Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 17:08   #1521
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Uh, najbolje da stavim škarnicl na glavu!
Mislim si zašto kažeš da ono nije komotno za upotrebu i krenem poslikati sadašnju. Pa ovaj Bosch mi izgleda puno komforniji i svakako je lakši od ovoga na slici.

http://i68.tinypic.com/1239itt.jpg
To ti je onda busilica s max 20Nm, nevjerujem da ima vise posto ima samo 10.8V. Bolja je onda ta Boschovka s 30Nm, profi je, dvije baterije su tu i to je nekakav upgrade na bolje.
Odi u trgovinu i pitaj da ti daju u ruke tu Boshovku da vidis kako ti lezi u ruci, al ja mislim da ne bi trebalo bit problema jer ti ne mislis raditi satima, treba ti uglavnom za slaganje Ikein/Lesninin namjestaj, eventualno za sarafljenje sarafa u tiplu i tako to.

Quote:
sub0 kaže: Pogledaj post
Komfornost je prilično subjektivna. Bosch je znatno lakši i to je plus, no meni osobno (a imam veliku ruku) manje odgovaraju odvijači sa baterijom u drški jer ju zbog mjesta koje je potrebno za prihvat baterije rade debljom i manje ergonomskom.
Ti onda vjerojatno imas broj sape gledajuci rukavicu XL ili 10, ja nemam veliku sapu pa nosim rukavicu L ili ti 9-tka. Probao sam drzati u ruci Bosch i Parkside koja ima bateriju u drsci i lijepo stoji, a dosta je laksa i lakse je zavuci i u kuteve od ove koja ima ispod drske ciglu. Njoj treba za slaganje namjestaja koju kupi u Lesnini, Ikei itd. ono nista posebno jos eventualno za slaganje police, sarafiti sarafe u tiplu i tako to, nista zahtjevno.
Moze prije kupnje probati kako lezi u ruci pa onda odluciti dal ce kupiti ili ne.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.

Zadnje uređivanje Majstor : 13.01.2018. at 17:14. Reason: Slika u link
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:34   #1522
Ja ubo u Kc i aku odvijač i bušilicu i svrdla , bio u 8:00 u jutro i za 20min koliko sam bio u trgovini sve otišlo...inače imam puno stvari iz lidla i mogu reći da sam svime prezadovoljan. Aku odvijač 12V kupio pred cca 1 god i čuda je već odradila, ova 20V o četvrtka jučer isprobana, postavljao sam ženi novu pipu u kuhinji i na sudoperu morao bušiti rupu, izvrti ko u maslac, super...a i s bušilicom na struju tiplao ogledalo znači tipla 10 u giter ciglu ide ko od šale. Za te aktivnosti, oko kuće, vikse, gorica više nego dobro!!
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:00   #1523
Lako za namještaj. To često sklepam ručno ako mi se ne da ići u alatnicu.
Zapravo, aku mi služi za ovake stvari:



Nađe se tu i stare hrastovine, stvarno stare. Npr. bočni stupovi koje sam iskoristila za zatvaranje suše, stoje tu od 1923., i u njih nešto zašarafiti je kao da šarafiš u bolji beton. Tu su vijci s križnom glavom samo odlazili. Jednostavno pukne. Morala sam uzimati one "zvjezdaste" (torx ili tak nekak se zovu) da bolje iskoristim moment.
Sve je to odradio onaj Einhell od "18V" .
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:41   #1524
Ja sam kupio i aku i električnu ali ova aku 20V (399Kn) je skroz drugačija od one zadnje i ja sam je naručio u nadi da će biti ista. Ona zadnja je dosta teža iako je sa ovom ugodnije raditi ona mi je nekako bila "zmaj aku" i imala je onu dodatnu ručku a ova nema a s tim i opciju vibro-čekić a ova ni to nema....tako da je razlika 155 kn ali ona prije mi je bila vrh...e da, kad su bile poplave voda je došla do baterije ali sve ostalo je radilo tako da sam ju vrati a lidlovci su mi uredno vratili novce ništa ne pitajući. I još nešto....ja sam otišao 2 dana prije i zamolio jednog radnika da mi ostavi obadvije što je čovik i učinio....
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:55   #1525
@anita

Ne znam jel tako radiš ili ne, ali je moja preporuka prije izbušiti tankim svrdlom u hrast/bukvu i onda iza njega šaraf. Tako će šaraf lakše ići, a imat će jednaku svrhu i kvalitetu. Ja sam morao u stare suhe hrastove grede učvrstiti štafle i onda sam išao po tom postupku, uzeo svrdlo izbušio i tek tada išao šarafiti i to sa onim šarafom s šesterokutnom glavom. Znači uzeo gedoru za bušilicu i šarafe s šesterokutnom glavom dužine 12cm jer mi glava šarafa nije smetala da malo viri van.

https://static.kupindoslike.com/Set-...O_40919417.jpg

http://trgovinalux.hr/webshop/images...008160_EXM.jpg
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:04   #1526
Mogu se vijci i lubricirati nekim voskom npr.
Tonchvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:41   #1527
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@anita

Ne znam jel tako radiš ili ne,...
Jasno, to se podrazumijeva, borer koji je 1-2 broja manji od šarafa.
Ovo s podmazivanjem što piše Tonczvž isto zvuči zanimljivo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:43   #1528
Upravo uzeo aku u Jelkovcu. Ima još nekih 10 komada

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
lars82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:59   #1529
Analizirala sam kataloge iz prošle godine. Ispalo je da se alati dosta često javljaju, a neki i ponavljaju. Evo samo grubog nabrajanja:

9. 1. bušilica 500W
30.1. multi, stolna bušilica
13.2. kutna 230mm, glodalica, eksc. brusilica
13.3. aku 16V, blanja, kutna, lemilica, tračna
10.4. aku 20V (ona s ručkom za 530kn), ubodna, kružna
2.5. varenje, uranjajuća, aku 12V
15.5. kutna 230 mm, udarni čekić, potezno-nagibna, delta
12.6. mješalica, lemilica, sabljasta
10.7. mala aku s bitovima 3,6V, u bodna, lemilica, zavarivanje, aku 12V
24.7. el.klamerica, akukutna 20V, multi, uranjajuća, aku udarni 20v
21.8. udarni čekić, kružna pila
11.9. aku udarna bušilica, aku kombinirana (s kutnim nastavcima i to) 16V,
udarni čekić 650W
18.9. tračna, multi
2.10. aku 12V
9.10. pneumatski alati
30.10. tračna, dvostrana, ubodna

Poslije toga ništa bitnog.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:52   #1530
Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio i aku i električnu ali ova aku 20V (399Kn) je skroz drugačija od one zadnje i ja sam je naručio u nadi da će biti ista. Ona zadnja je dosta teža iako je sa ovom ugodnije raditi ona mi je nekako bila "zmaj aku" i imala je onu dodatnu ručku a ova nema a s tim i opciju vibro-čekić a ova ni to nema....tako da je razlika 155 kn ali ona prije mi je bila vrh...e da, kad su bile poplave voda je došla do baterije ali sve ostalo je radilo tako da sam ju vrati a lidlovci su mi uredno vratili novce ništa ne pitajući. I još nešto....ja sam otišao 2 dana prije i zamolio jednog radnika da mi ostavi obadvije što je čovik i učinio....
Naravno da je drugacija, ona sa vibro cekicem ima 40NM max okretni moment za razliku od ove koja ima 35NM, razlika je i u drugoj brzini koja na ovoj manjoj ima0–1400 min-1, a veca 0–1650 min–1.

Inace moj savijet svima koji zele imat samo jednu busilicu u kuci je da pricekaju ovu sa vibro cekicem. Zalosno je samo da je ista u njemackoj skuplja samo 10eura od ove manje, a kod nas su je stavili cak 20 eura skuplje :/

https://www.lidl.de/de/parkside-akku...io=top_selling
https://www.lidl.de/de/parkside-akku...o=also_clicked

I drugi je savijet odmah planirati sto jos kupiti od aku alata iste serije (20V team), ponajprije iz razloga da bi se imalo dvije baterije.

Meni osobno samo jedna baterija opako smanjuje funkcionalnost i iskoristivost takvog alata.
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:45   #1531
Ma nije potrebno kupovat druge alate samo zbog baterije.

https://www.kompernass.com/index.php...gory&path=1575
Na ovom gore linku se može kupiti baterija - 20€ je 2A, a 25€ je 3A, s time da ove od 30 trenutno nema na stanju.

Lijepo i piše na kutiji “Mogućnost naknadnog naručivanja dodatne baterije putem servisa za 149,95 kn uklj. poštarinu - kontaktne podatke potražiti u uputi za korištenje”.
A koliko vidim, tak Kopernass Handels GMBH na svojoj stranici ima hrpu rezervnih dijelova za Lidlove brendove.
Squalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:13   #1532
Ima i na Oranicama desetak aku ako je nekome blizu
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:22   #1533
Quote:
Tonchvž kaže: Pogledaj post
Mogu se vijci i lubricirati nekim voskom npr.
A mogu se čak i podmazat!

Nego, meni je riknuo Lidlov mali aku šarafciger kojemu se može okrenuti drška tak da bude ravan, a ko za kurac izgubio sam račun, tak da niš od garancije.
Kad ga stavim punit, samo trepere svjetla na njemu, a ne puni se niš.
Zna li tko što bi to moglo biti i isplati li se to popravljati?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:16   #1534
Ako si platio karticom, dođi kad nije gužva, mogu te pronaći i izbaciti račun ,)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:53   #1535
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Da, ova nema brzi punjač. A to nemam niti sada. Bolje bi bilo da ima kad se već uzima novo, ali nije to tak strašno. Ja ju obično navečer prije nekakvih radova stavim na punjač i onda stvarno dosta dugo drži iako je već prilično stara. Ako zaboravim navečer, priključim ju "između radova" dok radim s nekim drugim alatom i sve štima.

IAKO, analizirajući svoje izbore zadnjih godinu-dvije, da u ovom trenutku moram kupiti novu, u uski izbor bi ušao i linkani Bosch, s tim da bih jednu bateriju vjerojatno odmah prodala.
https://www.alatimilic.hr/shop/bosch...R-18-2-LI-Plus

Uvijek ja krenem od jeftinog i na kraju mic po mic doguram do skupog.
Preporuka za tvoju žensku rukicu Bosch PSR 1080 po cijeni manjoj od 500kn

10,8V
Težina 950g
Dvije baterije
Punjač puni za 90min
Momenta ima 26Nm
broj okretaja 1200

imam na poslu dvije takve iste jako kompaktne i lagane
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:06   #1536
Quote:
lars82 kaže: Pogledaj post
Upravo uzeo aku u Jelkovcu. Ima još nekih 10 komada

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
NEMA VIŠE NIJEDNA, NI U JELKOVCU NINU DUBRAVI NI NA POLJANICAMA. Ako netko zna di ima neka javi.
__________________
Di će suza neg na oko
bojlere is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:45   #1537
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ako si platio karticom, dođi kad nije gužva, mogu te pronaći i izbaciti račun ,)
Fala ti ko bratu, al sad je već prekasno, istekla garancija.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:51   #1538
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Analizirala sam kataloge iz prošle godine. Ispalo je da se alati dosta često javljaju, a neki i ponavljaju. Evo samo grubog nabrajanja:

9. 1. bušilica 500W
30.1. multi, stolna bušilica
13.2. kutna 230mm, glodalica, eksc. brusilica
13.3. aku 16V, blanja, kutna, lemilica, tračna
10.4. aku 20V (ona s ručkom za 530kn), ubodna, kružna
2.5. varenje, uranjajuća, aku 12V
15.5. kutna 230 mm, udarni čekić, potezno-nagibna, delta
12.6. mješalica, lemilica, sabljasta
10.7. mala aku s bitovima 3,6V, u bodna, lemilica, zavarivanje, aku 12V
24.7. el.klamerica, akukutna 20V, multi, uranjajuća, aku udarni 20v
21.8. udarni čekić, kružna pila
11.9. aku udarna bušilica, aku kombinirana (s kutnim nastavcima i to) 16V,
udarni čekić 650W
18.9. tračna, multi
2.10. aku 12V
9.10. pneumatski alati
30.10. tračna, dvostrana, ubodna

Poslije toga ništa bitnog.
Hvala ti na ovoj listi, sada okvirno znam kako pristižu alati. Trebaju mi još samo par alata koje još nisam kupio da budem imao sve što mi treba.

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Preporuka za tvoju žensku rukicu Bosch PSR 1080 po cijeni manjoj od 500kn

10,8V
Težina 950g
Dvije baterije
Punjač puni za 90min
Momenta ima 26Nm
broj okretaja 1200

imam na poslu dvije takve iste jako kompaktne i lagane
Nema potrebe za zelenim jer je ova plava Bošovka sada na akciji ima više Nm i spada pod profi alat, a košta samo 639kn. A ovaj model zelene Bošovke košta kod Milića čak preko 700kn, dok u ostalim trgovinama preko 500kn. Trenutačno nije opravdajuća kupnja zelene verzije pored ove plave s 30Nm.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:11   #1539
zelena košta 470kn, a razliku od 4Nm ona neće niti primjetiti
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:35   #1540
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Preporuka za tvoju žensku rukicu Bosch PSR 1080 po cijeni manjoj od 500kn

10,8V
Težina 950g
Dvije baterije
Punjač puni za 90min
Momenta ima 26Nm
broj okretaja 1200

imam na poslu dvije takve iste jako kompaktne i lagane
Hvala, ali ne. Zeleni Bosch više ne kupovam. Zamjerili su mi se s ubodnom pilom. Nosi mi 2 mm i pitam se zašto ju još uvijek trpim. Doduše, sad već u startu kod zacrtavanja računam s ta 2 mm da bi ispalo kako treba.
Plavi Bosch ima šanse. Iako, u zadnje dvije kupnje se baš dogodilo da je ispao iz užeg izbora: jednom zbog DeWalta, a jednom zbog Makite.

(Milić i inače zna formirat cijenu, a sad kad traže novi prostor trend bi se mogao nastaviti. Adje dobro, stvarno im je skučeno tu kod groblja.)

Zadnje uređivanje anita : 14.01.2018. at 21:46. Reason: dopuna
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.