Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 15:13   #581
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
???

Pročitaj moj post malo iznad gdje na pitanje odgovaram aneri. Što je nejasno ?
preskočila bih taj dio gdje se paprike nakon pečenja još termički obrađuju - prže, kako je navedeno u receptu.
s obzirom da preskačem taj dio, stavljajući ohlađene paprike u zagrijane teglice, bojim se da ukoliko ih ne stavim natrag u pećnicu (gotove u teglicama) da bi se mogle pokvariti. jedino mi nije jasno, ako ih stavim u teglice da se još malo peku u pećnice, da li bi mogle izgoriti, pokvariti okus
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 16:59   #582
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
preskočila bih taj dio gdje se paprike nakon pečenja još termički obrađuju - prže, kako je navedeno u receptu.
s obzirom da preskačem taj dio, stavljajući ohlađene paprike u zagrijane teglice, bojim se da ukoliko ih ne stavim natrag u pećnicu (gotove u teglicama) da bi se mogle pokvariti. jedino mi nije jasno, ako ih stavim u teglice da se još malo peku u pećnice, da li bi mogle izgoriti, pokvariti okus
Kakvo pecenje u teglicama. Sve ce ti tegle explodirat.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:48   #583
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
preskočila bih taj dio gdje se paprike nakon pečenja još termički obrađuju - prže, kako je navedeno u receptu.
s obzirom da preskačem taj dio, stavljajući ohlađene paprike u zagrijane teglice, bojim se da ukoliko ih ne stavim natrag u pećnicu (gotove u teglicama) da bi se mogle pokvariti. jedino mi nije jasno, ako ih stavim u teglice da se još malo peku u pećnice, da li bi mogle izgoriti, pokvariti okus
Dio koji želiš preskočiti je neophodan, no ne moraš 1 sat. Dovoljno je petnaestak minuta, izgubiti ćeš uprženi okus ali paprike će se nakon čišćenja ponovno sterilizirati. Ako to ne bi učinila sigurno bi se pokvarile. Prženje paprika u zatvorenim staklenkama ne dolazi u obzir !
Ne znam zašto ne želiš paprike upržiti ali možeš ih zakuhati s uljem, njihovim sokom, octom i češnjakom, vrele sterilnom žlicom puniti u vruće staklenke, odmah zatvoriti prokuhanim poklopcem i staviti u pećnicu 1 sat na 75 C.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 19:17   #584


Mislim da je to to. Za moju zimnicu. Jucer ajvar, danas feferoni. Na slici jos jalapenosi i sok od rajcice. Mozda jos neki hot sos ak stignem.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 13:00   #585
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Dio koji želiš preskočiti je neophodan, no ne moraš 1 sat. Dovoljno je petnaestak minuta, izgubiti ćeš uprženi okus ali paprike će se nakon čišćenja ponovno sterilizirati. Ako to ne bi učinila sigurno bi se pokvarile. Prženje paprika u zatvorenim staklenkama ne dolazi u obzir !
Ne znam zašto ne želiš paprike upržiti ali možeš ih zakuhati s uljem, njihovim sokom, octom i češnjakom, vrele sterilnom žlicom puniti u vruće staklenke, odmah zatvoriti prokuhanim poklopcem i staviti u pećnicu 1 sat na 75 C.
ok, riješeno. hvala

iako, nisam mislila mislila na prženje u staklenkama, nego na ovaj dio kada su u staklenkama u pećnici na nekoj nižoj tempraturi.

uglavnom, postupak imam, treba se uhvatiti posla.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 22:41   #586
jabuke iz turšije su jakooooo fine. probajte oguliti jednu - dvije i stavite unutra.
brokulu nisam nikad stavljala, nju bih mogla. tnx za ideju
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 22:44   #587
moj otac kiseli kupus tako da izdubi korijen i u novonastalu rupu stavi sol. i svaki red kupusa pospe sa šakom soli. na kraju doda vodu i zatvori. i to je to.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 07:36   #588
Nakiselila sam nesto krastavaca i danas sam primjetila da se tekucina u jednoj staklenci zamutila. Mislim da je stvar u poklopcu jer kad ga pritisnem nije onako cvrst.
Nikad mi se to nije desilo a zimnicu spremam vec 20 god
Da li se takve situacije mogu spasiti (nije mi sad do te jedne staklenke al za ubuduce)?
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2018., 20:19   #589
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Nakiselila sam nesto krastavaca i danas sam primjetila da se tekucina u jednoj staklenci zamutila. Mislim da je stvar u poklopcu jer kad ga pritisnem nije onako cvrst.
Nikad mi se to nije desilo a zimnicu spremam vec 20 god
Da li se takve situacije mogu spasiti (nije mi sad do te jedne staklenke al za ubuduce)?
Ne mogu se spasiti. Do poklopca je. Ja sam stavljao dosta starih poklopaca pa sam imao isti slucaj. Ove godone kupio poklopce za svaku teglicu
Nije se ni jedna pokvarila.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2020., 09:36   #590
Počinje sezona izrade zimnice a meni je ovo prva
Vrt se pokazuje kao pun pogodak te imam hrpetine svačeg.
Napravili smo kisele krastavce, kiselu ciklu, kupus, fermentirane krastavce, jabučni ocat. To je ovako da skužimo štos i korigiramo recepte ako treba, do jeseni se još stignu konkretnije i veće količine. Ali zanima me koje su još korisne i značajne stvari, što je dobro raditi i imati za kasnije? Da nešto ne promakne

U planu je još: ukiseljeno zasebno sve u svoje staklenke (naribana mrkva, paprika, masline (svoje nemamo ali su ukiseljene preodlične pa ako ih negdje nabavimo, pretpostavljam da ih ima za kupiti čiste na jesen?), kukuruz, ribana repa), džem od nekog voća (obavezno bez šećera i umjetnina, koje voće/sorte su najprikladnije za to, neke šljive? imamo bistrice na jesen), kompot (breskve), ajvar, pasirana rajčica, čips od jabuka, suha mješavina za juhe (sitno nasjeckana mrkva, peršin, pastrnjak, ljupčac...).

Što je još popularno/dobro? Želja mi je više kvalitetnije stvari radit, npr. one sirupe s tonom šećera zaobilazimo
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2020., 11:04   #591
ne zaboravi kiselu papriku i ak ti se da raditi ajvar
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2020., 12:16   #592
Dobre su ti i pecene rog paprike ja ih napravim dosta jer ih obozavam
i ajvar naravno
K84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 10:04   #593
Obavezno ću kiseliti ljutiku i mini zelene paradajze. Mala tegla osmuša/osmugalja već stoji, nisam sigurna ima li ga još za kupiti. Zatim crveno zelje s jabukama. I probat ću ukiseliti male šampinjone (znatiželja). Kisele zec gljive dobijem kao i suhe crne trubače.
Od ostalog pod mus; usoliti inćune, konzervirati palamidu/luca (što nađem od krupnije plave ribe), sušiti rajčicu, sireve u ulje.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 12:40   #594
Quote:
FineGold kaže: Pogledaj post
Obavezno ću kiseliti ljutiku i mini zelene paradajze. Mala tegla osmuša/osmugalja već stoji, nisam sigurna ima li ga još za kupiti. Zatim crveno zelje s jabukama. I probat ću ukiseliti male šampinjone (znatiželja). Kisele zec gljive dobijem kao i suhe crne trubače.
Od ostalog pod mus; usoliti inćune, konzervirati palamidu/luca (što nađem od krupnije plave ribe), sušiti rajčicu, sireve u ulje.
Vau koja dobra zimnica! Ja selim kraj tebe!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2020., 11:25   #595
@ben2010
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2020., 07:00   #596
Di nabavite ljutiku za saditi?
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2020., 12:21   #597
Quote:
Sheshirdzhija kaže: Pogledaj post
Di nabavite ljutiku za saditi?
Za kiseliti ću kupiti na moru (sred. Dalm.). Bit će je ziher i na Dolcu, osobno uzimam od jedne gospođe (gornji dio, oko sredine, bliže liftu, nisam precizna, lani 40 kn/kg). I na Utinama znaju imati na par klupa, ali dosta je krupnija pa ju kupujem samo za kuhanje, za kiselu mi to nije to.
Za sadnju, nemam blage....
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2020., 13:27   #598
Ma meni treba za saditi.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2020., 13:41   #599
Quote:
Sheshirdzhija kaže: Pogledaj post
Ma meni treba za saditi.
Mda, shvatila. Ali moja pretpostavka jest da će ekipa koja prodaje ljutiku valjda znati koju i gdje kupiti, kada i kako saditi. Nabavit se može i u trg. centrima.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 08:41   #600
Quote:
Obavezno ću kiseliti ljutiku i mini zelene paradajze. Mala tegla osmuša/osmugalja već stoji, nisam sigurna ima li ga još za kupiti. Zatim crveno zelje s jabukama.
crveni kupus s jabukama, to je baš neka određena kombinacija, nešto specijalno, kakav je okus? zvuči zanimljivo pa možda probam

nego vidim oglase za pasirku, koji je njen cilj, da makne sjemenke i kožicu povrća? ako kožicu maknem ručno, koliki je problem ako sjemenke ostanu kod npr pasirane rajčice?

isto tako razmišljam kako bi bilo da rajčice samo zblendam zajedno s kožicom i samo pasteriziram? s obzirom da je to sve fino izblendano ne vjerujem da se osjeti nešto drugačije? npr na pizzi
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.