?
izgleda nije mu vrijedno spomena dok vi primjenjujete kabalu u svom "svakodnevom životu".
Što se tiče trenutnog stanja u Gazi, "taj autor" je prije par dana na međunarodnom kongresu, kojeg je i CNN popratio, rekao za domaće medije da je Izrael kriv za sukob(e), a da svi njegovi susjedi nisu ništa krivi. Što misliš kakva će biti recepcija toga u židovskoj javnosti? I, što je zapravo mislio kada je rekao da su Izraelci isključivi krivci za to? Naravno da ćeš ući u neke vlastite bućkuriš konstrukte, ali eto, rekao sam ovo gore da bih te demantirao i u zadnjoj stavci tvojih tričavih objeda.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:35   #96
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Ovim gore rečenim, postaje očigledno je da si ti neiskusan i iskomplekisran. Postoji jedno pravilo:"čovjek sudi druge po vlastitim nedostacima". Time si se sam osudio. Ja sam ti to samo priveo svijesti. Tvoje bućkuriše međunarodne politike, gospodarstva, mistike, igara moći, teorija zavjera, historije i "duhovnosti" ne bi ni pas s maslom pojeo. Upravo ti bućkuriši služe za impresiju neupućenih. Zaboravljaš pak da te jasno diskvalificiraju kod onih upućenih. Kao i neodgovaranje na konkretna pitanja o kabali koja sam ti postavio, a da bih ti dao priliku da pokažeš znaš li uopće nešto. Priznajem, nisam ni očekivao da ćeš znati, ali ipak, ne škodi pitati dodatno.


Što se tiče trenutnog stanja u Gazi, "taj autor" je prije par dana na međunarodnom kongresu, kojeg je i CNN popratio, rekao za domaće medije da je Izrael kriv za sukob(e), a da svi njegovi susjedi nisu ništa krivi. Što misliš kakva će biti recepcija toga u židovskoj javnosti? I, što je zapravo mislio kada je rekao da su Izraelci isključivi krivci za to? Naravno da ćeš ući u neke vlastite bućkuriš konstrukte, ali eto, rekao sam ovo gore da bih te demantirao i u zadnjoj stavci tvojih tričavih objeda.
Da upravu si Gurdjieff isto naplaćuje neke stvari ali sitno....

A ovo za Izrael nisam znao...pravi je
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:42   #97
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Za koju godinu kabal će postati Američka.... ako ovi nastave prodavati sebe i ubijati braću...
Neće postati američka. Maddona izlazi iz "kabale". Boji se, jer su joj prijetili arapi da će joj odsjeć glavu zbog toga što širi "sotonistička učenja".

Quote:
Rat u palestini je ozbiljna stvar... ljudi umiru nemilo, žena i djeca... Volio bih nešto učiniti ali šta? Moram gledati...
Tamo neće biti mira (pa ni u svijetu) dok se ne izgradi treći hram. Ne materijalni, već duhovni. I tu možeš pridonijeti.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:45   #98
Kako?... Pisao sam na Talermanovoj temi, već jedno vrijeme pokušavam se projecirat u Malkuth... veli da to trebam s osmjehom... i nastavit ću, a treći hram je? znam za Solomonov hram da se obnavlja navodno ali neznam mnogo i naravno onu porvršnu priču o Maitrayi iz Sirije...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 01:11   #99
Tko zna zna , a tko nezna, blablabal>
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 01:19   #100
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
Tko zna zna , a tko nezna, blablabal>
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.