Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija

Mobilna tehnologija i telefonija Podforumi: Android (Podforum Android aplikacije), Windows (Podforum Windows Phone aplikacije), iOS (Podforum iOS aplikacije), Ostali mobiteli, Usporedbe mobitela

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 18:38   #9501
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Osim na ajfon.

I na ajfon. Dajte se malo informirajte o svojim pravima ljudi moji
Duba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:22   #9502
Kod svih operatera ispod ajfona piše 'godinu dana garancije'. Kako onda imamo 2 godine garancije na ajfonove kada svi u svijetu imaju 1 god?
"All these guys who run these organizations who talk about analytics, they have one thing in common: They're a bunch of guys who ain't never played the game, they never got the girls in high school, and they just want to get in the game."
- Charles "Round Mound of Rebound" Barkley
CroGamer24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:59   #9503
VIP

Ajme mislim da sam to već dvadeset puta prošla

Pročitaj zakon o zaštiti potrošača. Apple daje 1 godinu garancije. Svima, u cijelom svijetu.

Kod nas u EU zakon određuje da garancija ne može biti kraća od 2 godine. Tako da drugu godinu MORA pružiti trgovac od kojega je iphone kupljen. Dakle ako si ga kupio u VIP-u, nakon prve godine koju pokriva Apple oni moraju pružiti daljnju jednogodišnju podršku za mobitel.

Sasvim je druga stvar što se trgovci prave glupi tj nadaju se da su kupci iphona glupi i neobaviješteni te nigdje ne ističu tu drugu godinu garancije. Naprotiv, skrivaju je kao zmija noge.

Problem (za trgovca) je u tome što popravak ili zamjena mobitela u tom slučaju ide na njihov trošak. Za razliku od dvogodišnje garancije koju daju direktno drugi proizvođači mobitela i trgovca boli briga, jedini trošak može imati za eventualnu dostavu uređaja do servisa (ne znam dobijaju li za to refund od proizvođača).

Edit: na mobu sam pa mi je teško linkati no našla sam post koji sve pojašnjava (zadnji odlomak)
http://www.forum.hr/showpost.php?p=47685575&postcount=1

A evo što sam Apple kaže

Prema hrvatskom Zakonu o zaštiti potrošača, potrošači imaju pravo na besplatan popravak ili zamjenu, popust ili povrat plaćenog iznosa od prodavača za robu koja nije u skladu s ugovorom o kupoprodaji u trenutku isporuke u roku od dvije godine od isporuke.

https://www.apple.com/hr/legal/statutory-warranty - Legal - Proizvodi tvrtke Apple i hrvatski Zakon o zaštiti potrošača

Edit 2: isprika na brojnim editima, dugačak tekst i pojašnjenje, a loš pregled teksta na mobu

Zadnje uređivanje Duba : 12.01.2018. at 21:52.
Duba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:42   #9504
Hvala ti na dugom postu i trudu
"All these guys who run these organizations who talk about analytics, they have one thing in common: They're a bunch of guys who ain't never played the game, they never got the girls in high school, and they just want to get in the game."
- Charles "Round Mound of Rebound" Barkley
CroGamer24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.