Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 01:07   #201
A jadan gladan Izdrži,valjda ćeš uskoro jesti ko čovjek
Ja u biti ne volim antibiotike,ali meni su ga dali čak i na vađenju krpelja sa samo 3 šava(jer je glava ostala unutra dublje);a zar nije i ovo neka vrsta rane koja je pogodna da se nešto pokupi?
A ova cura pak mora nešto piti godinama??
Misterija su mi ti antibiotici moram priznat. Al nek to ide kod tebe na bolje,i valjda su te pojave u ušima normalne što osjećaš
Javljaj promjene i što je rekao specijalist
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:40   #202
Dan 19

Evo da se javim.
Bio sam na pregledu kod spec ujutro. Uglavnom grlo je puno bolje. Lijeva strana nije jos uvijek do kraja zacijelila i jos se vidi fibrin (zuto njesra) i osjecam ko da mi je nes zapelo u grlo na toj strani kad gutam. Boli vise skoro da i nema osim lagano kod gutanja. Sutra se vracam na poso. Ako ce bit kakvih promjena ili problema jos se javim ali uglavnom mislim da je to to. Evo i slikica. Pozdrav

http://img76.imageshack.us/my.php?image=p9080076yk0.jpg
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:54   #203
Exclamation Tonzilektomija

Bok!

I ja sam bila na toj operaciji, ali još prije 7 godina i tada sam imala 23 godine. Mislim da su moje tonzile bile još više razrovane nego tvoje. Išla sam na operaciju u Vinogradsku bolnicu. Kako to da si dobio opću anesteziju? Ja sam isto išla pod opću, ali nerado su mi je dali i to na moje inzistiranje jer kao odraslima se to radi u lokalnoj anesteziji. Ona slika sa gotovo crnim grlom gdje su prije bile tonzile je baš strašna. Meni to uopće nije bilo crno i nije bilo nikakvog krvarenja, osim žutog fibrina na nepčanim lukovima, tako da mislim da mi je bio lakši oporavak, a nisam imala niti posebno jake bolove. Imala sam temperaturu do 37,5 cijeli prvi tjedan nakon operacije.

Jedino mislim da je kod tebe krajnji rezultat puno bolji. Meni se sa jedne strane vidi veliki ožiljak, odnosno gotovo cijela strana je u tom velikom ožiljku, a sa druge strane nema ožiljka, ali izgleda da su mi ostali mali komadići tonzila i sa te strane me grlo zna jače boliti kada dobijem virozu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:55   #204
Exclamation Tonzilektomija

Bok!

I ja sam bila na toj operaciji, ali još prije 7 godina i tada sam imala 23 godine. Mislim da su moje tonzile bile još više razrovane nego tvoje. Išla sam na operaciju u Vinogradsku bolnicu. Kako to da si dobio opću anesteziju? Ja sam isto išla pod opću, ali nerado su mi je dali i to na moje inzistiranje jer kao odraslima se to radi u lokalnoj anesteziji. Ona slika sa gotovo crnim grlom gdje su prije bile tonzile je baš strašna. Meni to uopće nije bilo crno i nije bilo nikakvog krvarenja, osim žutog fibrina na nepčanim lukovima, tako da mislim da mi je bio lakši oporavak, a nisam imala niti posebno jake bolove. Imala sam temperaturu do 37,5 cijeli prvi tjedan nakon operacije.

Jedino mislim da je kod tebe krajnji rezultat puno bolji. Meni se sa jedne strane vidi veliki ožiljak, odnosno gotovo cijela strana je u tom velikom ožiljku, a sa druge strane nema ožiljka, ali izgleda da su mi ostali mali komadići tonzila i sa te strane me grlo zna jače boliti kada dobijem virozu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:18   #205
bok svima.ja sam narućena za operaciju 3 krajnika.da li netko zna da li ću morat bit u bolnici ili idem doma odmah i pod kakvom anestezijom se to radi????
IRY83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:29   #206
bok svima! ja sam narućena na operaciju 3 krajnika.zanima me da li će mi to radit pod lokalnom ili opčom an. i da li moram bit u bolnici poslije i kolko? ako netko zna please... ja imam 25 godina
IRY83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:31   #207
bok ima li koga
IRY83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 07:23   #208
IRY83

Moraš pitati u bolnici u koju ideš na operaciju pod kojom anestezijom će ti raditi. Neke bolnice u Zagrebu odraslima rade pod lokalnom anestezijom, dok druge bolnice u Zagrebu i djeci i odraslima rade pod općom anestezijom. Ja sam išla na tu operaciju sa 23 godine i to pod općom anestezijom. Meni je to bilo puno bolje nego lokalna jer sam čula da je nekima bio problem sa lokalnom, prestala im je djelovati pa su im naknadno davali još anestezije i sve skupa je bilo dosta neugodno. Ja sam to sve prespavala i nije bilo nikakvih problema. Nekim ljudima je mučno i povraća im se nakon opće anestezije, ali meni nije uopće bilo mučno i odmah sam se probudila bez ikakvih problema. Morati ćeš ići na neke krvne pretrage, EKG i na pregled kod interniste prije operacije. Sve ukupno ćeš biti 3 dana u bolnici ako prođe sve u redu. Poslije moraš biti doma 2 tjedna. Prvi tjedan nakon operacije kada dođeš doma slijedi strogo mirovanje u krevetu, a drugi tjedan ne moraš strogo mirovati, ali ne smiješ se previše naprezati, trčati ili baviti se sportom. Računaj na oko 3 tjedna bolovanja, ako radiš.

Sretno!
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:39   #209
Krajnici

dakle
ko klinka sam imala često angine, danas malo manje, i brijem da mama nije htjela da idem vadit krajnike ko klinka

da bi meni dermatologica otkrila da mi nekaj nije u redu s njim i poslala me kod otorinca
ug krajnici su mi razrovani, atrofični i asimetrični i AST je 427 pa mi dao terapiju silapenom pa onda stanka od 2 tjedna pa ekstencilin svaka 3 tjedna, mada mi je kad sam bila kod njega reko samo jednu injekcijj, pa kad sam ga nazvala jer nisam neš skužila reko da ih moram 3 primit
zasad sam primila samo jednu i ja stvarno ne znam kak ću ove dvije jer se ukočim čim pomislim na injekciju

još ću sad u ponedjeljak otić kod prvog otorinca jer je ovaj bio na zamjeni, da ga pitam jel baš moram 3 injekcije i dal mogu ić izvadit krv , možda se od te jedne smanji AST

pa me zanima ak se smanji AST to je onda ok zauvijek ili kaj, jer me strah da nakon par godina se ispostavi da bi trebala ić vadit krajnike
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 07:23   #210
daj izvadi krajnike i kaj te boli briga.
ja sam imala istu situaciju i izvadila ih sa 14 godina.
šta će ti krajnici uopće ako su disfunkcionalni?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 08:11   #211
Krajnici su ti propali i kao takvi više nemaju nikakvu funkciju osim što su leglo bakterija, tj. streptokoka.
Čudi me da ti nisu predložili operaciju, jer dugoročno, oni su jedino potencijalno mjesto razvoja puno ozbiljnijih bolesti.

S toga potpisujem Death-of-Art
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:21   #212
Krajnici mogu bez problema izazvati bilo kakav oblik sepse i teškog septičkog stanja. Također leglo su bakterijskih infekcija. Vadi odmah !!!
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:05   #213
ajme, baš ste me prestrašili
nadam se sam da neće bit nekih komplikacija poslije, iam 24 godine tak da..
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 14:44   #214
ja sam vadila krajnike sa 26 godina starosti. Imala sam stalne gnojne angine. Kada su mi ih izvadili i ja ih ispljunula izgledali su kao švicarski sir puni rupa od gnojnih angina. Doktor je rekao: 'krajnici su čuvari imuniteta ako su zdravi.Ali vama nisu zdravi i žarište su upala. Pogledajte ih i razrezao ih pred menom a ja gledala..presjek im je bio kao da režeš sir/spužvu i rekao je u ovim rupicama su gnojni čepići koji vam stalno izazivaju upale.'

Poslije toga nikada ali nikada u životu me grlo nije zabolilo a od tada sam tri puta bila bolesna sa temperaturom (mononukleoza, salmonela i jedamput gripa)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 00:51   #215
https://www.forum.hr/showthread.php?t=370337

Tu ti je moje iskustvo sa operacijom mandula. Evo proslo je mjesec i pol od kad sam ih vadio i sad je sve ok nis ne boli sam je malo cudan osjecaj u grlu. I konacno ne vadim vise smrdljive komadice iz grla niti imam neugodan zadah.
Nemoj se prepast bolova kad sve prodje u biti je smijesno.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:27   #216
baš mi žao da ti je tak bilo
čula sam da što si stariji veća je mogućnost komplikacija od anestezije
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 13:39   #217
imala sam operaciju angina prije 7 dana.. plašili su me da će me boliti jer radim to tek sad, u 21oj godini.. bolilo je nakon operacije, nisam mogla progutat vlastitu slinu.. nakon 2 dana pustili su me iz bolnice, prvih 5 dana jela sam sve kašasto i stalno pila tekućinu.. danas sam već normalno ručala.. ne boli me više strašno.. sve ovo vridilo je trpit, jer kad se sitim kako sam se s njima izmučila..stalno sam imala upale.. inače sam pušačica, pa me zanima jel znate kad bi opet mogla počet pušit..i sljedeći vikend idem na vjenčanje, jel dolazi u obzir alkohol..? to je 15 dana nakon operacije sljedeći vikend.. tnx!
tonka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:56   #218
ugl danas išla izvadit AST i sad poslije silapena i jednog extencilina on je meni 749 a prije terapije je bilo 427
nije mi jasno kak se povećalo
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:14   #219
Draga Plasibou, ja sam s 32 godine vadila mandule, dakle starija od tebe, to je bilo prije 10g. Sada je sve to usavršeno, mislim na zahvat, on je rutinski. U svakom slučaju bolje da ih izvadiš! Kažu da su mandule - vrata pluća, ali kaj možeš ak su trula i moraju ići van! Da sam bolesnija, nisam, iako radim s malom djecom koja često boluju od angina isl ne pokupim ih sve, već onako ko i ostali ljudi s mandulama ili bez njih. Bolesne ti mogu izazvati puno većih problema , npr - srce, bolest zglobova i sl. nemoj riskirati, riješi se tog problema i sve bu super!!
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:47   #220
Quote:
Charla kaže: Pogledaj post
Draga Plasibou, ja sam s 32 godine vadila mandule, dakle starija od tebe, to je bilo prije 10g. Sada je sve to usavršeno, mislim na zahvat, on je rutinski. U svakom slučaju bolje da ih izvadiš! Kažu da su mandule - vrata pluća, ali kaj možeš ak su trula i moraju ići van! Da sam bolesnija, nisam, iako radim s malom djecom koja često boluju od angina isl ne pokupim ih sve, već onako ko i ostali ljudi s mandulama ili bez njih. Bolesne ti mogu izazvati puno većih problema , npr - srce, bolest zglobova i sl. nemoj riskirati, riješi se tog problema i sve bu super!!
Samo pitanje?
Jel krajnici mogu imat kakve veze sa koljenima, jer imam velikih problema i sa krajnicima i koljenima?
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.