Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 12:33   #241
a zamisli tek kad imas kucnog ljubimca
i onda ocekujes da ti lijepo i tecno iskomunicira sto ga pati i smeta, a ako ne neka krepa

koliko puta se muskarci zale da zene ocekuju da im se citaju misli i desifrira nekakve njihove signale, valjda dimne znakove iz pizde?
onako, najiskrenije, mogu samo pitati: koji vam je kurac svima skupa???
ovo je stvarno skrenulo u bizarno, kao da nismo ista vrsta na istoj planeti
ZgSash is offline  
Old 22.03.2017., 12:33   #242
Nisam uspjela pročitati cijelu temu jer mi je već prvih par stranica izazvalo akutni napadaj WTF-a, no predmnijevam da je autoričin suprug tehničke (a ne jezične) struke pa se baš ne zna najbolje izraziti.

Moj se pak jezikom aktivno bavi, pa puno psuje jer očito ima siromašan vokabular. Zato mi ne govori mi "marš" nego "jebem ti mater nacističku". Na to se ja iskreno začudim i upitam ga želi li doista voditi ljubav s postarijom gospođom desničarskih svjetonazora, na što njemu kurac padne iste sekunde.

"Marš" je nekoliko puta pokušao reći našim kućnim ljubimcima, no oni ga nisu ozbiljno shvatili jer ne razumiju ni jedan od ljudskih jezika, ponajmanje srpskohrvatski jer nisu išli u JNA pa doista ne znaju kako izvršiti tu zapovjed.

Tome je doskočio tako što je počeo režati i ispuštati druge neartikulirane zvukove, budući da brzo uči strane jezike. Beštije ga očito razumiju jer bježe brzinom zvuka.

Tako da se doista sve svodi na komunikaciju. Da kojim slučajem svi skupa gostujemo u emisiji "Mijenjam ženu", prilično sam sigurna da bi se autorici obratio s jednostavnim "Iš!".

A kad bi njezin suprug meni prigovorio zbog kapljica na podu, pristojno bih ga upozorila da bi mogao dobiti karton za trolanje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 22.03.2017., 12:35   #243
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
žena je( i ima pravo biti šokirana) povrijedjena i ljuta,
ili
žena je povrijeđena i ljuta, i ima pravo biti šokirana
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
nema pravo reći marš
radi svojih osjećaja,
ima jako puno pridjeva, imenica i ostalog
s čime može opisati svoju nesigurnost ili već što
To ti je problem foruma, da si stavila umjesto zareza ovako gore zagrade ili dodala iza shvatilo bi se drugačije, kako pretpostavljam si i mislila

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
koliko puta se muskarci zale da zene ocekuju da im se citaju misli i desifrira nekakve njihove signale, valjda dimne znakove iz pizde?
onako, najiskrenije, mogu samo pitati: koji vam je kurac svima skupa???
ovo je stvarno skrenulo u bizarno, kao da nismo ista vrsta na istoj planeti
Ajmo malo stisnuti bremzu...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*

Zadnje uređivanje ChienSaintHuber : 22.03.2017. at 12:45.
ChienSaintHuber is offline  
Old 22.03.2017., 12:39   #244
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ajd mi citiraj gdje to piše?
jedna osoba je drugoj rekla marš ili štoveć
što je povrijedilo,
da, stvarno je bitno tko je muško a tko žensko
Um...to si ti rekla
Napisala si gore zena je i ima pravo biti sokirana. Neda mi se citirat pise ti par postova gore
Sigurno je taj mars s razlogom recen -a to je ona prica koja je neispricana ali po osobnom iskustvu ljudi koje znam jasno mi je zasto je to rekao. Zene koje misle da vrijede vise negoli sto vrijede kao osobe su grde osobe.
Osobno ih znam i ti muskarci su po meni izvan pameti sto ostaju s njima. A autorica je upravo dala do znanja da je takva.
Sve govori o tome da ona jos s muzem nije rijesila sitnicu a bitno da otvori temu na forumu
Bolesno kako god okrenes ali gle moze se tak u nedogled kad nemres shvatit poantu svega recenoga

Zgsash je takodjer ukratko napisao u cemu je problem
ady- is offline  
Old 22.03.2017., 12:43   #245
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Sigurno je taj mars s razlogom recen -a to je ona prica koja je neispiocana ali po osobnom iskustvu ljudi koje znam jasno mi je zasto je to rekao. Zene koje misle da vrijede vise negoli sto vrijede kao osobe su grde osobe.
Osobno ih znam i ti muskarci su po meni izvan pameti sto ostaju s njima. A autorica je upravo dala do znanja da je takva.
Sve govori o tome da ona jos s muzem nije rijesila sitnicu a bitno da otvori temu na forumu
Bolesno kako god okrenes ali gle moze se tak u nedogled kad nemres shvatit poantu svega recenoga
Nema razloga niti opravdanja za vrijeđanje. Meni je žalosno da neki ljudi toliko racionaliziraju i pristaju na vrijeđanje kao na nešto uobičajno ili "sa razlogom"...
I još napisati da ta osoba misli o sebi više nego što vrijedi...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 22.03.2017., 12:48   #246
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a zamisli tek kad imas kucnog ljubimca
i onda ocekujes da ti lijepo i tecno iskomunicira sto ga pati i smeta, a ako ne neka krepa

koliko puta se muskarci zale da zene ocekuju da im se citaju misli i desifrira nekakve njihove signale, valjda dimne znakove iz pizde?
onako, najiskrenije, mogu samo pitati: koji vam je kurac svima skupa???
ovo je stvarno skrenulo u bizarno, kao da nismo ista vrsta na istoj planeti

Jesi li ti to upravo svoj spol usporedio sa psima?

Nema to veze sa muškarcima i ženama, nego sa ljudima koji jesu ili nisu naučili komunicirati, glupo mi je uvoditi spol u priču.
jopko_bopko is offline  
Old 22.03.2017., 12:53   #247
bice da su psi nekakva tvoja autosugestija, jer ih ja nisam spomenuo

osim toga, u trecem osnovne se uci citanje s razumijevanjem, pa bi netko tko je taj dio uspjesno polozio mogao shvatiti da sam dao par primjera kao ilustraciju komunikacijskih problema, s (valjda) jasnom mislju kako upravo na komunikaciji i medusobnom razumijevanju treba poraditi
ZgSash is offline  
Old 22.03.2017., 12:55   #248
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post



Ti stavljas MRS i samar u isti kos?
Najdalje u slijedeći koji će naići, skoro sam sigurna! Kontrola i poštovanje drugih ljudi se ima, gradi, nauči. Ili ne.
A možda bude samo mali, pokazni, koji nije niti jako zabolio, ha? Za početak. Mislim, ako je to ipak jedna sve u svemu DIVNA veza.
violeta1980 is offline  
Old 22.03.2017., 12:55   #249
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
nema pravo reći marš
radi svojih osjećaja,
ima jako puno pridjeva, imenica i ostalog
s čime može opisati svoju nesigurnost ili već što
A ma dobro sad, pa zar predlazes da on unaprijed cenzurira svoje misli dok je ljut da ne bi povrijedio zenu? Nekad je to moguce, nekad nije. U svakom slucaju, on ima pravo reci sto hoce, ima slobodu govora. To je nju povrijedilo, ali znaci li to da mu to pravo treba oduzeti? Nadam se da neces reci "da" jer to je naprosto pogresno. Nije lijepo to sto je rekao, sto socijaliziran covjek zna od ranog djetinjstva, svjestan je konteksta i efekta. Ali ipak je to rekao. Jesmo li se ijednog trenutka potrudili da saznamo zasto je izgovorio nesto takvo?

Meni je ova scena s njim usporediva s tinejdzerom koji si u bradu mrmlja dok ga mama grdi, ali ovaj put je mrmljao malo preglasno.
Babs Johnson is offline  
Old 22.03.2017., 13:01   #250
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Njegovo ponašanje je rekacija na promjene koje su se dogodile kod nje.
Treba čovjeku malo vremena da se privikne na "novu" nju.
Pa da! I da se malo jadničak ispuše na prvom pri ruci za sva razočaranja koja si je sam priredio, nakon što je napokon shvatio da mamica ipak nije bila u pravu kada ga je imenovala centrom svekolikog svijeta? Možda da se malo i ritne da brže prođe duševna bol? Pa na koga bi, nego vjernu ženicu? Ona mora sve razumjeti, ipak mu je uništila život od kojega bi bile velike stvari samo da ga nije sputala u kritičnom trenutku?
Napustili smo pećinu pred mnogo godina.
violeta1980 is offline  
Old 22.03.2017., 13:02   #251
Bez obzira sto mi tu diskutirali na kraju krajeva ta veza nije zdrava - da je, iz toga se nebi radila velika stvar vec bi to rjesili u 10 mina.
Tako da sve ostalo je vise manje suvisno govoriti jer misljenja su uvijek razlicita
ady- is offline  
Old 22.03.2017., 13:04   #252
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
A ma dobro sad, pa zar predlazes da on unaprijed cenzurira svoje misli dok je ljut da ne bi povrijedio zenu? Nekad je to moguce, nekad nije. U svakom slucaju, on ima pravo reci sto hoce, ima slobodu govora. To je nju povrijedilo, ali znaci li to da mu to pravo treba oduzeti? Nadam se da neces reci "da" jer to je naprosto pogresno. Nije lijepo to sto je rekao, sto socijaliziran covjek zna od ranog djetinjstva, svjestan je konteksta i efekta. Ali ipak je to rekao. Jesmo li se ijednog trenutka potrudili da saznamo zasto je izgovorio nesto takvo?

Meni je ova scena s njim usporediva s tinejdzerom koji si u bradu mrmlja dok ga mama grdi, ali ovaj put je mrmljao malo preglasno.
Pa naravno da mora unaprijed cenzurirati misli i ljutnju. Kao i inače. Šefu govori marš, policajcima kada ga zaustave u prekršaju? Aha! Ali ženi može bez cenzure, ona je otirač, ha? Ipak ga ona voli, ne, pa je red da trpi sve što njemu padne na pamet. Reći, napraviti. U kojoj to bajci?
violeta1980 is offline  
Old 22.03.2017., 13:05   #253
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa da! I da se malo jadničak ispuše na prvom pri ruci za sva razočaranja koja si je sam priredio, nakon što je napokon shvatio da mamica ipak nije bila u pravu kada ga je imenovala centrom svekolikog svijeta? Možda da se malo i ritne da brže prođe duševna bol? Pa na koga bi, nego vjernu ženicu? Ona mora sve razumjeti, ipak mu je uništila život od kojega bi bile velike stvari samo da ga nije sputala u kritičnom trenutku?
Napustili smo pećinu pred mnogo godina.
sjecas li se mozda, bila je tema ili dvije u kojima su se koplja lomila oko pitanja smije li muskarac VRATITI samar?
ZgSash is offline  
Old 22.03.2017., 13:08   #254
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
bice da su psi nekakva tvoja autosugestija, jer ih ja nisam spomenuo

osim toga, u trecem osnovne se uci citanje s razumijevanjem, pa bi netko tko je taj dio uspjesno polozio mogao shvatiti da sam dao par primjera kao ilustraciju komunikacijskih problema, s (valjda) jasnom mislju kako upravo na komunikaciji i medusobnom razumijevanju treba poraditi

Nadovezala sam se na tebe, nisam kontrirala, mislila sam da je to očito.

Psi su jedini kućni ljubimci vrijedni spomena, naravno.
jopko_bopko is offline  
Old 22.03.2017., 13:09   #255
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da mora unaprijed cenzurirati misli i ljutnju. Kao i inače. Šefu govori marš, policajcima kada ga zaustave u prekršaju? Aha! Ali ženi može bez cenzure, ona je otirač, ha? Ipak ga ona voli, ne, pa je red da trpi sve što njemu padne na pamet. Reći, napraviti. U kojoj to bajci?
Viki ajmo ne jašiti po "spolu". Uopće nije bitno za temu. Skoro svaka tema na ŽUDu koja krene drviti po spolu bude upropaštena....
Bitno je zašto je on počeo vrijeđati ( to mu nije prvo "mrš"), što se promjenilo u njihovoj dinamici odnosa i kako iskomunicirati svađe na konstruktivniji način...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 22.03.2017., 13:10   #256
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da mora unaprijed cenzurirati misli i ljutnju. Kao i inače. Šefu govori marš, policajcima kada ga zaustave u prekršaju? Aha! Ali ženi može bez cenzure, ona je otirač, ha? Ipak ga ona voli, ne, pa je red da trpi sve što njemu padne na pamet. Reći, napraviti. U kojoj to bajci?
O cemu pricamo? Ja pricam o tome da on ima pravo reci mars policajcu, sefu i zeni, pricam o pravu kao pravu. Ne slazem se s tom rijeci ni prema kome, ali ima li ih on pravo izreci? Da.
Babs Johnson is offline  
Old 22.03.2017., 13:12   #257
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
To ti je problem foruma, da si stavila umjesto zareza ovako gore zagrade ili dodala iza shvatilo bi se drugačije, kako pretpostavljam si i mislila



Ajmo malo stisnuti bremzu...
eto..
mah pišem u brzini,
ali uopće mi ne bi palo na pamet da će
netko pomislit da to što je žensko išta znači u ovoj priči

ima on pravo na sve, pa i na posljedice rečenog
od strane supruge,
inače ne bi vjerovali kako neki kojima doma izleti poneki epitet
nikada ne izgube kontrolu recimo na poslu pred šefom,

ne priznam frustracije, durenja i pogađanja osjećaja,
nitko mi ne mora čitati misli,
ne želim ni ja to raditi
brezia is offline  
Old 22.03.2017., 13:14   #258
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
O cemu pricamo? Ja pricam o tome da on ima pravo reci mars policajcu, sefu i zeni, pricam o pravu kao pravu. Ne slazem se s tom rijeci ni prema kome, ali ima li ih on pravo izreci? Da.
Naravno da ima pravo,ali ima pravo i na poslijedice...
Ertrinken is offline  
Old 22.03.2017., 13:15   #259
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a zamisli tek kad imas kucnog ljubimca
i onda ocekujes da ti lijepo i tecno iskomunicira sto ga pati i smeta, a ako ne neka krepa

koliko puta se muskarci zale da zene ocekuju da im se citaju misli i desifrira nekakve njihove signale, valjda dimne znakove iz pizde?
onako, najiskrenije, mogu samo pitati: koji vam je kurac svima skupa???
ovo je stvarno skrenulo u bizarno, kao da nismo ista vrsta na istoj planeti
bit će si naišao na neke krive žene...
inače, moj paso meni vrlo lijepo sve iskomunicira
puno bolje od nekih ljudi
brezia is offline  
Old 22.03.2017., 13:16   #260
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
O cemu pricamo? Ja pricam o tome da on ima pravo reci mars policajcu, sefu i zeni, pricam o pravu kao pravu. Ne slazem se s tom rijeci ni prema kome, ali ima li ih on pravo izreci? Da.
Točno! Samo, u mom svijetu, samo jednom!
violeta1980 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.