Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 17:29   #1
Masturbiranje u javnosti - psihički poremećaj ili izraz slobode duha?

Prije nekoliko dana, sjedeci u kaficu, inace okupljalistu "alternativne" mladezi, spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati. Ideja je bila ispitati reakciju okoline i mogu reci da sam ostao iznenadjen pozitivnim prijemom, pogotovo zena. Bio je to bas zgodan performans. Kasnije mi je prijateljica, apsolventica psihologije, rekla kako takva vrst egzibicionizma obicno upucuje na ozbiljnije poremecaje licnosti. Zanima me vase misljenje.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:36   #2
Te nisu valjda vidjele nikad kurca

Moja reakcija da sam vlasnik kafića bi bila da te izbacim napolje.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:36   #3
Ako se ne baviš umjetnošću, onda to zapravo i nije bio performans, više tvoj ekshibicionistički ispad. Bio je jedan performans domaći sa masturbacijom, ženskom, ali to se radilo na za to predviđenom mjestu, u svrhu izazivanja reakcije i razmišljanja, upravo (i u sklopu nekakvog šireg koncepta). Ne znam kakvu si reakciju i razmišljanje mislio izazvati onanirajući (stvarno ili za primjer) u okruženju sa svojim prijateljima i poznanicima, u situaciji koja je primarno zabavna, socijalna, ne nužno seksualna. Posebno ako to radiš jedini u skupinici, ti onaniraš a oni "reagiraju"...

Slično je to kao da pitaš je li u redu na takvom mjestu (koliko god alternativno bilo) pišati u čašu i potom piti svoju mokraču. Što je npr. Siniša Labrović radio u svojem umjetničkom performansu. Ako iza toga ne stoji koncept, onda je uvrnuto, da.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:37   #4
Imao si sreće. Prije par dana ja sam u pijanom stanju pipao ženske za stražnjicu u kafiću. Izbačen sam van. By the way koji ti je to alternativni kafić
Akira Kurosawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:43   #5
Ni jedno ni drugo već elementarna neodgojenost / vulgarnost.

Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*. Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.
A za kvalifikaciju psihičkog poremaćaja, koji nije isključen, trebao bi ipak malo opsežniji razgovor s psihijatrom.


*isto vrijedi i za pušenje (cigareta) u javnim zatvorenim prostorima, što napredni hrvati neće shvatiti još stoljećima
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:46   #6
Quote:
spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati
ja bi naglasio ovaj dio, zadivljuje me takva napredna spontanost
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:47   #7
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Ako se ne baviš umjetnošću, onda to zapravo i nije bio performans, više tvoj ekshibicionistički ispad. Bio je jedan performans domaći sa masturbacijom, ženskom, ali to se radilo na za to predviđenom mjestu, u svrhu izazivanja reakcije i razmišljanja, upravo (i u sklopu nekakvog šireg koncepta).
Upravo neocekivanost samog cina i prividna neprimjerenost lokacije omogucuju izazivanje stvarne reakcije. Moj je stav da je javno mjesto jedino primjereno, odnosno da jedino na javnom mjestu performans u potpunosti ispunjava svoju svrhu.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:50   #8
pitanje je jesi li to napravio iz dosade, želje za isticanjem, provokacije ili jer se nisi mogo kontrolirati? a glavnije pitanje jesi li osjetio neko dodatno uzbuđenje jer si to radio na javnom mjestu? po meni je to psihički poremećaj ako ti to ne možeš kontrolirat jer ti daje neko veliko zadovoljstvo, a izraz je gluposti i nekulture ako to radiš iz čiste zabave!
dirty.moon.rive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:51   #9
Quote:
Akira Kurosawa kaže: Pogledaj post
Imao si sreće. Prije par dana ja sam u pijanom stanju pipao ženske za stražnjicu u kafiću. Izbačen sam van. By the way koji ti je to alternativni kafić
Nije mi jasno gdje nalazis paralelu izmedju zlostavljanja zena i masturbiranja. Mislim da bi ovaj post femmelatin trebao biti upucen tebi.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:53   #10
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Te nisu valjda vidjele nikad kurca

Moja reakcija da sam vlasnik kafića bi bila da te izbacim napolje.
Slažem se potpuno i sa jednom i sa drugom izjavom.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:55   #11
performans ima neku motivaciju koja je promišljena. performans nikako nije kad ti spontano izvadiš kitu u javnosti. tako bi se mogli opravdavat za svakojaka sranja koja radimo...samo sam htio vidjet reakciju...to je umjetnost...ma znate, performans!
dirty.moon.rive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:56   #12
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Upravo neocekivanost samog cina i prividna neprimjerenost lokacije omogucuju izazivanje stvarne reakcije. Moj je stav da je javno mjesto jedino primjereno, odnosno da jedino na javnom mjestu performans u potpunosti ispunjava svoju svrhu.
A onda bi to bio nekakav eksperiment, prije nego performans. Performans radiš s konceptom u glavi, znaš što želiš poručiti činom. Ovdje to više izgleda kao ispitivanje okoline, ili šokiranje - a onda na tragu onog što je već netko napisao na ovoj temi, traženje zabave ili možda zadovoljstva u tome.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:02   #13
Kažnjivo zakonom. Prekršajno - novčano ili kraćom zatvorskom kaznom. Osim ako je kontekst još određeniji, može i kazneno...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:06   #14
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ni jedno ni drugo već elementarna neodgojenost / vulgarnost.

Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*. Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.
A za kvalifikaciju psihičkog poremaćaja, koji nije isključen, trebao bi ipak malo opsežniji razgovor s psihijatrom.


*isto vrijedi i za pušenje (cigareta) u javnim zatvorenim prostorima, što napredni hrvati neće shvatiti još stoljećima
Slažem se sa svim napisanim, ali gledaj kako je to definiranje vlastitog i tuđeg prostora (slobode) delikatno (i pobjeđuje obično vulgarniji, glasniji), upravo na primjeru pušenja u javnim zatvorenim prostorima najbolje vidljivo. Tisuću puta se nađeš u situaciji da druga osoba tvoj prigovor u vezi pretjeranog upada u tvoj prostor doživljava kao napad na vlastitu slobodu. Odnosno, smatra se (kad je zgodno) da vlastita sloboda (posebno kad je tako uzbudljiva kao što je pri masturbiranju) ne treba previše pitati za tuđu - tj. da se drugoj strani svakako mora dopasti to što se i tebi tako silno dopada. Već tu je naznaka poremećaja, uvjetno i kolokvijalno rečeno. Poremećaja percepcije prostora onog drugog.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:09   #15
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
A onda bi to bio nekakav eksperiment, prije nego performans. Performans radiš s konceptom u glavi, znaš što želiš poručiti činom. Ovdje to više izgleda kao ispitivanje okoline, ili šokiranje - a onda na tragu onog što je već netko napisao na ovoj temi, traženje zabave ili možda zadovoljstva u tome.
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:13   #16
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana, sjedeci u kaficu, inace okupljalistu "alternativne" mladezi, spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati. Ideja je bila ispitati reakciju okoline i mogu reci da sam ostao iznenadjen pozitivnim prijemom, pogotovo zena. Bio je to bas zgodan performans. Kasnije mi je prijateljica, apsolventica psihologije, rekla kako takva vrst egzibicionizma obicno upucuje na ozbiljnije poremecaje licnosti. Zanima me vase misljenje.
Izraz slobode duha. Mišljenja sam da bi ta radnja trebala biti izjednačena s brisanjem nosa, tabu nema nikakvu smislenu podlogu.

Usporedba s pušenjem je potpuno deplasirana, jer se u tom slučaju radi o stvarnoj kancerogenoj tvari, a ne tabuu koji vuče korijene iz vremena pustinjskih čobana ili kad već.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:20   #17
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.
Ali kad je reality u pitanju, onda se zna da je to to. Najavljen je, u terminu tom i tom, zna se koji su sudionici i svi dobrovoljno sudjeluju. Sociološko promatranje se može raditi i bez znanja promatranih, ali u tom slučaju obično paziš da ne invadiraš u njihov prostor (da ne utječeš na njih); sociološki eksperiment obično se radi tako da sudionici znaju da sudjeluju u istome (iako ne znaju nužno što se mjeri i putem čega točno). Performans bi trebao biti osmišljen, ako i ima elemenata spontanosti u sebi.

Ti si otišao korak dalje od realityja utoliko što si pomaknuo vrijeme za svoju privatnost u vrijeme za druženje s drugima i prostor u kojemu ste se tad zatekli. Nisu reality sheme ništa više ili manje vjerodostojne zbog tog, nego si ti postao manje predvidljiv i, vrlo vjerojatno, u percepciji svih prisutnih do daljnjeg "sveden" na taj mali incident.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:22   #18
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Izraz slobode duha. Mišljenja sam da bi ta radnja trebala biti izjednačena s brisanjem nosa, tabu nema nikakvu smislenu podlogu.

Usporedba s pušenjem je potpuno deplasirana, jer se u tom slučaju radi o stvarnoj kancerogenoj tvari, a ne tabuu koji vuče korijene iz vremena pustinjskih čobana ili kad već.
Napokon jedno racionalno, predrasuda oslobodjeno misljenje. Mada mi se neprimjerenim cini ova usporedba s brisanjem nosa, buduci isto izaziva tek neznatnu ugodu ili bolje receno otklanja neugodu te ne zahtijeva izvanjski poticaj ili upotrebu maste.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:28   #19
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.
performans bi bio kada bi taj tvoj čin bio motiviran proklamiranjem ideje da je masturbacija prirodna, potrebita, svakodnevna, zdrava ili što li već i da je licemjerno ne o tome javno pričati ili pričati kroz šapat, tajit od partnera, djece, roditelja...
dirty.moon.rive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:30   #20
Da. Čovjek je očito trol.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.