Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 15:13   #21
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Dokle god je potražnja veća od ponude takav projekat se isplati (ili bilo koji drugi) bez obzira što si svi to neće moći priuštiti. Naravno treba ako je ikako moguće izboriti se i za subvencije.
postoji razlog zasto 80% tvrtki propadne u prvih 5 godina....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:19   #22
Naravno. Uglavnom su to oni što pitaju kako ću kupiti auto na firmu, kako mobitel, kako ne platiti porez a još im firma ni kune nije zaradila...
Ovo je offtopic ali vođenje jedne takve ustanove je dosta složeno i bez nekog iskustva...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:39   #23
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno. Uglavnom su to oni što pitaju kako ću kupiti auto na firmu, kako mobitel, kako ne platiti porez a još im firma ni kune nije zaradila...
Ovo je offtopic ali vođenje jedne takve ustanove je dosta složeno i bez nekog iskustva...
htio si reci - slozeno je voditi ju i s nekim vec postojecim iskustvom? ili
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:16   #24
Ostavio sam misao otvorenu ...
Htio sam reći da bez iskustva treba jako puno truda da se takav projekat ostvari.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:39   #25
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ostavio sam misao otvorenu ...
Htio sam reći da bez iskustva treba jako puno truda da se takav projekat ostvari.
nisam vidjela ove tri tockice

pa sam krivo naglasila rijeci
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:47   #26
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
potraznje je veca od ponude ali nemaju svi za platiti 5 ili vise tisuca svaki mjesec.... koliko u prosjeku po nekom mom saznanju kosta mjesec dana
Ja nebi radil elitni dom koji bi koštal 5k kuna na mjesec, to pri nama bi teško napunil. Pri nama je potražnja za domove, ali ove oko 2500 kn mjesečno. Kolko sam čul al još ne znam sigurno jer informacija točna da država daje subvencije za tu socijalu 2700 kn, a ako radiš elitni dom ništa od države nego kolko plačaju stanari. Jer zna ko jer to stoji?
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:51   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno. Uglavnom su to oni što pitaju kako ću kupiti auto na firmu, kako mobitel, kako ne platiti porez a još im firma ni kune nije zaradila...
Nisam taj.
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ovo je offtopic ali vođenje jedne takve ustanove je dosta složeno i bez nekog iskustva...
Pa čuj sigurno da je, al kak steći iskustvo ak se ne počneš bavit nečim? Malo po malo ja mislim da bi se snašel i ja i partner jer definitivno bi išel u partnerstvo.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:24   #28
Sve se može naučiti, naravno. Ako nije tajna, koliko mislite da je teška investicija, koliko će biti zaposlenih...?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:31   #29
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Nisam taj.

Pa čuj sigurno da je, al kak steći iskustvo ak se ne počneš bavit nečim? Malo po malo ja mislim da bi se snašel i ja i partner jer definitivno bi išel u partnerstvo.

nije posao nesto sto mozes bazirati na mehanizmu pokusaj/pogreska
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:22   #30
Pa moj partner ima već doo gdje proizvodi krevete za bolnice i staračke, stolce, stolice, sad kupuje stroj i za drvenu proizvodnju pa bude mogel i ormare napraviti. Radili bi na njegovom zemljištu tak da bi to bil njegov dio kompletno namještanje i zemljište, a ja bi financiral zgradu. Sve skupa bi ispalo oko 2000000 kn. A zaposlenih bi imali prema broju ljudi, kak bi ga punili tak bi zapošljavali još ljudi, do norme koja bi morala biti ispunjena za taj broj ljudi.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:25   #31
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
nije posao nesto sto mozes bazirati na mehanizmu pokusaj/pogreska
OK ajde ti meni reci jer vodiš kakav posao? Ako da kako si ti počela onda? Ja ne velim da se meni posao bazira na mehanizmu pokušaj/pogreška.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:07   #32
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Pa moj partner ima već doo gdje proizvodi krevete za bolnice i staračke, stolce, stolice, sad kupuje stroj i za drvenu proizvodnju pa bude mogel i ormare napraviti. Radili bi na njegovom zemljištu tak da bi to bil njegov dio kompletno namještanje i zemljište, a ja bi financiral zgradu. Sve skupa bi ispalo oko 2000000 kn. A zaposlenih bi imali prema broju ljudi, kak bi ga punili tak bi zapošljavali još ljudi, do norme koja bi morala biti ispunjena za taj broj ljudi.
e da je meni 2 mil kuna
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:21   #33
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
OK ajde ti meni reci jer vodiš kakav posao? Ako da kako si ti počela onda? Ja ne velim da se meni posao bazira na mehanizmu pokušaj/pogreška.
pa ok, al ne mozes reci - naucit ces s vremenom...
prije nego uopce krenes u posao moras znati sve

ne mislim da je uopce problem voditi ovakav projekt, trebas imati prvenstveno novac...
lokacija je dosta vazna..
znati procijeniti i napraviti detaljno istrazivanje vezano za postojecu ponudu i konkurenciju, osmisliti koncept - naravno, prouciti domove koji su otvoreni u europskim gradovima...
platiti dobru marketinsku agenciju da napravi marketing plan, povezat se s ustanovama koje mogu dati preporuku...
kroz hod se znati prilagoditi i prepoznati nedostatke...

a opet s druge strane naravno, ako je to dom za koji ce mjesecna cijena biti ispod 3000 kn i dobivat ces subvencije drzavene mozes propasti da hoces, nit raditi iakakva istrazivanja a nit posebno ulagat u ista( to je opcenito razmisljanje ljudi ovdje) na slobodno mjesto u domu ceka se godinama...

al sigurna sam da postoji neka caka zasto nema vise otvorenih domova i sumnjam da mozes dobiti subvencije od drzave i uopce dozvolu ako nemas debelu vezu a oni neku korist iz svega toga
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:46   #34
Sve se vrti oko subvencija i ako ih dobiješ gotovo da nema nikakvog rizika. Pretpostavljam da su ograničena sredstva za tu namjenu i da su već podijeljena te da se zato ne otvaraju novi domovi.
Lokacija uopće nije važna i tu prednost bi trebalo svakako iskoristiti. Možda bi mogao nešto dobiti od općine, grada...Malo mi je glupo ići graditi novu zgradu pored toliko napuštenih kojima se i ne zna buduća namjena.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 16:51   #35
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sve se vrti oko subvencija i ako ih dobiješ gotovo da nema nikakvog rizika. Pretpostavljam da su ograničena sredstva za tu namjenu i da su već podijeljena te da se zato ne otvaraju novi domovi.
Lokacija uopće nije važna i tu prednost bi trebalo svakako iskoristiti. Možda bi mogao nešto dobiti od općine, grada...Malo mi je glupo ići graditi novu zgradu pored toliko napuštenih kojima se i ne zna buduća namjena.
ne mozes reci da lokacija uopce nije vazna, mozda ne s obzirom na potraznju i ako se radi o domu cija ce mjesecna cijena stvarno biti 2500

ali inace, normalna osoba koja ce placati 5, 6000 kn(obicno djeca placaju roditeljima s obzirom na mirovine) trazit ce dom koji je relativno u blizini prebivalista koko bi ih mogli posjecivati...


olakotna okolnost je ta sto je Hrvatska stvarno mala zemlja... ajde pa i nije toliko vazno
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:45   #36
Pa čuj, ne znam gdi ti živiš al kolko ljudi pri nama si može priuštit dom koji košta 5600 kn? Sami jako teško, a i uz pomoć djece isto je to velka cifra. Mislim ovak bi doma u hipu napunil, a ak bi cijena bila takva kak ti veliš ko zna kolko bi ljudi imal. A kaj se tiče ona 2 mil kn to je sve skupa investicije. Ja trenutno nemam ništa, al imam ideju kak pribavit 800000 kn kolko bi otprilike bil moj dio. Sve više se rade ti domovi i ak sad nekaj ne počnem ni nebu mi se posle isplatila jer bude previše konkurencije.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:28   #37
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Pa čuj, ne znam gdi ti živiš al kolko ljudi pri nama si može priuštit dom koji košta 5600 kn? Sami jako teško, a i uz pomoć djece isto je to velka cifra. Mislim ovak bi doma u hipu napunil, a ak bi cijena bila takva kak ti veliš ko zna kolko bi ljudi imal. A kaj se tiče ona 2 mil kn to je sve skupa investicije. Ja trenutno nemam ništa, al imam ideju kak pribavit 800000 kn kolko bi otprilike bil moj dio. Sve više se rade ti domovi i ak sad nekaj ne počnem ni nebu mi se posle isplatila jer bude previše konkurencije.

pa svi privatni domovi toliko kostaju, barem ovdje oko Zagreba.... nije to nikakva exkluziva nego je jednostavno takva cijena s obzirom na listu cekanja na krevet u domu subvencionirnom od drzave...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:51   #38
Ogromna je to investicija, ja bi ipak prije bio načisto kako je to sa subvencijama. Također partnerstva znaju loše završiti i s te strane treba biti pažljiv. Ti polaziš od toga da imaš zemlju (ili tvoj partner) ali trebao bi to zanemariti i gledati na taj posao kao investitor a ne kao neko samozapošljavanje. Ja osobno takav velik objekat za tu namjenu ne bi nikad išao graditi. Znam neke koji grade stanove za prodaju, svi su sa prvim poslom bili na nuli i tek kad su "ispekli zanat" počeli su zarađivati. A ti češ graditi jedan jedini objekat i na njemu ne smiješ kiksati.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:18   #39
Sve je to meni jasno. Zato ni ne brzam. A kaj se tiče cijena oko Zagreba to je normalno, ali za jedno selo u vž županiji baš i ne znam. To je sve još u razmatranju, konačno bum videl kak bu zišlo.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:40   #40
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Sve je to meni jasno. Zato ni ne brzam. A kaj se tiče cijena oko Zagreba to je normalno, ali za jedno selo u vž županiji baš i ne znam. To je sve još u razmatranju, konačno bum videl kak bu zišlo.
a cime se bavis trenutno, ako nije neka tajna
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.