Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 10:47   #3281
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post


Nemoj kantarion, bolje je arganovo ulje ili medicinski med, znat će vet.
Ne pisati pizdarije molim lijepo.
Mačke i pse redovito tretiram uljem gospine trave što izvana što iznutra i svi zdravi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:20   #3282
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne pisati pizdarije molim lijepo.
Mačke i pse redovito tretiram uljem gospine trave što izvana što iznutra i svi zdravi.
A vidiš, na mojoj klinici kažu da su s kantarionom imali slučajeve u kojima je došlo do problema, i zato ga ne preporučuju uzduž i poprijeko

Osobno koristim arganovo za sve, ali kad bi iz relevantnog izvora saznala da su moguće komplikacije, ne bih to više radila osim na mačkama na kojima sam provjerila da im ne smeta. Medicinski med se zbog svojih svojstava koristi i u kirurgiji, postoje i flasteri s medom za bolje i čišće zacijeljivanje rana.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:49   #3283
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne pisati pizdarije molim lijepo.
Mačke i pse redovito tretiram uljem gospine trave što izvana što iznutra i svi zdravi.
To što tvojim mačkama i psima nije ništa, ne znači da drugima neće štetiti.

Neki stavljaju na mačke pseće ampule i ulje čajevca pa mačke ne uginu što ne znači da to nije štetno za njih. Od toliko stvari koje se mogu staviti na živine ja ne bi stavljala nešto za što se okolo piše da bi moglo biti štetno.

Ko voli nek izvoli.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:29   #3284
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A vidiš, na mojoj klinici kažu da su s kantarionom imali slučajeve u kojima je došlo do problema, i zato ga ne preporučuju uzduž i poprijeko

Osobno koristim arganovo za sve, ali kad bi iz relevantnog izvora saznala da su moguće komplikacije, ne bih to više radila osim na mačkama na kojima sam provjerila da im ne smeta. Medicinski med se zbog svojih svojstava koristi i u kirurgiji, postoje i flasteri s medom za bolje i čišće zacijeljivanje rana.
Zbog čega se kantarionovo ulje ne smije koristiti?
vjerojatno su ti rekli neki razlog.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To što tvojim mačkama i psima nije ništa, ne znači da drugima neće štetiti.

Neki stavljaju na mačke pseće ampule i ulje čajevca pa mačke ne uginu što ne znači da to nije štetno za njih. Od toliko stvari koje se mogu staviti na živine ja ne bi stavljala nešto za što se okolo piše da bi moglo biti štetno.

Ko voli nek izvoli.
Ne brkati kruške i jabuke. Ampule protiv nametnika polako ulaze u područje bojnih otrova dok je kantarionovo ulje potpuno prirodno - sam ga radim.
Isto pitanje - zbog čega je kantarionovo ulje štetno za mačke?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 12:54   #3285
Otkad mažem kantarionom mačor se uopće ne pokušava čohati. Skinuo sam mu ovratnik, ide vani, rana se stisla i skrastala kako prije nikad nije i sve ide na bolje. Kantarion malo otupi živce taman da ga ne svrbi i da ne kopa po rani. Ja zadovoljan. Thx Biljka.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 05:27   #3286
Pozdrav.
Dizem topic i nadam se brzim odgovorima..
Nabavili smo pat. pinca starog 2mj..
Kad je dosao nije htio jesti,sljedeci dan je poceo ppvracati cisto bijelo nesto kao slajm..
Otisli smo do veta i dobio je inf pod kozu i jos neke tri inekcije..ugl vet. nije primjetio nekakve nepravilnosti kod njega osim toga sto povraca.kupili smo mu i nekakvu spec konzervu za probavu k od veta ali ni to ne zelijesti..junior krekere isto ne zeli..samo pije vode i onda povraca..dal se netko susreo s takvim problemom i sto raditi.?razmisljam da mu umjesto vode pokusam "uvaliti" jogurt ili tako nesto
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 06:41   #3287
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
Otisli smo do veta i dobio je inf pod kozu i jos neke tri inekcije..ugl vet. nije primjetio nekakve nepravilnosti kod njega osim toga sto povraca.
O kojoj je točno terapiji riječ. Ovo je nejasno. Što bi bile nepravilnosti?

Ja bih nazvala uzgajivača i psića očistila od glista. Što piše u knjižici - kada je prvi put cijepljen od zaraznih bolesti i posljednji put očišćen od glista?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 06:50   #3288
dobio je glukosalin,metoclopramide,ptinolin,simivet retard i florentero pastu....postavljena dijagnoza mu je gastroenteritis..pod nepravilnosti mislim na to da nije uocio da ga nesto boli,nema temperaturu..trbuh mu je mekan..
cijepljen je Vanguardom 2.1.2018 i to treba ponoviti 2.2.
prije toga je dobio terapiju za parazite,bar su nam tako rekli...
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 07:23   #3289
Možeš probati s jogurtom, ali ako povraća i vodu, očito terapija ili ne pomaže ili treba vremena da počne djelovati. Nazovi veta. Sudeći po terapiji, pokrio je sve što je mislio pokriti.

Da je moje štene i da ima GastroBarfa, ja bih probala s time, radije nego s veterinarskom hranom. Ovako mi pada na pamet jedino da pokušaš s prehranom kao kod djece - preprženi kruh ili dvopek, banana, prežgana juhica (neslana i nemasna). Male količine i malo-pomalo da ne optereti želudac.

Najveća je opasnost da ne dehidrira ako povraća i vodu.

Dogovori se s vetom da za svaki slučaj napravite koprološku analizu, posebno na giardiju.

Sa štencima je teško, a lako može biti i opasno. Čuvaj malca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 07:27   #3290
hvala na odgovoru. imam osjecaj da cim popije malo vode da je odmah izbaci,zajedno sa tom pjenicom..
problem je u tome sto ne zeli ni pogledati hranu a kamoli jesti.jedino sto mi pada na pamet da bi mozda liznuo jogurt ako ga zavaram i stavim mu u posudu gdje mu inace stoji voda...vode pije stvarno dovoljno tako da mislim da je nemoguce da dehidrira..ali hvala na savjetu ,vidjet cemo kako ce biti..ako ne bude pomaka idemo natrag veterinatu.
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 08:27   #3291
Cuj, kod štenaca se ne može čekati da oni sami počnu jesti kroz par dana.

Ako povraća pjenicu odlazi i voda koju popije. Vidim da je dobio infuziju pa ste po tom pitanju za sad još ok.
Po mom iskustvu, pjenicu povraćaju kad im je prazan želudac.

Ako neće sam jesti, onda "na silu". Ili jogurt ili ovo što je Didi predložila - znači prehrana za djecu kad povraćaju/imaju proljev. Možeš mu sa špricom po malo davati (ako nije tekuće onda u multipraktiku ili štapnim mikserom napravi kašicu) i vidjeti kako ide.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:24   #3292
od jucer ne jede i povraca.pije vode,a sad je dobio i krvavi proljev.sumnjamo na parvo virus prema simptomima..bezvoljan je i samo leži.što bi bilo najbolje napraviti,s obzirom na to da do jutra nema veterinara.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 00:30   #3293
Izmjeri temperaturu. (toplomjer lagano gurnes u guzu i drzis 5 minuta, ako nije digitalni) Normalna temperatura kod stenaca je mislim do 39 stupnjeva. Ako je visa treba skidati temperaturu (stavljas obloje na psa i mijenjas, ko i kod ljudi, nikakve lijekove pogotovo ne u ovom stanju davati na svoju ruku)

Ukoliko imate rehidromix doma ili nesto tako za rehidriranje to smijes dati, ukoliko nemas daj obicnu vodu, svakih pola sata do sat vremena. Ja sam svojoj macki davala svakih pol sata po par ml, dovoljno je bila mala kolicina da je ne izriga a opet se dio apsorbirao. I ujutro trcite odmah cim se otvori ambulanta, psu treba infuzija podhitno. Ako mozete ostavite ga tamo neka ga natacu preko dana pa pokupite kasnije doma (ako nemaju stacionar, kod nas samo jedan veterinar ima)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:22   #3294
Stencu od @dianavz brz oporavak zelim!

Pomogli ste mi sa starijim mackom kojeg sam uspjela nauciti na mokru hranu nakon problema s mjehurom a sad ne znam kako pomoci psu koji inace ima osjetljivu kozu.
Lani je imao gljivice u jednom uhu. To smo zalijecili uz pomoc veterinara. Nakon toga mu preventivno svako jutro cistimo usi s otopinom vode i octa od jabuka a po povratku sa svake setnje ispiremo sape istom otopinom. I prije je znao povremeno opsesivno lizati straznje sape, ali, kako se je to drasticno pogorsalo zadnjih tjedna dana, u strahu da ne "pojede" sape, odveli smo ga vetu. Misle (nisu sigurni) da su to gljivice pa je dobio kremu Triderm (betametazon, klotrimazol, gentamicin). Nije li to kortekosteroid? U tom slucaju, koliko ja shvacam, to bi mu umanjilo iritaciju, dok se maze i potpuno, samo sto bi se sve opet ponovilo nakon nekog vremena, odnosno ta slabost imuniteta koja se sad ocituje na kozi prebacila bi se u unutrasnjost prganizma.
Jesam li u pravu?
Postoji li kakva druga mogucnost smanjivanja iritacije ili cega vec?
Kaze se da ocat moze sprijeciti pojavu i sirenje gljivica pa ne shvacam kako ih ipak ima.

Kod ljudi koji imaju gljivice na stopalima jako je ucinkovito etericno ulje cajevca u otopini nekog biljnog ulja (jojobe ili tamanu), ali znajuc da cajevac moze bit toksican za mace, bojala bih se koristit ga na sapama psa jer bi to on zasigurno odmah polizao.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:24   #3295
Triderm je kortikosteroid, antibiotik i antimikotik, ako se ne varam. Ovo zadnje onda ubija gljivice. Kortić smanjuje iritaciju kako si napisala.

Nama pomogao.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:33   #3296
Hvala!
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:42   #3297
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Kod ljudi koji imaju gljivice na stopalima jako je ucinkovito etericno ulje cajevca u otopini nekog biljnog ulja (jojobe ili tamanu), ali znajuc da cajevac moze bit toksican za mace, bojala bih se koristit ga na sapama psa jer bi to on zasigurno odmah polizao.
Ako misliš upotrebljavati ulje čajevca, moraš ga razrijediti u vodi na koncentraciju od najviše 1%. Inače, da, u pravu si, može biti opasno za psa.

Slabost imuniteta ne prebacuje se na unutrašnjost organizma, nego se slab imunitet očituje vanjskim znacima. Paralelno s ovom terapijom možeš raditi na poboljšanju imuniteta kod psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:44   #3298
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Lani je imao gljivice u jednom uhu. To smo zalijecili uz pomoc veterinara. Nakon toga mu preventivno svako jutro cistimo usi s otopinom vode i octa od jabuka a po povratku sa svake setnje ispiremo sape istom otopinom. I prije je znao povremeno opsesivno lizati straznje sape, ali, kako se je to drasticno pogorsalo zadnjih tjedna dana, u strahu da ne "pojede" sape, odveli smo ga vetu. Misle (nisu sigurni) da su to gljivice pa je dobio kremu Triderm (betametazon, klotrimazol, gentamicin). Nije li to kortekosteroid? U tom slucaju, koliko ja shvacam, to bi mu umanjilo iritaciju, dok se maze i potpuno, samo sto bi se sve opet ponovilo nakon nekog vremena, odnosno ta slabost imuniteta koja se sad ocituje na kozi prebacila bi se u unutrasnjost prganizma.
Jesam li u pravu?
Postoji li kakva druga mogucnost smanjivanja iritacije ili cega vec?
Kaze se da ocat moze sprijeciti pojavu i sirenje gljivica pa ne shvacam kako ih ipak ima.
Jabučni ocat, ma kako blag bio, kad se dugo koristi dovodi do skidanja zaštitnog masnog sloja kože, koja onda postaje suha, stvaraju se mikrooštećenja na koži, to svrbi i iritira psa i on lizanjem pokušava suzbiti peckanje i nelagodu. Time stvara vlažnu podlogu za razvoj bakterija i tako u krug.

Ako u ušima nema više šugaraca, nema potrebe ni za svakodnevnim brisanjem uški i ušnog kanala. Tu i tamo se može pogledati stanje uške i ako se skupilo malo prljavštine, uzeti vlažnu blazinicu ili papirnatu maramicu i to lagano obrisati. Dugouhim klempavim treba barem svaka dva mjeseca očupati dlačice iz uha (što ja ostavljam groomeru ili to veterinar obavi na brzaka prilikom rutinskog pregleda ušesa).

Opsesivno lizanje šapa osim kožnih problema, punih analki ili alergija može upućivati i na neurotično ponašanje psa (ne mislim pod time ništa loše ni o psu ni o vlasniku) ili dosadu, pa se pokušava zabaviti kako zna i umije. A šape su mu uvijek 'pri ruci', ups!, pri njušci.

Triderm je krema širokog spektra, kad se ne zna uzrok problemu na koži, pa se istovremeno da kortikosteroid, antibiotik i fungicid. Meni se čini da veterinar baš nema iskustva s kožnim bolestima ili mu se jako žurilo, jer ovaj 'koktel' može prikriti stvarnu sliku problema, a i nepotrebno se primjenjuju dva od tri preparata, od kojih ni jedan nije iz djelatnog ranga 'nevenove kreme'.

Nastavi li pas i dalje lizati šape, svakako bi trebalo napraviti temeljitiji pregled i tražiti od veterinara da najprije točno dijagnosticira radi li se o bakterijama ili gljivicama. Kortikosteroidne kreme su zadnja stvar koja se primjenjuje i treba se onda točno znati zbog čega, jer dugotrajnom primjenom dovode do atrofije kože, a imaju i drugih nuspojava koje ne želimo svom ljubimcu ako za to ne postoji nužna potreba.


EDIT: Vidim da si u međuvremenu dobila odgovor što se Triderma tiče.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:47   #3299
Puno hvala! Sve si mi pojasnila.

Necemo mu vise tako prati sape, vec samo u mlakoj vodi s par kapi mjesavine tinktura od kadulje i gospine trave, za blagu dezinfekciju, jer smo u prljavom centru grada.
Tu kremu sirokog spektra stavit cemo mu u najminimalnijoj kolicini, tek da koza dobije signal, i to samo kad "navali" na sape. Danas nije bilo potrebno.
Odmah sam znala da ja to na svoju kozu ne bih stavljala kao lijek, jedino da "ludim" od neke iritacije.
Ne znam kako veterinari mogu ustanoviti o cemu se radi. Zadnji put su rekli da to nisu gljivice jer nema tipicnog mirisa (smrada?). Nije ga ni sada bilo.
Moze bit i da je to upravo posljedica te jedne cetvrtine octa u vodi.
Pocekat cemo neko vrijeme da vidimo hoce li te mjere pomoci.

Usi su mu sad super pa cemo uciniti kao sto kazes. Ima duge, preklapajuce i i izvana dlakave usi, ali iznutra samo neke sitne "baby" dlacice.
Moze bit da mu je dosadno jer mi cesto kod kuce radimo. Igramo se s njim nakon svake setnje, dvadesetak minuta. Poslije lezi do pisaceg stola i dremucka. Malo je i ljubomoran na umiljatog starijeg macka. Najsretniji je kad s njim odemo van grada, samo sto to ne mozemo svaki dan.
Zahvalna sam (smo, pas i macak isto tako) na savjetima.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:18   #3300
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako misliš upotrebljavati ulje čajevca, moraš ga razrijediti u vodi na koncentraciju od najviše 1%. Inače, da, u pravu si, može biti opasno za psa.

Slabost imuniteta ne prebacuje se na unutrašnjost organizma, nego se slab imunitet očituje vanjskim znacima. Paralelno s ovom terapijom možeš raditi na poboljšanju imuniteta kod psa.
Hvala ti! Ovo posljednje se trudim s homeopatijom, mada ne ciljano na kozu vec idem na njegovu "konstituciju", kako fizicku tako karakternu.

Citala inace da se koza nikad ne treba agresivno tretirati (ni kod ljudi) jer ona pokazuje da nesto nije u redu. Lakse se uoci ono sto je na kozi nego na nekom unutarnjem organu.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.