Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 11:47   #3281
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post

Nemoj kantarion, bolje je arganovo ulje ili medicinski med, znat će vet.
Ne pisati pizdarije molim lijepo.
Mačke i pse redovito tretiram uljem gospine trave što izvana što iznutra i svi zdravi.
Old 24.12.2017., 12:20   #3282
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Mačke i pse redovito tretiram uljem gospine trave što izvana što iznutra i svi zdravi.
A vidiš, na mojoj klinici kažu da su s kantarionom imali slučajeve u kojima je došlo do problema, i zato ga ne preporučuju uzduž i poprijeko

Osobno koristim arganovo za sve, ali kad bi iz relevantnog izvora saznala da su moguće komplikacije, ne bih to više radila osim na mačkama na kojima sam provjerila da im ne smeta. Medicinski med se zbog svojih svojstava koristi i u kirurgiji, postoje i flasteri s medom za bolje i čišće zacijeljivanje rana.
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:49   #3283
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To što tvojim mačkama i psima nije ništa, ne znači da drugima neće štetiti.

Neki stavljaju na mačke pseće ampule i ulje čajevca pa mačke ne uginu što ne znači da to nije štetno za njih. Od toliko stvari koje se mogu staviti na živine ja ne bi stavljala nešto za što se okolo piše da bi moglo biti štetno.

Ko voli nek izvoli.
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:29   #3284
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A vidiš, na mojoj klinici kažu da su s kantarionom imali slučajeve u kojima je došlo do problema, i zato ga ne preporučuju uzduž i poprijeko

Osobno koristim arganovo za sve, ali kad bi iz relevantnog izvora saznala da su moguće komplikacije, ne bih to više radila osim na mačkama na kojima sam provjerila da im ne smeta. Medicinski med se zbog svojih svojstava koristi i u kirurgiji, postoje i flasteri s medom za bolje i čišće zacijeljivanje rana.
Zbog čega se kantarionovo ulje ne smije koristiti?
vjerojatno su ti rekli neki razlog.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To što tvojim mačkama i psima nije ništa, ne znači da drugima neće štetiti.

Neki stavljaju na mačke pseće ampule i ulje čajevca pa mačke ne uginu što ne znači da to nije štetno za njih. Od toliko stvari koje se mogu staviti na živine ja ne bi stavljala nešto za što se okolo piše da bi moglo biti štetno.

Ko voli nek izvoli.
Ne brkati kruške i jabuke. Ampule protiv nametnika polako ulaze u područje bojnih otrova dok je kantarionovo ulje potpuno prirodno - sam ga radim.
Isto pitanje - zbog čega je kantarionovo ulje štetno za mačke?
Old 25.12.2017., 13:54   #3285
Otkad mažem kantarionom mačor se uopće ne pokušava čohati. Skinuo sam mu ovratnik, ide vani, rana se stisla i skrastala kako prije nikad nije i sve ide na bolje. Kantarion malo otupi živce taman da ga ne svrbi i da ne kopa po rani. Ja zadovoljan. Thx Biljka.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 06:27   #3286
Pozdrav.
Dizem topic i nadam se brzim odgovorima..
Nabavili smo pat. pinca starog 2mj..
Kad je dosao nije htio jesti,sljedeci dan je poceo ppvracati cisto bijelo nesto kao slajm..
Otisli smo do veta i dobio je inf pod kozu i jos neke tri inekcije..ugl vet. nije primjetio nekakve nepravilnosti kod njega osim toga sto povraca.kupili smo mu i nekakvu spec konzervu za probavu k od veta ali ni to ne zelijesti..junior krekere isto ne zeli..samo pije vode i onda povraca..dal se netko susreo s takvim problemom i sto raditi.?razmisljam da mu umjesto vode pokusam "uvaliti" jogurt ili tako nesto
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 07:41   #3287
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
Otisli smo do veta i dobio je inf pod kozu i jos neke tri inekcije..ugl vet. nije primjetio nekakve nepravilnosti kod njega osim toga sto povraca.
O kojoj je točno terapiji riječ. Ovo je nejasno. Što bi bile nepravilnosti?

Ja bih nazvala uzgajivača i psića očistila od glista. Što piše u knjižici - kada je prvi put cijepljen od zaraznih bolesti i posljednji put očišćen od glista?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 07:50   #3288
dobio je glukosalin,metoclopramide,ptinolin,simivet retard i florentero pastu....postavljena dijagnoza mu je gastroenteritis..pod nepravilnosti mislim na to da nije uocio da ga nesto boli,nema temperaturu..trbuh mu je mekan..
cijepljen je Vanguardom 2.1.2018 i to treba ponoviti 2.2.
prije toga je dobio terapiju za parazite,bar su nam tako rekli...
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 08:23   #3289
Možeš probati s jogurtom, ali ako povraća i vodu, očito terapija ili ne pomaže ili treba vremena da počne djelovati. Nazovi veta. Sudeći po terapiji, pokrio je sve što je mislio pokriti.

Da je moje štene i da ima GastroBarfa, ja bih probala s time, radije nego s veterinarskom hranom. Ovako mi pada na pamet jedino da pokušaš s prehranom kao kod djece - preprženi kruh ili dvopek, banana, prežgana juhica (neslana i nemasna). Male količine i malo-pomalo da ne optereti želudac.

Najveća je opasnost da ne dehidrira ako povraća i vodu.

Dogovori se s vetom da za svaki slučaj napravite koprološku analizu, posebno na giardiju.

Sa štencima je teško, a lako može biti i opasno. Čuvaj malca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 08:27   #3290
hvala na odgovoru. imam osjecaj da cim popije malo vode da je odmah izbaci,zajedno sa tom pjenicom..
problem je u tome sto ne zeli ni pogledati hranu a kamoli jesti.jedino sto mi pada na pamet da bi mozda liznuo jogurt ako ga zavaram i stavim mu u posudu gdje mu inace stoji voda...vode pije stvarno dovoljno tako da mislim da je nemoguce da dehidrira..ali hvala na savjetu ,vidjet cemo kako ce biti..ako ne bude pomaka idemo natrag veterinatu.
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 09:27   #3291
Cuj, kod štenaca se ne može čekati da oni sami počnu jesti kroz par dana.

Ako povraća pjenicu odlazi i voda koju popije. Vidim da je dobio infuziju pa ste po tom pitanju za sad još ok.
Po mom iskustvu, pjenicu povraćaju kad im je prazan želudac.

Ako neće sam jesti, onda "na silu". Ili jogurt ili ovo što je Didi predložila - znači prehrana za djecu kad povraćaju/imaju proljev. Možeš mu sa špricom po malo davati (ako nije tekuće onda u multipraktiku ili štapnim mikserom napravi kašicu) i vidjeti kako ide.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 00:24   #3292
od jucer ne jede i povraca.pije vode,a sad je dobio i krvavi proljev.sumnjamo na parvo virus prema simptomima..bezvoljan je i samo leži.što bi bilo najbolje napraviti,s obzirom na to da do jutra nema veterinara.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 01:30   #3293
Izmjeri temperaturu. (toplomjer lagano gurnes u guzu i drzis 5 minuta, ako nije digitalni) Normalna temperatura kod stenaca je mislim do 39 stupnjeva. Ako je visa treba skidati temperaturu (stavljas obloje na psa i mijenjas, ko i kod ljudi, nikakve lijekove pogotovo ne u ovom stanju davati na svoju ruku)

Ukoliko imate rehidromix doma ili nesto tako za rehidriranje to smijes dati, ukoliko nemas daj obicnu vodu, svakih pola sata do sat vremena. Ja sam svojoj macki davala svakih pol sata po par ml, dovoljno je bila mala kolicina da je ne izriga a opet se dio apsorbirao. I ujutro trcite odmah cim se otvori ambulanta, psu treba infuzija podhitno. Ako mozete ostavite ga tamo neka ga natacu preko dana pa pokupite kasnije doma (ako nemaju stacionar, kod nas samo jedan veterinar ima)
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.