Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 17:12   #161
Koji je bolji protiv treme, concor 5 ili tritace 10?

Mozda pola ili trecina od toga... što bolje suzbija treskavicu i lupanje srca....a da se covjek ne onesvjesti od niskog tlaka...koliko dugo traje, kakav je osjecaj nakon uzimanja i sl...dali covjek totalno otupi intelektualno ili?

Znam znam , nije preporucljivo uzimati na svoju ruku i ne trebam sad savjete nemoj se zezati i sl... to planiram uzeti samo sutra jer ne smijem nikako zeznuti stvar zbog glupe anksioznosti...

Pa eto ako netko ima iskustva, sa najmanjom, a sigurnom i djelotvornom dozom jer znam da ih ima više vrsta...a inace nemam problema sa krvnim tlakom... Samo tih sat vremena
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 18:54   #162
Tritace nije beta-bloker.
Za navedeno je mudrije uzeti Praxiten pola tbl.cca 45min prije,ili Helex 0.25mg cca 45min prije.
Nitko ne moze garantirati,da ti od pola tbl. Concora nece previse pasti tlak pa ces biti dekoncentriran
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:18   #163
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Tritace nije beta-bloker.
Za navedeno je mudrije uzeti Praxiten pola tbl.cca 45min prije,ili Helex 0.25mg cca 45min prije.
Nitko ne moze garantirati,da ti od pola tbl. Concora nece previse pasti tlak pa ces biti dekoncentriran
Fala, a bem mu sunce.... probao sam sve osim tog helexaa za kojeg sam cuo da je najbolji sto se tog tice....a nemam ga trenutno.

A dobro onda cu svakako probat sa 4tinom ako ne i vise concora...pa kud puklo... Necu valda od 1 mg pasti u nesvjest
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:12   #164
Pozz, pijem concor 2.5 X 1 ujutro, znam si podveče popiti jedno pivo ili dva gemišta dal to smijem ili strogo ne?
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:46   #165
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Pozz, pijem concor 2.5 X 1 ujutro, znam si podveče popiti jedno pivo ili dva gemišta dal to smijem ili strogo ne?
U pravilu, mala je vjerojatnost, da ćeš od pola litre piva imati nekih problema uz Concor

Ako su ti dva gemišta do 3dcl bijelog vina, vrijedi isto kao i za pivo
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:12   #166
Hvala, nisam ni primjetio probleme, ali za svaki slučaj pitam, držim se ili jedne pivice ili dva gemišta domaća, ne više od toga..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:11   #167
Ako primijetiš, kako ti smeta, budeš prestao i to je to
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:27   #168
Pitanje, uzimam već skoro mjesec dana bisobel (pola tablete (1,25 mg) svaku vecer (zbog ponekad tahikardije). Smije li se preskociti jedan dan ? Bila sam kod doktorice i nije mi konkretno rekla kad mogu prestat uzimat, meni je bolje, no ne znam što da radim :/
freiyja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:13   #169
Quote:
freiyja kaže: Pogledaj post
Pitanje, uzimam već skoro mjesec dana bisobel (pola tablete (1,25 mg) svaku vecer (zbog ponekad tahikardije). Smije li se preskociti jedan dan ? Bila sam kod doktorice i nije mi konkretno rekla kad mogu prestat uzimat, meni je bolje, no ne znam što da radim :/
Bolje ti je iz razloga što uzimaš propisanu terapiju

Ako ne želiš, da ti bude bolje, onda možeš preskakati terapiju
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:10   #170
Nisam doktor ali s beta blokatorima se nije za igrat izrazito polako se treba sa njih skidat, jer mogu nastat pizdarije, i naravno u suglasnosti da doktorom..

trebalo bi debelo na kutiji pisat da se ne smiju na svoju ruku prestat uzimat..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:39   #171
Ja sam na Nibelu 10mg na pola svako jutro zadnjih 6 g.
Atomant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 01:33   #172
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Pozz, pijem concor 2.5 X 1 ujutro, znam si podveče popiti jedno pivo ili dva gemišta dal to smijem ili strogo ne?
ne preporuča se , al evo ja slavim 9 godina na Bloxanu i popijem pivo(do dva) i živa sam
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:43   #173
Vezano uz concor, trošio sam 2,5mg 6 mjeseci i osječao se fenomenalono nakon toga prije tri mjeseca počinju me mučiti probadanja , žarenja na lijevoj strani prsa, odrađujem ultrazvuk, ekg, ergometriju, štitnjaču, krvnu sliku i svi nalazi su uredni, no dobivam novu terapiju 1.25mg concora, xanax(helex) 2x, acipan 2x ( gastritis ) sa sumnjom da on izaziva manifestacije probadanja..

sa 2.5mg concora puls mi se je kretao od 50-60-65 u mirovanju, odmah nakon podjele na 1,25 prvo jutro mi je bio 100puls, a sada nakon dva tjedna prije uzimanja tablete mi je oko 85-90 tlak mi je okvirno oko 130-135- 85-90

Liječnica kaže da su normalne vrijednosti no muči me najviše što me cijeli dan drži kao nervoza i lagani adrenalin, osim ujutro dok su concor i xanax u peaku, simtomi probadanja i žarenja su mi se smirili kao i problem otežanog disanja, i hladnih ekstremiteta, koji mi je očito radio concor..

Zanima me koliko bi otprilike trebala trajati ta neka apstinencijska kriza znači te nervoze(treme) i ubrzan puls..

Pital sam doktoricu za neki drugi lijek jer je očito da me taj concor zeza ali inzistira da njega trošim, a počeo sam ga trošiti jer sam imao simptome ubrzanog pulsa pa me je lovila panika..

Molim vaša razmišljanja ako ko ima iskustva..

Znači kao rezime

concor 2,5 ; hladni ekstremiteti, probadanja, žarenja, puls cca oko 65, depresija, problem sa disanjem

concor 1.25; pojačan puls 75-90, nervoza tijekom cijelog dana..

178cm, 104kg ( imao sam 112 no uglavnom promijenio,sam prehranu i držim dijetu) 33godine..

Znači zanima me dal treba proči neki vremenski period da se organizam prilagodi na ovu dozu ili bih ipak trebao inzistirat na nekome drugome lijeku, možda nebileta? ili to izdržat pa da se dokraja probam skinuti sa concora i tih ljekarija budući da mi fizički očito ništa nije..

Inače preglede odradio u srčanoj, liječnica mi je internistica sa 30-godišnjim stažom, preglede srca odradila kardiologinja..

Znači sad sam na 1xconcoru 1.25, 2xacipan, 2x xanax

s preporukom liječnice da se ne opterečivam i ne osluškujem stalno, te da si ne mjerim tlak svakih sat vremena...
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 02:11   #174
Da li propranolol 40 mg dnevno moze uzrokovati debljanje i kojim mehanizmom?
Da li usporava metabolizam, smanjujuci nivo T3 ili remeti osjetljivost na inzulin.
Ne mogu vise guglati, a na kontroli sam za 2 mjeseca.

Ljudi pisu nevjerovatne price o tome kako su se u roku mjesec dana ukrmili po 10 kila

Prije 15 godina sam pila atenolol 25 i nisam imala nikakve nuspojave.

Nemam ni sada, ali kak sad imam google... malo sam se zabrinula.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 13:53   #175
Evidentno je nažalost da bb kolko dobro djeluju, tolko pojebu psihičko stanje i pogotovo spavanje, osjetih na sebi, prije uporabe bb bio sam miran, lijepo spavao, a sad sam stalno nervozan, rastresen i teško spavam..

Prelako se prepisuju bb i ne objasne se moguće nuspojave, meni su ga dali radi "nervoznog srca" i par mjeseci je bilo ok dok me nije počeo gnjaviti.. Uglavnom da sam znao nikad nebih pristao na concor..

Sad se skidam, ali jebga orginizam "uprogramira" te supstance i drka me anksioza, čak sam mislil da sam psihički u k.. no nakon odlaska psihijatru demantiral me je, uglavnom dobro preispitajte o svemu liječnika prije nek vas pukne na BB, pomogne da smiri srce, ali vas može psihički razdrmat..

Po meni trebali bi ga propisivat bolesnicima koji imaju kardiološke probleme, a ne što ga pripisuju mladim ljudima koje pate stres, nervoza itd, a to mahom rade, pogotovo kardiolozi, njima je bitno da je tlak 120/130 80/85 i oni sretni, a s druge strane što potencijalno može razdramiti čovjeka, nikom ništa..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 19:57   #176
Povremeno ( 1-2 mjesečno ) mi se desi preskakanje srca. Odjednom, osjetim u vratu kako srce stane pa krene, grozan osjecaj. I to traje cca minutu.
Mislite li da je to nešto opasno?
Uzela sam od tate Concor pa kad se to desi popijem pola.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 20:12   #177
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Povremeno ( 1-2 mjesečno ) mi se desi preskakanje srca. Odjednom, osjetim u vratu kako srce stane pa krene, grozan osjecaj. I to traje cca minutu.
Mislite li da je to nešto opasno?
Uzela sam od tate Concor pa kad se to desi popijem pola.
nesmeš to raditi, bb se pije kontinuirano i s njega se ne smije skidat naglo, a nikak povremeno pit, jer su moguća rrebound stanja pa čak i infarkt! Pitajte si liječnike o tome, a ak vas jebu bedastoće pijte nekaj za smirenje!
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 20:28   #178
Ok, hvala na savjeu. Onda cu radje popit Normabel ak me baš panika ulovi. A dal su opasne te palpitacije?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 22:27   #179
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na savjeu. Onda cu radje popit Normabel ak me baš panika ulovi. A dal su opasne te palpitacije?
Mislim da ne, i ja ih osječam i živim, prošao sve nalaze, al za svoje smirenje ak si u prilici odradi ekg i uzv, a kad te pere popij normabel, leksaurin, misar ili slično i probaj ne brijat o tome.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 02:24   #180
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Da li propranolol 40 mg dnevno moze uzrokovati debljanje i kojim mehanizmom?
Da li usporava metabolizam, smanjujuci nivo T3 ili remeti osjetljivost na inzulin.
Ne mogu vise guglati, a na kontroli sam za 2 mjeseca.

Ljudi pisu nevjerovatne price o tome kako su se u roku mjesec dana ukrmili po 10 kila

Prije 15 godina sam pila atenolol 25 i nisam imala nikakve nuspojave.

Nemam ni sada, ali kak sad imam google... malo sam se zabrinula.
Please, jel se moze netko osvrnuti na moj post?
Jos me zanima, posto mi je kardiolog rekao da ako mi propranolol ne bude ok, da smijem pokusati atenolol, 25 ujutro, pa ako ne bude ok, dodati 25 navecer, da li je to otprilike ekvivalent toj dozi i da li bi mi atenolol mlgao malo duze drzati.
Cini mi se da mi propranolol drzi krarko, a kad ga uzmem u podijeljenim dozama, slabo djeluje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.