Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 19:15   #121
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma ke...super je svaki komentar na temu.

Meni je upravo to bilo važno kada proučavah građu (da li šuplje ili ne - zbog građe - Saturna) i to je to što istaknuh...samo nisam znala da se mora i drugačije nazvati (rogovlje).
Da, biolog bi to tako nazvao. Sada sam pogledala na Wiki za Jelena i oni pojma nemaju, malo pišu rogovlje, malo rogovi
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:15   #122
Prekrasan članak i interesantna životinja barem što se reprodukcije tiče..voljela bih imati i doma tako nešto ali bojim se da siroće ne bi preživjelo slatkovodnu klimu u akvariju i predatore koji haraju istom..

dakle, pitanje kako bi astrologija prezentirala ovo stvorenje, uzimajući u obzir da muški primjerak čuva svoje mlado u tobolčiću..

http://www.sciencedaily.com/releases...0501125451.htm
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 05:14   #123
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Npr. generalno su sisavci Mjesec
Putpuno netočno. Sisavci proizvode vlastitu toplinu. Mjesec nema topline već je hladan. Mjesečina je hladna i samo refleksija Sunčeve svjetlosti rashlađene od Mjeseca.

Mjesec je spoj ekstremiteta, jedna strana hladna, druga pregrijana od sunca. Potpuna suprotnost sa sisavcima koji teže balansu.

I kao najvažnije kao što sam naveo. Mjesec nema vlastite topline, hladni šuplji kamen usred svemira.

Dok sisavci stvaraju vlastitu temperaturu i toplinu.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 05:23   #124
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Prekrasan članak i interesantna životinja barem što se reprodukcije tiče..voljela bih imati i doma tako nešto ali bojim se da siroće ne bi preživjelo slatkovodnu klimu u akvariju i predatore koji haraju istom..

dakle, pitanje kako bi astrologija prezentirala ovo stvorenje, uzimajući u obzir da muški primjerak čuva svoje mlado u tobolčiću..

http://www.sciencedaily.com/releases...0501125451.htm
U Francuskoj gdje su pronađeni nastariji crtani prikazi jelena u špiljama, i danas imaš posebne rituale gdje žena na glavi jelenovu glavu.
Imaju baš fotke sa jedne zabave Salvadorea Dalija gdje se vidi.
Naravno, te se zabave rade kada se poklope astroloski preduvjeti za to.


Kaj se tiče ovoga morskog konjica onda je to neki vodeni planet. Netko bi rekao Uran ili Neptun možda, ali ja bih išao za Europu, Jupiterov mjesec.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uropa-moon.jpg

Tim više budući da je čak moguće da takva ili slična stvorenja na njemu žive.

Europa je takodjer neka vrst vodenog svijeta.

U svakome slučaju prilika da proširiš svoj akvarij... a astrolozi dodaju nove astrološke objekte.

p.s.
Kaj se tiče jelena i reprodukcije, ako si mislila na jelena, sva tajna i mudrost je u njegovome... repu.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:20   #125
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Putpuno netočno. Sisavci proizvode vlastitu toplinu. Mjesec nema topline već je hladan. Mjesečina je hladna i samo refleksija Sunčeve svjetlosti rashlađene od Mjeseca.

Mjesec je spoj ekstremiteta, jedna strana hladna, druga pregrijana od sunca. Potpuna suprotnost sa sisavcima koji teže balansu.

I kao najvažnije kao što sam naveo. Mjesec nema vlastite topline, hladni šuplji kamen usred svemira.

Dok sisavci stvaraju vlastitu temperaturu i toplinu.
Astrološka simbolika nije jednoznačna, tako bi se moglo napisati da simbolika sisavaca nije vezana uz Mjesec jer Mjesec je neka kamenčina.

Simbolika astrološke veze sisavaca i Mjeseca povezana je s općenito Mjesečevom simbolikom. Upravo zato jer je on tijelo koje nema vlastitu toplinu kao takav predstavlja načelo prijemčljivosti i ovisnosti o drugom većem tijelu koje "ga hrani toplinom", Mjesec "siše" sunčevu svjetlost i toplinu. Baš kao što je dijete ovisno o majci a sisavac o majčinom mlijeku...zato Mjesec i ima sjedište u znaku raka. Mjesec predstavlja astrološko načelo privrženosti, rasta i uslovljenosti, predstavlja i mlijeko koje je sisavcu potrebno za razvoj od-tuda veza Mjeseca i sisavaca.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 08:30   #126
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
U Francuskoj gdje su pronađeni nastariji crtani prikazi jelena u špiljama, i danas imaš posebne rituale gdje žena na glavi jelenovu glavu.
Imaju baš fotke sa jedne zabave Salvadorea Dalija gdje se vidi.
Naravno, te se zabave rade kada se poklope astroloski preduvjeti za to.


Kaj se tiče ovoga morskog konjica onda je to neki vodeni planet. Netko bi rekao Uran ili Neptun možda, ali ja bih išao za Europu, Jupiterov mjesec.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...uropa-moon.jpg

Tim više budući da je čak moguće da takva ili slična stvorenja na njemu žive.

Europa je takodjer neka vrst vodenog svijeta.

U svakome slučaju prilika da proširiš svoj akvarij... a astrolozi dodaju nove astrološke objekte.
Ovo je astrološki pdf pa je vezu životinje i astrologije potrebno astrološki obrazložiti a ne samo ponabrajati tijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:27   #127
Evo prije neku noć sam ih sanjala,može astrosimbolika žohara
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 21:14   #128
Hobotnica? Koja je njena simbolika?
To mi je jedna od najintrigantnijih životinja.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 15:25   #129
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Hobotnica? Koja je njena simbolika?
To mi je jedna od najintrigantnijih životinja.
Obzirom da su sve morske životinje Neptun, valjda bi hobotnica bila aspekt Mjeseca/Neptuna..povezala sam Mjesec jer me hobotnica sa svojim krakovima asocira na zaštitnički instinkt.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 15:32   #130
Ona je meni tako škorpionasta.
Ima tih 8 krakova, živi u mraku na dnu, odakle vreba plijen koji omami otrovom, a kod većine nakon parenja mužjak umire...mogu regenerirati krakove.

Isto tako mi je simpatičan i pauk, opet i on ima 8 nogu, plete mrežu u koju plijen upada, i za njih je karakteristično to umiranje kroz reprodukciju. A našla sam da je pauk Saturn...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 15:44   #131
Meni je hobotnica onak kao veliko tijelo koje sve grli i vuče k sebi, može biti posesivno. da hobotnica ima ljusku, škrge, i slično, možda bi bila plutonska...ali, zanimljive su asocijacije.
meni je pauk škorpionski, tipa crna udovica, ono što je tebi hobotnica.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 16:17   #132
I meni je pauk škorpionski, ali to da je Sa sam našla u Knjizi vladarstava...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 02:44   #133






~Žirafa~

♅ u ♑


Jedna od onih životinja koja izaziva wow efekt kada se prvi puta s njom susretnemo,
izgleda kao idejno rješenje nekog karikaturiste,Grci i Rimljani su žirafu u prošlosti smatrali neprirodnim hibridom leoparda i kamile dajući joj urnebesan naziv camilopardalis koji i danas iskombiniran stoji u sklopu njenog latinskog imena ali i imena njene kostalacije.U odnosu na ostale srodnike iz svoga reda i podreda, ova vrsta papkara je nadasve neobična kako po svojoj građi tako i usko specijaliziranoj fiziologiji.Iako malo pije vode i malo spava te živi maksimalno jedan saturnov ciklus od 29 god ,nije posebno plodonosna (1. mladunče godinšnje), i svojom suhonjavom gradjom koščatog preživara,nosi isto podrijetlo kao i ''naše'' koze , filogenetski i pripadajući njihovom redu( ),za žirafu pak slobodno možemo reći da je ona papkar koji svojom egzotičnom pojavom prilično odudara od njenih srodnika.



U odnosu na ostali red su kod žirafe upadljive fizičke disproporcije , pa imamo ekstremno izdužen vrat te nejednake udove, od kojih su prednji za deset procenata dulji od zadnjih, dugi jezik kojim umiva oči, ima najduži rep od svih sisara na svijetu te male,dlakom prekrivene rudimentirane i zaravljene rogove, s kojima se i rađa, što je isto jedinstveno u cijelom životinjskom svijetu . Prošarano krzno,oblika mnogougaonih geometrijskih figura , svaku jedinku ove vrste čini neponovljivom ...Kako papkar ovakve ekscentrične građe,uopće mogao i funkcionirati ,svakako mora posjedovati i čitav niz fiziološki specifično prilagođenih organiskih sustava u odnosu na njene srodnike.Pa tako žirafu karakterira vrlo kompleksan krvožilni sustav tzv. zalistaka i posebno srce koji onemogućavaju da ona naglim pokretima, podizanjem glave i vrata ,te ustajanjem ,ne dobije nesvesticu ,vrtoglavicu i sl. .Ove životinje rijetko piju vodu ,a da bi to učinile potrebno je ,citiram wiki: "da naprave cijeli niz akrobacija sa tijelom"...



Fiziološki od svih sisara na svijetu spavaju najmanji broj sati,točnije samo 10min -2h po danu.Ostatak vremena su kontinuirano u pokretu,budući da vrlo malo vremena dnevno provedu sklupčane.Iako su kao i većina biljojeda,sisara većinom blagonaklone ali i kao i mnoge divlje životinje nepredvidive naravi,one posjeduju silovit udarac nogom, kojim može istog trenutka smrskati lavlju lubanju...a miran, citiram wiki: "elegantan i tih'' hod za čas preobratiti u trčanje velikim ubrzanjem . Vjeruje se da je skoro potpuno njema što, svakako odgovara saturnu, međutim ono što je nedavno otkriveno istraživanjem,je to da žirafe zapravo medjusobno komuniciraju infrazvukom



Mužijaci kao i kod ostalih sisara odmjeravaju snage...ali ono što je zanimljivo kod njih jeste jedistvena tehnika borbe.Oni zanjišu svoje duge vratove sudarajući ih osciliranim pokretima.Svakako se zna dogoditi da onda i polome vrat...pa tako im on nekada (slika dolje) zaraste baš kao ovaj cik cak sa slike gore ili neki drugi iskrivljen oblik .Žirafe su uporabu rogova, karakterističnu za njihov red životinja, zapravo potpuno odbacile...što svakako asocira na uranovo odricanje ,u ovom slučaju, nečega što je za prirodno očekivati kada pomislimo na papkara.Pored ova dva mala rudimentirana,zaravnjena i dlakom prekrivena roga..kod muzijaka postoji i izraštaj koji ima tendenciju postati trećim roščićem ,a mene osobno ova kombinacija nekada doista i podsjeća baš na uranov simbol.



Jedna zanimljivost jeste i njihov značajan doprinos razvoju NASA-inih metoda odlaska u svemir .Naime,žirafin krvožilni sustav je pomogao da istražitelji razviju takozvani sistem procesa negativnog pritiska donjeg dijela tijela (LBNP),kako astronauti ne bi pak oštećivali svoje krvne sudove tijekom bestežinskog stanja u svemiru,
uočavajući fenomen mladunčadi koji odmah nakon rodjenja staju na svoje noge.Ovo i druga istraživanja su omogućila izradu tzv.gravitacijskog odjela za astronaute,zasnovanog na principu modificirane cirkulacije žirafa .



One se u potrazi za hranom međusobno razdvajaju velikim prostornim udaljenostima,a njihov glavni neprijatelj u divljini jesu velike mačke, uglavnom lavovi i leopardi koji jesu uranov prirodni opozit....Kod Sazviježdja ili konstelacije Žirafa, postoji izvjesna kontradiktornost "tihog" prostora bez izrazito sjajnih zvijezda, koji s druge strane gledajući, takav ''blijed'' ,zauzima prilično veliki dio neba.Namibijci su s druge strane sazvježdje Crox...ili križ (saturn) nazivali ''žirafom'' jer su ih njegovi
kraci podsjećali na žirafine ukrižene vratove.Svejedno, ne tako slučajno ,postoji i njihova simbolička poveznica sa pomenutim kosmosičkim relacijama .



Žirafa je jedna od onih životinja koje su pred istrjebljenjem što udruge za zaštitu i očuvanje faune svakako i istječu kao problem današnjice .Zanimljivo je da iako mnogi sisari imaju homoseksualnih tendencija ,nije slučajno to da su baš žirafe u tekstu označene kao "especcially gay" ili osobito gay. U Keniji je zabilježeno više muško - muških, nego muško ženskih parova žirafa. Wiki navodi "značajno visoku učestalost" žirafa homoseksualnim sklonostima .



Njihovi mužijaci u onosu na obiteljsku skupinu, kako više stare ,više se napuštaju ,♑ ..Iako se ženke pak drže češće skupa, radi očuvanja mladih, što je uostalom osobitost većine sisara,žirafama ipak nije naglašen osjećaj za pripadnost, kao kod naprimjer, emotivno vrlo osvještenih slonova. Parovi žirafa, prema naučnim promatranjima, nemaju izraženu, takvu vrstu povezanosti, i njihov odnos se zasniva više na toleranciji medjusobnog prostora,prije nego na ljubavi,pa se tako ,vrlo lako međusuobno razmimoilaze i udaljavalju . .Uran ne poznaje prostorne granice,pa tako i žirafa nije niti teritorijalno biće...iako se to za jarčevu životinju to ne bi očekivalo.



Nažalost,jedinke ove vrste su izložene riziku udara munje , koju osibito privlace kao najvisočiji subjekti u prirodi....Istražitelji smatraju da je i distanca izmedju njihovih nogu razlog tomu.U svakom slučaju, konzervatorij u Namibiji prijavlje ,1-2 smrtna slučaja žirafe godišnje...Na cjelokupno njihovo stanište, ovaj broj se logično povećava, pa to onda u konačnici, nije rijetka nesreća...U zološkim vrtovima su one u još većem riziku od takvog udara...jer su za razliku od prirodnog staništa u kojem je poneko drvo i visočije, one ovdje ubjedljivo najvisočije...Ovakav jedan smrtni slučaj žirafe po imenu Betsy u Disney-jevom zoo vrtu u Kaliforniji 2003 god. je pokrenuo cijelu debatu o tome. Zanimljiva je i ta poveznica vrata (bik) u kome je uran u padu...a kod ovog papkara vidimo upadljiv nesklad upravo tog anatomskog dijela građe sa ostatkom .Iako bi pomislili da ona ima mnogo vratnih pršljenova, zapravo ih je kao i kod čovjeka samo sedam ..





Zadnje uređivanje Snen : 17.01.2018. at 03:06.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:13   #134
@ senad - divan ti je tekstić o žirafama

Zanimljivo je i kako se simbolika Urana (visina) u jarcu (jarac/gravitacija) kod njih vidi još od rođenja gdje prilikom rađanja padaju s visine (Uran) od gotovo dva meta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:17   #135
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post

Nažalost,jedinke ove vrste su izložene riziku udara munje , koju osibito privlace kao najvisočiji subjekti u prirodi....
Pretužno, a opet u čistoj simbolici Urana.

Predivan tekst. Inače su ti tekstovi tako beskrajno duboki, uočavaš jako fine nijanse bivstvovanja. Sjajna moć opažanja, briljantan um. Mislim da me ničiji tekstovi na temu astrologije, ali i psihologije (tu ubrajam i priznate autore, ne samo postove na forumu) nisu ovoliko oduševili.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 05:40   #136
Hvala na komentarima ...wooow kockice ovo je bilo baš motivirajuće /shy/ 🙈
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.