Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 18:05   #1441
Pozdrav s Rasdhooa! Otok je fantastičan, odlično smo odabrali. Jedina greška koju smo napravili je da smo isplanirali samo 3 dana biti tu, a ima se što za raditi puno duže. Reef na bikini plaži je van svake pameti, ribica ko u akvariju, svih boja i oblika. MM danas tu vidio i 4 mala morska psa i par raža. Svakako još idemo na Madivarue, sutra idemo na discovery ronjenje i uopće ne znamo kad ćemo stići sve što želimo. Do ovdje smo došli speed ferryjem za 30 dolara koji vozi iz Malea s Jetty 6 i s aerodroma. Vožnja traje sat i pol. Natrag idemo običnim ferryjem koji vozi oko 3i pol sata čini mi se i košta par dolara. I naravno da smo u smještaju prvo naletjeli na Hrvate Bili su tu dva tjedna, obišli Huru, Thodoo i još par otoka i vele da im je Rasdhoo najbolji.
Ako namse odmor ovak nastavi, bit će jebeno
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:44   #1442
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Pozdrav s Rasdhooa! Otok je fantastičan, odlično smo odabrali. Jedina greška koju smo napravili je da smo isplanirali samo 3 dana biti tu, a ima se što za raditi puno duže. Reef na bikini plaži je van svake pameti, ribica ko u akvariju, svih boja i oblika. MM danas tu vidio i 4 mala morska psa i par raža. Svakako još idemo na Madivarue, sutra idemo na discovery ronjenje i uopće ne znamo kad ćemo stići sve što želimo. Do ovdje smo došli speed ferryjem za 30 dolara koji vozi iz Malea s Jetty 6 i s aerodroma. Vožnja traje sat i pol. Natrag idemo običnim ferryjem koji vozi oko 3i pol sata čini mi se i košta par dolara. I naravno da smo u smještaju prvo naletjeli na Hrvate Bili su tu dva tjedna, obišli Huru, Thodoo i još par otoka i vele da im je Rasdhoo najbolji.
Ako namse odmor ovak nastavi, bit će jebeno
U kojem hotelu ste smjesteni?
ksenija0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:38   #1443
Holiday Garden Rasdhoo. Najskuplji smještaj na cijelom putovanju pa smo bili malo razočarani kad smo vidjeli sobu. Al sad kad smo došli na Ukulhas u puno jeftiniji smještaj, Holiday Garden nam se čini ko resort. Pogotovo zbog otvorene kupaone jer ova ovdje smrdi za poluditi. Jedino je doručak u Holiday Gardenu zbilja očajan. Sok na slaganje, grozna kava s mlijekom u prahu, jedno masno jaje nešto između jaja na oko i kajgane, dvije hrenovke, 4 šnite tosta, maslac, marmelada i jedan tanjur voća za dvoje. I to ne lokalnog voća, nego jabuka ili naranča.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:06   #1444
Evo i dojmova s Ukulhasa. Iako je udaljeniji od Malea nego Rasdhoo, ima puno više ljudi. I lokalaca i turista. Otok je 1000x200 m. Plaža je puno veća, po dužini cijelog otoka (1 km), ali nama osobno je puno manje zen. Nema daška vjetra, puno je manje hladovine, sunce prži nemilice. Nema se što puno za raditi. Izleti su baš jako skupi, čak bih rekla duplo nego na Rasdhoou (npr. picnic island je 80 dolara po osobi, a na Rasdhoou 40), nema ronilačkih zanimljivosti i lokalni reef je puno dosadniji nego na Rasdhoou. Restoran u kojem smo jučer ručali je također skuplji. I čini mi se da su lokalci rigorozniji po pitanju količine odjeće. Na Rasdhoou sve turistice normalno hodaju u kratkim hlačicama i majicama bez rukava, a ovdje ne. Otok je dug i uzak i ako si na krivoj strani smješten (kao mi) hodaš 1 km do plaže, restorana i svega. I 1 km natrag. A jako je vruće. Sve u svemu, nije loše, al nas je Rasdhoo razmazio.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:46   #1445
Quote:
Na Rasdhoou sve turistice normalno hodaju u kratkim hlačicama i majicama bez rukava, a ovdje ne. Otok je dug i uzak i ako si na krivoj strani smješten (kao mi) hodaš 1 km do plaže, restorana i svega. I 1 km natrag. A jako je vruće. Sve u svemu, nije loše, al nas je Rasdhoo razmazio.
E tako je to kad se zelite mijesati sa domacima.

Mi smo bili na Thulhagiriju, 20 minuta voznje gliserom, vidi se Male na horizontu. Otok je bas kao iz neke romanticne serije.
Mi uzeli polu-pansion (dorucak i vecera). Dodatno smo platili, par boca vode, wifi, par sladoleda i dva sandwicha zadnji dan. Jedno 130$ sve skupa.
Bili smo i na izletu brodom na obliznji otok gdje zive domaci i gdje smo se u lokalnom ducanu, po lokalnim cijenama opskrbili vodom i sokovima za par dana. Rif je stvarno mrak, kao i plaze na kojima ima dosta prirodnih suncobrana. Na drvecu po otoku stanuju papigice tigrice.
http://www.thulhagiri.com.mv/
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:30   #1446
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
E tako je to kad se zelite mijesati sa domacima.

Mi smo bili na Thulhagiriju, 20 minuta voznje gliserom, vidi se Male na horizontu. Otok je bas kao iz neke romanticne serije.
Mi uzeli polu-pansion (dorucak i vecera). Dodatno smo platili, par boca vode, wifi, par sladoleda i dva sandwicha zadnji dan. Jedno 130$ sve skupa.
Bili smo i na izletu brodom na obliznji otok gdje zive domaci i gdje smo se u lokalnom ducanu, po lokalnim cijenama opskrbili vodom i sokovima za par dana. Rif je stvarno mrak, kao i plaze na kojima ima dosta prirodnih suncobrana. Na drvecu po otoku stanuju papigice tigrice.
http://www.thulhagiri.com.mv/
Koliko vas je taj smještaj s polupansionom koštao? Da li ste bili u Water Bungalow?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 04:39   #1447
Baš i ja gledam cijene na Agodi. Noć u beach bungalowu je 530 dolara, plus 100 dolara transfer po osobi. Pretpostavljam da je water bungalow još barem 30% skuplji. Za tvoju jednu noć smo mi tu 14 noći, uključujući trajekte između otoka. Eto ti odgovora na tvoje "miješanje sa domaćima". A i to si tak reko kao da je to nešto loše. Lokalci su predragi i simpatični i odlično je vidjeti kako žive.

PS Ocjena na Agodi im je 8.1. Naš sav smještaj je iznad 9.5. Voda je besplatna. I "izlet" na reef je besplatan, samo odplivaš 100 m od plaže. I pogled na Male nije nešto pozitivno.

Btw pozdrav s Fulidhooa! Otok je genijalan, ima totalno cool vibru. Bikini plaža je ko iz raja, lokalci su zakon i sinoć smo hranili raže u luci.

Zadnje uređivanje Mushmula : 12.01.2018. at 04:52.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:41   #1448
Super, uzivajte!
Mi idemo za 7 dana.
Old 13.01.2018., 15:58   #1449
Quote:
Eto ti odgovora na tvoje "miješanje sa domaćima". A i to si tak reko kao da je to nešto loše. Lokalci su predragi i simpatični i odlično je vidjeti kako žive.
? Pa ti si se zalila na domace, ne ja. Meni je bilo super 10/10
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 04:27   #1450
Ne znam kako si išta od tog što sam napisala shvatio kao žaljenje. Iznosila sam činjenice koje bi mogle nekom možda biti korisne - da ima više ljudi i da su lokalci rigorozniji po pitanju odjeće.

Meni osobno se bilo komplicirano spakirati jer nisam znala koliko ću u praksi trebati biti pokrivena pa sam evo ovdje shvatila da to ovisi od otoka do otoka.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.