Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 21:40   #3661
Quote:
skarner kaže: Pogledaj post
Moze bit da je funkcija holomorfna na nekom cijelom krugu osim u jednoj tocki. Onda ne mozes primjeniti Taylora jer funckija nije analitcka na cijelom skupu.

Odnosno ,nemas cijeli krug nego probuseni krug (ili kruzni vijenac). Pa onda s Loranovim "zaobiđeš" taj dio koji je 'loš'.
Znaci Loranov red moze i ako je funkcija holomorfna na nekoj oblasti ?
Sad vec ima više smisla, hvala.

Ispravi me ako griješim molim te, to sada znaci da ukoliko Loranov razvoj nekim slucajem ne bude imao negativne stupnjeve kao što po definiciji treba da ima, onda se taj izraz isti dobije i ako tu funkciju razvijem u Taylora na istoj oblasti ?
tareeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:46   #3662
Pozdrav ljudi imam jedan problem po mome mišljenju pa ako bi mi netko mogao pomoći. Naime imam zadatak izračunati Fourierovu transformaciju sljedeća 2 vala:
1. http://file.scirp.org/Html/1-6201318...5c6e5d1656.jpg nešto tipa ova 2 zadnja samo sa definiranim vremenom trajanja
2. http://micro.rohm.com/en/techweb/upl...yback_cont.jpg ovaj prvi isto tako sa definiranim vremenom

e sad izračunao sam to što treba no sumnjivo mi je kaj za prvi mi rezultat ispada isti kao fourierov red za trokutasti signal dok za drugi mi ispada isti kao za pilasti signal. Siguran sam da sam krivo izračunao pa ako netko ima nekih savjeta gdje ili kako to izračunati bio bih mu/joj zahvalan pošto mi je stvarno hitno za predmet i ne smijem pitati profesora matematike za pomoć (niti sam neznam zašto je to tako).

p.s. ove oznake na slikama zanemarite jer je na internetu nađeno pošto ne znam kako slike ubaciti na post u forumu i jeli se to uopće može
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.