Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 10:47   #3541
Smeće smeće smeće..
Kod mene u kvartu oko kontejnera se stvorila jedna lijepa hrpa glomaznog i svakakvog drugog otpada, nema kaj nema, ormari, stolice, fotelje, gume, sad su počeli i vrećice sa smećem bacati iako su kontejneri prazni.
Očito nikog nije briga, a naravno u mjesnom odboru gajevo se nitko ne javlja. Njihova funkcija je valjda samo da dobiju naknadu. Mislim da tamo bacaju i oni koji žive u kvartu i oni koji ne žive al su našli zgodno mjesto gdje će odbaciti svoj otpad.
Naravno nitko se nije sjetio naručiti odvoz kad je išao za trešnjevku jug.

odvratno.
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:57   #3542
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Kao i petkom popodne. Ovo je zanimljiv i apsolutno neobjašnjiv fenomen.
petkom idu svi sa autima, jer nakn posla piće na more, u vikendice, obitelji i sl.
malo ljudi je baš u zg, iz zg. zato se petkom poveča gužva jer neki inače neidu s autom, al petkom idu jer putuju odma poslje posla.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:05   #3543
Objasni onda ponedjeljak.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 01:12   #3544
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Objasni onda ponedjeljak.
Narod iz unutrasnjosti se vraca ravno iz sela na posao u drzavne sluzbe, ponedeljkom ujutro, pa zato ponedelkom guzva celi dan!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:13   #3545

Svaki dan je gužva cijeli dan. Više nema rush houra, sad je to jednostavno neprekinuti niz krkljanaca.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:28   #3546
Nije problem gužva, nego nesavjesni vozači. Normalno je da se u milijunskom gradu, čije su prometnice projektirane u vrijeme dok je najbrže prijevozno sredstvo bio fijaker dvopreg, ulice uske i promet sporiji. Ali kad imaš gomilu kretena koji iz trake za desno skreću lijevo i tako se ubacuju, promet se jako uspori. Radio sam par puta experimente tako što bih blokirao prolaz ubacivačima i desilo se to da bi kolona počela konstantno lagano voziti. Dobro za sve poštene, ali onda ovi koji se ubacuju počnu trubiti. Mislim, meni ne smeta, pojačam muziku i udobno se smjestim
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:10   #3547
A što ako izađe van i zašamara te?
Ja sam tako jednom potrubio debilu koji je tipkao poruke na zeleno na semaforu i lik je izašao i počeo kenjat nešto...
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:28   #3548
Samo da kažem onaj koji je otvorio ovu temu "Što Vam smeta u gradu Zagrebu" je je neka bitanga što radi u gradskom poglavarstvu i nezna što bi trebalo raditi po gradu, pa postavlja ovakve teme i osluškuje.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:52   #3549
po čemu si to zaključio?
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:52   #3550
A ide mi na racku ovo nabrijavanje oko najboljeg adventa na svijetu i tak svake godine rovincijalizam na najjače:
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:33   #3551
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Samo da kažem onaj koji je otvorio ovu temu "Što Vam smeta u gradu Zagrebu" je je neka bitanga što radi u gradskom poglavarstvu i nezna što bi trebalo raditi po gradu, pa postavlja ovakve teme i osluškuje.
pa ne treba biti veliki genijalac da otkriješ u čemu su nejveći problemi: prometna situacija (vrijedi i za Zet-ove autobuse i za tramvaje, a i za promet autima u vrijeme kad ljudi idu na posao i sa posla
kao i promet u centru grada koji nije bio urbanistički planiran ni za vožnju tramvaja ni za ovoliki broj automobila a bome ne ni za bicikliste... nabijem na Krkimira onoga tko je ugurao biciklističke staze u centar grada)
zatim odvoz smeća (suluda gradonačelnikova zamisao da će ljudi bacati manje smeća ako se ono bude rjeđe odvozilo, pa sada imamo krcate kontejnere i smeće pored njih
zatim pojedine katastrofalno asfaltirane ceste (i tu je problem kad se nešto raskopa pa stoji tako tjednima i mjesecima dok ne asfaltiraju
e da bi se nakon par dana opet raskopalo zbog mijenjanja vodovodnih cijevi ili nekih drugih instalacija
ima još toga: vašar na glavnom gradskom trgu, nepostojeća žičara na Sljeme koja se nonstop obećava a od toga ništa,
ali to su marginalni problemi u odnosu na ovo prvo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:55   #3552
I onako svi idu automobilima na Sljeme i neda im se inkomodirati u žičari sa nekim strancima.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 00:06   #3553
Quote:
el_branco kaže: Pogledaj post
ZET okretište Črnomerec SLIKA i PRILIKA jednog grada i jedne firme UŽAS !!!!

Peron 6 -10 nogostup, rupe gledaj dolje jer ćeš polomt noge, i to tako stoji

od početka samog okretišta. Živili, jadna je to firma ili Holding.

Nisam mogao postat fotografije. Baš mi je žao
Nekidan sam prolazio onuda nakon 100 godina i komentiram s frendom kako je porta ogledalo svake firme, a ono tamo je (ne samo porta nego sve skupa) jedan veliki

btw ove "pop up" hrpe smeća po cijelom gradu više niti ne primjećujem
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:58   #3554
Zdravo.
Ne znam gdje da postavim pa evo ovdje:

Da li purgeri uopće imaju domaću kuhinju koja je karakteristična za Zagreb? Može mi netko reći neka jela da su baš zagrebačka a da to nije npr. zagrebački odrezak odnosno plosnata karađorđevka, ili "poznati zagrebački ćevapi" ili "zagrebačka germknedla"? Dakle, jelo koje je baš ali BAŠ zagrebačko! Ili više njih!
Carl the Cuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:56   #3555
Fileki, purica s mlincima, zagrebacki odrezak strukli, buncek, sarma, kelj varivo i fasiranac, filana paprika/cufte u paradajz umaku s pire krumpirom, sir i vrhnje, kremsnite

Zadnje uređivanje Krkimir : 16.12.2017. at 17:51.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:30   #3556
Quote:
Carl the Cuck kaže: Pogledaj post
Zdravo.
Ne znam gdje da postavim pa evo ovdje:

Da li purgeri uopće imaju domaću kuhinju koja je karakteristična za Zagreb? Može mi netko reći neka jela da su baš zagrebačka a da to nije npr. zagrebački odrezak odnosno plosnata karađorđevka, ili "poznati zagrebački ćevapi" ili "zagrebačka germknedla"? Dakle, jelo koje je baš ali BAŠ zagrebačko! Ili više njih!
za sad sam ti našla samo ovu staru temu ali prokopat ću malo dublje pa možda našem više.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:06   #3557
postovi o smeću su prebačeni na temu o smeću.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:59   #3558
Na Vinecu između ulice Črešnjevec i Bukovačke danas su osvanula tri ležeća policajca i to ona poprečna preko cijele ceste. To što je ulica preuska za dvosmjerni promet i što to ne spriječava debile da se parkiraju po cesti kao i to što nema nogostupa cijelom dužinom te ulice, to nije nikakav problem, ležeći policajci će riješiti sve. Da mi je znati koja budala je to predložila i tko si je spremio proviziju u džep
__________________
Charly says: Always tell your mummy
before you go off somewhere
periodičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:16   #3559
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
A ide mi na racku ovo nabrijavanje oko najboljeg adventa na svijetu i tak svake godine rovincijalizam na najjače:
Tako je

Prošetati malo po drugim gradovima pa onda glasati Meni je naš advent ništa posebno Lijepo je, ali ništa više. Osobno, dojam svega toga kvari ostatak grada koji je dno dna. Pogledaj samo stanicu kod Branimir centra koja je od Tomislavca udaljena svega par minuta hoda.. nečuveno!

Jednaka stvar je i sa stanicom na Držićevoj koja tako stoji, a bar mjesec dana!

Nije mi lijepo, eto
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:30   #3560
Budimpešta - više kućica, nemjerljivo više ljudi nego u Zagrebu, klizalište 20 puta veće od ovog na Tomislavcu i 50 puta više ljudi na njemu...cijeli grad je ukrašen, ne samo centar. Adventske kućice doslovno imaš po cijelom gradu i svugdje je sve puno. Ponuda 50 puta veća od zagrebačke.

Samo da još jednom čujem kako je zagrebački advent "najbolji"
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.