Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 22:42   #21
znam konkretni slucaj gdje je u kucnom redu pisalo "pristojno obuceni" pa je to onda tumaceno po zelji. onda je jednostavno donesena izmjena tog kucnog reda sa specificnim stvarima.

summer, ti si se uvatila iskljucivo osnovne skole, kao da si slijepa na ono sto se moze vidit u srednjim. najmanji problem su osnovne. i dalje ostajem pri tome da je pubertetlija u majci na spaline nije nesto sto bi bilo ok. Svi uglavnom imaju najobicniju majcu T-shirt, ali eto, ako je u nekoj skoli to normalno za dicu, onda je ocito toliko liberalna da se i nastavnici takvi pojavljuju na satu. isto vrijedi i za kratke gace i pamucne (do po guzice visi) tute.

mozda nekome cak i ta sminka i lak nije sporan, ali eto, ima ljudi kojima i mobitel ditetu u prvom razredu osnovne nije sporan.

da ostanem na temi, pristojno obuceni je ocito nesto sto bi 99,9% ljudi prihvatilo kao takvo u odredjenoj situaciji. Ovisno o godinama i skoli, to ce se mijenjat.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:45   #22
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako idioti zamišljaju da ih netko shvati ozbiljno dok se ovako glupo izdrkavaju.

Lak za nokte, pregolema prepreka obrazovanju i ćudoređu.
Kad god se priča svede na formu, jasno je da sadržaja odavno nema (otišao na kvasinu).
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:10   #23
Kute svima i ajcao

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 19:59   #24
Ja sam, ako me pamćenje služi, u školu išla u tim "majicama na spaline". I vidjele su mi se cice (malo, a možda i puno kad bih se naginjala ).

Da vas umirim, sve je prošlo okej, prolazila s odličnim (nije zbog cica, skoro sve su bili ženski profesori!), imala glupih veza, našla dobru, rodila, plaćam porez, ne nosim baš više takve majice jer cice krenule nizbrdo.


I mrzim mrzim mrzim ta pravila odijevanja za odrasle, mrzim sve što nose odrasle žene i da me se pita, uvijek bih bila u trapericama i majici (al kažem, sad više ne "na spaline" ).
Tj iako me se ne pita, idem tako po svijetu, znajući da me na prvu većina uvijek ocijeni kao polusposobno ostarjelo dijete, jer valjda kad bih provodila vrijeme birajući outfit za odrasle, to bi značilo da bolje radim svoj posao.
(za forum.hr, ne kažem da onaj kojemu je odijevanje bitno radi lošije od mene, nego da to nema nikakve uzročno-posljedične veze, al jebeno nikakve).

Da radim u školi, i da moram kupovati odjeću po tim nekakvim "školskim pravilima odijevanja", a da se ja inače tako ne oblačim, bila bih luda, ne samo jer mrzim kupovati odjeću koju ne preferiram, nego i zato što je to dodatni trošak.
Mislim da svaki poslodavac kojemu se radnike zajebava s time mora dati novce za odjeću za posao.


Nisam pratila raspravu prije, pa nemam pojma jesam li uopće dobro shvatila temu

Ugl rant je gotov, ujedno pozdrav svima na RiD-u i nadam se da školarcima dobro prolaze prvi dani
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 20:16   #25
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
cek, problem je u majici na bretele doci u skolu?
da, kod nas nije dozvoljeno...a nije dozvoljeno ni bez rukava, moraju biti kratki rukavi..haljinice bez rukava ili na bretelice nisu dozvoljene..h. je u prvom razredu jedanput obukla i učiteljica je opomenula...haljine, suknje itd. do koljena moraju biti ....

po tom pitanju su jako strogi...meni je to problem ljeti .....jer hrpu robe ne moze uopce nosit u školu i moram posebno za školu kupovat
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 20:17   #26
a stajalište od učiteljice je da se tako odgaja i priprema za više razrede...da se nebi navikli na takvo oblačenje
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:20   #27
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ja sam, ako me pamćenje služi, u školu išla u tim "majicama na spaline". I vidjele su mi se cice (malo, a možda i puno kad bih se naginjala ).

Da vas umirim, sve je prošlo okej, prolazila s odličnim (nije zbog cica, skoro sve su bili ženski profesori!), imala glupih veza, našla dobru, rodila, plaćam porez, ne nosim baš više takve majice jer cice krenule nizbrdo.


I mrzim mrzim mrzim ta pravila odijevanja za odrasle, mrzim sve što nose odrasle žene i da me se pita, uvijek bih bila u trapericama i majici (al kažem, sad više ne "na spaline" ).
Tj iako me se ne pita, idem tako po svijetu, znajući da me na prvu većina uvijek ocijeni kao polusposobno ostarjelo dijete, jer valjda kad bih provodila vrijeme birajući outfit za odrasle, to bi značilo da bolje radim svoj posao.
(za forum.hr, ne kažem da onaj kojemu je odijevanje bitno radi lošije od mene, nego da to nema nikakve uzročno-posljedične veze, al jebeno nikakve).

Da radim u školi, i da moram kupovati odjeću po tim nekakvim "školskim pravilima odijevanja", a da se ja inače tako ne oblačim, bila bih luda, ne samo jer mrzim kupovati odjeću koju ne preferiram, nego i zato što je to dodatni trošak.
Mislim da svaki poslodavac kojemu se radnike zajebava s time mora dati novce za odjeću za posao.


Nisam pratila raspravu prije, pa nemam pojma jesam li uopće dobro shvatila temu

Ugl rant je gotov, ujedno pozdrav svima na RiD-u i nadam se da školarcima dobro prolaze prvi dani
Dejzi, pa đe si bila, nema te ni za lijek
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:27   #28
blond, jel to do uciteljice? jer kod nas su djeca vec bila u haljinicama brz rukava i nitko nista nije rekao.
meni se riga od toga, taj neki lazni moral, fokus na krive, povrsinske i nevazne stvari.

btw, mene su poslali doma jer sam dosla u poderanim trapericama, rekla sam da nrmam druge i da mi kupe neke kakve ce im se svidjati ako zele da ne hodam u svijim trapericama
nisu mi ih kupili
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:49   #29
i jos nesto, ne sjecam se da sam klime vidjela, jebote, cak i japanci radnicima savjetuju lezerno oblacenje kad su vrucine a oni djecu tlace. bolesno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:08   #30
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Dejzi, pa đe si bila, nema te ni za lijek
Ma svašta nešto smo odlučili obavljati u isto vrijeme, propao mi realni i virtualni zabavni život

No eto, mali krenuo u školu, pa da bacim pogled što forum.hr ima reć da zakomplicira sve moguće... vodim ga danas u školu i virkam jel ima razgolićenih ramena i nogu



Ps netko je u nekom postu naveo ono "ideš li u HNK bezveze odjevena".. Ej koja je meni glupost to svečano pirlitanje za kazalište.. Kazališta kao sva provokativno društveno angažirana (bar naše riječko ), a ekipa sva stegnuta u odijelcima i kao gospoda
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:56   #31
eto, vidim da su neki slipi pored zdravih ociju. spomenia sam HNK jer mi je to misto di bi (tribalo) bar imat trunku kulture kad ulazis, a da ti nije izricito nametnuta propisom. ali eto, ako je nekome normalno tamo usetat u tuti, ili vidit nekog tipa u majci na spaline, onda doista nemam vise komentara. valjda je to doslo s onim vrimenom kad su seljacine usetale u HNK pa nije rijetkost da za vrime predstave nekome zvoni mob i/ili se dopisuje. Kultura na razini, a ocito dolazi tako od kuce, jer sto mater i caca su u stanju obuc za HNK, jos i gore mos ocekivat za skolu, jer ono, koga boli brige za skolu...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:09   #32
u mojih 38 godina zivota nisam cula suvislo objasnjenje povezanosti odjece i postovanja, pogotovo kad se to postovanje u odabiru odjece ne ocitava u "cisto i uredno" nego u nekim imaginarnim, proizvoljnim i meni ne shvatljivim pravilima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:58   #33
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
eto, vidim da su neki slipi pored zdravih ociju. spomenia sam HNK jer mi je to misto di bi (tribalo) bar imat trunku kulture kad ulazis, a da ti nije izricito nametnuta propisom. ali eto, ako je nekome normalno tamo usetat u tuti, ili vidit nekog tipa u majci na spaline, onda doista nemam vise komentara. valjda je to doslo s onim vrimenom kad su seljacine usetale u HNK pa nije rijetkost da za vrime predstave nekome zvoni mob i/ili se dopisuje. Kultura na razini, a ocito dolazi tako od kuce, jer sto mater i caca su u stanju obuc za HNK, jos i gore mos ocekivat za skolu, jer ono, koga boli brige za skolu...
Što je tuta? :zbunjena: Kod nas je tuta noćna posuda, mislim da se to obično ne nosi u kazalište. Ni u školu.

Znači, ako netko nema love za skupa odijela i fensi haljinice i stiklice, taj je seljačina? I ne treba ići u kazalište? Sorry, meni su veće seljačine oni koji u kazalište idu da se pokažu nego oni koji idu pogledati predstavu. Ma kako bili obučeni.

Povuci sad paralelu sa skolom: kad se ljudi previše zakace za formu, često zaborave sadržaj. A to je jako jako loše.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:16   #34
tuta=trenirka ako me sjećanje dobro služi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:09   #35
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
blond, jel to do uciteljice? jer kod nas su djeca vec bila u haljinicama brz rukava i nitko nista nije rekao.
meni se riga od toga, taj neki lazni moral, fokus na krive, povrsinske i nevazne stvari.

btw, mene su poslali doma jer sam dosla u poderanim trapericama, rekla sam da nrmam druge i da mi kupe neke kakve ce im se svidjati ako zele da ne hodam u svijim trapericama
nisu mi ih kupili
mislim da je do učiteljice jer sam vidjela hrpu djece u dvorištu odjevene na bretelice...jel tvoja krenula u školu već
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:58   #36
krenula krenula
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:59   #37
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znači, ako netko nema love za skupa odijela i fensi haljinice i stiklice, taj je seljačina? I ne treba ići u kazalište? Sorry, meni su veće seljačine oni koji u kazalište idu da se pokažu nego oni koji idu pogledati predstavu. Ma kako bili obučeni.
zasto odijela? zasto skupa?
mozda zato sto nisi znala sto je tuta, pa ajde, ali eto, sad kad znas, i dalje mislis da je to primjerena odjeca za HNK? ajd neka onda, a posli odma produzis na utakmicu ili trening. ja to prozvakat ne mogu, sorry...

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Povuci sad paralelu sa skolom: kad se ljudi previše zakace za formu, često zaborave sadržaj. A to je jako jako loše.
a sto da ti kazem... kad te ministarstvo kao nastavnika prisiljava da zadovoljavas formu, kad te kucni red prisiljava da provodis formu, onda je ocito da forma mora postojat. jer da nije tako, sto se mene tice, mozes komodno ukinit i sustav ocjenjivanja jer je forma koja ne prikazuje realno stanje, ukini i sustav izostanaka jer je isto forma koja je btw. ogromni gubitak vrimena.
za odgovarajuce misto postoji i odgovarajuca odjeca i obuca. ali evo, zaboravi hnk, zaboravi skolu... kako bi dosla obucena na sprovod? zbog cega se obuces kad ides nekom na pir? zbog cega glupi roditelji dici idu u kupovinu odijela i robe za maturalnu vece? al jbga, u skolu i roditelji i dica mogu kako im se prne, bar po nekima.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Što je tuta? :zbunjena: Kod nas je tuta noćna posuda, mislim da se to obično ne nosi u kazalište. Ni u školu.
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
tuta=trenirka ako me sjećanje dobro služi.
eto, to je ono na sta osobno pi...n, a to je sto po tv-u, radiu, di vec, dicu truju krivim naglascima, pa eto, gospodo draga, nemojte se uvridit, ali tuta (kratka slova) je razlicito od tuuuta (dugo u), bas kao sto je vila (gradjevina, kratko), razlicito od viiiila (dugo i, izmisljeni lik u pricama). nazalost, neke od reporterki koje rade na rtl-u uredno su govorile o viiiiili u kojoj se nalazi glogoški. toliko o njenim kvalifikacijama, ali to je sad vec offtopic. sorry!
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:59   #38
Cemu sad ovo s naglascima ksd ih nisi ni oznacila? Ako cemo tako, onda nisi trebala koristiti raslojen leksik, nego standard, da ne pizde svi ostali.

Sto se tice same tematike, naravno da postoje neprimjereni odjevni komadi, ali to nije majica "na spaline" ili sandala.

Sto se tice HNK, ne podnosim kad mi netko inputira dress code za umjetnicko iskustvo... a nagledah se I naslusah, I mnogo vecih dogadjaja od HNK. Usput budi receno, na suvremeni balet u HNK isla sam u visokoj trudnoci, u tajicama I majici obicnjaci, da me netko isao hebati zbog toga, mali je rec da bi ga taj morz pojeo za veceru.

Na jazz revijama, koncertima ozbiljne glazbe, izlozbama, oni ljudi koji zaista zele iskustvo vecinom nisu ekipa koja si oko vrata stavlja koralje I fura neki dress code.

Poznajem takve mame, koje u zivotu nisu vidjele unutrasnjost HNK (usput, nije HNK neki high class), djecu za predstave oblace u leptirmasne, furaju neku pristojnost... bas me jedna pitala kako sam mogla dijete poslati na predstavu sa skolom u trenirci... eh, da ona zna da sam radila rad o intermedijalnim signalima jednog platna iz bitnog nam kazalista I jedne krucijalne hrvatske drame. Uostalom boli mene ona stvar za njezinu leptirku, sto nju prca moja trenirka?

I da, stavila bih maramu na ramena u arapskom svijetu I u sakralne objekte ne ulazim ko straca u kupacem, na roditeljski idem u tuti kad mi se hoce, a evo na posljednji mi se bas usminkavalo. Crtu podvlacim kod dopicnjaka I sisa na izvolte.

Prije bih negodovala na fasadne obloge pojedinki koje ne znaju tonirati puder pa izgledaju ko da su se sminkale topom. Negodovala u smislu da bih im na likovnm ukazala na tutorijale pravilnog toniranja I zatrazila da naslikaju svoj primjer lose I dobro nasminkana lica, pogotovo bi me zanimalo kako djecaci na to gledaju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:16   #39
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
I da, stavila bih maramu na ramena u arapskom svijetu I u sakralne objekte ne ulazim ko straca u kupacem, na roditeljski idem u tuti kad mi se hoce, a evo na posljednji mi se bas usminkavalo. Crtu podvlacim kod dopicnjaka I sisa na izvolte.
zasto ne? ovdje se uredno tvrdi kako necije oblacenje nije odraz postovanja prema xyz. zbog cega bi ista drukcije bilo u arapskom svitu, u sakralnim objektima? uostalom, ako kazes da ih postujes jednako u kupacem, ili obucena pristojno, u cemu je razlika?

i pitam ponovo, koja to budala oblaci barem duge rebatinke i normalnu majcu kad ide nekom na sprovod, kad bi jednako tako moga ic u kratke gace ili u tuti? koja budala trosi lovu na odjela za vincanje i skupe haljine, kad jednako tako moze doc ko da ide po kruv u prvi ducan? koja budala, maturant(ica) utuce lovu na odjelo kad moze ic jednako kako se oblaci svaki dan (po mogucnosti kako useta u skolu - u tuti)?
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:20   #40
U nekkim kulturama pogreb nije naricanje u crnom odelu pa rokanje rakije uz pokoju prostu posalicu uz komovicu. U nekim se kulturama slavi odlazak, u bijelom, na nekim pogrebims svira ona ocajna puhacka koracnica, na nekim Hendrix.

Ne podnosim vjencanja, bolje da ne kazem sto mislim o maturalnim vecerama.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.