Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 16:38   #1
Potpomognuta oplodnja u KBC Split

Evo ljudi za sve one koji idu u bolnicu u Splitu kao i ja. Pišite o svojim iskustvima i ostalom.
__________________
"Nije život more da sve je samo slano,puno toga slatkog od Boga nam je dano!!!!"
fritula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:31   #2
evo ja sam jucer po prvi put bila kod dr.Marusic (btw predivna zena ) jer zbog PCOS ne mogu ostati trudna...sad moram izvaditi hormone, mm napraviti spermiogram i cekati da mi nastupi krvarenje koje nemam vec 62 dana (a ne moze mi dati Duphaston za izazivanje m jer mi je endometrij samo 3mm)

rekla je da cemo onda vidjeti moze li se sto uciniti s ciljanim K. odnosima, ili odmah na inseminaciju (ukoliko spermiogram bude los) ... puno informacija za pocetak, ali svakako divna doktorica, drago mi je da me ona dopala
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:11   #3
zar nitko osim nas dvije ne ide u Split na potpomognutu?
__________________
"Nije život more da sve je samo slano,puno toga slatkog od Boga nam je dano!!!!"
fritula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:44   #4
ja idem u Split, al u CITa. Trebala bi za 10ak dana
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:33   #5
Evo da i ja napišem svoje iskustvo....
U 11mj/2011 sam bila u dr.Budimira. Nakon što smo bezuspješno pokušavali 1,5god.
Nalazi su nam svi super,osim mog TSH-a.
On mi je savjetovao da neka popravim TSH i da u 2 mj odem na HSG.
Nakon što mi se TSH spustio na 2,5,otišla sam ponovo u bolnicu da me upute na HSG.
Dr.Budimir je bio u gužvi,pa me je dopala dr. Marušić. Žena kao je žena je super,ali se meni ne čini baš stručna....
Nije ni nalaze tila vidit,ja došla i rekla da hoću na HSG. Ona meni napisala uputnicu,bez da je nalaze iti pogledala....
Aj to bi mi još ok bilo,da nije bila jedna cura koja je išla na IVF. Cura joj je doslovno izdiktirala šta da joj napiše. Ova napisala i to je sve.....Ispričavam se da optužbi,ali eto meni se tako činilo....
Na HSG sam na kraju otišla u CITA,jer je taman pao snijeg pa nisu dopuštali korištenje RTG u te svrhe.
HSG je uredan.Nisam poslije više ni išla nigdje. TSH mi se opet povećao na 5,6. Trudna nisam....
Uf,ispričavam se na dugom postu.
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:11   #6
a joooj vanny, bas zvuci lose...ne znam, ja sam kod dr.Marusic bila samo jednom i zbilja imam skroz suprotno iskustvo...

usla u njenu ordinaciju a da ni sama nisam znala jesam li dosla na pregled ili samo na razgovor/dogovor...
zena me lijepo pitala sto mi je, pogledala nalaze i uputnicu od mog dr-a iz sibenika, poslala odmah u onu sobu do na jos jedan uzv, ispisala kilometarsku uputnicu sto sve moram prikupiti, savjetovala sto cemo sve probati pa u slucaju da nalazi budu ovakvi, onakvi...ne znam, meni se bas svidjela
i isto je spomenula hsg, da bi bilo dobro da ga napravim, pa cemo vidjeti...

jel ide tko od vas na folikulometriju mozda u kbc? nama u sibeniku je navodno crkla vaginalna sonda, pa mi se sve cini da cu svaki drugi dan morati u ST...jao jao
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:26   #7
Quote:
vanny kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem svoje iskustvo....
U 11mj/2011 sam bila u dr.Budimira. Nakon što smo bezuspješno pokušavali 1,5god.
Nalazi su nam svi super,osim mog TSH-a.
......
HSG je uredan.Nisam poslije više ni išla nigdje. TSH mi se opet povećao na 5,6. Trudna nisam....
Uf,ispričavam se na dugom postu.
pa jel uzimaš nešto za štitnjaču? to su previsoke vrijednosti da se samo tako puste da stoje
i, ako smijem pitati, zašto nisi išla dalje?
ja sam naručena kod dr.Budimira krajem svibnja na konzultacije, kako mi idemo vani na potpomognutu, on bi mi trebao napisati uputnicu za to, i jako mi znači da vidim koji lipi komentar za njega
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:29   #8
alsinija,jesam jesam.
Pijem trenutno 75mg euthyroxa. Prije sam bila na 37,5.
Pod terapijom mi se pogoršao. Slijedeći tjedan ću na kontrolu.
E da,imam i nizak feritin(10). Iako je to mojoj dr.op. p u intervalima pa je ok....
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:31   #9
Quote:
vanny kaže: Pogledaj post
alsinija,jesam jesam.
Pijem trenutno 75mg euthyroxa. Prije sam bila na 37,5.
Pod terapijom mi se pogoršao. Slijedeći tjedan ću na kontrolu.
E da,imam i nizak feritin(10). Iako je to mojoj dr.op. p u intervalima pa je ok....
good, ali mi je čudno da ti pod terapijom skače
meni se pod terapijom spustilo u sa 6,20 na 2,15 po zadnjem, i to u roku pola godine je pao sa 6,20 na 4, i nastavio padati.
ja sam na 25mg, evo treću godinu.
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:34   #10
A i njima je čudno....
16 puta su me pitali jel uzimam pravilno.Što jesam..... ali tko zna zašto je skočio.
Nisam čak ni pod nekim stresom bila ni ništa.....

mirna85 neznam,kažem da sam ja takav dojam dobila.Zato nisam ni tila ić opet poslije HSG-a. Na jesen ću opet ić,ako slučajno ne ostanem trudna do tada.....
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:36   #11
Quote:
vanny kaže: Pogledaj post
A i njima je čudno....
16 puta su me pitali jel uzimam pravilno.Što jesam..... ali tko zna zašto je skočio.
Nisam čak ni pod nekim stresom bila ni ništa.....

mirna85 neznam,kažem da sam ja takav dojam dobila.Zato nisam ni tila ić opet poslije HSG-a. Na jesen ću opet ić,ako slučajno ne ostanem trudna do tada.....
baš čudno... a ko te vodi za štitnjaču?
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:38   #12
Quote:
alsinija kaže: Pogledaj post
baš čudno... a ko te vodi za štitnjaču?
Doktor Marković,na Firulama.
Kod koga si ti?
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:46   #13
Quote:
vanny kaže: Pogledaj post
Doktor Marković,na Firulama.
Kod koga si ti?
ja sam u Zadru, ali sam više išla na to da li te vodi endokrinolog
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:53   #14
Ups....
Je,vodi me endokrinolog.

U kojeg si ti sad dr na KBC-u?
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:34   #15
Quote:
vanny kaže: Pogledaj post
Ups....
Je,vodi me endokrinolog.

U kojeg si ti sad dr na KBC-u?
idem kod dr.budimira na konzultacije i ispisivanje uputnice, mi idemo vani na donaciju
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:43   #16
Aaa vi ste vanka....
Želim ti onda da što prije uspijete!!!!
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:41   #17
vanny, to šta kažeš za marušićku, i ja sam bila kod nje, i isto je bila ugodna i ljubazna, i stvarno joj ne bi imala rič reć, ali kad mi je gledala nalaze, pobunila se da mi je prolaktin visok i tražila da ponovim nalaze, kasnije je bio ok. AL ne mogu joj oprostit šta nije vidila da mi je FSH tada bija skoro 20 šta je skoro pa menopauza.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:54   #18
o-o, e sad ste me skroz zbunile..
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 00:58   #19
mirna, nemaj brige, sve će bit ok. Meni se možda samo potrefilo, jer niko ne očekuje takav nalaz od osobe od 27 godina, pa možda i ne gledaju najbolje.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 11:37   #20
ja cu se oboruzati strpljenjem i hrpom pitanja pa makar joj bila dosadna
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.