Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 14:18   #341
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Znam puno o hrvatskoj povijesti, ali ne onoj iz HDZove kuhinje.
jel? onda znas i da se iz zagreba do makarske putovalo autom 10 sati kad si imao srece. znas i da si po banane morao u trst, a i po narance koliko je transport do zagreba bio kompliciran. taj dio naravno ne znas.

Quote:
A tko je poprodavao nekih 380.000 društvenih stanova? Tko je stvorio dug umirovljenicima? Tko je imao hiperinflaciju HRDa i plaće 30 - 50 DEM i za "ZNG" oko 100 DEM?
joj samo nemoj o umirovljenicima koji su u onom sustavu radili za titule udarnika, da nije njima tudjman kriv da su najsiromasniji umirovljenici europe? kakva hiperinflacija, brkas nesto ili pises o kosovu '87.

Quote:
Brkaju ti se istine, Bujanecove tlapnje i Tuđmanovo vrijeme.
a ne, stari tedeski to nije skrivao, sta mislis zasto njegov sin danas lazira povijest tvrtke veli da je on osnovao atlantik a tatu ne spominje.

Quote:
Čim prihvaćaš neke bolesne brojke kao istinu, jasno je u čijem interesu pišeš.
hoces bolesnu brojku? 4 milijuna hrvata u dijaspori zahvaljujuci ljubicici beloj, velikom sviracu klavira s jahtom u svakoj marini i vilom u svakom vecem selu. a narodu nek je nama i roma pa nek kupuju svi iste gace i carape, sta ce im alternativa.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:41   #342
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jel? onda znas i da se iz zagreba do makarske putovalo autom 10 sati kad si imao srece. znas i da si po banane morao u trst, a i po narance koliko je transport do zagreba bio kompliciran. taj dio naravno ne znas.
Jel to zaprežnim kolima ili kako...?
Jel sad puno brže kada se vozi istom tom magistralom ili želiš gubitaški preplaćeni auto-put koji je pola godine prazan navesti kao neki argument? A koliko se ono za vikend zna čekati na izlazu s auto-puta?
Južnog voća NIKADA nije falilo, slali su braća nesvrstani iz Afrike...


Quote:
joj samo nemoj o umirovljenicima koji su u onom sustavu radili za titule udarnika, da nije njima tudjman kriv da su najsiromasniji umirovljenici europe? kakva hiperinflacija, brkas nesto ili pises o kosovu '87.
Ovdje čak nisi uspio napisati ni suvislu rečenicu...


Quote:
hoces bolesnu brojku? 4 milijuna hrvata u dijaspori zahvaljujuci ljubicici beloj, velikom sviracu klavira s jahtom u svakoj marini i vilom u svakom vecem selu. a narodu nek je nama i roma pa nek kupuju svi iste gace i carape, sta ce im alternativa.
Jel računaš i one iz Austro-Ugarske i onih 500.000 u zadnjih 10 godina?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:41   #343
Zanimljivo je da su zagovornici Tita i Jugoslavije jako nekorektni u diskusijama.

Apeliram na sve koji cijene cinjenicu i logiku, da budu malo blazi prema zagovornicima Tita i Jugoslavije. Ali strogi i pravedni!

Da nam zagovornici Tita i Jugoslavije ne pobjegnu, jer imaju osim svojih reakcija puno toga s cime mogu doprinjeti u ovoj temi o Titu. Mozemo mi od njih i nauciti!

Lako cemo mi njih s cinjenicama i logikom rastaviti, a sada hoce li se nakon toga moci sastaviti to je drugo pitanje.

Tesko mi je zamisliti kako se nekome pred ocima rusi sve sto je cijelog zivota vjerovao. Suocavati se s time je junastvo i tu ih trebamo postovati!
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:47   #344
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Tesko mi je zamisliti kako se nekome pred ocima rusi sve sto je cijelog zivota vjerovao. Suocavati se s time je junastvo i tu ih trebamo postovati!
Pa ti još nisi niti jedan valjan i utemeljen argument protiv Tita napisao.

Pisanjem nesuvislih budalaština u koje ti vjeruješ nije argument za iole višu inteligenciju koja vrlo lako spozna šta je valjan argument, a što nije.

Sve što je bilo "loše" za Tita, je postalo 100 puta gore poslije njega za vrijeme pljačke i "novih" elita iznad zakona koje su isplivale 1990-ih.

Gledao sam nedavno na HBO "dokumentarac" gdje se tvrdi da je Tito prodao "Yu" svemirski program SADu. A na kraju je kao SAD za uzvrat za neučinjene, a naplaćene radove pristala uvoziti Yugo....


Pa evo, činiš se kao publika za takav "dokumentarac"...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:03   #345
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Gledao sam nedavno na HBO "dokumentarac" gdje se tvrdi da je Tito prodao "Yu" svemirski program SADu. A na kraju je kao SAD za uzvrat za neučinjene, a naplaćene radove pristala uvoziti Yugo....

Pa evo, činiš se kao publika za takav "dokumentarac"...
Ja sam za svaki ozbiljni dokumentarac i one druge jer govore o vjerodostojnosti izvora. Samo bih Vas molio za tocan naziv dokumentarca ili poveznicu kao sto sam ja postavljao. Mozda je to bio dokumentarac o Jugoslavenskoj propagandistickoj masineriji?

Ja bih ipak na Vasu referencu da je Jugoslavija prodala svemirski program postavio jedan upitnik. Da li je neki ozbiljan srpski, hrvatski ili jugoslavenski povijesnicar stao iza te teze?, kao sto su iza mojih cinjenica ili kako vi zovete budalastina stali ozbiljni povijesnicari?
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:12   #346
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Jel to zaprežnim kolima ili kako...?
Jel sad puno brže kada se vozi istom tom magistralom ili želiš gubitaški preplaćeni auto-put koji je pola godine prazan navesti kao neki argument? A koliko se ono za vikend zna čekati na izlazu s auto-puta?
Južnog voća NIKADA nije falilo, slali su braća nesvrstani iz Afrike...
duhovito. ne, autom. a ako zelis prosvjedovati oko cijene autoputa imas dvije adrese, jedna je beograd koji je vec jednom pokupio sedamdesetih lovu za autoput koji nije izgradjen i druga je iblerov trg jer se tamo donjela odluka o zaduzivanju. inace za tvoju informaciju, otkako je probijen tunel od zagreba do makarske se dodje za manje od 4 sata kad je guzva na autocesti.

Quote:
Ovdje čak nisi uspio napisati ni suvislu rečenicu...
znam da nisi shvatio, vjerujem ti da se ne pretvaras. penzije danas su posljedica mantri o samoupravljanju i bratstvu i jedinstvu te nepotrebnoj industriji koja nije imala trziste.

Quote:
Jel računaš i one iz Austro-Ugarske i onih 500.000 u zadnjih 10 godina?
ne, hrvatska je cvala pod austrougarskom, to je bravara najvise smetalo kad nije uspijevao postici standard. a zadnjih 10 godina, da - od pocetka globalne krize. 4 godine vlasti onih koji ljude pozdravljaju s drugarice i drugovi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:14   #347
juga imala svemirski program - tvrdnja otprilike jednako relevantna kao clanat u ondasnjem slobodnom tjedniku da hrvatska zakopava nuklearni otpad u srao krajinu pa se srbi radjaju s dvije glave.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:23   #348
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
duhovito. ne, autom. a ako zelis prosvjedovati oko cijene autoputa imas dvije adrese, jedna je beograd koji je vec jednom pokupio sedamdesetih lovu za autoput koji nije izgradjen i druga je iblerov trg jer se tamo donjela odluka o zaduzivanju. inace za tvoju informaciju, otkako je probijen tunel od zagreba do makarske se dodje za manje od 4 sata kad je guzva na autocesti.
Jel? A ja znam da se samo na Lučkom znalo čekati i 2 sata.
Ja te lijepo pitam, koliko se sada vozi istom tom magistralom?
Meni je jednako brzo preko BiH sada i prije 30 godina...
BG pokupio lovu za auto-put? Pa daj budi ozbiljan... Znači SRH je za Tita imala LOVU za auto - put, a RH se morala zadužiti? :klap:

Pa stvarno genijalno!! HVALA!

Quote:
znam da nisi shvatio, vjerujem ti da se ne pretvaras. penzije danas su posljedica mantri o samoupravljanju i bratstvu i jedinstvu te nepotrebnoj industriji koja nije imala trziste.
Ako raščlanimo tvoj pokušaj slaganja rečenice, ima nekih kao izjava.

U YU je umirovljenik išao u mirovinu koja mu je bila 70% plaće i to najboljih 10 godina. Tako da i to ti je glupost.

A na nesuvisle rečenice se više neću obazirati. Standard za Austro - Ugarske.... Je izvrstan! Za veleposjednike Mađare i Švabe!

Ali vraćamo se mi polako na naš evolucijski domet 3K. kurve - konobari - kriminalci.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:31   #349
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Jel? A ja znam da se samo na Lučkom znalo čekati i 2 sata.
dobro, i? 2 + 4 = 6. a necu ti ni nabiti na nos da je auta triput vise nego nekad.

Quote:
BG pokupio lovu za auto-put? Pa daj budi ozbiljan... Znači SRH je za Tita imala LOVU za auto - put, a RH se morala zadužiti? :klap:
pa ti stvarno nista ne znas, ok sad mi je jasno kako mozes sepavog bravara ovako slijepo obozavati. evo malo o autocestama.

Quote:
U YU je umirovljenik išao u mirovinu koja mu je bila 70% plaće i to najboljih 10 godina. Tako da i to ti je glupost.
koja je bila 1/10 place nekvalificiranog radnika u eu pa zato nasi penzici od juge imaju ono sto je juga bila - nista.

Quote:
A na nesuvisle rečenice se više neću obazirati. Standard za Austro - Ugarske.... Je izvrstan! Za veleposjednike Mađare i Švabe!
tocno, nemoj. svaki izgovor je dobar.

Quote:
Ali vraćamo se mi polako na naš evolucijski domet 3K. kurve - konobari - kriminalci.
da, to je vas domet. i jos vas nazalost ima ali prolazi i to vrijeme. neki ljudi su nestrpljivi i misle da je 27 godina nove drzave dovoljno da se promijene sklopovi u glavama. nije. ali ide nabolje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:44   #350
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dobro, i? 2 + 4 = 6. a necu ti ni nabiti na nos da je auta triput vise nego nekad.
Ja za 6 sati dođem ZG - MA magistralom. Laganom vožnjom, bez riskiranja kazni.

Quote:
pa ti stvarno nista ne znas, ok sad mi je jasno kako mozes sepavog bravara ovako slijepo obozavati. evo malo o autocestama.
ma sve ti je oprošteno kada si izjavio da je SR Hrvatska imala novca za izgradnju auto - cesta.
Quote:
koja je bila 1/10 place nekvalificiranog radnika u eu pa zato nasi penzici od juge imaju ono sto je juga bila - nista.
Opet laž. Prosječna plaća u SRH kriznih 80-ih je bila 500 DEM. Ali je PPP bio znatno viši. Naši su imali 2.000 DEM u Njemačkoj za rad na "baušteli" 12 sati dnevno, pa ako su još unajmili stan za iole normalan život umjesto spavanja u baraci ostalo im je taman da uštede za doći kući za Božić ili na ljeto....


Quote:
da, to je vas domet. i jos vas nazalost ima ali prolazi i to vrijeme. neki ljudi su nestrpljivi i misle da je 27 godina nove drzave dovoljno da se promijene sklopovi u glavama. nije. ali ide nabolje.
Nabolje?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:51   #351
naravno, najbolje da jos ustvrdis kako su u njemackoj na bausteli zaradjivali losije nego u jugi

evo malo pogleda izvana

i engleski cugos se smije glupanima koji zazivaju diktatorovo doba.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:55   #352
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
naravno, najbolje da jos ustvrdis kako su u njemackoj na bausteli zaradjivali losije nego u jugi
Ne karikiraj, ja sam naveo kako je bilo.

Quote:
evo malo pogleda izvana

i engleski cugos se smije glupanima koji zazivaju diktatorovo doba.
Kada ocvali Englez nešto kaže o Jugi za vrijeme Tita, to je onda neoborivi argument.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:04   #353
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ne karikiraj, ja sam naveo kako je bilo.
nisi. naveo si budalastinu koju je tito ispalio kad su ga pitali kako gleda na emigraciju nakon sto je otvorio granice. a dodat treba i da ih je otvorio jer nije imao love hraniti ljude koliko je juga bila napredna.

Quote:
Kada ocvali Englez nešto kaže o Jugi za vrijeme Tita, to je onda neoborivi argument.
ocvali? milijunas koji je tada bio u jugi i evo ga nazad. nista ne kaze u svojem komentaru osim da je 'hilarious' da neki smatraju da je bilo prije bolje. al ja ih shvacam, stokolmski sindrom - nemas nista al pocnes ljubit ruku koja te samara dok s druge strane gledas mrskog svabu kako vozi mercedes premda je izgubio rat.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:11   #354
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nisi. naveo si budalastinu koju je tito ispalio kad su ga pitali kako gleda na emigraciju nakon sto je otvorio granice. a dodat treba i da ih je otvorio jer nije imao love hraniti ljude koliko je juga bila napredna.

ocvali? milijunas koji je tada bio u jugi i evo ga nazad. nista ne kaze u svojem komentaru osim da je 'hilarious' da neki smatraju da je bilo prije bolje. al ja ih shvacam, stokolmski sindrom - nemas nista al pocnes ljubit ruku koja te samara dok s druge strane gledas mrskog svabu kako vozi mercedes premda je izgubio rat.
Nijedna vlast nije imala nahraniti sve ljude na ovim prostorima pa ni ova današnja hrvatska, jer iz Hrvatske masovno idu ljudi raditi u zemlje EU.
bubica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:36   #355
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nisi. naveo si budalastinu koju je tito ispalio kad su ga pitali kako gleda na emigraciju nakon sto je otvorio granice. a dodat treba i da ih je otvorio jer nije imao love hraniti ljude koliko je juga bila napredna.
Ne piši gluposti, uspoređivati iseljavanje onda 1960-ih i sad je degutantno.
Onda su iseljavali NKV radnici iz "pasivnih" krajeva ALI su se rado VRAĆALI iako je "bandit" Tito bio na vlasti. Posagrađivali kućerine u zavičaju i vratili se uživati mirovinu u Jugi.

Danas iseljavaju SVI, pa ČAK i liječnici i inžinjeri i to bez namjere vraćanja u ovu zabit. Slavonija i Baranja je postala PUSTINJA, a nekoć je bila žitnica Hrvatske. Sada se uvozi hrana. I to pored plodnog tla.

Quote:
ocvali? milijunas koji je tada bio u jugi i evo ga nazad. nista ne kaze u svojem komentaru osim da je 'hilarious' da neki smatraju da je bilo prije bolje. al ja ih shvacam, stokolmski sindrom - nemas nista al pocnes ljubit ruku koja te samara dok s druge strane gledas mrskog svabu kako vozi mercedes premda je izgubio rat.
A ti se odma uzbudiš jer je on bogat?
Opet, zaboli me uvce za stav nekoga tko nije odavde.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:52   #356
Agrokor je dužan više nego Hrvatska 1989..
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:22   #357
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Agrokor je dužan više nego Hrvatska 1989..
@Zorane, dolar u 1989. godini ne vrijedi kao dolar u 2017. godini, tako da se dug u 1989. ne moze usporedjivati po apsolutnom iznosu bez korekcije, koeficijen korekcije moze biti poprilicno visok (npr. vise od 2).

Puno bi vremena potrosio kada bih to objasnio, ali evo pozivam sve da se konzultiraju s ekonomistima oko toga. Odnosno molim potvrdu autoriteta s ekonomskim fakultetom.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:37   #358
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
@Zorane, dolar u 1989. godini ne vrijedi kao dolar u 2017. godini, tako da se dug u 1989. ne moze usporedjivati po apsolutnom iznosu bez korekcije, koeficijen korekcije moze biti poprilicno visok (npr. vise od 2).

Puno bi vremena potrosio kada bih to objasnio, ali evo pozivam sve da se konzultiraju s ekonomistima oko toga. Odnosno molim potvrdu autoriteta s ekonomskim fakultetom.
Jel me neko tražio?

Baš pogledah. BDP 1989 je viši nego 1990, ako uzmeš za index 1990=100, 1989 je 109.

Index 109 se izjednačio tek 2008! Ali uz OGROMAN dug.

Inače, 1990 je pala jer je već tiho počinjao rat, a i obustavljena su djelomično međurepublička plaćanja.

1989 je dug SRH bio oko 10% republičkog BDPa.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:36   #359
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Jel me neko tražio?

Baš pogledah. BDP 1989 je viši nego 1990, ako uzmeš za index 1990=100, 1989 je 109.

Index 109 se izjednačio tek 2008! Ali uz OGROMAN dug.

Inače, 1990 je pala jer je već tiho počinjao rat, a i obustavljena su djelomično međurepublička plaćanja.

1989 je dug SRH bio oko 10% republičkog BDPa.
Okej, hvala!, puno se govori o Titovu nasljedju u ekonomskom smislu. Puno je mitova, pa makroekonomski parametri mogu dati odgovor, a i strucnjaci na forumu, kao sto ste i Vi (iako sam skeptican u pogledu diploma iz razdoblja kada je bilo plansko gospodarstvo). A mi ekonomski neobrazovani mozemo pitati, istraziti, nauciti i propitkivati.

Dakle, BDP (ili engleski GDP) Republike Hrvatske se od 1990. moze se vidjeti na ovoj poveznici (http://www.tradingeconomics.com/croatia/gdp, odabere se opcija MAX). U 1990. iznosio oko 24 milijarde dolara, a u 2015. narastao je na 50 milijardi dolara.

E sada vi kazete da je BDP u 1990. bio 100% (kao u nultoj godini, kada je bio 24 milijarde dolara), a u 2008. 109%. (kada je bio oko 70 milijardi dolara).

Znaci, da sam dobro procijenio faktor veci od 2 kao ekonomski amater, odnosno iznosi 2,7.

PITANJE1 Dakle, 2,7 dolara danas, vrijedi kao jedan dolar u 1990. (70/109%)/(24/100%)??

PITANJE2 E sada, nije mi jasno kako ste iz zajednicke jugoslavenske blagajne dosli do BDP-a u 1989. i kako ste dobili da je dug Republike Hrvatske imao udio od 10% u Jugoslavenskom BDP-u i s kojim rederencama??

Za dug Republike Hrvatske nasao sam podatke od 2001. do 2016. (http://www.tradingeconomics.com/croatia/external-debt). E sada tu se vidi da se dug stabilizirao od 2010. do 2016. (45 do 50 milijardi eura) te rastao od 2001. (kada je bio 10 milijardi eura).

Sada pronasao sam podatak da je dug Jugoslavije bio 16 milijardi dolar u 1990. i da je Republika Hrvatska preuzela 28,5% tog duga, odnosno 4,6 milijardi dolara (izvor http://www.poslovni.hr/svijet-i-regi...rdi-eura-89166). E sada, da bi vidjeli koliko taj novac danas vrijedi moramo ga pomnoziti s 2,7 pa dobijemo da je to 12,3 milijarde dolara.

PITANJE3 To znaci da je 25% duga u 2015. u Republici Hrvatskoj nasljedjeno iz doba Jugoslavije (za one koji ne znaju matematiku 12,3/50=0,25=25%)??

PITANJE4 Da li itko moze napraviti procjenu iznosa koji je Tito trosio na svoj hedonizam i Komunisticka partija Jugoslavije na danasnju vrijednost (rezidencije (Brijuni), posluga, hrana i pice, putovanja (pokloni, troskovi puta, izgubljeno vrijeme), besplatni stanovi, mucilista (Goli otok), radna mjesta za neradnike, kradja iz drzavne blagajne, beneficije itd.)??

Zadnje uređivanje The Instruktor : 14.05.2017. at 16:59.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:12   #360
Vezano za PITANJE4 iz mog prethodnog posta o tome koliko nas danas kosta rastrosnost Titova rezima iz proslosti nudim podatke s referencom.

"Poslije odlaska s Brijuna za sedmoclanu norveska delegaciju Titov protokol je knjizio da je svaki clan ove delegacije za 21 sat boravka na brijunskom raju pojeo 68 jaja, sest kilograma secera, 160 kg raznih prehrambenih proizvoda, popusio 854 cigarete i popio dva i pol kilograma przene kave, 68 boca betlzalkoholnih i 82 boce alkoholnih pica", citat iz Pero Simic "Tito fenomen stoljeca", 2011. hrvatsko izdanje str. 355.

Naveden je jos jedan primjer za iransku delegaciju i navedeno je "Dugi prsti Titovih suradnika naplatili su i jedan i drugi i stotine slicnih racuna, sve do poslijednjeg dinara, iz drzavnog proracuna Jugoslavije"

Pero Simic lucidno zamjecuje da osim sto troclana iranska delegacija nije mogla popiti 81 bocu alkoholnih pica za jedan dorucak, Pero primjecuje da iranci iz vjerskih razloga ne piju alkohol!

Ovako su to radili "samoupravljaci" i ini https://m.youtube.com/watch?v=8jG7RQyxxik, a mi smo to sve i ekonomski i duhovno naslijedili, jer da nismo svi bi na prostoru zlosretne Jugoslavije bolje zivjeki.

DUHOVNI KORJENI TKO GOD JE ODGOVORAN ZA SLUCAJEVE POPUT SDP-OVOG SAUHE, HDZ-OVOG COBANKOVICA, HNS-OVE MRAK TARITAS LEZE OVDJE!

MOLIM LUSTRACIJU! SVAKA KUNA PRORACUNA NA SUNCE!
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.