Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:09   #8441
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Iskreniji?
Meni je oglas primitivan, fasisticki, vrijeda sve koji prodaju kabele za vise od 1 kune,
oglas ima i dampirane cijene najjeftinijih bezvrijednih kabela, i ocito je da je oglasivac vrlo neuk i neobrazovan, kako audiofilski tako i kulturoloski, a boga mi i estetski (pogledati slape koje nosi).
A ako je to tebi iskrenost...dragi moj...

Puno ljudi je poginulo kod tranzicije iz socijalizma u kapitalizam.
Dakle, ja mogu svoj kabel ponuditi za koliko ja zelim, slobodno trziste, a ako je netko siromasan, needuciran, ako ne razumije problematiku...ovo je krivi nacin iznosenja svojeg misljenja.
Hdmi kablovi pd 1000$ su prevara. Oglas ismijava takve lazne oglase koji tvrde da su njihovi kablovi bolji i daju bolju sliku ili zvuk kad u 99% slucajeva nije tako.

Ako si vec komentirao prvi dio mog komentara, zasto nisi i drugi.

Nema jaceg sektora u kojem se iskoristava placebo efekt nego u audio sektoru.

Na blind testu svi popadate ko kruske.

Ti smijes prodavati precjenjene kablove a smije i on se sprdati na isti nacin. On je iskreniji od tebe, mozda i siroviji od tebe ali vise cijenim surovost nego prevarante.

Kad kazem tebe, mislim na osobe koje prodaju takve kablove tvrdeci da daju bolji zvuk ili sliku

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zadnje uređivanje woobie : Jučer at 14:46.
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:26   #8442
Dečki, nije vrijedno zbog jednog oglasa......
......a ionako je izbrisan......

A glede onih linkanih prijedloga za zv. Kabele, uzeti samo brandirane....a to je tu Supra....
al opet; ak se ne proba doma....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:49   #8443
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Dečki, nije vrijedno zbog jednog oglasa......
......a ionako je izbrisan......

A glede onih linkanih prijedloga za zv. Kabele, uzeti samo brandirane....a to je tu Supra....
al opet; ak se ne proba doma....
Mislim da se kabeli ugrubo dijele u svijetlije, otvorenije (Nordost, Audio Epilog Albino Blue, Chord, Kimber, Black Rhodium, QED...) i tamnije, zatvorenije (Atlas, Van Den Hul, Transparent Audio, Cardas, Wireworld, Straight Wire, Supra...) http://www.audiopuls.hr/testovi/2016...-3/review.html Na to treba obratiti pažnju prilikom kupnje, pa će mogućnost zajeba biti svedena na minimum.
Isto vrijedi i za šiljke i gumene podloge/tak ispod zvučnika i komponenti: http://www.audiopuls.hr/testovi/razn...iljci_kit.html
Znanje ovakvih "sitnica" će vam uštedjeti puno novaca.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:19   #8444
Ne mogu vjerovati da ima takvih likova koji to pisu i stvarno su uvjereni u to!

Zadnje uređivanje woobie : Jučer at 15:47. Reason: Maknuo quote jer nije potreban
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:27   #8445
Slažem se, piše hrpa gluposti i to na vrlo dosadan način.
Da su barem gluposti pisane zanimljivo
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:59   #8446
Vezano uz onaj LINK gore za igle i kuglice od kita... evo jednom priliko kupio KEF Q300 zvucnike. Od gospodina koji ih je donesao do mene, pa smo dogovarali zamijenu. Taj kit je vrlo upitan posebno kod jeftinijih zvucnika koji su FURNIRANI. Uglavnom ispod Q300 su bila ostecenja jer je kit ocito na furnir prenesao vlagu, sto je uzrokovalo ostevcenje furnira na zvucnicima, na mjestima gdje je kit dodirivao zvucnike.

Postoje i oni SILIKONSKI (gumeni) "gumbici" koje se moze kupiti za kikiriki u KINA shopovima a koji sluze kao podlosci za stolice, stolove, fotelje itd.
Njih sam koristio kada je trebalo izolirati zvucnik od stalka.

Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Hdmi kablovi pd 1000$ su prevara. Oglas ismijava takve lazne oglase koji tvrde da su njihovi kablovi bolji i daju bolju sliku ili zvuk kad u 99% slucajeva nije tako.

Ako si vec komentirao prvi dio mog komentara, zasto nisi i drugi.

Nema jaceg sektora u kojem se iskoristava placebo efekt nego u audio sektoru.

Na blind testu svi popadate ko kruske.

Ti smijes prodavati precjenjene kablove a smije i on se sprdati na isti nacin. On je iskreniji od tebe, mozda i siroviji od tebe ali vise cijenim surovost nego prevarante.

Kad kazem tebe, mislim na osobe koje prodaju takve kablove tvrdeci da daju bolji zvuk ili sliku

Skuzio sam ja na sta si mislio, ne brini...no ako si stvarno procitao oglas s razumijevanjem... Sta tebe briga sta i za koliko ja nesto prodajem?
Rasprava okablovima je vjecna.
HDMI kablovi se dijele po propusnosti (standardi) a da je slika bolja ili losija... to vjerovatno samo Majstor vidi i to na Philips televizoru. Ali sto se zvuka tice... e tu je prica malo drugacija i onaj koji je stavio oglas (osim sto vrijeda zdrav razum,) siguran sam da doma ima srot hifi.

Cuti razliku u zvuku medu interkonektima i zvucnickim kablovima je moguce, ALI ako imas dovoljno dobru aparaturu. Na nekom Marantzu ili Yamahi od 100 eura... nema sanse.

A kako ti znas da je kabel "precijenjen"? Po cemu?
Smije prodavati sta god zelis po kojoj god cijeni zelis. Ne vrijedas nikoga s time, no sprdati se s nekim ovako je i protiv pravila oglasnika i protiv morala i etike a i glupo.

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Mislim da se kabeli ugrubo dijele u svijetlije, otvorenije (Nordost, Audio Epilog Albino Blue, Chord, Kimber, Black Rhodium, QED...) i tamnije, zatvorenije (Atlas, Van Den Hul, Transparent Audio, Cardas, Wireworld, Straight Wire, Supra...) http://www.audiopuls.hr/testovi/2016...-3/review.html Na to treba obratiti pažnju prilikom kupnje, pa će mogućnost zajeba biti svedena na minimum.
Isto vrijedi i za šiljke i gumene podloge/tak ispod zvučnika i komponenti: http://www.audiopuls.hr/testovi/razn...iljci_kit.html
Znanje ovakvih "sitnica" će vam uštedjeti puno novaca.
Takve stvari je najbolje uzivo probati u svom sistemu i s materijalom koji je poznat... neko vrijeme testirati, no slazem se da pojedine firme imaju odredene karakteristike...pa samim time slazem se da kablovi utjecu na karakter zvuka, no misljenja sam da za "normalne" sisteme (i to mislim na poprilicno skupe i dobre) dati vise od 10tak posto za kablove je rasipanje novaca. Mozda ce i biti bolji zvuk (Olif...) no ne u postotku ulozenoga.
U takvom slucaju treba razmisliti o promijeni neke druge komponente koja ce za isti ulozeni novac vise utjecati na zvuk.

Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da ima takvih likova koji to pisu i stvarno su uvjereni u to!
S kablom je najlakse "muljati"... i sloziti cu se da ima svega i svacega, samo apriori reci da kabel ne utjece na zvuk, te se ovako "sprdati" je zapravo neukost i nedostatak iskustava u boljim hifi sistemima.
Old Jučer, 16:27   #8447
Prvi put čujem da kit ispod zvučnika može oštetiti zvučnike. Mislim da tu ne treba kriviti kit, već onoga tko je zvučnike uskladištio na tavan/podrum pun vlage. Nije kit oštetio zvučnike već vlaga. Pitanje je što je još vlaga sjebala.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:41   #8448
Da znam...
I ja bio lagano zabrinut, no sve je ostalo bilo u redu.
Dio furnira koji je bio na kitu je bio deformiran, napuhnut itd
Nisu to bila velika ostecenja, ali...

Inace ti KEFovi su davno napustili moj stan.
Old Jučer, 16:59   #8449
Dakle prodavati precjenjene kablove (i musti na8vne kupce) je ok ali sprdati se na racun tih istih je nemoralno?

Zanimljiva logika.

Kablovi koji prenose digitaliju mogu biti eventualno bolje ili losije napravljeni ali ne utjecu 0,000001% na kvalitetu slike ili zvuka.

Kod kablova za zvucnike odnosno analogiju duljina igra najveci faktor, i da postoje mjerljive razlike izmedju odredjenih kablova no te razlike su mjerljive samo u postocima, koji su tako mali da nisu cujni. Kratki kabel dobrog presjeka je dobar za 99,99% kucnih kornisnika i ne utjece na zvuk. Mali pomak zvucnika u prostoru utjece vise nego najskuplji kabel moze poboljsati zvuk.

Onaj poznati test sa zicama od vjesalica je dokaz da su aufiofili iznimno podlozni vizualnom i subjektivnom stimulansu kod ocjenjivanja audio sustava i zvuka.

Proizvodjaci to debelo debelo koriste.

woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:16   #8450
Ma gledaj, cak i da je placebo efekat, ako imam novca i zelim... uzmem ih i uzivam.
Sprdati se je u redu?
Aj zamisli sada da se ja pocnem sprdati s tobom da imas srot sistem i da niti mozes znati kako zvuci dobar zvuk, a kamo li kabel?
PRETPOSTAVKA.

I u velikoj vecini slucaja bih bio u pravu.

Cemu?!
Old Jučer, 18:38   #8451
Pa slobodno se sprdaj i govori mi da imam los sustav. Mene sprdancija nimalo ne dira
Prevaranti i oni koji iskoristavaju tudju naivnost su za mene losi ljudi. Oni koji se sprdaju sa takvim ljudima su mi ok. Nesto ko Zlocesta djeca koja su se sprdala s Kutlom.

A moj sustav je los i imam hebeni srecu da ne "cujem" razliku izmedju kablova. Blago meni

Problem je kad takozvani audiofili koji bacaju pare u vjetar na blind testovima ne cuju tu razliku. I to nije meni problem, to je njima problem

woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:44   #8452
Ako nekoga zanima kako i da li digitalni kabeli stvaraju razliku u zvuku (prvenstveno audio; video je za Topic "Sve o kućnom kinu...."), najbolje da sam isproba.

Ne moraju koponente biti reda preko 20.000 kn (na takvima sam nedugo testirao par HDMI kabela, što sam i opisao), al opet ne i one sasvim početne.
I ako nekom kaže/napiše da on nije čuo nikakvu razliku u zvuku/slici...sve pet...tako je on čuo i točka !!!
Ali, pisati napamet; po onoj: ja mislim...trebalo bi...to su samo nule i jedinece....nema puno smisla..

Uostalom, glede digitalije i inih problema s kvalitetom zvuka kod nje (SPDIF/USB protokoli, Dig. Transporti, DAC-evi i sl.) može se pročitati par postova; od ljudi koji tu materiju imaju u malom prstu (negdje pri sredini, pa nadalje..):

http://www.forum.hr/showthread.php?t=632066&page=405

Dakle, po mojim iskustvima, od digitalnih kabela najmanju (ili skoro nikakvu) razliku stvaraju Optički kabeli.
Ali zato ima važnosti kako je implementiran odlazno/dolazni TOSLINK na Analog ustroj.

HDMI kabeli(oni najnoviji i nažalost skuplji) mogu stvoriti neku razliku u slici, ali samo na kvalitetnijim televizorima, MediaBDP playerima i AVR-ima.
Razlike i ne mora uvijek biti i svatko nek sam odluči dal je isplativo.
Noviji HDMI su sve bolji i za zvuk, tak da tu Coax nije više u nekoj prednosti (a ona je ionako bia mala).
A i Coax (SPDIF protokol) ne propušta najnovije audio kodeke /D. Atmos, Master Audio itd..)

Coaxijalni kabeli, korišteni u prijenosu digitalnog signala, od početka stvaraju razliku u zvuku s obzirom na svoju kvalitetu.
Isprobao sam par njih nedugo na vezi Pioneer BDP/Himedia player - DAC i bilo je razlike.
Isto kao i davno prije; na 2 DVD-a, Arcam Preampu, na AV receiverima itd...

Naravno, tu spadaju i AES/EBU (balansirani), kabeli, pa je tako ovaj sadašnji DIY srebrni, bitno bolji od prijašnjeg Mogami (SPDIF Konverter - DAC veza).
Inače je digitalna veza AESEBU, kao takva, kvalitetnija od Coaxa.

I na kraju USB kabeli (konkretno A na B veza).
I Kaj sad da velim !?
Kad smo na nekdašnju MicoMega DAC spojili Sumićev srebrni Black Hole USB (probali smo kasnije i Overture i Reference...) razlika je bila (u nekim segmentima zvuka), skoro pa veća nego kad sam zamijenio AudioQuest Mont Blanc zvučničke sa Sumićevim Overture !!!!
Na sadašnjem sustavu (SPDIF konvetet/DAC) je ta razlika drukčija jer USB kabel ide prvo na SPDIF konverter.

Toliko o digitalnim kabelima.

O analognim kabelima nema smisla puno pisati, jer je njihov utjecaj na zvuk već odavno etabliran i to ne samo u audiofilskim krugovima.
Svaki kabel je na neki način Equilizer, jer ima svoja RLC svojstva (Otpor, induktivitet, kapacitet), a na to sve utjeće izbor materijala vodića i način obrade istog, geometrija upleta, kvaliteta dialektrika.....
Večina tih svojstava je mjerljiva i instrumentima.
Dakako, kod korisnika je za to primjereno uho/mozak.

Svatko tko želi probati, nek se sam uvjeri i odluči investirati u to, naravno shodno ostatku sustava.
Inače, osobno sam se uvjerio da oni ljudi koji imaju sustave vrijedne u milionima kuna, itekako paze kako troše lovu !
Ti tri puta okrenu kunu u ruci, prije nego nešto kupe...daleko su oni od naivnosti i lakovjernosti....

Kabeli ionako dolaze na red na kraju priče; kada se dobro poslože ostali važniji parametri: soba, zvučnici, amplifikacija, izvor....

Kabeli ne služe tome da bi mijenjali osnovni karakter zvuka sustava.
Za to je potrebno mijenjati osnovne komponente sustava.

Zadnje uređivanje olif : Jučer at 19:05.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:16   #8453
Ne, hdmi kablovi NE MOGU stvoriti nikakvu razliku u slici.
AMA BAS NIKADA.

Onaj tko izjavi drugacije ne razumije da preko hdmi kabela putuju uvijek isti podaci. Mogucnosti za greske su svedene na prakticki nulu.

Ona dozvoljena greska je u hdmi prijenosu je otprilike jedan pixel po frameu koji se korigira.

Citat i ucit.

http://www.expertreviews.co.uk/tvs-e...s-why/page/0/1

Jedini krivi pixel je bio na skupom kabelu i taj bi isto bio korigiran da nisu hvatali raw data.

https://www.cnet.com/news/why-all-hd...-are-the-same/

"The image cannot have more noise, or less resolution, worse color, or any other picture-quality difference. The pixels can't change. They can either be there (perfect, yay!) or not (nothing, errors, boo!).

All the claims about differences in picture quality are remnants of the analog days, which were barely valid then and not at all valid now. There is no way for different cables to create a different color temperature, change the contrast ratio, or anything else picture-quality-wise."

Kabel ili radi ili ne radi. Ako jeftini kabel radi, niti kabel od milijun dolara nece dati bolju sliku. To je fizicki nemoguce.

Nema vecih mitomana nego kod audiofila.

Jedno je kad vama neka slika bolja ili zvuk jer ste podlozni subjektivnom dojmu, drugo je neuko trkeljanje koje prezentirate kao cinjenice.

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Zadnje uređivanje woobie : Jučer at 23:30.
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:33   #8454
Puno toga si napisao sa čime se ne slažem, no ovo sa hdmi kabelom je istina. Nema razlike. Kod analognih kabela postoje razlike no nisu ni približno tako dramatične kao što neki na forumu misle (i tvrde) ali digitalni kabeli su isključivo placebo efekt za koji se masno plaća. Provjeravao sam dva kabela preko nad daca d1050, koji inače u punoj cijeni košta oko 4300kn i na vrhunskim grado reference 2 slušalicama koje koštaju preko 5000kn. Zaključak: apsolutno nema nikakve razlike. Svaki pristojni digitalni kabel od 50-tak kn pa do možda i najskupljih od 100000kn zvuči jednako. Nekoliko puta sam sa društvom radio slične usporedbe na sistemima gdje komponente koštaju cca 10000kn svaka (zvučnici i više). Kod digitalnih kabela nema apsolutno nikakve razlike. Kod analognih postoji razlika no ta razlika je daleko manja nego što bi se dobilo da je cijena tog kabela uložena u bolju komponentu. Ali dovoljno je da vidiš hifi-kabel-fanove kad ugledaju baršunastu kutijicu sa pola metra žice, već sam pogled na kutiju psihološki toliko snažno djeluje da je bolji zvuk zagarantiran pa da im nakon toga krišom podmetneš običnu telefonsku žicu Neka se olif i ekipa ne uvrijede ali ja sam u hifi vodama već 30 i kusur godina i koliko god se trudio nikako ne mogu značaj kabela pomaknuti sa ocjene da je utjecaj mariginalan.

Zadnje uređivanje tutek : Jučer at 23:59.
tutek is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:52   #8455
@wobie,
Ako i prihvatimo tvoje teoretiziranje za HDMI kabele (Ipak je ovo Hifi topic) , a što je s ostalim digitalnim kabelima !?
Rekoh i gore da kod HDMI nema uvijek razlike, samo kod nekih najskupljih i to male.

A da svejedno nabaviš neke kvalitetne HDMI kabele ( Audioquest npr. Vodka ili Forest) i da probaš..ak imaš iole neki dobar Tv, izvor i AV receiver.
Ovako samo pričaš napamet ....

Pa sad, ja priznajem da čitam i učim, tamo još od 1975 kad završih elektroniku u Ruđeru. Učim i nakon faksa informatike i svjestan sam da još uvijek malo znam.

Ali, glede slušnih dojmova, ništa ne pričam napamet.
U svojim sustavima ( i od kolega), sam isprobao na desetke
Digitalnih i analognih kabela. Od jeftinijih, pa do onih i preko 5.000 € komad.

Dakle, nije mi strana formalna naobrazba iz elektronike, a niti iz informatike.
Ali ona kod krajnjeg korisnika uopće nije bitna !!

Kao informatičaru, da mi je netko rekao prije 10-ak godina da USB kabel radi razliku u zvuku, rekao bih mu da je lud !!!

Ali praksa je pokazala drukčije.
Ti pročitaj onaj tekst kolege @Ilimzna o nedostacima USB i SPDIF protokola, pa će sve biti jasnije.
Niti HDMI protokol nije savršen, pače ( nije li nesaživljeni Display Port u najmanju ruku bio ravnopravan ?).

Samo ukratko, digitalnim kabelom ( u elektroničkom smislu) ne idu nule i jedinice.
Prolazi električni signal !
Isti je podložan utjecaju u vremenskoj domeni, Jitteru, smetnjama itd.
A u trenutnom računalnom audiu nema baš neke korekcije, sve se odvija u realnom vrenenu.
Nije to prijenos paketa podataka uz korekciju....

A što ćemo s analognim kabelima ?
Po tvome uzmeš samo dosta debelu žnjoru i problem riješen !?
A što je s onim električnom parametrima i svojstvima materijaka vodića i dialektrika ?
Znaš li kojim dijelom vodića prolazi gro dijela signala....

Dakle, vrijedi za sve vrste kabela; isprobati nešto od toga i onda izreći/napisati svoje dojmove.
Bilo kakvi da su, produkt su vlastitog slušnog iskustva.

Jedino to je relevantno za stvarni dojam u ovom hobiju.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:13   #8456
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Puno toga si napisao sa čime se ne slažem, no ovo sa hdmi kabelom je istina. Nema razlike. Kod analognih kabela postoje razlike no nisu ni približno tako dramatične kao što neki na forumu misle (i tvrde) ali digitalni kabeli su isključivo placebo efekt za koji se masno plaća. Provjeravao sam dva kabela preko nad daca d1050, koji inače u punoj cijeni košta oko 4300kn i na vrhunskim grado reference 2 slušalicama koje koštaju preko 5000kn. Zaključak: apsolutno nema nikakve razlike. Svaki pristojni digitalni kabel od 50-tak kn pa do možda i najskupljih od 100000kn zvuči jednako. Nekoliko puta sam sa društvom radio slične usporedbe na sistemima gdje komponente koštaju cca 10000kn svaka (zvučnici i više). Kod digitalnih kabela nema apsolutno nikakve razlike. Kod analognih postoji razlika no ta razlika je daleko manja nego što bi se dobilo da je cijena tog kabela uložena u bolju komponentu. Ali dovoljno je da vidiš hifi-kabel-fanove kad ugledaju baršunastu kutijicu sa pola metra žice, već sam pogled na kutiju psihološki toliko snažno djeluje da je bolji zvuk zagarantiran pa da im nakon toga krišom podmetneš običnu telefonsku žicu Neka se olif i ekipa ne uvrijede ali ja sam u hifi vodama već 30 i kusur godina i koliko god se trudio nikako ne mogu značaj kabela pomaknuti sa ocjene da je utjecaj mariginalan.
Nemoj se srditi, ti još i sada (s onim NAD pojačalom) i trenutnim kabelima, a niti na Grado slušalicama s NAD d1050 DAC om, nemaš možda preveč relevantan sustav za probu.
Ili ( čak i prije) taj sustav u kojem su pribal nije pokazal razlike.

Trebaš probati više toga...i komponenti i kabela...relevantnih u ukupnom odnosu.
Lijepo da se Hifom baviš 30-ak godina...ja se bavim s time više od 40 godina... (bolje da samo 10....bil bi mlađi.. )

I koji su i kakvi to kabeli bili ?
USB ? Coax ?

Napominjem, ja sam kabele probavao u svjim sustavima i u 5-6 sustava kod kolega.
Dakle, desetine raznih komponenti i desetine vrsta svih kabela !

Tak da kazati da neki digitalni kabel od 50 kn ( dakle i Coax, i AESEBU i USB...itd...) zvuči isto kao onaj od 100.000, je malo žešći nonsens.

Dečki, ja pišem iz prakse, pa makar i dio toga bio subjektivan...
...dakle; samo slušno iskustvo

Zadnje uređivanje olif : Danas at 00:30.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:15   #8457
I jos cu dodati...
Zvuk preko hdmi kabla, ijako je digitalan, ako se prenosi STEREO signal, na dva sistema proizvodio je smetnje.
Ne znam kako i zasto ali eto...da se ponovi.
Old Danas, 00:19   #8458
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Puno toga si napisao sa čime se ne slažem, no ovo sa hdmi kabelom je istina. Nema razlike.
Iako sam sebi uzeo audioquest hdmi još nisam provjerio tu tvrdnju, za tih par stotina kn srce će mi biti na mjestu i ako ne bude nikakve promjene a i bolje izgledaju od onih od 30kn .

Što se tiče analognih kabela razlika postoji i lako je čujna, i ona se povećava sa povećanjem duljine kabela. Kada bi u teoriji zvučnici stali tik do pojačala kabel od 1000kn i 10000€ pokazali bi male razlike, naravno zbog stereo razdvajanja to je nemoguće iako donekle jest ako imaš monoblokove.

tutek, bez uvrede ali onaj kojemu pioneer u bilo kom pogledu svira dobro za mene nije relevantan sugovornik .
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:42   #8459
Pioneer sacd player PD-D9 svira prilično dobro, ne vidim zašto ne bi. Evo i testa jeftinijeg modela, za jači nisam našao: https://www.whathifi.com/pioneer/pd-d6-j/review
A o onom starom pojačalu sam napisao mišljenje i zapakirao ga u ćošak da mi ne smeta

To što kažeš za kabel, ako i ne svira bolje izgleda bolje... samo to onda nema veze sa hifijem ako je estetika ono što se "sluša".
Zvučnički kabel ima više utjecaja na zvuk nego interkonekti a digitalni kabeli zanemariv. Naravno ne govorim o china šrotu od 9.99kn.
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Nemoj se srditi, ti još i sada (s onim NAD pojačalom) i trenutnim kabelima, a niti na Grado slušalicama s NAD d1050 DAC om, nemaš možda preveč relevantan sustav za probu.
Ili ( čak i prije) taj sustav u kojem su pribal nije pokazal razlike.
Lijepo da se Hifom baviš 30-ak godina...ja se bavim s time više od 40 godina... (bolje da samo 10....bil bi mlađi.. )
I koji su i kakvi to kabeli bili ?
USB ? Coax ?
Tak da kazati da neki digitalni kabel od 50 kn ( dakle i Coax, i AESEBU i USB...itd...) zvuči isto kao onaj od 100.000, je malo žešći nonsens.
...dakle; samo slušno iskustvo
Od prvih hifi dana i meni je skoro 40 ako računam staru toscu 20 koju sam kao klinac dobio negdje 1978. A ozbiljnije sam počeo slušati koju godinu kasnije.
Grado reference slušalice spadaju u elitnu klasu slušalica tako da teško mi je povjerovati da nisu dobre za uočavanje razlike u kabelima, prije će biti da razlike nije bilo.
USB kabeli i koaksijalni. Cijene ne znam, no sigurno je bar neki bio u rangu 70-100 eura. Ja sam kupio koaks za 250kn i ne tražim skuplji jer mi ne treba. Sad ispitujem utjecaj interkonekta od nekih 500-1000kn u svom sistemu. Očekujem (male) pozitivne pomake no nije svaki skuplji kabel automatski bolji.

Zadnje uređivanje tutek : Danas at 00:58.
tutek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.