Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Davor Pavun luđak ili genije???
genije 44 47.31%
luđak 20 21.51%
nešto između 29 31.18%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 17:33   #201
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Ako te toliko zanima, nadi si je.
Netko da referencu na kontradiktorne podatke (u najmanju ruku) i ne imenuje izvor, još kontradiktornije objašnjenje i onda očekuje imat i najmanji nivo kredibiliteta u raspravi
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Old 16.03.2009., 17:38   #202
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Da, za mene su svećenici teški kreteni koji dobivaju pare za d*kanje po crkvi i ispiranje mozga ljudima... Hoćeš detaljniji opis?
Svaka budala može biti svećenik. Dovoljno je da ti odstrane centar za logičko razmišljanje...
Po menu su jednaki kreteni i IT inžinjeri u Siemensu.
Naprosto jalov rad. Za ništa.

Što se pak crkve tiče, ljudi trebaju nekakvu moralnu vertikalu, nekakvo sidrište, nekakav stožer, centar, oko kojega će graditi život. Crkva je to u povijesti bila, a ja ne tvrdim da je taj stožer na pravom mjestu, i da je dobro usmjeren, ali je ipak stožer.
Što danas imamo? Relativizam u kojem se ljudi gube. Ne znaju kako bi organizirali život, i onda ih napadaju i proždiru zvijeri konzumerizma.
Crkva nije dobar stožer, ali je na žalost još uvijek jedini. Pohlepa i ljudska arogancija to svakako nije. Konzumerizam to nije.
Jedina konkurencija je znanost, ali znanost u današnje vrijeme sve više posustaje gubeći se i sama u šumi korporacija sa divljim zvijerima merkantilizma koji i nju proganjaju.


Ono što ja zamjeram crkvi, kao međunarodnoj organizaciji, je što je uvijek nacionalistička. Osobito to zamjeram franjevcima koji uvijek podupiru negativne pokrete. Ali što se može. Tako to valjda ide, i valjda crkva procjenjuje da je podilaženje masi najbolji način djelovanja na istu, i opstanka u istoj.
DagDugpa is offline  
Old 16.03.2009., 17:39   #203
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
A to da zna znanje se vidi iz aviona.
Nije mi baš jasno o kojem znanju govoriš...

Čovjek je stručnjak za supravodiče, o čemu je objavio knjigu koja se može kupiti na Amazonu. Istraživao je supravodiče s bakrom, npr. A cijelo vrijeme o supravodičima nije rekao ni s.

Stalno sam pokušavao uloviti nešto smisleno. Ali sve što je rekao, a ima smisla, jest da neke skupine imaju novac i moć i zbog toga neke stvari idu mnogo sporije nego što bi išle da to nije tako. Halo, dobro jutro, to sam naučio s 3 godine.

Sve ostalo što je govorio je više manje standardna teorija zavjere, iluminati i to, plus ogromna samopromocija. Očekujemo ga na izborima...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Old 16.03.2009., 17:42   #204
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
O da, tvrdi. Ako ne tvrdi biblija, onda tvrdi crkva. Ne znam puno o crkvi i bibliji, ali znam da ne vjeruju u to da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina... U to sam 100% siguran... Evo link...
hm..imaš poprilično rigidne stavove i čudi me da se pozivaš na znanstvenu objektivnost i neisključivost, a poprilično neistina iznosiš (da li namjerno ili iz neznanja nemam pojma).

Ovo gore što si napisao je apsolutno netočno (ako govorimo o katoličkoj crkvi koja je najraširenija i u Svijetu i kod nas), a i ostale konstatacije su ti (djelomično) netočne i rekao bih uvredljive (što je čudno s obzirom da se ubrajaš u skupinu od 5 % najinteligentnijih osoba na planetu)
denman is offline  
Old 16.03.2009., 17:45   #205
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Skeptice, na kojem principu ovo funkcionira? Jer ako neki znanstvenik radi vani, onda je on nazalost vrlo malo poznat kod nas. A vani ima znatno vise kvalitetnih znanstenika i onih koji to pokusavaju biti pa onda postoji mogucnost da zbog velikog broja kvalittenih znanstvenika vani, neki nas koji radi vani ima manje citata od nekog koji radi ovdje, a svi u Hr ga citiraju + jos neki vani.
Zapravo se radi o citiranosti na globalnoj razni, i jedan Pavuna koji radi u poznatom Švicarskom institutu bi po tvojoj logici trebao imati više citata od jednog Paara koji je na Ruđeru Boškoviću...


Zašto ste se toliko uhvatili za tog Pavunu
Čovjek je bio zabavan i zanimljiv, sa naivno urnebesnim tokom misli i nesposobnošću da uobliči barem jednu potpunu, zaokruženu i argumentiranu misao Kaj onda kaj je dobar fizičar To bi trebalo nešto uvjetovati?

A Stanković samo gleda zbunjeno, izgubljeno i nije siguran što bi ga sad pitao.
Kladim se da je potpuno drugačije isplanirao taj intervju
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 16.03.2009., 17:49   #206
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
NORMALNO DA NISAM! Imam pametnijeg posla nego slušati budalu koja melje.........
Eto vidis. Ne da nisi znanstvenik, nego si cistokrvni dogmatik koji svoje dogme neuspjesno pokusava opravdati matematikom. A vrijedanje clanova vjerskih zajednica ti je ocigledno jedina pa tako i najjaca karta kada ti matematika zapne. Slika koju o sebi odasiljes takvim misljenjem, stavovima i komunikacijom je ispod svakog nivoa ne samo znanstvenika, nego i obicnog neukog sljakera kojem su jedine opravdane razlicitosti u zivotu slike gole plavuse i gole crnke na kalendaru.


Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Normalno da ne mogu shvatiti kad ih NEMA! Ako ih ima, navedi ih par...
I sam si rekao:
Što znači da to dvoje ne ide zajedno... Sad opovrgni sam sebe. To sam čekao......
Nemam se sto opovrgavati. Pomocu znanosti se vjera ne tumaci i gotovo. To im je rastavnica. Buduci da su vjera i znanost odvojene, one mogu istovremeno postojati u jednoj osobi. To im je poveznica.


1.

Kao što rekoh, navedi jednu....

Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Ovo je moje razmišljanje koje je matematički konzistentno... ...
Ali metodoloski pogresno.



Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
O da, tvrdi. Ako ne tvrdi biblija, onda tvrdi crkva. Ne znam puno o crkvi i bibliji, ali znam da ne vjeruju u to da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina... U to sam 100% siguran... Evo link.....
kakav ti je to link? Ovakve razne tumace Biblije koji imaju stranice na ovakvom hostingu mogu svrstati jedino medu one koji u Bibliji traze tajne kodove i na temlju njih tvrde da dolazi smak svijeta. To s vjerom ima jednake veze kao i film "End of Days" s Arnoldom Schwarzeneggerom u glavnoj ulozi.


Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Da ne vjeruje u boga i u bibliju, shvatila bi da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina. Takvo razmišljanje posljedica je konstantnog ispiranja mozga od strane vjernika i crkve....
Ti si izgubljen slucaj.


Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ako o nečemu pišeš, navedi od kuda ti to... Inače, ne seri...(Najblaže rečeno)....
Citirao sam Despota koji se poziva na tu studiju, a ne direktno na studiju. Razumijes? Uzmi Vecernji list od danas i procitaj kolumnu.



Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Zbog toga što dobro poznam takve kao što si ti što lupe a nemaju opravdanja. Lupaju kako bi potvrdili svoju priču a slučajno se nikako ne mogu sjetiti gdje su to pročitali... Ili si to pročitao na stranici neke crkve (Ako su dovoljno pismeni da ju naprave) ili LAŽEŠ.)....
Kako mozes dobro poznavati takve kao ja, a uopce ne poznajes crkvu i vjeru? Ako meni glavu pune crkva i vjera, a ti ih dobro ne poznajes, onda ne mozes dobro poznavati ni mene kad sam ja pod utjecajem njih. To znaci da mene mozes dobro poznavati jedino ako dobro poznajes crkvu i vjeru, a napisao si da ih dobro ne poznajes. Plus toga, svako malo pises da nisi siguran u nesto, ne znas, ne sjecas se... Gubis se pomalo. Probaj ubaciti koji broj. Mozda ti krene na bolje.



Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Da, za mene su svećenici teški kreteni koji dobivaju pare za d*kanje po crkvi i ispiranje mozga ljudima... Hoćeš detaljniji opis?
Svaka budala može biti svećenik. Dovoljno je da ti odstrane centar za logičko razmišljanje...
Znaci da ti ne bi mogao biti ni dobar svecenik, a kamoli nesto drugo.
Za mnom! is offline  
Old 16.03.2009., 17:52   #207
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Netko da referencu na kontradiktorne podatke (u najmanju ruku) i ne imenuje izvor, još kontradiktornije objašnjenje i onda očekuje imat i najmanji nivo kredibiliteta u raspravi
Radi se o kolumni u dnevnim novinama koje su namijenjene sirokim masama. Sto mislis koliko ljudi medu citateljima danasnjeg vecrnjaka zanimaju detalji te studije? Ono sto bi trebalo razlikovati znanstvenika od ostalih je teznja prema istrazivanju. Pa prema tome, onaj kojeg to zanima na znanstvenoj osnovi, potrudit ce se da nade studiju i prouciti je.
Za mnom! is offline  
Old 16.03.2009., 17:53   #208
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
hm..imaš poprilično rigidne stavove i čudi me da se pozivaš na znanstvenu objektivnost i neisključivost, a poprilično neistina iznosiš (da li namjerno ili iz neznanja nemam pojma).

Ovo gore što si napisao je apsolutno netočno (ako govorimo o katoličkoj crkvi koja je najraširenija i u Svijetu i kod nas), a i ostale konstatacije su ti (djelomično) netočne i rekao bih uvredljive (što je čudno s obzirom da se ubrajaš u skupinu od 5 % najinteligentnijih osoba na planetu)
Onda mi nađi točan link. Ovako je prema vašoj bibliji. Za druge vjere ne znam kako je objašnjen taj postanak života na Zemlji jer nemam nikakvog dodira s njima... Znam 100% da crkva ne prihvaća da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina...
MathUniverse is offline  
Old 16.03.2009., 17:57   #209
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Ono što ja zamjeram crkvi, kao međunarodnoj organizaciji, je što je uvijek nacionalistička. Osobito to zamjeram franjevcima koji uvijek podupiru negativne pokrete. Ali što se može. Tako to valjda ide, i valjda crkva procjenjuje da je podilaženje masi najbolji način djelovanja na istu, i opstanka u istoj.
Ti mi stvarno nisi jasan.

Kao prvo IT inžinjeri na koje se ti tako žestoko obrušavaš, samo preživljavaju, a i nisu neki potencijal ako zapnu na bottom level poslovima tipa admin i programer. To je šljaka, uredska, ali šljaka. Služi da zaradiš novac i da preživiš. Za razliku od popa nemaju nikakve veze sa religijskim uvjerenjem i napadanje na njih je jednako napadanju na npr. računovođe.

Kao drugo sad si protiv nacionalizma a par threadova prije si pričao o štićenju Hrvatskog jezika, 'ratu kultura', kako svaka država treba radit ono što joj najbolje ide, itd.

A što se tiče crkve i moralne vertikale, te gubljenju u relativizmu, pa pusti prirodnu selekciju da odradi svoje, crkva je dosegla svoj maksimum, to što neki više nemaju vodilje bez nje ne znači da takvo nešto ne postoji.
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Old 16.03.2009., 17:58   #210
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Po menu su jednaki kreteni i IT inžinjeri u Siemensu.
Naprosto jalov rad. Za ništa.
Nisu oni kreteni, oni su samo fah-idioti. Zapravo su na spektru ljudskih osobina na potpuno suprotnom kraju od tipičnog crkvenjaka - dok crkvenjak o životu ništa ne zna, ali zato je uvijek spreman propovijedati i davati savjete, inžinjera siemensovca ovozemaljski život bolno ne zanima.
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Što se pak crkve tiče, ljudi trebaju nekakvu moralnu vertikalu, nekakvo sidrište, nekakav stožer, centar, oko kojega će graditi život. Crkva je to u povijesti bila, a ja ne tvrdim da je taj stožer na pravom mjestu, i da je dobro usmjeren, ali je ipak stožer.
Ne svi ljudi, instant moralne putokaze trebaju ljudi bez urođenog etičkog smisla. Takvih je oduvijek bilo tužno puno.
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Što danas imamo? Relativizam u kojem se ljudi gube. Ne znaju kako bi organizirali život, i onda ih napadaju i proždiru zvijeri konzumerizma.
Crkva nije dobar stožer, ali je na žalost još uvijek jedini. Pohlepa i ljudska arogancija to svakako nije. Konzumerizam to nije.
Errr, ne vidim ni trunku dobrote i stožernosti u onome što propagira Crkva danas. Na stranu to što isto ne vidim ni drugdje, ali drugi barem nisu toliko licemjerni da tvrde suprotno.
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Jedina konkurencija je znanost, ali znanost u današnje vrijeme sve više posustaje gubeći se i sama u šumi korporacija sa divljim zvijerima merkantilizma koji i nju proganjaju.
Znanost nije lučonoša etike, a nije niti konkurencija crkvi. Eventualno je znanost sukobljena Crkvi tamo gdje crkvena dogma dolazi u koliziju sa znanstvenom.

.
justapixel is offline  
Old 16.03.2009., 17:58   #211
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Radi se o kolumni u dnevnim novinama koje su namijenjene sirokim masama. Sto mislis koliko ljudi medu citateljima danasnjeg vecrnjaka zanimaju detalji te studije? Ono sto bi trebalo razlikovati znanstvenika od ostalih je teznja prema istrazivanju. Pa prema tome, onaj kojeg to zanima na znanstvenoj osnovi, potrudit ce se da nade studiju i prouciti je.
Daj mi link gdje to piše u večernjaku.
Iako mi to baš ne znači puno jer novinari pišu svakakve debilizme. Nemalo puta sam našao u novinama da piše npr. da je Zemlja stara 4.5 bilijuna godina i sl.
MathUniverse is offline  
Old 16.03.2009., 18:02   #212
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Onda mi nađi točan link. Ovako je prema vašoj bibliji. Za druge vjere ne znam kako je objašnjen taj postanak života na Zemlji jer nemam nikakvog dodira s njima... Znam 100% da crkva ne prihvaća da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina...
ovo stvarno nema smisla. ovo..prema vašoj bibliji..uopće ne želim komentirat jer je apsurdno.
a i nije tako prema bibliji i nigdje se tamo tako nešto ne tvrdi. Inače samo za tvoju informaciju -bibliju ne čitaju samo vjernici već se čita i u studijima povijesti -na svim svjetskim sveučilištima, i na studijima književnosti, itd. Tako da biblija nije nikako samo "vjernička", već je na neki način kulturna ostavština ljudskog roda kao i mnogo drugih spisa (malo teatralno zvuči, ali je tako).

Crkva (opet govorimo Katoličkoj) priznaje evoluciju kao istinitu znanstvenu teoriju. Samo ova činjenica isključuje tvoje navode i pokazuje poprilično neznanje..mentalni sklop ti je u nekim stvarima poprilično blizak onima koje toliko pljuješ (samo što stojiš s druge strane takvih stajališta)..
denman is offline  
Old 16.03.2009., 18:02   #213
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Radi se o kolumni u dnevnim novinama koje su namijenjene sirokim masama. Sto mislis koliko ljudi medu citateljima danasnjeg vecrnjaka zanimaju detalji te studije? Ono sto bi trebalo razlikovati znanstvenika od ostalih je teznja prema istrazivanju. Pa prema tome, onaj kojeg to zanima na znanstvenoj osnovi, potrudit ce se da nade studiju i prouciti je.
Evo pogledaj ovaj video.
Znam da je neozbiljno ali na sarkastičan način prikazuje upravo moju poantu. Taj novinar je mogao totalno krivo interpretirat istraživanje, dodat svoje mišljenje i bez provjere izvora takvi podatci ne znače apsolutno ništa, pogotovo kada se kose sa zdravim razumom.
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Old 16.03.2009., 18:04   #214
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Onda mi nađi točan link. Ovako je prema vašoj bibliji. Za druge vjere ne znam kako je objašnjen taj postanak života na Zemlji jer nemam nikakvog dodira s njima... Znam 100% da crkva ne prihvaća da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina...
Koliko znam, službeni stav Vatikana je da je glede zbivanja u Svemiru u pravu znanost, a Biblija više nekakav pjesnički opis (koji je nekad greškom bio doslovno tumačen, ).

Jasno, postoji obilje kreacionističkih sekti, a neukih uvjerenika za koji red veličine više. No, i Međugorje pohode tisuće, a u Vatikanu razmatraju da li da tamo pošalju delegaciju ili egzorciste.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 16.03.2009., 18:06   #215
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
ovo stvarno nema smisla. ovo..prema vašoj bibliji..uopće ne želim komentirat jer je apsurdno.
a i nije tako prema bibliji i nigdje se tamo tako nešto ne tvrdi. Inače samo za tvoju informaciju -bibliju ne čitaju samo vjernici već se čita i u studijima povijesti -na svim svjetskim sveučilištima, i na studijima književnosti, itd. Tako da biblija nije nikako samo "vjernička", već je na neki način kulturna ostavština ljudskog roda kao i mnogo drugih spisa (malo teatralno zvuči, ali je tako).

Crkva (opet govorimo Katoličkoj) priznaje evoluciju kao istinitu znanstvenu teoriju. Samo ova činjenica isključuje tvoje navode i pokazuje poprilično neznanje..mentalni sklop ti je u nekim stvarima poprilično blizak onima koje toliko pljuješ (samo što stojiš s druge strane takvih stajališta)..
Ako sad ne tvrdi, tvrdila je do nedavno da je zemlja stara par tisuća godina...
Šta to mene zaboli što nju ćitaju i na studijima povijesti... To nije prirodna znanost...

Ma, otkad crkva priznaje evoluciju??? To možda zadnjih par godina jer je skužila da se nasrala. Bilo je u novinama nedavno da veliki postotak engleza ne vjeruje u revoluciju...
A čitao sam i o tome da su se roditelji djece u Americi mislim bunili protiv toga da djeca uče evoluciju... To zbog toga što ne vole Darwina? Ili zato što im je crkva isprala mozak?

U čemu je to moj mentalni sklop blizak njima?
MathUniverse is offline  
Old 16.03.2009., 18:07   #216
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Ti mi stvarno nisi jasan.

Kao prvo IT inžinjeri na koje se ti tako žestoko obrušavaš, samo preživljavaju, a i nisu neki potencijal ako zapnu na bottom level poslovima tipa admin i programer. To je šljaka, uredska, ali šljaka. Služi da zaradiš novac i da preživiš. Za razliku od popa nemaju nikakve veze sa religijskim uvjerenjem i napadanje na njih je jednako napadanju na npr. računovođe.
Blizu si.
Pozivam se na Geralda Celentea koji je objasnio da je propast kapitalizma odgođen upravo IT tehnologijom. Upravo tim adminima, bottom level poslovima, ali i industrijom zabavne elektronike, video igara i grafičkog hardvera za zabavu. Zašto je to jalov posao? Zato što ljude zabavlja i uspavljuje. Odvaraća ih od realnog svijeta.


Quote:
Kao drugo sad si protiv nacionalizma a par threadova prije si pričao o štićenju Hrvatskog jezika, 'ratu kultura', kako svaka država treba radit ono što joj najbolje ide, itd.
Da. Svaka država treba raditi ono što joj najbolje ide i koje resurse ima. Ja niti imam namjeru, niti bi to bilo produktivno, da sad u ovim godinama treniram za opernog pjevača, zar ne? Jednako tako, nisam za globalizam, jer on je otuđenje i propast ne samo za državice nego i za pojedinca. Pojedinac funkcionira neodvojivo od određene kulture u kojoj je rođen ili koju je prihvatio. Ne postoji globalna kultura, jer to je ne-kultura.


Quote:
A što se tiče crkve i moralne vertikale, te gubljenju u relativizmu, pa pusti prirodnu selekciju da odradi svoje, crkva je dosegla svoj maksimum, to što neki više nemaju vodilje bez nje ne znači da takvo nešto ne postoji.
Nemam ništa protiv da se pusti prirodna selekcija. Ali od crkve mi je konzumerizam i kapitalizam još mrskiji. Jer, crkva me može samo iritirati, a kapitalizam me bogami može i ubiti.
DagDugpa is offline  
Old 16.03.2009., 18:09   #217
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Zanimljivo ...

200 beba nije dovoljan dokaz rehabilitacije ? odakle sad ta želja za kažnjavanjem ? bez analize uzroka i određivanja vijerojatnosti da će se to ponovit. ako neće čemu onda kazna ? da spriječi druge ?
Zločin ne zastarijeva. Ako si ubio, a to nije bilo slučajno, već namjerno, 200 beba ti ne opravdava zločin. Počinio si kazneno djelo i moraš biti sankcioniran.

Quote:
razum vs instinkt, što nas dovodi do

Mislim da čak bibilija propovijeda osvetu i kaznu (oko za oko i slične stvari). Uglavnom prilično jasno favorizira instinktivni pristup. A nema razlike ni sa današnjim društvom (pogotovo u zemljama gdje se prakticira smrtna kazna).
Govorio sam baš o rimokatolicizmu, koji za svoju bazu uzima Novi zavjet, u kojem je "stari način" napušten. A to da je Biblija kontradiktorna sama sebi, znaju i vrapci na grani.


Quote:
Na kraju reć da si etičan radi kulture mi se i ne čini točno, takva etika (rehabilitacija i sprječavanjie uzroka umjesto kazna i zastrašivanje posljedicama) potječe iz logike odnošenja prema drugom kako bi htjeo da se odnose prema tebi, znači poistovjećivanje sa drugima, samo za to trebaš živjeti u društvu s kojim dijeliš barem osnovne vrijednosti...

anyway samo da istaknem tu kontradikciju, malo OT
Znam kuda pokušavaš skrenuti. Opravdavanje ljudskih prava koji su aksiomatske prirode. Žalim, ali ne mogu ti ih opravdati nečim "višim". Ili ćeš ih prihvatiti ili nećeš.


Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Radi se o dva različita tijela, dva su suda u Haagu: jedan se odnosi na nas i privremen je (ICTY), a Ameri imaju problema s onim drugim.

Pavuna je u nekim stvarima u pravu — trebat će dugo vrijeme da se pređe s nafte na obnovljive izvore, ali u nekim stvarima pokazuje izuzetno veliko neznanje situacije. A ne nudi ništa.

Mahanje notebookom i mobitelom, spominjanje vlastitog imena neću spominjati...
Nije mi bio jasan po pitanju električnog vozila. Čovjek kao da ne zna da se struja za njegov pogon mora proizvesti. Ne beremo je sa stabla. Spalili mi tonu nafte u elektrani ili u automobilima, opet smo tu negdje, iako vjerojatno postoje razlike ovisno o iskoristivosti procesa, itd.

A moram i primijetiti kako je njegov nastup bio poprilična reklama za Apple.
Čovjek se čini pozitivac, ali puno je toga u njegovoj glavi pomiješano. Možda bi mu rad u RH posložio neke kockice, kad uvidi da taj teen idealizam kojim pršti ne može instantno profunkcionirati u okružju gdje je debila previše.



Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Onda mi nađi točan link. Ovako je prema vašoj bibliji. Za druge vjere ne znam kako je objašnjen taj postanak života na Zemlji jer nemam nikakvog dodira s njima... Znam 100% da crkva ne prihvaća da je Zemlja stara 4.5 milijardi godina...
Treba prokopati stranice Svete stolice. Prihvatili su sve osim činjenice da nema dokaza kako je evolucija (ne samo biološka) inteligentno vođena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 16.03.2009., 18:14   #218
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Nisu oni kreteni, oni su samo fah-idioti. Zapravo su na spektru ljudskih osobina na potpuno suprotnom kraju od tipičnog crkvenjaka - dok crkvenjak o životu ništa ne zna, ali zato je uvijek spreman propovijedati i davati savjete, inžinjera siemensovca ovozemaljski život bolno ne zanima.
Svećenik je fah idiot vjere. On živi u vjeri i za vjeru.
Siemens inžinjer živi za šljaku i od šljake, uvjeren da zato što nije plava kuta nego bijela, više vrijedi. A zapravo, on uopće nije bijela kuta. On je samo kravata na plavoj kuti. A to jako grdo izgleda.

Quote:
Ne svi ljudi, instant moralne putokaze trebaju ljudi bez urođenog etičkog smisla. Takvih je oduvijek bilo tužno puno.
Ja na primjer imam putokaze. Ali zaista je nevjerojatno koliko ih čak i uspješnih ljudi nema. U branši kojom se bavim, glavni putokaz je šljaka od danas do sutra, bez ikakvog užitka e da bi se afirmirao, ali ne kao umjetnik i majstor, nego kao obrtnik koji puno radi. Mene smatraju neuspješnim jer radim ležerno za život, a naporno za ideale koji oni uopće ne razumiju.
Dakle, putokazi trabju 95% ljudi. A to je jako puno, jer onih 5% gadno nagrabuse, kada ih stampedo ovih 95% zgazi. Ilitiga: možeš ti imati kakve želiš pozitivne misli, ali kad kreteni u Slavoniji i Vojvodini zabrljaju, pa ti lete granate nad glavom, možeš samo pobjeći od tamo, poginuti ili biti izubijan od jednih ili drugih.

Quote:
Errr, ne vidim ni trunku dobrote i stožernosti u onome što propagira Crkva danas. Na stranu to što isto ne vidim ni drugdje, ali drugi barem nisu toliko licemjerni da tvrde suprotno.
Ovako: ja nisam vjernik, bar ne osobiti. Ne idem u crkvu. Ali ja u tome što crkva propagiram vidim dobro. Zašto ipak nisam vjernik i ne idem u crkvu? Ne zadovoljava moj um. Naprosto je presimplificirana. Dosadna, ako hoćeš. Prilagođena ljudima koji nisu kao ja, da se sad ne oholim.


Quote:
Znanost nije lučonoša etike, a nije niti konkurencija crkvi. Eventualno je znanost sukobljena Crkvi tamo gdje crkvena dogma dolazi u koliziju sa znanstvenom.
Tko jest?
DagDugpa is offline  
Old 16.03.2009., 18:17   #219
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nije mi bio jasan po pitanju električnog vozila. Čovjek kao da ne zna da se struja za njegov pogon mora proizvesti. Ne beremo je sa stabla. Spalili mi tonu nafte u elektrani ili u automobilima, opet smo tu negdje, iako vjerojatno postoje razlike ovisno o iskoristivosti procesa, itd.

Mislim da se radi o tome da u elektranama možemo "spaljivati" i URAN a u automobilima to baš i ne bi bilo zgodno.
DagDugpa is offline  
Old 16.03.2009., 18:19   #220
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Blizu si.
Pozivam se na Geralda Celentea koji je objasnio da je propast kapitalizma odgođen upravo IT tehnologijom. Upravo tim adminima, bottom level poslovima, ali i industrijom zabavne elektronike, video igara i grafičkog hardvera za zabavu. Zašto je to jalov posao? Zato što ljude zabavlja i uspavljuje. Odvaraća ih od realnog svijeta.
I ? Ti ljudi su onda otpisani ako se nisu u stanju kontrolirat, dapače tako ih je lakše kontrolirat, držat sretnima, jeftina radna snaga. Potencijala za dalje očito nemaju.

S druge strane ta ista industrija igara dovela je do velikog i brzog razvoja proizvodnog procesa hardwera. Danas su grafičke kartice od 1 teraflopa ~1000kn
Znači masa ulaže u tehnologiju koju ti kasnije možeš primijenit u istraživanjima, bez da im išta 'uzimaš' kroz poreze i slično. Zahvali to industriji igara koja je taj novac investirala u napredak. Ista ta industrija razvija i optimalne razvojne procese i algoritme... sve što kasnije može biti korisno u 'društveno korisnim' aktivnostima. Tako da nije sve crno bijelo.
A igre kao i filmovi i muzika mogu biti povremeno opuštanje, u nedostatku boljeg.
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.